Announcement

Collapse
No announcement yet.

REGIONALNA LIGA DA ili NE ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Constantin View Post
    Direktno nisi, ali je dovoljno je jednom odgovoriti, a ne terati "mak na konac"....uostalom, vama na volju. Pravila su pravila, a da se pamet na pijaci kupuje, svako bi opet kupio svoju...kažu Kinez. Prijatan dan
    Uz formulu 1, posto u Lazarevac ne mogu, moram da radim

    Comment


    • Originally posted by belgrade_owl View Post
      Uz formulu 1, posto u Lazarevac ne mogu, moram da radim
      Uh..Rusija...dobro si me potsetio
      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • Originally posted by belgrade_owl View Post
        Interesantno je kako postovanje traze oni koji uvek sa visine i ponizavajuce gledaju na druge. Koji se ne stide da ukradu, otmu na silu i slicno
        Dobro, šta su ti kojima pišeš malo početno slovo tebi oteli?
        Čemu ta ogorčenost?
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by Ganac View Post
          Dobro, šta su ti kojima pišeš malo početno slovo tebi oteli?
          Srećno detinjstvo.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Srećno detinjstvo.
            Evo kad moram jer nemam reputacije da ti dam za ovo
            A kada se setim samo kada je Zvezda gubila od OFK BGD (iako ovaj više liči na prikrivenog Grobara)
            OFK BEOGRAD - CRVENA ZVEZDA 4:2 (2:2)
            Strelci: Petković u 41. i 51. Stepanović u 43. i Santrač u 79. minutu za OFK Beograd a Mihajlović u 10. i Džajić u 37. minutu za Crvenu Zvezdu.
            OFK BEOGRAD: Đorđević, Vukašinović, Stepanović, Mešanović, Mitrović, Stojanović (Ivetić), Turudija, Zec, Santrač, Jokić, Petković.
            CRVENA ZVEZDA: Dujković, Đorić, Krivokuća, Škrbić (Mitić), Dojčinovski, Klenkovski, Antonijević, Karasi, Lazarević, Mihajlović (Arnejčić), Džajić. " ('69/'70)...
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Balkanska fudbalska liga - zajednicki ligaski istem ?


              U godinama iza nas cesto se pominjalo osnivanje regionalne fudbalske lige na Balkanu ali je sve ostalo samo na recima i pompeznim najavama tako da evo jos jednog pokusaja u nizu da se pronadje pravo resenje.

              Ideja je da se klubovi iz Srbije, Hrvatske, Bugarske, Slovenije, BiH, Makedonije i Crne Gore ujedine u jednu ZAJEDNICKU LIGU I LIGASKI SISTEM gde bi domaca prvoligaska takmicenja i kupovi prestali da postoje ali bi sam kvalitet jedne ovakve lige zadovoljio ambicije svih klubova. Reprezentacije bi naravno i dalje bile neutralne od ove price i funkcionisale zasebno.


              Ideja je sledeca:

              - Prva Balkanska liga – 20 klubova
              - Druga Balkanska liga – 22 kluba
              - Treca Balkanska liga bi bila podeljena na 7 zona, onoliko koliko ima i drzava tako da bi prakticno postojale dve zajednicke lige na nivou Balkana, dok bi ostale nize lige bile na nivou drzava.

              To bi ovako izgledalo prikazano hijerarhijski:



              Naravno nakon nekog vremena bi verovatno bilo jos vise srpskih i hrvatskih klubova nego makedonskih ili slovenskih ali bi i dalje svaka drzava imala obezbedjenog minimum jednog ucesnika u prve dve lige ali samo u teoriji jer bi taj broj klubova svakako bio veci.


              U pocetku bi savezi u medjusobnom dogovoru odlucili koji klubovi ce da pocnu prvu sezonu u zajednickom ligaskom sistemu i koliko ce koja drzava imati klubova, a po meni bi to izgledalo ovako:

              Prva Balkanska liga:

              - Srbija, Hrvatska, Bugarska po 4 kluba
              - BiH 3 kluba
              - Slovenija i Makedonija po 2 kluba
              - Crna Gora 1 klub

              Druga Balkanska liga:

              - Srbija, Hrvatska, Bugarska po 4 kluba
              - BiH i Slovenija po 3 kluba
              - Makedonija i Crna Gora po 2 kluba

              Zonske lige:

              - Svaki savez bi na osnovu poslednjeg plasmana (ili po nekom drugom kriterijumu) odlucio kako da rasporedi po zonama svoje ostale klubove koji nisu izabrani za prve dve lige

              Po mojoj proceni to bi verovatno ovako izgledalo:




              Balkanski Kup

              - Balkanski Kup bi bas kao i zajednicka Balkanska liga zamenio kupove svih drzava

              - U njemu bi ucestvovali svi klubovi od Prve Balkanske lige pa do najnizih liga i zonskih nivoa takmicenja


              Posecenost lige ?

              Realno je ocekivati da ce ovakva jedna liga da privuce velik broj navijaca i da ozivi stadione u ovim zemljama i po nekim procenama prosecna poseta bi mogla izgledati ovako:



              - Ovo je neki ocekivani prosek kad su u pitanju pocetne sezone ali bi se broj navijaca sigurno uvecavao jer bi liga vremenom bila sve interesantnija.

              Rezultat jedne ovako jake i konkurentne lige ?

              - Klubovi u jednoj ovakvoj ligi bi imali mnogo vise nacina da skupe pristojan novac kojim bi im omogucio i da zadrze najbolje igrace na duze staze i da dovedu kvalitetna pojacanja sto bi doprinelo usponu samih klubova i na kraju vecem kvalitetu lige u celini

              - Takodje bi lakse pronasli nacin da poboljsaju infrastrukturu odnosno da naprave nove moderne stadione pronalaskom sponzora ili nekim slicnim kanalima…
              - Klubovi bi za kratko vreme postali daleko konkurentniji u evropskim takmicenjima ali iako bi mnogi klubovi bili uskraceni za ucesce u Evropi ovakva liga bi im pruzila dovoljno velikih i jakih utakmica i dovoljno novca da ne moraju da zale previse za Evropom…pre svega mislim na klubove koji redovno iz godine u godine zavrsavaju svoju evropsku odiseju u kvalifikacijama LS ili LE

              Zvanican naziv lige ?

              Verovatno se liga ne bi nazvala “Balkanska” jer Balkan ne cine samo ove drzave ali to bi bio najmanji problem ukoliko bi ova fudbalska juznoslovenska utopija jednog dana postala stvarnost

              UEFA ?

              Sve u svemu samo zajednicka liga i ligaski sistem bi imali nekog smisla jer bi bilo koji drugi oblik samo bespotrebno nagomilavao broj takmicenja, a veliko je pitanje da li bi Uefa dozvolila savezima da "sede na dve stolice" - da zadrze domaca takmicenja i prolazak u Evropu preko njih, a da im Uefa istovremeno odobri neku regionalnu ligu i pokloni im jedno ili dva mesta u LS pride...... UEFA bi verovatno podrzala regionalnu ligu ali cisto sumnjam da bi zeleli da daju mesta cak i u kvalifikacijama......
              Moje misljenje je da je bolje organizovati zajednicku ligu i ligaski sistem i poceti, ako nista drugo, sa jednim mestom u kf za LS nego organizovati neku besciljnu regionalnu ligu.

              Comment


              • Čestitam na detaljnoj analizi i urađenom poslu, ali to je jedna jalova rabota.
                Spajanje sa Bugarskom je besmisleno.
                Jugoslavija je naravno bila idealno rešenje za sve, u njoj je sve bilo veliko, pa samim i tim i sportski klubovi, a posebno se istakla velika četvorka čije je rivalstvo obeležilo beskompromisno takmičenje za titule u prvoj ligi i kupu maršala Tita.

                Povratak na staro naravno nije realan u ovom trenutku, i sve raspoložive snage treba usmeriti na jačanje naše prve lige.
                Ključni su naravno standardi koje postavlja organizator takmičenja, zajednica klubova prve lige, oni moraju da propišu stroge uslove po pitanju stadiona i finansijskog poslovanja klubova.
                Takmičenje u preporođenoj ligi naše zemlje treba idealno medijski i markentiški umiti i upakovati, a ključ za to je ekskluzivan ugovor sa kompetentnom TV korporacijom koja će preuzeti brigu o medijskoj promociji naše prve lige.

                Gledanost i TV rejtinzi tako idealno utegnutog i organizovanog takmičenja bi probila sve rekorde i plafone, a vremena konstantinovih amaterskih pokušaja snimanja fudbalskih utakmica bi ostala u dalekoj i ne tako svetloj i slavnoj prošlosti.
                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                Comment


                • Originally posted by La Jugoslavia View Post

                  Gledanost i TV rejtinzi tako idealno utegnutog i organizovanog takmičenja bi probila sve rekorde i plafone, a vremena konstantinovih amaterskih pokušaja snimanja fudbalskih utakmica bi ostala u dalekoj i ne tako svetloj i slavnoj prošlosti.
                  Da li misliš da su snimci sa Superlige bolji i kvalitetniji ?
                  sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                  Comment


                  • Derbi kola: Radnicki-CSKA
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by kronostime View Post
                      Derbi kola: Radnicki-CSKA
                      Za koga da navijaš jbt
                      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                      Comment


                      • Originally posted by Constantin View Post
                        Za koga da navijaš jbt
                        Eto ga FatZadd na Cairu sigurno
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Originally posted by kronostime View Post
                          Eto ga FatZadd na Cairu sigurno
                          Samo kome će da viče "Bugarašiiii"!!!
                          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                          Comment


                          • Originally posted by Constantin View Post
                            Samo kome će da viče "Bugarašiiii"!!!
                            Ich mu nece smetati da navija za jos jedan klub.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Originally posted by tamonajugu View Post
                              .........
                              Odlično....otprilike nešto slično zagovaram i ja.
                              Ostaje da se vidi oko liste zemalja učesnica. Kako "preskočiti" Albaniju, Kosovo i zašto Bugarska, a ne Rumunija ili Mađarska ? Ne kažem da su ovo ključna pitanja ali treba se osvrnuti i na to.
                              Za sada toliko što se tiče ove razrade, a posebno mi se sviđe razrada sistema....
                              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                              Comment


                              • Dobra ideja, koja bi sigurno podigla kvalitet posrnulog balkanskog (Ex-YU) fudbala, ali fakat_budimo realni, nismo ni blizu realizacije iste ..

                                Comment

                                Working...
                                X