Announcement

Collapse
No announcement yet.

US open 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nisam ni ja gledao, ali vidim da se pise o nagloj promjeni taktike nakon osvojenog seta. Bilo je razmjena od po 20+ udaraca u prvom setu, Fedja je uglavnom izlazio kao pobjednik.. a onda je jednostavno prestao da trazi pobjedu sa osnovne i krenuo sa ishitrenim, nerezonskim udarcima, skracivao poene maksimalno, pojacao servu.. i poceo da sipa UE i duple greske. Kao da mu je falilo snage za duge poene u toj vlagi i vrucini, pa je rijesio da ide na sve ili nista. Bar tako procitah po netu

    Comment


    • NI iskreno se divim i učim, nije sramota ne znati, nego ne hteti .
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Originally posted by Joker View Post
        Nisam ni ja gledao, ali vidim da se pise o nagloj promjeni taktike nakon osvojenog seta. Bilo je razmjena od po 20+ udaraca u prvom setu, Fedja je uglavnom izlazio kao pobjednik.. a onda je jednostavno prestao da trazi pobjedu sa osnovne i krenuo sa ishitrenim, nerezonskim udarcima, skracivao poene maksimalno, pojacao servu.. i poceo da sipa UE i duple greske. Kao da mu je falilo snage za duge poene u toj vlagi i vrucini, pa je rijesio da ide na sve ili nista. Bar tako procitah po netu
        Ne, nikad nije bilo dugackih razmena, Fed se mucio sa servisom skoro ceo mec, u 2.setu je servirao ispod 30% 1.servis, stalno je isao na skracivanje poena i na miksovanje, izasao je sigurno preko 80 puta na mrezu, ali jednostavno nije jasno razmisljao i pravio je neke glupe greske.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Ne, omasio si u svemu, ceo post je promasaj
          Mozda je post promasaj, to je tvoje misljenje. Medjutim, samo u onoj recenici komentarisem sami mec na osnovu brojeva. U svemu ostalome ne komentarisem mec, nego Federerove rezultate od juna na ovamo. Poslije pauze nije postigao punu formu. Analiziram zasto je to tako. Pad sposobnosti koncetracije je poznati efekt starenja. A za vrhunski tenis treba vrhunska koncetracija.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Mozda je post promasaj, to je tvoje misljenje. Medjutim, samo u onoj recenici komentarisem sami mec na osnovu brojeva. U svemu ostalome ne komentarisem mec, nego Federerove rezultate od juna na ovamo. Poslije pauze nije postigao punu formu. Analiziram zasto je to tako. Pad sposobnosti koncetracije je poznati efekt starenja. A za vrhunski tenis treba vrhunska koncetracija.
            On ima problem od kad je postao no.1, u Roterdamu, tako da je doslo do ogromnog praznjenja posle 20.slema i no.1 i on oseca te posledice tokom cele sezone.
            A ti komentarises da je ovaj poraz vezan sa porazom od Djokovica u Sinsinatiju, pa normalno je da cu da ti kazem da je post promasaj kakvog nema
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Drugi set 5-4 za Federera i on servira. Ima 40-15 (dve set lopte za 2-0 u setovima). I ne koristi to. Onda na izjednacenju masi za njegove standarde lagan volej i na brejk lopti pravi duplu.
              To je odlucilo .... Da je otisao na 2-0 znamo kako bi se najverovatnije zavrsilo.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Bio trening mec........ali za Milmana ahagagdjkagafagajakahfhakagdjjabahajaka

                E, Rodzer......., a neki se ovde pribojavali njega i odmah govorili "aaaa dzinks" cim kazes da nema covek sanse.
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  On ima problem od kad je postao no.1, u Roterdamu, tako da je doslo do ogromnog praznjenja posle 20.slema i no.1 i on oseca te posledice tokom cele sezone.
                  A ti komentarises da je ovaj poraz vezan sa porazom od Djokovica u Sinsinatiju, pa normalno je da cu da ti kazem da je post promasaj kakvog nema
                  Moguce da je Roterdam bio okidac.

                  Kad je bio najaci, Djokovic je manje vise dominirao protiv svakog. Izuzetak su dva sulcaja. Prvi, inspirisani Stan Vavrinka na sporoj podlozi. Drugi, Rodzer Federer u top formi na brzom hardu. Zato je Novak u tri njihova ranija finala u Sinsinatiju tri puta lako izgubio. U zadnjem finalu je bilo obrnuto. Federer je lako izgubio. Novak je bio u vrlo dobroj, ali ne u top formi. Taj poraz je barometar. Federer je previse mudar teniser da ne bi shvatio sto je barometar pokazao.

                  PS
                  Izostavio sam treci slucaj. Nadal na suvoj sljaci.
                  Last edited by NI; 04-09-18, 09:39.

                  Comment


                  • On je igrao 2 meca u jednom danu, dan za danom, pa normalno da je bio mrtav za finale i to nije nikakvo merilo ni barometar.
                    Svaka cast Djokovicu, ali on je ipak 6 godina mladji i to se u tim situacijama najvise vidi...
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Federer je imao problema sa teskim uslovima, kaze da nije mogao da dise. Uzroke poraza treba traziti i u tome.
                      "Bilo je mnogo vruće, jedna od onih večeri kada osećam kao da ne mogu da dišem. Vazduh nije uopšte cirkulisao i iz nekog razloga mučio sam se sa uslovima. Jedan od retkih puta da mi se to dogodilo, bilo mi je neprijatno, sve više i više sam se zojio, kako je meč tekao gubio sam energiju."
                      https://www.b92.net/sport/usopen2018...nav_id=1439358

                      Comment


                      • Pisali smo o tome.

                        Nego, gledala sam nocas Karlu i Masu i opet je Spankinja odigrala sjajan mec. Prelep tenis igra, steta sto apsolutno nema kontinuitet, ali ono je milina gledati.

                        A pre meca, posle njene izjave da zeli da se fokusira na svoj tenis, ismeja je Mats, takoreci, da nije potrebno da se fokusira na svoj, vec Masin tenis...a onda izadje i objasni svima kako treba
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Pa u sustini nista ne ovisi o Karli, ali cinjenica je da igra bas prelep i prepametan tenis. Ali ako Masa ne gresi i ako ne srlja dobija mec, i takav je match up Karli sa svake udaracice na touru. Jbg cura nije snazna kao Masa, Serena, Pliskova i ostale.

                          Roger ocekivano pobegao od Novaka, iskusno mora se priznati.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Zasto bi bezao?

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              Federer je imao problema sa teskim uslovima, kaze da nije mogao da dise. Uzroke poraza treba traziti i u tome.
                              "Bilo je mnogo vruće, jedna od onih večeri kada osećam kao da ne mogu da dišem. Vazduh nije uopšte cirkulisao i iz nekog razloga mučio sam se sa uslovima. Jedan od retkih puta da mi se to dogodilo, bilo mi je neprijatno, sve više i više sam se zojio, kako je meč tekao gubio sam energiju."
                              https://www.b92.net/sport/usopen2018...nav_id=1439358
                              Sto si ti diplomata. Dajes objasnjenje koje je i Bojani i meni prihvaljivo. Bar mislm da bi Bojani trebalo biti prihvatljivo.

                              Comment


                              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                                Pa u sustini nista ne ovisi o Karli, ali cinjenica je da igra bas prelep i prepametan tenis. Ali ako Masa ne gresi i ako ne srlja dobija mec, i takav je match up Karli sa svake udaracice na touru. Jbg cura nije snazna kao Masa, Serena, Pliskova i ostale.

                                Roger ocekivano pobegao od Novaka, iskusno mora se priznati.
                                Nije sve ni u snazi, pogotovu kada igras onako inteligentno. Cinjenica da ona sama nije snazna, ali nema ni visinu.

                                No u zivotu, sportu, ne svodi se sve na... igrala sam najbolje, igrala i protivnica, ali sam ja ipak pobedila. Racuna se i na los dan one preko puta, sto da ne.
                                Bila je losija Masa, gen je takva posle povratka, pitanje da li ce i da se vrati skroz, ali to ne umanjuje Karlinu pobedu ni mrvicu.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X