Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 2018 JOHNNIE WALKER BELGIAN GRAND PRIX (Spa-Francorchamps)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Najveću prednost Lewis je stekao svojom greškom u pretposlednjem krugu. Napunio je bateriju do kraja kruga i iskoristio stazu koja je počela da se poboljšava jer je kiša stala. Seb je 3 kruga za redom vozio u najjačem ritmu i u poslednjem je ostao bez baterije.

    https://www.crash.net/f1/news/904065...der-hampers-q3

    Comment


    • #47
      koji li će sutra da vam bude izgovor?

      Comment


      • #48
        Mora onda da je Luis namerno pogresio da bi mogao da napuni baterije

        Comment


        • #49
          Originally posted by Vanja #66 View Post

          Istu grešku je napravio i RB, zamalo da se isto desilo i sa Vettelom, izašao je kasnije i svesno na Inter pneumaticima do kraja kvalifikacija. Za Kimija su računali da će ući još jednom u boks i dopuniti, ali je staza bila sporija nego što su očekivali. Kažem, ista stvar se dogodila u Red Bullu, nema potrebe praviti famu oko toga.

          Nije to bila moja poenta vec cinjenica da Ferari, kada se objedini zadnjih par sezona, pravi najvise strategijskih/tehnickih gresaka od top 3 ekipe kojima direktno kompromituje svoje vozace, makar ja takav utisak imam. I dalje me stomak boli kad se sjetim onog sunovrata u drugom dijelu prosle sezone.

          Ako Seb sjutra ne pobijedi, to ce bit tri trke zaredom gdje je Ferari bio glavni favorit za osvajanje a zavrsio praznih ruku. Takve stvari cine da se na kraju izgubi titula.

          Comment


          • #50
            Originally posted by Vanja #66 View Post
            Kiša hladi stazu i pruža prednost bolidima koji obično pregrevaju pneumatike. Dužina staze samo naglašava tu prednost. Mercedes je jurio pol poziciju podešavanjem bolida i imaju veće uglove krila (razlika u drugom sektoru) što dodatno olakšava stvar po kiši. U trci, veći uglovi krila će značiti manju brzinu i veću potrošnju goriva.

            Sta to znaci za utrku mislis da je Vettel favorit?

            Comment


            • #51
              Pa prošle godine su obrnuto pristupili trci i Seb je imao možda trunku bolji tempo i bolje koristio pneumatike, ali nije mogao da prođe pored Hamiltona. Ne mislim da je iko favorit, jedna situacija može potpuno da promeni trku. Jedino u šta sam siguran je da u Monzi Ferrari neće biti toliko daleko kao prošle godine, trebalo bi da i tamo budu izjednačeni.

              Comment


              • #52
                Tema uživo otključana

                http://www.sportklub.info/forum/show...RKE-U%C5%BDIVO

                Comment


                • #53

                  Comment


                  • #54
                    Bravo Seb, sjajna voznja od pocetka do kraja. Kimi standardno, ne znam hoce li F1 ikada vise imati vozaca sa toliko lose srece... Izgubljeni bitni poeni za WCC.

                    I imacu na umu da poslije onog starta danas vise nikad ne kritikujem Halo.


                    A sad, domaci teren

                    Comment


                    • #55
                      Zasto bi bilo ko kritikovao halo? Ne spasava zivot nas gledalaca nego vozaca. A njihova bezbednost je najbitnija

                      Comment


                      • #56
                        Dosta navijaca je kritikovalo Halo zbog nacina na koji estetski narusava izgled bolida, i ja sam bila medju njima.

                        Onda sam na pocetku sezone napisala da mi vise i ne smeta toliko, prije svega jer je Ferari nasao dobar nacin da ga uklopi u sa ostatkom bolida, a danas evo vidim i da je spasio Leclerca vjerovatno teske povrede koju je mogao da zadobije.

                        Bila sam skeptik na pocetku da ce uopste pruzati neku sigurnost vozacima, ali nije kasno priznati gresku.

                        Comment


                        • #57


                          Hulkenberg je praktično izbacio iz trke 4 druga vozača, a direktno izbacio sebe i dvojicu. Morala bi uslediti vrlo rigorozna kazna.

                          Oreol je zaštitio Leclerca danas, mada je incident bio vrlo sličan kao pre 6 godina, a tad Alonso nije imao Oreol. To apsolutno ne znači da nema šanse da dođe do direktnog bočnog udarca bolida u glavu vozača, i današnji i incident pre 6 godina su bili vrlo blizu toga. Tako da javnost i navijači treba da izvrše pritisak da se što pre obezbedi estetski korektnije rešenje, a ne da se Oreol skloni. Na sreću, i FIA i fanovi i celokupna javnost se oko toga sasvim slažu.

                          Vettel je glavni posao odradio na početku trke danas, a zamena pneumatika je odrađena korektno. Pomoglo je to što su imali manje krila na bolidu, što je bilo očekivano. Ne znam šta se tačno dogodilo, pa je Hamilton gubio onoliko vremena u drugom delu trke, očekivao sam da bude tik iza Seba do karirane zastave.

                          Drago mi je zbog Force Indie, a i zbog Haas-a - koji ima sasvim realnu šansu da završi sezonu na 4oj poziciji u šampionatu konstruktora.

                          Hoće li Max i danas da kuka kako je gubio silne pozicije zbog slabog motora?

                          Comment


                          • #58


                            Vrsi posao.

                            Jeste da estetski deluje ruzno, ali ko da ima veze. Ekipe su uspele da se uklope s tim, a i cak je dobar za dodatnu grafiku na ekranu.
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Zasluzena pobeda Fetla, Hamilton kao da je bio bojazljiv u onom duelu a i Okon koji je mogao napasti za prvo mesto.
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by VR6 View Post
                                koji li će sutra da vam bude izgovor?
                                Ne trebaju nam izgovori.
                                Koji je vama izgovor?

                                Comment

                                Working...
                                X