Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serie A 2018/2019

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oni su u problemima zato sto vidi cuda i nesto ulazu, tj kupuju igrace od 30-40M. Kad je Lazio zadnji put dao za igraca 40M ? U vreme Kranjotija koliko znam. Kako ce da se uvali u problem kad nikad ne rizikuje sa svojim investicijama. Roma i Milan barem pokusavaju da se uzdignu na neki veci nivo. Lazio zbog skrtog predsednika i ne bas.

    Comment


    • Ne vidim dokle ih dovode ta tzv. ulaganja. Roma 11 godina nije videla trofej, dok Milan, pa Milan najverovatnije neće ni igrati u evro-takmičenju naredne godine. Što se tiče Milana, prihodi su na istom nivou kao pre 10 godina. Jedino su se troškovi uvećavali. Toliko o razumnoj politici ulaganja i dokle dovode. Milan je 2008. godine prihodovao 209 miliona evra u godini. Sada prihoduje 213. Ne bio u koži tifoza Milana u budućnosti, s obzirom da im je hedge fund - i to vrlo diskutabilni - trenutni vlasnik.

      Igrač može da se plati i 15 miliona i da bude od veće koristi nego onaj koji je plaćen 40 miliona da ladi jaja (je li tako, Šik?). Konkretno, Laciju je Kranjoti ostavio ogromne poreske dugove prema italijanskoj državi (delimičan i razlog zbog kog je on izgubio Lacio 2003. godine) i prenaduvane troškove koje je Lotito umanjio, višestruko uvećao prihode i konačno izbalansirao potrošnju kluba. Da ne govorim šta se sve još izdešavalo. To o Lotitovoj škrtosti je najveća urbana legenda u savremenoj istoriji italijanskog fudbala. Dovoljno je videti bilanse.

      Inter je tu fazu prolazio kada je Morati prodao Tohirovim Indijancima, Milan prolazi i tek će prolaziti ubuduće, dok je Romu preuzeo Unikredit pošto je umro Sensi i "dodelio" svojim poveriocima iz Goldman Sachsa tj. Di Benedetu i Paloti.
      Last edited by Crni Đorđe; 01-05-19, 23:47.
      sigpic

      Comment


      • Od kad Italija ima 4 predstavnika u LŠ više nemam želju da navijam za jake klubove u tom takmičenju. Tako da Atalanta, Lacio, Milan, Roma meni svejedno. Do 2024. sigurno neće izgubiti 4 predstavnika a onda Anjeli kao predsednik onog nekog saveza ne verujem da će dozvoliti da se taj broj smanji kakvo god takmičenje da se bude igralo...


        Odlični su vam stavovi, sa dosta konkretnih činjenica.

        Meni Lacio igra uvek iznad nekog svog maksimuma, konkretno poredeći sa Interom koji uvek ulaže više a igra lošije ili je lošije plasiran. Ali sigurno da im treba jači vlasnik nego Lotito za nešto više. Generalno su oni pogađali i sa trenerima i sa igračima koje nisu toliko mnogo plaćali. Tare radi odličan posao. Nekako je ipak neminovno da će doći i do grešaka i da će sa ovakvim ulaganjima biti nekad i 10. na tabeli e tek onda će biti strašan pritisak navijača na Lotita.

        Ovo za Milan delim mišljenje. Jako mi to loše deluje kada je vlasnik jedne takve gromade od kluba, investicioni fond. Lepo deluje vraćanje legendi u klub i 70m jura datih u januaru ali da li je to sve održivo u budućnosti, pitanje je.

        Roma ima jako dobar potencijal čak i sa Palotom ali tek za par godina ako uspeju da izgrade svoj stadion. Ako se to desi vidim ih ispred Intera i Milana za 10 godina ukoliko ovi i dalje ne urade ništa po pitanju stadiona.
        IO NON RUBO IL CAMPIONATO
        ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
        C'E SOLO L'INTER

        Comment


        • Za ubuduće ne znam, ali za ovu sezonu no4 Atalanta, jer jbg ljudi kidaju, nešto najbliže ovom fudbalu što igraju Barsa i Atalanta, mislim na stil, naravno na malo nižem nivou.

          Milan igra verovatno najdosadnije utakmice od ovih gore, kod Rome je interesantno jer se nikada ne zna koji će ishod biti, Lacio je jednostavno uvek tu ali im uvek fali dlaka i to je to.

          EDIT: Ovo je moja želja, teško će biti obzirom da imaju najteži raspored nekako.

          Comment


          • Uvjerljivo najgori fudbal igramo, a sve je krenulo od povrede Pakete od tada se raspadamo. Gasperini je zasluzio top 4, strasno igraju.

            Evo Gatuzo sprema taktiku sa 2 napadaca (Cutrone i Piatek) protiv Mihe Sarenice.

            Comment


            • Saša Lukić ga tutnuo Juventusu. Bravo Saša!

              Comment


              • Treba li da ponavljam

                Alegri OUT !

                Comment


                • Uzasno igramo, sreca pa smo odavno obezbedili titulu. Primili smo preglup gol i nekako umuvali drugi, bas lose. Nadam se da Anjeli i Nedved vide da ovo ne pije vodu.
                  Alegri najavio da ostaje i da treba da se dogovori sa Anjelijem oko transfera, kada pogledamo ko su mu zamene (Konte, Desamp) i nije neka opcija.

                  Kvadradu se zahvaliti na svemu i prodati ga za koliko das, dobio i zvizduke sa tribina, decko veze nema.
                  Dreams are coming true.


                  Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                  Comment


                  • Nije ni on neka opcija pravo da ti kazem, izduvo covek, ima samo da sili do kraja svoje karijere u Juventusu, ako ostane. Tesko da ce on povraviti mojo koji je imao prve 2-3 sezone.

                    Comment


                    • Gasperini nastavlja da gazi. Najljepsi fudbal igraju. Papu je otac.

                      Comment


                      • Roma je primljenim golom u 91' sebe još više udaljila od Atalante.
                        Sledeće kolo na Olimpiku mora pasti bezbrižni Juve.

                        Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                        Comment


                        • Prokockase sve u 90+. Sanabria promasi penal za pobjedu u 96. minuti.

                          Comment


                          • Comment


                            • Zaslužili su Zapata i drugari Ligu šampiona.

                              Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                              Comment


                              • Jbt ovaj Mirante jos brani, secam ga se jos od kad sam poceo da pratim Seriju A davne 2003. godine
                                Idemo Atalanta sledece kolo bi trebalo da bude lagano pa onda gostovanje Juventusu, mogli bi nas uzeti, mi ionako igramo ocajno i ne zapinje nam.
                                Dreams are coming true.


                                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                                Comment

                                Working...
                                X