Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
    Nikad nisam bio od onih koji kritikuju Siti zbog overspendinga...ljudi imaju vrhunskog trenera koji planski dovodi igrace koji se uklapaju u njegovu fudbalsku filozofiju, napravio je cudoviste od tima koje je milina gledati..e sad sto ima gazdu koji je u mogucnosti da mu to ispuni, boze moj...fudbal je mnogo drugaciji danas nego pre 20 godina kada je Junajted iz svoje akademije izbacio pola prvog tima...nema toga vise i nece nikad ni biti...
    Naravno da nisi jer se nasao neko da skine Junajted sa trona, pa i ja bih bio za to da dodje Evertonu bogati seik i pumpa pare u klub ako bi to znacilo da ce skinuti Liverpul da su obrnute uloge u poslednjih 20ak godina. I to je naravno ok i ocekivano, ali nije bas fer, jer s jedne strane Liverpul i Junajted iako najveci rivali su prije svega fudbalski klubovi i to sto zaradjuju zaradjuju od fudbala ili privlacenja sponzora opet od fudbala i velicine kluba, navijacke baze, nemaju taticu da im svakoga dana kad im ponestaje para da koliko treba, to jeste bitna razlika. Isto tako kad je doslo do toga ko da uzme titulu Siti ili Liverpul ja sam naravno bio svim srcem za Siti i Pelegrina, a zna se dobro sta ja mislim o tom predivnom preplasenom, usklopljenom misu. Isto tako ako ove sezone dodje do toga ko da uzme titulu, Siti ili Liverpul, naravno da cu svim srcem biti uz Siti i Gvardiolu, iako tog Gvardiolu najmanje volim od svih trenera svijeta, a to svakako nema veze sa Sitijem vec dolazi iz igrackih dana, a potom i iz trenerskih pocetaka u Barseloni.
    sigpic

    Comment


    • Ne postoji menadzer na tom nivou koji nije licemeran...Mada ja to ne bih tako nazvao, to su samo njihove mind games prouzrokovane egoizmom bez kog ne bi bili tu gde jesu...
      Ne gledam ja to na taj nacin i nemam tu vrstu mrznje, Fergusona neizmerno postujem, kao tinejdzer sam gotivio Kantonu, Bekam mi je pojam za vrhunskog profesionalca i nekog ko radom moze da postigne nezamislivo...isto tako mi je Pep sinonim za fudbalskog fanatika i njegove ekipe su za moj ukus igrale najlepsi fudbal...mada mi je Jirgen blizu ...da ne spominjem Liverpool sa kraja 80-tih ili Arsenal iz one nepobedive sezone...
      Last edited by ZvezdaIznadSvega; 24-08-18, 23:29.
      "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

      Comment


      • Trebao je da ostane na Klavanu i Mignoletu, tada ne bi bio licemeran. Tada bi bio Wenger.

        Al fakat je da je Pogba poremetio trziste, ali u svako doba dana i noci Virgil je vise 75m nego Pogba 89m. Pritom ovaj skoro dve godine ranije placen toliko, a znamo svi sta se desilo u medjuvremenu Nejmar, Otamendi, Mangala, Stones. Kad takvi stoperi mogu da budu 50m, 75m za najboljeg stopera lige je smesno.
        IMG-20190614-192941
        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

        Comment


        • Sam je rekao voli da stvori nesto ni iz cega, niko ga nije puskom cerao da tako nesto izjavi pa odma pljune na to, ali slazem se da su svi oni teski egomanijaci, isto kao i teniseri sa izjavama da ne gledaju druge kad ispadnu sa turnira, iako gotovo sigurno gledaju.

          Sa Pepom uvijek znas na cemu, moras mu dati to sto trazi i kad ima taj materijal koji je trazio on pravi masinu, nekad ipak previse limitiranu i bez plana B za one bas najbolje u Evropi, ali 99% njih su bez rjesenja za njega onda. Ipak kad nema taj materijal onda prodje kao prve sezone u Sitiju. Da je npr. otisao u Milan nikad nista ne bi osvojio jer ne bi imao resurse, ali zato je vrlo moguce da ce otici u PSZ i donijeti im prvu LS. Ipak on je izuzetno pametan ali nije bas da prihvata neke izazove, Klop je sto se toga tice daleko ispred njega, on je spreman za izazove, Murinjo isto, Pep za sad i ne bas. Da je otisao u Milan ili pak Arsenal mnogo bih ga vise postovao, ali na kraju krajeva boli njega kurac za postovanje i misljenje bilo koga, on vodi najbolje i najjace u ligi i kad ima pare isporuci, barem je isporucivao do sada. Ali mora da ima odredjeni profil da bi to funkcionisalo, kao sto rekoh kad nije imao taj profil onda je pricao da je Siti mozda peti po snazi, pricao da razmisljao penziji, o pecanju i sl.
          sigpic

          Comment




          • Comment


            • Ja ne znam ko vodi transfermarkt kad ne znaju staviti tačnu cijenu, Šo je doveden za 27 miliona funti (doduše 2014. te pare za beka su stvarno bile velike), Pogba 89, Marsijal isto manje od ovoga mislim, Mata 37 miliona. Mrzi me i za druge provjeravati ali kontam da tu ima grešaka, kao i za Sitijeve igrače.

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                Junajted zaradjuje mnogo vise od Liverpula, zasto mu je bitan net spend? Mozda je Liverpulu, Junajtedu sigurno nije, 5 miliona funti po sezoni Liverpul dobija od sponzora na rukavu, Junajted dobija 15 miliona funti, to je tri puta vise, a Junajted ima duplo vise sponzora, pritom od glavnih zaradjuje masu vise para po sezoni, tako da je to tjesenje navijaca Liverpula, a pogotovo nije Sitiju bitno koji moze koliko oce da potrosi bez ikakvih posledica jer ce doci seik da upumpa pare kad je to god potrebno. Tako da Junajted generise mnogo vise novca, samim tim moze da potrosi vise na dovodjenje igraca, da da vise para na plate i po automatizmu i posle svega ima veci profit od Liverpula u sezoni, net spend mu je apsolutni nebitan, kao i svakom drugom klubu koji samo gleda kako mu izgledaju knjige na kraju dana uz naravno trofeje jer se zbog njih igra fudbal.

                Od osnivanja PL

                Liverpul milijardu i 430 miliona funti potrosio na dovodjenje igraca, od prodaje igraca zaradio 861 milion funti.
                Junajted milijardu i 462 miliona funti potrosio na dovodjenje igraca, od pordaje igraca zaradio 573 miliona funti
                Arsenal 947 miliona funti potrosio na dovodjenje igraca, od prodaje igraca zaradio 591 milion funti
                Siti milijardu i 708 miliona funti potrosio na dovodjenje igraca, od prodaje igraca zaradio 482 miliona funti
                Celsi milijardu i 839 miliona funti potrosio na dovodjenje igraca, od prodaje igraca zaradio 921 milion funti

                Totenhem necemo racunati dok ne osvoje nesto veliko.

                Dakle u tom periodu koliko je ko osvojio

                Liverpul - 2 FA Kupa, 4 Liga Kupa, 2 Komjunitija, 1 LS, 1 Uefa Kup, 2 Superkupa Evrope -------12 trofeja
                Junajted - 13 PL, 5 FA Kupova, 4 Liga Kupa, 11 Komjunitija, 2 LS, 1 Liga Evrope, 1 Interkontinentalni kup, 1 Svjetsko klupsko prvenstvo-------38 trofeja
                Arsenal - 3 PL, 8 FA Kupova, 1 Liga Kup, 7 Komjunitija, 1 Kup pobjednika kupova ------- 20 trofeja
                Siti - 3 PL, 1 FA Kup, 3 Liga Kupa, 2 Komjunitija -------8 trofeja
                Celsi - 5 PL, 7 FA Kupova, 4 Liga Kupa, 3 Komjunitija, 1 LS, 1 Liga Evrope, 1 Kup pobjednika kupova, 1 Uefa Super Kup-------23 trofeja

                Liverpul prilicno trosi i najmanje osvaja jer Siti je relevantan poslednjih 10 godina, oni nisu bili tu dje su sad od osnivanja PL, nekad nisu ni bili u PL, a i kad su bili to je uglavnom bila borba za zivot, nisu razmisljali o trofejima. Je li Siti premalo osvojio s obzirom koliko je ulozio? Svakako, ali i dalje im dolaze trofeji, kako najveci tako i oni manje bitni. Liverpul uvijek razmislja o trofejima i gotovo uvijek je relevantan, mnogo trosi i premalo osvaja u poslednjih 20 i kusur godina. Ali najvazniji je net spend.
                Net spend nije bitan u određivanju kvaliteta poslovanja kluba, ali je jedan od važnijih parametara da bi se odredio kvalitet rada menadžera.
                Zato se net spend pominje, da bi se nekako uporedio rad Murinja, Klopa, Pepa. To nije jedini kriterijum jer se mora uzeti u obzir kakav tim ih je sačekao pri preuzimanju kluba.
                To da li neko zarađuje 5 ili 15 miliona od reklame na rukavu nema nikakve veze sa kvalitetom sadašnjeg menadžera, tj. sa kvalitetom menadžera u tekućoj sezoni. Dobar menadžer može nakon niza godina da utiče i na to.

                Comment


                • Najvazniji parametar u odredjivanju kvaliteta rada bilo kog menadzera je ono sto ekipa pokaze na terenu.
                  Igracki i rezultatski.
                  Net spend moze da bude olaksavajuca okolnost, tacnije da pokaze kako se i koliko se cesto desava da odredjeni bitni igraci napustaju klub. Samom njihovom prodajom klub dobija na zaradi i automatski ako se gleda net bolje stoji. Ali je u isto vreme menadzru teze, jer mora u postojecem igrackom kadru da trazi adekvatnu zamenu ili da kupuje istu pa da igraca/e nanovo uklapa u ekipu i svoje takticke zamisli.
                  Net spend takodje fino pokazuje sposobnost kluba da zadrzi svoje dobre igrace.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Ovde sam se upoznao sa - net spend.

                    I da vam kažem... malo sam se razmislio i video da imam očajan net spend

                    Ne valja loš net spend ljudi verujte

                    Comment


                    • Ima li neko linkove od SK 3? Gde god sam tražio uvek na Slovenačke naletim, ili Hrvatske, nikako naš da nađem..
                      Last edited by DžonDon; 25-08-18, 11:42.
                      Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                      Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                      Comment


                      • Ovo je sigurno najjaca Cityeva postava...

                        Comment


                        • Jedva cekam tekmu zbog Ruben Nevesa,decko je opasan.
                          Kakvu klupu ima Gvardiola majko mila..

                          Comment


                          • Everton winger Yannick Bolasie has joined Sky Bet Championship club Aston Villa on a season-long loan deal.
                            Da li je moguće da nema mesta u PL-u za Bolasija? Ok, nije to onaj stari Bolasi, ali opet ima tu dosta kvaliteta.

                            Pišu da će Ozil propustiti tekmu zbog "bolesti". Ne video ovoliko bolešljivog igrača, neverovatno...
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Originally posted by z0La View Post
                              Da li je moguće da nema mesta u PL-u za Bolasija? Ok, nije to onaj stari Bolasi, ali opet ima tu dosta kvaliteta.

                              Pišu da će Ozil propustiti tekmu zbog "bolesti". Ne video ovoliko bolešljivog igrača, neverovatno...
                              Verovatno mu je neki rod Almen Abdi...po maminoj liniji.

                              Comment


                              • Auhh, šta radi Kompani. 2-3 greške u roku od 20 minuta, zamalo gol.

                                Kakav šut Sterlinga, i još bolja odbrana jbteeee Patrisija...
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X