Announcement

Collapse
No announcement yet.

US open 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma svako ko ima rodjake/prijatelje u inostranstvu koji imaju klince znaju da je to skroz normalna pojava, da deca bukvalno uce da pricaju na 2 jezika i to rade skroz lagano
    Ne uce oni gramatiku, pravila kao odrasli, nego uce da pricaju...

    Sent from my MI 6 using Tapatalk
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by Mrkela View Post
      Po cemu Isner igra sjajno, sta je pokazao Protiv Lajovica, Jarrya, forma prije USO, nista posebno, cak je pokazao da je i ranjiv na servisu protiv Raonica koji je eto znamo kakav reterner, previse cijenis tu pobjedu protiv Milosa koji i nije u formi niti je blizu na onoj staroj razini...
      Ti se bas trudis da dokazes da nista ne znas o tenisu? Jesi gledao Isnera na ovom turniru? Jarry je server inace, tamo su par loptica odlucivali, i to je bilo prvi put u zivotu da vidim Isnera kako se smije i cudi na protivnikov servis, malo ironicno jer se njemu uvek cudili, a sad je njemu to bilo cudno.
      Svejedno odigrao odlican mec i preokrenuo 2-1 u setovima.

      Protiv Lajovica je riternirao bolesno, a uz to i BH udarao tako, nikada nisam video Isnera da igra 10 puta za redom BH u jednog poena, da je drzi duboko i da ne pogresi. Druga stvar je sto Duci igrao prva dva seta vrhunski i onda je pao zbog povrede.

      Nemoj me smarat samo ako zijani veceras, svakako je Delpo favorit, al da kazes da Isner ne igra nista a on igra mozda tenis svog zivota ako izuzmemo Wimbledona ove godine, e to mi je bas glupo.
      OVAKO

      Comment


      • Premotah malo Federerov meč. Mišljenja sam da uzroke poraza ne treba tražiti u narednom već u prethodnom meču. Kirijos mu je svojom lošom igrom toliko spustio nivo da je doveo Federera u zabludu da mu to može proći i sa Milmanom. Na to treba dodati i želju da se što kraće ostane na terenu. Sve ovo uticalo je da Federer previše žuri i bude nervozan, što nas je uskratilo za još jedan klasik.
        Last edited by Dekson; 04-09-18, 16:00.
        Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Ma svako ko ima rodjake/prijatelje u inostranstvu koji imaju klince znaju da je to skroz normalna pojava, da deca bukvalno uce da pricaju na 2 jezika i to rade skroz lagano
          Ne uce oni gramatiku, pravila kao odrasli, nego uce da pricaju...

          Sent from my MI 6 using Tapatalk
          Inace se jezik mnogo lakse uci konverzacijom nego sistematski kroz neki odredjeni program rada.
          Ruski jezik sam naucio tako, kroz razgovor, pricu... ne mogu da ga pricam u potpunosti gramaticki ispravno a bogami ponekad i zabodem pa ne mogu da sastavim recenicu kako valja. Ali opet razumem sve sto cujem i procitam.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Originally posted by Lord Samuraj View Post
            Danas je dovoljno samo da engleski dobro znas.

            Ovo je izjava godine.


            Idi ti u LATINO AMERIKU pa vidjet češ koliko če ti engleski pomoči. Nula od nule

            Comment


            • Originally posted by Prle! View Post
              Ma nemam ja dileme uopšte da je on išao da ovo izgubi, meni je smiješno bilo gledati kakve greške pravi. I neka je, i ja bih na njegovom mjestu. Nit mu treba da ga ovakav Novak sastavlja sa podlogom, niti bi Novaku pobjeda nad ovakvim Federerom predstavljala neku dodatnu vrijednost. Sve što je Novak trebao dokazati u tom aspektu dokazao je 2015. godine, tako da je tu sve rečeno.

              Ovo je sigurno bio najgori meč koji sam od Federera vidio dugo vremena.
              +slažem se od reči do reči.

              Comment


              • Originally posted by Mrkela View Post
                eno i Novakov mali, francuski, srpski a druzi se i s talijanima pa progovorila djeca talijanski, ko onako iz rukava. Sta vam je bolan ljudi, jel imate vi kontakta s djecom? Cuj provodi vrijeme s talijanima pa zna i talijanski, pa najbolje prvih 7 godina da udaras po europi svugdje po godinu dana, i sa 18 ima dijete da ti bira poduzeće, ma šta poduzeće, ambasador svih stranih država na Balkanu, savjetnik predsjednika.
                Reklo bi se da nedostaje zivotnog iskustva ali ne i drskosti u podsmevanju.
                Nisam ja rekla nista parafrazirala sam Novakove reci, bio je pitan kojim jezicima ce uciti da govori dete


                Obicni ljudi, burazerova porodica zivi u Holandiji, deca uzrasta 5-11 godina govore holandski, engleski, srpski pa cak i malo ,spanskog. zivot ih tome uci
                Similis simili gaudet

                Comment


                • Originally posted by Mrkela View Post
                  Pa nije Milman odigro ne znam sta, koliko je Federer bio loš, pogotovo evo u tb, same greške, dva u dno mreze i dvije duple prvih 4 poena... onda opet dno mreze, pa bh paralela aut, i cisti fh bezveze u aut bacio, eto to su Milmanovi poeni u tb, svih 7 mu Roger poklonio
                  Stvar je u tome da te greške su samo naizgled neiznuđene. Iznuđene su stilom igre protivnika, fazom takmičenja u kome se 37-godišnji Federer nalazi, dužinom meča i sve to sveukupno dovodi do ovog rezultata koji je iznenađenje samo za one koje ovlaš prate tenis i prilike u njemu.
                  Last edited by dekkard; 04-09-18, 16:00.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by Mrkela View Post
                    sta djeca od 4,5 godina pricaju 5 jezika, jebote imamo nove Ajnstajne... sta jedu ta djeca
                    Hemiju..

                    Originally posted by jacques9 View Post


                    Idi ti u LATINO AMERIKU pa vidjet češ koliko če ti engleski pomoči. Nula od nule
                    Grcka je mnogo bliza a osecaj skoro isti..

                    Comment


                    • Ja na primer znam makedonski, srpski, crnogorski, bosanski, hrvatski i po malo bugarski i slovenski.
                      OVAKO

                      Comment


                      • Originally posted by Ivan_PG View Post
                        Nije Federer namjerno izgubio to sam siguran.
                        Kakav crni h2h,ko jos o tome razmislja.
                        Drago mi je da si tu. Očekuj kontakt u toku dana. [emoji41]
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Prebacite ovo u TADBAS
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Originally posted by jacques9 View Post
                            Ovo je izjava godine.


                            Idi ti u LATINO AMERIKU pa vidjet češ koliko če ti engleski pomoči. Nula od nule
                            Ne bih tamo isao ni da mi neko plati. Samo mozes nastradati. Evropa je dovoljno raznolika, a sigurnija 100 puta.

                            Comment


                            • To je super Sefane a poznajes i eng sigurno.
                              Niko ne govori o super intelektualcima, nadljudima, deca govore/sporazumevaju se , prilagodjavaju okolini shodno svom uzrastu i ineresovanjima.
                              Similis simili gaudet

                              Comment


                              • Originally posted by Maxx-a View Post
                                To je super Sefane a poznajes i eng sigurno.
                                Niko ne govori o super intelektualcima, nadljudima, deca govore/sporazumevaju se , prilagodjavaju okolini shodno svom uzrastu i ineresovanjima.
                                Ma ja sam sa vama oko ovo pitanje, samo se sprdam malo sa poznavanje jezika.
                                Naravno da deca mogu pricati vise jezika, oni previse informacije upiju u glavi.
                                OVAKO

                                Comment

                                Working...
                                X