Announcement

Collapse
No announcement yet.

US open 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To dali će Tiem dostići,prestići ili neće Vavrinku ne znam ali Vavrinka u njegovim godina nije bio ni blizu toga da da krompirić Nadalu i da igra finale slema.

    Comment


    • Jesu Federerovi najgori, mada ja ne znam da su oni njegovi kao ti sto si navijac, vec je to gomila, da ne kazem rulja koja sebi daje za pravo da ako Federer ne pobedi bice odmah propast sveta. A ostali imaju manje takve rulje, pa se mozda zato i ne pominju. Ta rulja je inace najgora u NY.

      Ove sto sam ja napljuvala nisu navijaci nikakvi i niciji, iskritikovala sam nevaspitan narod.

      A uostalom onoliko taj Rodzer igra po Evropi, sve bre gospoda za one Amere, ako ne racunam RG....samo klap-klap
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Sandu je 100% u pravu. To je bilo uvrijezenje medju Rafinim navijacima u Uimbldonu.

        Ali i Rafini navijaci su bili u pravu. Rafa je bolji na betonu, pogotvo brzem, nego na travi. I za ocekivati je da bude bolji na USO nego u Uimbldonu. Sve do rano jutros mi nije bilo jasno zasto je to tako.A anda mi je sinulo.

        Rafa nije prirodni napadac. Puno je poravio svoju napadacku igru, ali to nije to. Medjutim, postoji situacija kad ga njegov sampinski instikt cini prirodnim napadacem. Kad je satjeran u ugao, probudi se u njemu ranjena zvijer. I postaje agresivan. Kad pocne da lupa one pluvoleje sa osnovne lije i sa FH i sa BH strane. Pogotovo BH. Tako je dobio Novaka 2013. Tako je dobio Tima jutros. Taj tip agresivne igre mu najbolje ide na betonu.

        Zato sam ocekivao da Rafa bude bolji nego u Uimbldonu. Ali i Novak bi morao biti bolji. Ako nista drugo, samouvjerenje mu je poraslo.
        Samo mi jedna stvar nije jasna, odakle to da Rafa nije napadac? Mislim ok, nije agresivac tipa Andersona, Isnera, i neke druge, da napada odma prvu loptu iz sve snage, ali kako te Rafa razbija snagom, samo malo kracu loptu da mu das i ode poen jer ce te satrati forhendom. Za ostalo se slazem, on zna da protiv Novaka mora agresivnije jer Novak moze parirati podjednako sa oba krila, Delpo recimo ne moze, protiv njega ne mora biti ultra agresivan, vec moze neke poene kopati i na drugaciji nacin.

        Mislim da je veceras bio iznenadjen od napadackom igrom Thiema, jer do sada se nisu sastali na betonu, sva 9 meca su bila na sljaci. Rafa zna da na RG Thiem nema sanse, da je teze da izgubi bar jedan set, a ne tri, ali na betonu kao sto sam rekao se nisu sastali i puno stvari su bile enigma. Dali Thiem moze u kontinuitetu da napada i razbija Nadalovu defanzivu? Dali moze servisom da dobije puno toga? Dali se moze bolje braniti bekendom nego na sljaci gde se vise prima spin? Thiem je odlicno izmiksovao ove stvari, Rafa valjda nije ocekivao to u takvoj meri pa zato i onaj prvi set.

        I za kraj, opet, nisam ja spomenuo da ce Nadal biti favorit na betonu, nego sam rekao da bi se igrao taj mec iz Londona u tom trenutku na betonu i pod otvorenim nebom da bi Rafa valjda dobio. Mada to je glupost realno, mozemo do sutra pricati sta bi bilo kad bi bilo, mec se ipak igrao na travi i pod zatvorenim krovom. Mozda je bas taj krov i pomogao RAfi da dobije puno jeftinih poena nakon servisa...
        Last edited by Stefan-kobe; 05-09-18, 13:47.
        OVAKO

        Comment


        • E pa ti sto su juce bili i divljali, bi bili i na Fedovom mecu i isto tako se ponasali, ali onda bi se ovde malo drugacije pisalo.
          To nije teniska publika, ljudi dosli na AA da se provedu i bas ih briga ko igra, Fed je najpopularniji pa takvih pacijenata ima najvise
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Oni glasniji od nosac su uglavnom bili Rafini, nosili obelezja, ali sve je bilo u granicama normale, mozda zato sto su i tribine bile poluprazne, pa je drugaciji osecaj.

            A ostali naravno da nisu nikakva teniska publika, nikog normalnog ne interesuje zdranje ili zurke u lozama dok se ljudi dole kupaju u znoju, trce kilometre i biju najvece bitke.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by Stefan-kobe View Post
              Samo mi jedna stvar nije jasna, odakle to da Rafa nije napadac? Mislim ok, nije agresivac tipa Andersona, Isnera, i neke druge, da napada odma prvu loptu iz sve snage, ali kako te Rafa razbija snagom, samo malo kracu loptu da mu das i ode poen jer ce te satrati forhendom. Za ostalo se slazem, on zna da protiv Novaka mora agresivnije jer Novak moze parirati podjednako sa oba krila, Delpo recimo ne moze, protiv njega ne mora biti ultra agresivan, vec moze neke poene kopati i na drugaciji nacin.
              Rafa je poceo kao defanzivac. Bolja verzija Davida Ferera. Ubija tempom, konstantnoscu, spinom, trcanjem. Ali njegov razvoj je citavo vrijeme bio prema ofanzivnijoj igri. Prvo je popravio servis, pa naucio ofanzivniji BH... Kako se njegov razvoj odvijao, teko je postajao bolji na drugim podlogama. Postigao je privremeni vrunac na USO 2010. A onda je dosla Novakova 2011. Iza tog, vec krajem 2011, a pogotovo 2012. do povrede i kasnije 2013. je napravio ogrmni napor da postane bolji ofanzivac. Zacudjujuce je dobro uspio, ali ipak se vidi da to nije njegova prirodna igra. Njegova prirodna igra je defanziva. On je u sustini priuceni napadac, izuzetno dobro priuceni ali priuceni.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Rafa je poceo kao defanzivac. Bolja verzija Davida Ferera. Ubija tempom, konstantnoscu, spinom, trcanjem. Ali njegov razvoj je citavo vrijeme bio prema ofanzivnijoj igri. Prvo je popravio servis, pa naucio ofanzivniji BH... Kako se njegov razvoj odvijao, teko je postajao bolji na drugim podlogama. Postigao je privremeni vrunac na USO 2010. A onda je dosla Novakova 2011. Iza tog, vec krajem 2011, a pogotovo 2012. do povrede i kasnije 2013. je napravio ogrmni napor da postane bolji ofanzivac. Zacudjujuce je dobro uspio, ali ipak se vidi da to nije njegova prirodna igra. Njegova prirodna igra je defanziva. On je u sustini priuceni napadac, izuzetno dobro priuceni ali priuceni.
                Nažalsot je svoj najviši nivo na servisu dostigao te godine 2010

                Od tada servis više manje na nižem nivoju nego kod te 2010


                Što ne valja?

                Previše servisa sa slice rotacijom. Premalo ravnih servisa.

                Juče je razpaio samo jedan ravni servis down the T cca. 124 MPH v sred 5. seta


                Ja nikad neču razumijet zbog čega ne pokuša više takvih servisa.


                SJečam sem da je bilo te 2010 puno više ravnih servisa, sa manje rotacije. Kao ne može to da skonta?

                Comment


                • Posle ovog maltretmana od Tima Nadal sasvim izvesno ne osvaja turnir, predugačak je ovo meč bio i sigurno je ostavio posledice.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Gledao sam samo 5. set dok sam se spremao u jutarnjem terminu. U petom je Tim imao inicijativu i za nijansu bio bolji igrač od Nadala. Brejk je visio u vazduhu ali kad je trebao da pritiska Tim je bio nedorečen i stegnut. Znao sam da će izgubiti pred kraj seta što zbog neiskorišćenje inicijative, a najviše mi je upao u oči jedan sitan detalj, na jednom od ključnih poena dok se spremao za ritern prošao je rukom kroz mokru kosu čime je sabotirao svoj grip, početnička greška, nakon toga je odigrao mlak ritern a kasnije još jedan plići bekend koji je Nadal kaznio. Inače Thim je od ovih nadolazećih igrača jedini koji ima fizičku spremu i agilnost za slem, i mentalno nije bio loš ali ta početnička greška.
                    Inače mislim da vredi pogledati ceo meč.
                    Last edited by Dekson; 05-09-18, 15:56.
                    Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                    Comment


                    • Poceo sam da gledam mec.. prva impresija: nikakav prvi set.. Ono brutalan tenis?? Brutalan tenis je ono sto su igrali u finalu '11 Nadal i Novak.. Ovo je vise badminton..dosta greske sa obe strane, dosta stegnutih potenza.. Nastavljam dalje..
                      --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                      https://ibb.co/cD1Xnq

                      Comment


                      • Ivane, poslao sam ti i u poruci, a možeš i odavde da preuzmeš svoj novi avatar, specijalno napravljen samo za tebe. [emoji41]
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by Dekson View Post
                          U petom je Tim imao inicijativu i za nijansu bio bolji igrač od Nadala. Brejk je visio u vazduhu ali kad je trebao da pritiska Tim je bio nedorečen i stegnut.
                          Rafa 0/5 bp, Thiem 0/0, bas je brejk visio u vazduhu.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Sta pevaju Marin i Kei jedan drugom pred cetvrtfinalni duel?

                            Marin o Keiju:
                            On je miran bistrog uma
                            Balansiran ko nova guma
                            Ima stan u centru
                            Zdravu jetru
                            I jos stojednu kvalitetu
                            Castimo se sladoledom
                            I on voli stracatelu!

                            Kei Marinu:
                            Dzaba CARE sve te tvoje pare!!!
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by Sandugp View Post
                              Sta pevaju Marin i Kei jedan drugom pred cetvrtfinalni duel?

                              Marin o Keiju:
                              On je miran bistrog uma
                              Balansiran ko nova guma
                              Ima stan u centru
                              Zdravu jetru
                              I jos stojednu kvalitetu
                              Castimo se sladoledom
                              I on voli stracatelu!

                              Kei Marinu:
                              Dzaba CARE sve te tvoje pare!!!
                              Ahahahahh,samo što će da se ponovi 2014
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Originally posted by Marija81 View Post
                                Ahahahahh,samo što će da se ponovi 2014
                                Ma kakvi, dobija ga Kei rutinski. [emoji41]
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X