Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018 (Monza)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
    Ne znam od kad pratis F1 ja od 2001 i "to oruzje" je Ferarijevo kad su sve stukli u Sumija. Kad se setim one VN Austrije 2002 kako se Barikelo pred ciljnoj liniji sklonio Sumiju a tad bili dominantni bljutavo bre i onda ovde neki ACM Dejan kaze Mercedes vestacka ekipa Pa neki Ferarijev navijac je zadnji koji o tome sme pricati.
    Pratim od 1999 godine. Nije ni bitno ko koliko prati,iako imam duzi staz od tebe. Bitno je ko koliko razume sport,a ti ga razumes izuzetno malo ili si provokator.
    Ne pricamo o eri Sumahera,pricamo o sadasnjosti. Mercedes jeste vestacka ekipa i to je fakt,cim budu krenuli da zaostaju kao Rb i Reno oni ce se povuci iz sporta. Mark my words.

    Comment


    • #92
      Originally posted by Alan View Post
      Svaka cast Juniore, radovaces se cesto u narednih desetak godina.
      Nadam se Zavisi od Honde ali verujem u Japance znaju oni napraviti motor cekam ova nova pravila o motoru ako ukinu mgu-h to ce im olaksati.

      Originally posted by Alukard View Post
      Ne pricamo o eri Sumahera,pricamo o sadasnjosti. Mercedes jeste vestacka ekipa i to je fakt,cim budu krenuli da zaostaju kao Rb i Reno oni ce se povuci iz sporta. Mark my words.
      Ej ti se pozivas na "Mercedesovo oruzje" a to patentiro Ferari. Kimi je od pocetka sezone drugi vozac iskoristili su ga na 1 i 3 trci i u Nemackoj smo imali onu naredbu. U Monci su pajaci usrali i onda se iz besa udara po Botasu koji je svoj posao odradio kako treba. Mercedes nije vestacka ekipa znas li ti koliko je car manufacturer ekipa u istoriji ne samo F1 vec i drugih auto sportova dolazilo i odlazilo kad im je odgovaralo jer to je biznis oni su tu da bi pravili reklamu za prodaju kola samo je Ferari od pocetka u F1 i ja im cestitam na tome ali znas i sam da su i oni u nekoliko navrata pretili izlaskom.
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • #93
        Pravila za motore ostaju ista do 2022-3 godine.

        Comment


        • #94
          Nemoj da se nerviras care,gledaj Nascar i uzivaj. Mani se ovoga.

          Comment


          • #95
            Luka di Montecemolo: „Ferrari nema prava da kritikuje Mercedes“

            Bivši predsednik Ferrarija, Luka di Montecemolo, kaže da navijači italijanskog tima moraju da se prisete sopstvene istorije pre nego što upute kritike Mercedesu, koji je iskoristio Valterija Botasa da pomogne Luisu Hamitonu u pobedi na VN Italije.

            Hamilton je u nedelju ponovo sprečio Ferrari da materijalizuje prednost u vidu bržeg bolida, u najvećoj meri zahvaljujući odličnoj taktici stručnog štaba. Mada je Hamilton pretekao Fetela i Raikonena na stazi, pitanje je kakav bi epilog bio da Botas nije zadržao iza sebe zemljaka iz Finske, ne dozvolivši mu da iskoristi potencijale svežih pneumatika, i to u ključnoj fazi trke.

            Naravno, to je izazvalo kritike, tako da je šef Ferrarijevog tima, Mauricio Arivabene, branio odluku da se Raikonenu i Fetelu dozvoli da se trkaju po volji, sugerišući da njegov tim nikada ne bi stavljao jednog vozača ispred drugog.

            Povodom pisanja „La Gazette dello Sport“, u kojima stoji da je Ferarri dao sebi „autogol“ zbog loše strategije, Arivabene je rekao: „Mi zapošljavamo trkačke vozače, ne batlere. Timska naredba od početka bi bila opasna i suluda.“

            Di Montecemolo, koji je bio predsednik Ferrarija od 1991. do 2014., iskritikovao je ovakvo gledište, rekavši da je tim upravo svoje poslednje šampionske titule ostvario upravo uz međusobno ispomaganje vozača.

            „Mogu da vam kažem da smo na ovaj način osvojili nekoliko titula kada sam bio predsednik i CEO, sa Kimijem i Masom, Rubensom Barikelom i Mihaelom Šumaherom, sa Mihaelom i Edijem Irvajnom“, rekao je Montecemolo za BBC Sport. „To je deo istorije. Botas nije uradio ništa nekorektno ili nedozvoljeno. On je vozio svoju trku.

            Kada sam da su se pojavile kritike… To je normalno. U životu je teško pobediti, ali je još teže prihvatiti realnost kada ne pobedite. Naravno, nisam bio srećan zbog onog što sam video kao gledalac.

            Mercedes je odradio svoj posao. Da sam ja bio na čelu Ferrarija, i da smo bili u situaciji u kojoj je bio Mercedes, uradio bih potpuno isto. Kraj priče.“

            Ferrarijevi navijači nisu pozdravili Hamiltonovu pobedu na sportski način, izviždavši ga, ali je Englez izjavio da se snašao s tom „negativnošću“. Di Montecemolo je kritikovao one koji su na njegovu pobedu reagovali na taj način.

            „Luis je sjajan šampion, uvek je bio veoma korektan i imao je fantasičnu trku. Nema dalje priče.

            Ono što se desilo je veoma loše i zaista sam neprijatno iznenađen.“
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • #96
              Gospodin Luka ovde vise brani I opravdava sebe.

              Comment


              • #97

                Comment


                • #98
                  Originally posted by Gargamel View Post
                  Gospodin Luka ovde vise brani I opravdava sebe.


                  Covek vec nekoliko godina nije u F1 niko ga nije napao da bi se branio i pravdao a njegove titule sa Sumijem i Kimijem su tifozi slavili. A sada ti tifozi zvizde kada neko drugi pobedi kako su oni pobedjivali. Licemerno. Kapa dole Luki sto se javio i objasnio jer nije on bilo ko on je okupio dream team i prekino post Ferarija od 20 godina te napravio nezapamcenu dominaciju u istoriji ovog sporta. Trebate mu spomenik dignuti.
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                    i prekino post Ferarija od 20 godina
                    Ne samo taj vec i onaj predhodni od 11 god. izmedju 1964 i 1975, Luka di Montecemolo je bio sef i za vreme Laudinih titula, najveci iz Ferarija posle Enca.

                    Comment


                    • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post


                      Covek vec nekoliko godina nije u F1 niko ga nije napao da bi se branio i pravdao a njegove titule sa Sumijem i Kimijem su tifozi slavili. A sada ti tifozi zvizde kada neko drugi pobedi kako su oni pobedjivali. Licemerno. Kapa dole Luki sto se javio i objasnio jer nije on bilo ko on je okupio dream team i prekino post Ferarija od 20 godina te napravio nezapamcenu dominaciju u istoriji ovog sporta. Trebate mu spomenik dignuti.
                      Ma svaka cast,covek je legenda,zato mi nije jasno cemu to pravdanje.

                      Comment


                      • O boze pa ko se pravda (opet ponavljam niko ga nije napao da bi se imo potrebe pravdati ali ti kao da ne citas) covek izneo istinu jer je zgranut reakcijom tifoza pa da ih podseti da su i oni pre tako pobedjivali. A pravda se Arivabene jer Italijanska stampa kritikuje njega. A i Fetl je kriv. Pa se pravda "Hamilton mi nije ostavio mesta" LOL a nemac imo celu unutrasnju stranu. Los gubitnik.
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • Zvizdanje Luisu/Mercedesu nije nista vise od nezadovoljstva sto vozac Ferarija nije pobjednik trke. Po tome su Tifosi i specificni jer podsjecaju na fudbalske navijace koji ce uvijek zvizdat protivniku i to je u Monci tradicija. Isti Fetel je dobijao ogromne zvizduke kad je osvajao Moncu sa Red Bulom.

                          Koliko sjutra da zamijene mjesta, Luis bi dobio ovacije a Fetel zvizduke. Ne znam cemu tolika drama oko toga.

                          Comment


                          • Istina,kad se setim koliko su samo Fetelu zvizdali.. nista novo.

                            Comment


                            • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                              O boze pa ko se pravda (opet ponavljam niko ga nije napao da bi se imo potrebe pravdati ali ti kao da ne citas) covek izneo istinu jer je zgranut reakcijom tifoza pa da ih podseti da su i oni pre tako pobedjivali. A pravda se Arivabene jer Italijanska stampa kritikuje njega. A i Fetl je kriv. Pa se pravda "Hamilton mi nije ostavio mesta" LOL a nemac imo celu unutrasnju stranu. Los gubitnik.
                              Kakvi tifozi covece,kakav spomenik,ja navijam za Ferari od prosle godine,nemam veze sa tim.

                              Comment

                              Working...
                              X