Announcement

Collapse
No announcement yet.

REGIONALNA LIGA DA ili NE ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Naravno da nismo ali ako ikada budemo blizu onda bi trebalo nesto ovako da se uradi

    Originally posted by Constantin View Post
    Odlično....otprilike nešto slično zagovaram i ja.
    Ostaje da se vidi oko liste zemalja učesnica. Kako "preskočiti" Albaniju, Kosovo i zašto Bugarska, a ne Rumunija ili Mađarska ? Ne kažem da su ovo ključna pitanja ali treba se osvrnuti i na to.
    Za sada toliko što se tiče ove razrade, a posebno mi se sviđe razrada sistema....
    Pa to bi bilo nesto sto se tice juznih slovenskih zemalja. Rumunija ionako ima jacu ligu od svih drzava, a Madjarska je prakticno zapadna Evropa za sve nas.... Mogli bi tu ubaciti i Albaniju sa jednim prestavnikom u prvoj ligi (mada njih vec predstavlja Skendija ), a Kosovo ne bi moglo nikako jer se Srbija ne bi slozila...osim mozda ako bi zeleli da se prikljuce srpskoj zoni

    U svakom slucaju jasno je da je ovo tesko izvodljivo (bar ne u dogledno vreme) pre svega zbog netrpeljivosti koja vlada izmedju nekih balkanskih drzava sa Srbijom i obratno ali nesto slicno bi spasilo fudbal u ovom regionu...... Problem navijaca bi se resio tako sto se zabrane gostovanja i to je to.

    Otisli smo u buducnost...liga je pocela....1.kolo:

    Vardar - Sarajevo...........23,000 gledalaca
    Levski - Crvena zvezda....29,000
    Partizan - Osijek.............24,000
    Hajduk - Zeljeznicar.........30,000
    Ludogorec - Maribor.........7,000
    Dinamo - CSKA...............31,000
    Skendija - Radnicki Nis......9,000
    Buducnost - Zrinjski.........9,000
    Vojvodina - Beroe............8,000
    Rijeka - Olimpija...............8,000

    U svakom kolu po minimum jedan veliki derbi bi bio, a nekad i vise

    E sad uracunajte prihode od ulaznica, tv prava, sponzora....zivnuli bi svi klubovi od prve do zonskih liga... Ovakva liga bi mozda motivisala i pokretanje neke Skandinavske lige ili nekih slicnih liga po Evropi....fudbalska revolucija...ili evolucija U svakom slucaju bi jedino ovako ujedinjeni mogli da konkurisemo zapadnim azdajama...

    Sto se reprezentacija tice one bi postale kvalitetnije nego sto su sad. Ovakva zajednicka liga bi podigla kvalitet svakoj reprezentaciji.
    Last edited by tamonajugu; 02-11-18, 14:11.

    Comment


    • @konstantin
      Naravno da nisu, njhovi snimci su jadni i bedni, a to je osnovni uzrok stanja u našem takmičenju.
      Samo idiot može da ospori jednom Nikoli Milenkoviću zasluge za titulu Partizana 2017. ili pobedonosni gol u finalu kupa 2017. protiv Crvene zvezde.
      Nikola Milenković je jedan od najtalentovanijih i najkvalitetnijih mladih centarhalfova u Evropi, a on je bio deo našeg takmičenja.

      Naše takmičenje pati zbog užasnog rejtinga uzrokovanog bednim pokušajima "promocije" od strane nesrećnog sos kanala i njegovog stada amatera koji su debelo koštali naš fudbal generalno.
      Kada takva jedna "ekipa" "novinara" dobije priliku da iz dana u dan bulazni najrazličitije nebuloze, jasno je kao dan da takmičenje trpi veliku štetu zbog takve medijske "promocije".

      Moć televizije je neograničena.
      Stvaranje pozitivnog rejtinga, na osnovu ukrašene slike u medijima je ključ bilo kakve popularnosti ili pozitivnog odjeka u javnosti.
      Plasiranje snimaka lošeg kvaliteta nanosi ogromnu štetu takmičenju.

      Fudbal je proizvod kao i svaki drugi, i on se prodaje na tržištu, i samo je pitanje stvorene slike u javnosti, ako baš hoćete i iluzije, koliko će nešto biti traženo. Jednu Koka-kolu svi vrlo dobro poznajemo, ali uprkos tome ona se iznova i iznova trudi da organizuje mamutske medijske kampanje za promociju svog brenda na milijardu načina.
      O moći televizije u politici dovoljno je rečeno, ne bih da ulazim u te vode, ali je princip isti, ako Vučića gledate svaki dan iznova i iznova na Informeru, Blicu i Pinku, rezultati izbora će uvek biti isti, tih 60% se nikada neće promeniti.

      Loša TV promocija, snimci bilo kakvog kvaliteta koji nisu vrhunski i ekstremno dobri, veoma štete našem takmičenju.
      C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

      Comment


      • Ne radi se samo o tome regularnost je najveci problem ali i tereni na kojima se igra i oronule tribine sa kojih se snima.

        Comment


        • Originally posted by La Jugoslavia View Post
          @konstantin
          Naravno da nisu, njhovi snimci su jadni i bedni, a to je osnovni uzrok stanja u našem takmičenju.
          .................................................. ......

          Loša TV promocija, snimci bilo kakvog kvaliteta koji nisu vrhunski i ekstremno dobri, veoma štete našem takmičenju.
          Snimci su isti i radi ih isti čovek. U svakom slučaju, ne radim ih ja, kao što si napisao. Kamo sreće da sve funkcioniše u našem fudbalu i da je ostalo, još snimci sa utakmic, da se doteraju. Superliga neće ili ne želi da plati čoveka sa vrhunskom kamerom da radi za njih ili daleko-ga-bilo da ovom entuzijasti kupi novu kameru. Zašto....? Zato što ih zabole šta se dešava na stadionu u Nišu, Surdulici, Kruševcu....osim kada igraju Zvezda i Partizan. Na prste možeš izbrojati direktne TV prenose, beogradske TV Arene, utakmica, a da to nisu Zvezda i Partizan... Više se i ne vodi računa kod direktnih prenosa, spikera koji prenosi utakmicu, o nekakvoj objektivnosti. Tu prednjači onaj Ivan, ne znam kako beše prezime, ali izgleda kao dabar, koji celu naciju pred TV ekranima pravi budalama sa svojim "objektivnim komentarima" situacija na terenu. Posebno mi je simpatičan, kada u toku prenosa govori, kad Partizan bude pred golom protivnika "Evo šanse", a ushićenju, kod pogotka crno-belih, nema kraja, nasuprot raočaranju kad Stojković primi gol, a kad su protivnici Partizana u napadu komntar je uglavnom "Sada je opasno"....AKo mi ne veruješ....evo u nedelju protiv Voše gledaj...pa da se čitamo.

          Ostao si mi dužan objašnjenje onog smeha od koga si se zacenio vezanog za Fan KLub Meraklija iz Španije..

          Ni TV Arena nije nešto bolja od SOS-a. Gledah snimak na SOS-u iz Dobanovca, kada je Radnički igrao. Jeste, lepo se nasmejah na komentare Loknera. Saznao sam kad su slave u Dobanovcima, kad su "svinjokolji", koliko koštaju ogrevna drva....saznao sam i to, u toku prenosa, da je gospođa koja je zadužena za izradu protokola, iza gol-aut linije i da ume da šutne loptu, a da je dežurni policajac na utakmici i sam nekad branio boje Budućnosti. Najsmešnija mi je bila izjava da su u "svečanoj loži" g.Tončev i ne znam još ko, i kamera dobaci do te lože....to je jedna veranda na jednoj kući, otvorena, a pristutni VIP-ovci se posmrzavali. Za kraj je začinio jedan čiča, koji u sred prenosa, "mrtav-ladasn" sa nekim koferčetom prolazi iza sudije i klupa sa rezervistima....valjda je krenuo na put. Sve je ovo simpatično, ali totalno neprofesionalno...i to je slika i prilika našeg fuzbalja...

          Kada takva jedna "ekipa" "novinara" dobije priliku da iz dana u dan bulazni najrazličitije nebuloze, jasno je kao dan da takmičenje trpi veliku štetu zbog takve medijske "promocije".

          Moć televizije je neograničena.
          Stvaranje pozitivnog rejtinga, na osnovu ukrašene slike u medijima je ključ bilo kakve popularnosti ili pozitivnog odjeka u javnosti.
          Plasiranje snimaka lošeg kvaliteta nanosi ogromnu štetu takmičenju.

          Fudbal je proizvod kao i svaki drugi, i on se prodaje na tržištu, i samo je pitanje stvorene slike u javnosti, ako baš hoćete i iluzije, koliko će nešto biti traženo. Jednu Koka-kolu svi vrlo dobro poznajemo, ali uprkos tome ona se iznova i iznova trudi da organizuje mamutske medijske kampanje za promociju svog brenda na milijardu načina.
          O moći televizije u politici dovoljno je rečeno, ne bih da ulazim u te vode, ali je princip isti, ako Vučića gledate svaki dan iznova i iznova na Informeru, Blicu i Pinku, rezultati izbora će uvek biti isti, tih 60% se nikada neće promeniti.
          Sve si ovde u pravu...200%

          I da se nastavim na ovo tvoje, sa onim mojim uvodom... Rezultat svega je da upoređuju borci za titulu 1. i 3. , a na pomen onog 2. uz sarkastični osmeh, najblaža konstatacija je "Pa zar misliđ da će to država da dozvoli" ....ko predstavlja državu....mašti na volju.

          SInoć je Sosa na Areni izneo konstataciju (parafraziram)...Zvezda je neprikosnovena, a Radnički...pa gledao sam protiv Rada, branili su se zadnjih pola sata, teško će održati 2. mesto".....sledeći njegovu "logiku" neko bi sutra mogao lepo da obrazloži sl: "Zvezda je pobedila Mačvu 2:0, Radnički je pobedio Mačvu 3:0, znači pitanje titule je rešeno-gasi svetlo".

          A gde je ovde nadalje analiza suđenja, observacija predsednika klubova, poslovanje klubova, monitoring regionalnih saveza i FSS, rad predsednika FSS, regularnost takmičenja....infrastruktura ....zagovara se VAR tehnologija a 2/3 stadiona nema kasvetne ograde i tribine gde ofsajd kamere treba da stoje. Travnati zeleni tepih, gde se igraju međunarodne utakmice, Karađorđe, ledina obična.....u Nišu, čim padne temperatura ispod 20 stepeni, meko ko duša. Ja jedva u patikama prođem preko terena i čudim se kako momci uopšte igraju po toj njivi. U Surdulici kamerman na jednoj skeli iznad novinarske lože...em opasno, em ga vetar izduva....a Vranje...Vranje i nema stadion...

          udavih i ja...
          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

          Comment


          • Comment


            • 1. Zasto bi UEFA srusila svoj koncept u kojem se obrcu stotine miliona € i iz kojeg je proizaslo najuspjesnije i najkvalitetnije sportsko takmicenje svih vremena: UEFA Champions League?
              2. Zasto bi nacionalni savezi rizikovali izbacivanje iz UEFA, neovisnost i visemilionsku novcanu stetu zbog projekta koji se ne usaglasava sa statutima UEFA i ciju vrstu organizacije UEFA decidno odbacuje?
              3. Model regionalne lige/regionalnog turnira je moguc. Revijalnog karaktera. Sa dva logisticka zadatka: a) pristanak klubova na ucesce i b) pronalazak termina za odrzavanje utakmica

              Comment


              • Ne. Ne dolazi u obzir da ikada igramo regionalnu ligu. Prvo što su klubovi iz EX-Yu sranje, a onda sve ostalo. Čukarički i Napredak mogu da ubiju od života prvake BiH, CG i MKD. Ne vidim dalju potrebu polemisanja. U Hrvatskoj vrede Rijeka i Dinamo a oni nisu vredni pravljenja regionalne lige, samo zbog 2 kluba. Slovenci bi odbili a i da ne odbiju imaju Olimpiju i Maribor, gde bi Voša današnja to rešila verovatno, jedne, a Zvezda i Partizan druge sa pola gasa.

                Zahteva za regionalnom ligom je zahtev jugonostalgičara da se vrate neka vremena, a ja im kažem ako im se putuje slobodno neka putuju van fudbala. Dole u Splitu će čak dobiti gratis kupanje u moru.

                Umesto po srpskim vukojebinama treba da se vučemo po Ex-Yu vukojebinama i još gorim stadionima, neka hvala. Nemamo benefita ni u košarci, pa ti Hrvati i Slovenci zajedno ne mogu da naprave kontendera za titulu.

                Neka oni igraju svoje bedne lige ne trebaju nam..........
                Last edited by Constantin; 25-12-19, 19:45.

                Comment


                • I ja sam kategoricno protiv regionalne lige. Na jedan argument pro, postoje deset argumenata kontra.
                  Navodim samo cinjenice koje oslikavaju realnost po tom pitanju.
                  Regionalna liga je moguca samo kao paralelno i revijalno takmicenje gdje bi klubovi-ucesnici nastupali sa rezervnim postavama.

                  Comment


                  • Niko normalan nije za regionalnu ligu. Oni se sećaju stare lige i misle da bi to opet stvorilo neko nadmetanje. Stvorilo bi nadmetanje u korišćenju tih utakmica u političke svrhe. To samo glup čovek može da poželi.

                    Moraju ljudi da se otrezne i shvate da ne žive u SFRJ i da su okolo susedi, Rumuni = BiH, sused je sused. Istine radi Rumuni su mi bliži srcu od svih Ex-Yu "susjeda".

                    Madjari su tu takodje, Bugari.

                    Racionalnije bi bilo sa njima nešto praviti, imaju razvijeniju infrastrukturu i nisu te tenzije uopšte.

                    Neki revijalni turnir i takmičenje Madjarske, Srbije, Bugarske, Rumunije i Slovačke... Igraju klubovi u drugom delu šampionata, da ostanu u ritmu za Evropu, ako vremenom hoće da dostignu zapadnu evropu i taj ritam takmičenja.

                    Po 2-3 prva kluba, sve i da igraju sa rezervama i štekaju se za domaći šampionat, te rezerve stiču pandan evropskom iskustvu.

                    Subota Zvezda-Napredak sreda Zvezda-Slovan, Partizan - Ferenc, Ludogorec Steaua, lupam...

                    I tako neka se igra i svakih 14 dana, značilo bi, makar sve rezerve igrale. Neka se kale deca.
                    Last edited by Cassius Clay; 25-12-19, 12:39.

                    Comment


                    • Sustina je u klubovima, a ne u ligama.
                      Siromasne klubove bez ozbiljnih sponzora/finansijera i bez kvalitetnog rada sa mladim uzrastima ne unaprijedjuje nijedna liga, ni u mikro-, ni u makroperspektivi.
                      Dobro organizovanom klubu sa kvalitetnim radom unutar kluba, i u seniorskom i u mladjim uzrastima, koncept lige je manje bitan.
                      Danas je fudbal globalan, umrezen, sa protokom robe/fudbalera na cijeloj kugli zemaljskoj. Klubovi su ozbiljna poduzeca cija su potencijalna trzista na svim meridijanima.
                      Jednostavno vladaju drukciji uslovi, parametri, drukcije stvarnosti.
                      Sto se tice regionalnih koncepata, jedina prava korist je da se regionalke igraju u mladjim uzrastima. U seniorskom fudbalu ne postoje uslovi, ionako je terminima prenatrpan. Pa jedan zagrebacki Dinamo je igrao Ligu Prvaka sa najjacom postavom, a HNL sa rezervnim igracima. Plus reprezentativni fudbal. Nekada su reprezentacije igrale 4-5 utakmica u godini, danas po 10-12, bez velikih takmicenja. Dodatne lige, takmicenja, samo bi doprinijeli vecem zamoru igraca, vecoj kolicini povreda, vecoj zasicenosti kod publike. Kakav je interes Crvenoj zvijezdi da igra regionalnu ligu, kad je u tek zavrsenoj polusezoni imala 14 evropskih utakmica! Pa to je dodatno, paralelno takmicenje domacoj ligi, uz to i finansijski lukrativno. Niko ne vodi racuna o igracima, regeneraciji, troskovima, provedenom vremenu u putovanjima. Danasnji fudbaleri su pretvoreni u moderne gladijatore.
                      Ponavljam, kvalitetna organizacija i kvalitetan rad u klubovima su bit, sustina, a ne model takmicenja.
                      Edit: ne mozes da igras regionalnu ligu ni s kim! To je mastarija. Ni sa Bugarima, ni sa Slovacima, ni sa vanzemaljcima! To se kosi sa statutima UEFA! UEFA bi svaki pokusaj osnivanja takve lige i naustrb domaceg prvenstva sankcionirala izbacivanjem klubova-ucesnika regionalne lige iz UEFA takmicenja! Uslijedile bi debele kazne! To je samoubistvo! I za klubove ucesnike koji bi oponirali UEFA i njenom konceptu domacih, nacionalnih liga, i za saveze iz kojih ti klubovi dolaze.
                      Last edited by Dogan; 25-12-19, 19:40.

                      Comment


                      • Pra savezna liga je apsolutni vrh takmičenja koji je ikada dostignut ili koji će ikada biti dostignut u našoj zemlji.
                        Gostovanja na mestima kao što su Kantrida, Grbavica, Poljud, Koševo, Maksimir... i takmičenje sa klubovima kao što su Rijeka, Željezničar, Hajduk, Sarajevo, Dinamo... prepunim istinskih majstora, su iznedrila najbolji klub i najbolji tim u istoriji naše zemlje-šampiona Evrope i sveta, Crvenu zvezdu.

                        Računica je više nego jasna-zatrovali su nas primitivnim nacionalizmom da bi nas uništili.
                        Najjači smo kada smo ujedinjeni, kada vlada iskreno bratsvo i jedinstvo svih naših naroda i narodnosti.
                        Upravo tada smo najjači, praktično smo nepobedivi i nesalomivi.
                        Imamo najjaču vojsku, najjači sport i najjaču ligu.
                        Upravo je Crvena zvezda krunski dokaz zašto svi mi treba da se iz petnih žila zalažemo za obnovu velike i legendarne, slavne Prve savezne lige!
                        Last edited by La Jugoslavia; 25-12-19, 20:18.
                        C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                        Comment


                        • Godina je 2019.
                          - postoji Bosmanovo pravilo, protok igraca je slobodan, ne postoje vise starosna ogranicenja za odlazak fudbalera u inostranstvo
                          - postoje razlicite drzave, od kojih nijedna vise ne zeli da bude dio neke vece drzavne zajednice
                          - 99% Slovenaca ne zeli regionalnu ligu. 95% Hrvata ne zeli regionalnu ligu
                          - UEFA ne priznaje regionalni koncept, ne zeli da se samounisti kao FIBA i dozvoli fudbalski ULEB
                          Govorimo ozbiljno i u skladu sa zivotnom realnoscu. Bila je i Mongolija u doba Dzingis-kana vodeca svjetska sila, pa nije vise...

                          Comment


                          • Mislim da posle ovog upisa i nema razloga više pisati o regionalnoj ligi.
                            Onih mojih 98% za ligu je sada 100% protiv takve mogućnosti. Trenutno Hr fudbalu ide dobro i bez nas (zamajac su reprezentacija i Dinamo) SLO nisu nikad ni bili iskreno u ovoj državi. Neka su nam komšije (potrudimo se da budemo dobre komšije i tu treba staviti .
                            Vidimo da se i o regionalnoj košarkaškoj ligi uveliko raspreda, o njenoj opravdanosti...
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Terzić predlaže regionalnu ligu bez Hrvata

                              “Crvena zvezda, Partizan, Vojvodina, Radnički, Čukarički… Svi bi trebalo da razmišljaju o regionalnoj ligi. Imamo primer Belgije i Holandije, koje razrađuju model za zajedničko takmičenje. Da se nije pogoršala politička situacija, to bi učinile i Rusija i Ukrajina”, rekao je Terzić dodavši da samo glasno razmišlja, a da nije reč o zvaničnoj i razrađenoj ideji.

                              “Srbija, Mađarska, Rumunija i Bugarska su područja sa zbirom od oko 50 miliona stanovnika, postojalo bi interesovanje publike, televizija i sponzora. To bi donosilo prihode od ulaznica i TV prava i sponzora”, zaključio je Terzić.

                              https://nova.rs/fudbal/terzic-crvena...KxGqCOpkR2Cwsk
                              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                              Comment


                              • Originally posted by Constantin View Post
                                Terzić predlaže regionalnu ligu bez Hrvata

                                “Crvena zvezda, Partizan, Vojvodina, Radnički, Čukarički… Svi bi trebalo da razmišljaju o regionalnoj ligi. Imamo primer Belgije i Holandije, koje razrađuju model za zajedničko takmičenje. Da se nije pogoršala politička situacija, to bi učinile i Rusija i Ukrajina”, rekao je Terzić dodavši da samo glasno razmišlja, a da nije reč o zvaničnoj i razrađenoj ideji.

                                “Srbija, Mađarska, Rumunija i Bugarska su područja sa zbirom od oko 50 miliona stanovnika, postojalo bi interesovanje publike, televizija i sponzora. To bi donosilo prihode od ulaznica i TV prava i sponzora”, zaključio je Terzić.

                                https://nova.rs/fudbal/terzic-crvena...KxGqCOpkR2Cwsk
                                Jedan covek sa foruma je zagovarao ovu ligu, Terza ga iskopirao

                                Mi hocemo sa njima, a hoce li oni sa nama?

                                Ima neke logike...npr. jeftinije je da u Nišu sudi sudija iz Sofije ili u Beogradu iz Temišvara (otprilike i jedni i drugi oko 170 km udaljeni) nego da u Nišu dolazo Novak Simović iz Lovćenca, a Čolović iz Raške ide u Suboticu....mada, 70-80% sudija je iz Beograda, i što kažeš, da li bi oni hteli s nama.
                                Last edited by Constantin; 12-05-20, 12:03.
                                insta: engleski_dopisnik

                                Comment

                                Working...
                                X