Announcement

Collapse
No announcement yet.

REGIONALNA LIGA DA ili NE ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Uroš View Post
    ilustracija ovoga sto pricam

    Odavno ništa jače nisam pogledao iako mislim da je dobrim delom namešteno i montirano.

    Originally posted by limun View Post
    Apsolutno se slazem.
    Vecina je normalna, ali se isprani mozgovi najglasnije cuju.
    Mi Srbi obično pljujemo po većinama u našem narodu, nekada je i ne priznajemo sebi.

    Otrpilike da smo napravili pomak u civilizacijskom razvoju.
    Last edited by Brajkula; 25-09-18, 16:18.

    Comment


    • #32
      Originally posted by Ricma View Post
      To je medijska laz da se vecinski mrzimo, vecini je pun k**** prepucavanja i ratova. Ljudi koji su nacionalisti i sto pored toga vole svoju zemlju i u isto vreme mrze susednu, nema ih vise od 30%.

      Najglasniji jesu, mediji naravno bruje o tome cim se desi neki regionalni incident i to ima svoju ciljnu grupu i izvode se idiotske generalizacije. Kada imas proces koji se odvija vec neko duze vreme, normalan covek ce da opsuje medije i politicare i reci im ''Aj odjebite vise, smorili ste narod''

      Takvih ljudi ima u mnogo vecem broju nego tih koji vole sukobe i tenzije.

      Kao sto rekoh, regionalna liga ce zaziveti tek od perioda kada nam zatvore vrata u kvalifikacijama za LS.
      Znaci sve one stotine hiljada zrtvi su laz sa sve tri strane? To je radila po tvojoj proceni manjina znaci po 20% iz Srbije, Hrvatske i BiH? Sta su onda ostali radili? Sirili ljubav? Kako nisu prevagnuli tih 80% nad 20% manjine i politicara?

      Ne znas ti gde mi zivimo. Plenkovic radi isto sto i Vucic, Hrvati se raspadaju, infrastrukturno stadioni su sranje.


      Samo bi umesto protiv Napretka iz Krusevca igrali u nekoj picki materini da li u CG ili BiH ili Hrv sa sranje infeasteukturom takodje.

      Dinamo, Zvezda, Hajduk, Partizan? Pa ako je tako daj da pravimo ligu samo sa Hrvatima ili jos Slovencima?

      Sta ce nam Crnogorci i BiH? Da igramo po poljanma nekim?

      Ne, nego vi konstantno zudite za nekim Jugoslovenstvom i smarate iskreno.

      Nije namesteno Brajkula ali je probrano verovatno
      Last edited by Cassius Clay; 25-09-18, 16:22.

      Comment


      • #33
        Jedan od kvalitetea koji bi se dobio je pre svega ono na šta mi trenutno u Srbiji najviše kukamo, a to je suđenje. U "večitom derbiju" ako bi sudio Skomina (prvi mi je pao na pamet) ili Bebek, ne bi bilo toliko buke da li je Gruja Grobar ili Gantzi....a kad taj Gruja bude sudio HAjduk-Dinamo biće ista situacija. Dešavaće se u početku da mu ceo stadion skandira "Cigane"....ali to ne mora da bude pravilo. Biće sve više ovakvih situacija:





        A primera imaš još:
        https://www.srbijadanas.com/sport/ko...deo-2017-08-14
        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

        Comment


        • #34
          Constantine mislim da bi i Naser Keljmendi krenuo u fudbal pa da prave regionalnu ligu i obnove UDBU,kao gasili su je. Naser po Sarajevu sa namesta, Brano po CG uz svog Terzu i Zvezdu, Mamic bi se prijljucio tu, nasli bi zajednicki jezik, Partizan i Hajduk bi najgore prosli.

          Pazi ti lopove jedne drzave udruzujes i pravis konglomerat lopova i stavljas ih sve u istu ligu.

          Pa oni zajedno rade i druge poslove, nismo svesni koliko bi im ucinilo ovim. Prodaja fudbalera je unosan posao.

          Plenkovic bi za to vreme slusao direktive od evropske komisije i nastavio da jadi Hrvatsku, Vucic isto Srbiju, predsednistvo BiH jebe im se, njima je taj Keljmendi svedok na sudu protiv Zijada Turkovica i ekipe, Ali Gasija..

          Ovaj dole kontrolisec celu CG.

          Ljudi, ne da bi vam bili zahvalni i ne da bi se namestalo, nego raj za namestanje. Jedino bi bilo klanje oko prvog mesta Zvezda - Dinamo ali bi garant dizali jedni druge sa svojim klanovima.

          U toj prici sa takvim barabama Partizan i Hajduk nemaju sta da traze.

          Comment


          • #35
            Stvar je u tome da li više voliš da slušaš Tomsona i Baju malog Knindžu ili Parni Valjak i Kerber, Tifu....
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • #36
              Mislim da je suština svih pitanja...kako bi moglo, a ne zašto ne bi moglo.
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • #37
                Stvar je u predrasudama. Srpsko govno je bolje od hrvatskog kolaca i obratno. Infrastruktura i korupcija na jednakom nivou svuda, stvarno ne vidim dobiti?

                Moglo bi tako sto bi drzave postale pravne drzave i nezavisne od tudje agende, pa bi te drzave kao takve regulisale sferu sporta, a u medjuvremenu zivotni standad bi porastao, i onda bi se klubovi privatizovali, stadioni izgradili a fudbal mogao da se igra i imao gde da se igra.

                Ti i kad pravis zajednicki trziste ti imas pristupne tacke i periode strukturnih prilagodjavanja. Nije cilj spajati se spajanja radi.
                Last edited by Cassius Clay; 25-09-18, 16:35.

                Comment


                • #38
                  Sada trenutno svaka od tih liga u regiji ima jednog do dva predstavnika u Evropi a ostale ekipe su tu dekor, e sada ti zamisli da imaš od recimo 12 klubova 8 ili 9 koji su učesnici u Evropi, svaka utakmica je kvalitetnija a iz kvaliteta može da iznedri i kvalitetnog igrača koji su do sada bili samo talenti. Kada igraš (parafraziram) 7-8 utakmica kvaliteta CZv - Ptzn to mora u krajnjem da donese nešto dobro i klubu i reprezentaciji.
                  Last edited by nebitan; 25-09-18, 16:47.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • #39
                    A liga šampiona donosi 20 miliona skoro. Ovako postoje već šanse da je ne igraš. Na regionalni bi pristao samo Hajduk, bar da imaju neki izgovor sto ne osvajaju jer ni tamo ne mogu uzeti titulu godinama.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Uroš View Post
                      A liga šampiona donosi 20 miliona skoro. Ovako postoje već šanse da je ne igraš. Na regionalni bi pristao samo Hajduk, bar da imaju neki izgovor sto ne osvajaju jer ni tamo ne mogu uzeti titulu godinama.
                      Što ne bi šampion Reginalne lige igrao u kvalifikacijama ili kasnije direktno ?
                      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Cooper View Post
                        Srbija ima 1 mesto u LŠ i 3 u LE, Hrvatska isto, Slovenija, Bosna, CG, Makedonija mislim 1+2.

                        To je preko 15 mesta za kvalifikacije i ono oko čega se klubovi bore u regionu.

                        Sve dok je ovakva raspodela prednost će imati ova tuga od domaće lige.

                        Slično je i sa ostalim regionalnim ligama, bilo da se ide na zapad, istok ili sever.

                        Nema nama pomoći, samo odvikavanje od praćenja i pogled na zapad.
                        Svi nabrojani su na 1+3. Ispalo bi kao ABA, stalno bi se smanjivalo dok definitivno ne bismo izvisili svi u kompletu. Jedino da traje 2-3 mjeseca kao neka mini liga.
                        Prednosti jesu veće interesovanje, koliko toliko puniji stadioni i mogući porast u kvalitetu fudbala.

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by notorious View Post
                          Svi nabrojani su na 1+3. Ispalo bi kao ABA, stalno bi se smanjivalo dok definitivno ne bismo izvisili svi u kompletu. Jedino da traje 2-3 mjeseca kao neka mini liga.
                          Prednosti jesu veće interesovanje, koliko toliko puniji stadioni i mogući porast u kvalitetu fudbala.
                          Apsolutno, pa ja sam u svom prvom postu na temi i napisao da je preduslov da se kroz nacionalna prvenstva traži prolaz u Evropu a ne kroz regionalnu jer je to gubitak za sve lige.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • #43
                            Realno ne postoji želja najboljih klubova za tim.
                            Njima savršeno odgovaraju sadašnje pozicije.
                            I bez publike im je savršeno.
                            Lova kaplje od UEFA i transfera, menadžeriše se i njima ne treba neizvesnost i konkurencija koja dolazi uz regionalnu ligu.

                            Sa stanovišta navijača je jasno, što kvalitetnije i neutralnije takmičenje to bolje, ali na žalost, odluke donose klubovi.

                            Comment


                            • #44
                              Uvek za regionalnu ligu, Zvezda sampion Evrope, finalista kupa Uefa, polufinalista, Dinamo pobednik kupa uefa tj Sajamskih gradova, Partizan finalista 1966, Hajduk veliki klub , Radnicki polufinalista, Sarajevo, Zelja, liga od 12 do 14 klubova bi bila pun pogodak, kao i u kosarci gde nasi igraci stasavaju uz mrceve sa Cibonom, Olimpijom a ne sa Zdravljem, Crnokosom itd.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Ganac View Post
                                Apsolutno, pa ja sam u svom prvom postu na temi i napisao da je preduslov da se kroz nacionalna prvenstva traži prolaz u Evropu a ne kroz regionalnu jer je to gubitak za sve lige.
                                A što ne kroz obe lige ?
                                Možda bi ta Reginalna liga zamenila nekadašnju Prvu ligu, a ostale bi imale status II Regionalne lige po područjima. S tim da ima modela da se i iz jedne i iz druge bude prolazilo u kvalifikacije za evropska takmičenja, ali bi favorizovao, odnosno veći prolaz dao, toj glavnoj, Regionalnoj ligi. Više mesta, jednostavnije rečeno.
                                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                                Comment

                                Working...
                                X