Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018 (Budapest)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Ja sam posle svega zadovoljan drugim mestom,moje misljenje je cak i da je izasao ispred Botasa Seb ne bi ugrozio Hamiltona...
    sigpic http://caseystoner.com.au/

    Comment


    • #77
      Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
      A koga je to Botas pa izbacio?

      Nekoliko puta Raikkonena pa nije popio kaznu, baš čudnovato...
      If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

      Comment


      • #78
        Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
        Ajde mi molim te reci gde si to procito. Ja sam nasao samo ovo:

        Daimler AG
        2017 shareholder structure

        by ownership

        Institutional investors: 70.6%
        Private investors: 19.5
        Kuwait Investment Authority (Kuwait): 6.8%
        Renault (France): 1.54%
        Nissan (Japan): 1.54%

        by region 29.2% Europe (excluding Germany), 36.4% German, 24.3% United States, 6.8% Kuwait, 2.9% Asia, 0.4% Others.
        A bre druže, pa ti nisi čuo za otvaranje firmi u zemlji pomoću stranog kapitala? Otvore kinezi firmu u Nemačkoj, početni kapital za otvaranje je ogroman (uzeli iz matične firme) i iskoriste deo kapitala (ili ceo) da kupe deo neke nemačke firme. I tek tako nemačka firma je kupila deo nemačke firme.

        Originally posted by dzoni gp View Post
        Ja sam posle svega zadovoljan drugim mestom,moje misljenje je cak i da je izasao ispred Botasa Seb ne bi ugrozio Hamiltona...
        To očigledno ne znamo. Znamo samo da je skinuo 2s zaostatka za Hamiltonom čim je obišao Bottasa.
        Last edited by Vanja #66; 29-07-18, 21:51.

        Comment


        • #79
          Znaci ovi "Institutional investors: 70.6%" su Kinezi daj mi dokaz. Gde si to procito?
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • #80
            hamilton je vozio tako sporo jer je imao 20s prednosti.
            Last edited by Whiskey; 29-07-18, 22:46.

            Comment


            • #81
              Evo sta sam jos nasao:

              The parent company of Geely, a large Chinese automaker, has bought a nearly 10 percent stake in Germany's Daimler, which owns brands such as Mercedes-Benz and Daimler Trucks, Bloomberg reported.

              10% samo to nije vecinski vlasnik Vanja.
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • #82
                Pa vidite ako ćemo po vremenima, Hamilton je danas vozio koliko treba, za stajanje je potrebno oko 21 sekunda, a Kimi je završio 20 ak iza njega uz stajanje više!! I plus greska prilikom boksa i plus oba izlaska u gužvu! Pa ko je onda bio brzi danas ferari ili mečka. Ne umanjujem luisove sposobnosti čovek je klasa samo nemojte ovde kao deca o nekim nebitnim stvarima. Staza je takva mečke imale sreću ne rade svi bolidi isto u razlicitim vremenskim uslovima mečka je mnogo jača po kiši kao ferari trenutno na suvom. Trka je rešena u subotu ferari je uspeo kontrolu štete danas zahvaljujući botasu da resi ito je to. I sam Hamilton reče da je ovo neovikavano bilo za njih na ovoj stazi ali poklopi im se vreme i lepo su iskoristili subotu...

                Comment


                • #83
                  Ja ne vjerujem da mecka ima mnogo sanse u drugom dijelu osim ako nova PU ne bude bas jaka ( na nivou ferarija)

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                    Znaci ovi "Institutional investors: 70.6%" su Kinezi daj mi dokaz. Gde si to procito?
                    Pa za početak, ta grupa je 60% vlasnika Daimler AG po podacima iz Juna

                    https://www.daimler.com/investors/sh...der-structure/

                    Te grupe su potpuno heterogene i podrazumevaju pravna lica (tj druge kompanije), čiji se identitet ne deli. Geely je jedan od tih identiteta, ali je registrovan kao kupac iz Kine. Da li je Geely taj o kom su mi rekli to što su mi rekli ne znam (rekao bih da ne, tj da postoji još neki vlasnik Daimler AG obveznica iz Kine), ali 10% svakako nije malo i po ovoj strukturi vlasnika deluje mi kao veliki i važan igrač u odlukama Daimler Odbora. A nisam ni rekao da je većinski vlasnik, već da je najveći individualni vlasnik.

                    Originally posted by Sile View Post
                    Pa vidite ako ćemo po vremenima, Hamilton je danas vozio koliko treba, za stajanje je potrebno oko 21 sekunda, a Kimi je završio 20 ak iza njega uz stajanje više!! I plus greska prilikom boksa i plus oba izlaska u gužvu! Pa ko je onda bio brzi danas ferari ili mečka. Ne umanjujem luisove sposobnosti čovek je klasa samo nemojte ovde kao deca o nekim nebitnim stvarima. Staza je takva mečke imale sreću ne rade svi bolidi isto u razlicitim vremenskim uslovima mečka je mnogo jača po kiši kao ferari trenutno na suvom. Trka je rešena u subotu ferari je uspeo kontrolu štete danas zahvaljujući botasu da resi ito je to. I sam Hamilton reče da je ovo neovikavano bilo za njih na ovoj stazi ali poklopi im se vreme i lepo su iskoristili subotu...
                    Ferrari je bio poprilično brži u nedelju, Seb je lagano pratio Bottasa na dva stepena tvrđim pneumaticima u prvom stintu. Kasnije, kad je Bottas otišao na zamenu, je smanjivao prednost Hamiltona koji je isto tako bio na dva stepena mekšim pneumaticima i, nakon što je Hamilton izašao na nove meke, Seb je povećavao razliku (i to sa po nekoliko desetinki po krugu) sve dok nije uleteo u gužvu. Ferrari je napravio grešku u boksu zbog koje su izašli iza Bottasa i time okončali bilo kakav pohod na vodeću poziciju.

                    Međutim, rekao bih da su i panično reagovali sa odlaskom Vettela u boks, tj da su trebali da sačekaju još 3-4 kruga tokom kojih bi Hamilton nalateo na gužvu (kao što i jeste) i da daju sebi opet 22+ sekunde prednosti nad Bottasom. U tom slučaju, greška u boksu bi bila nebitna. No šta da se radi, dešava se i idemo dalje.

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by Vanja #66 View Post
                      Pa za početak, ta grupa je 60% vlasnika Daimler AG po podacima iz Juna

                      https://www.daimler.com/investors/sh...der-structure/
                      Pa to su tih 10% sto su prodali Kinezima. Znaci sada je Institutional investors: 60% oni su vecinski vlasnik kakvi Kinezi ja te molim da mi das podatak gde si to procito ili ko ti je rekao da Mercedes drze Kinezi

                      Mislim ovo je ravno ko da sam ja lupio da Ferari drze Kinezi.

                      Ljudi jel neko jos cuo da Mercedes drze Kinezi dajte recite
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • #86
                        Da, tih 10% je preuzeto preko Tenaciou3 Prospect Investment Limited kompanije, koja je maska za Geely.

                        Rekao mi je Belgijanac, jedan od urednika sajta f1technical.net (ali ne glavni urednik i vlasnik, Steven de Groote). Inače fan Hamiltona, ali i njegov najveći kritičar - po pitanju bahatog ponašanja, nepoštovanja tima sa redovnim radom u simulatoru, po pitanju izbegavanja testa pneumatika za sezonu 2017 tokom leta 2016 itd.

                        Možda su i samo oni u pitanju, ne može da mi kaže. Sasvim dovoljno i da su oni, obzirom da iza svih velikih kineskih firmi stoji država, a država je jedini vlasnik kompanije ChemChina koja je kupila Pirelli.

                        Comment


                        • #87
                          Ja sam se malo zbunio kod onog tvog citata ti Kinezi jesu najveci pojedinacni deonicari ali nisu vecinski ali OK postujem tvoj stav o povezanosti Pireli-Mercedes sve OK
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • #88




                            Prvi prototipi krila za sledeću sezonu na današnjem testu u Mađarskoj. Sutra je drugi dan.

                            A evo ih i vremena sa testa:

                            Last edited by Vanja #66; 31-07-18, 18:19.

                            Comment


                            • #89
                              Jel se menjaju i zadnja krila od sledece sezone? jel mozes da malo pojasnis razliku izmedju aktuelnih i ovih za sledecu sezonu meni kao laiku deluje da ce zbog ovih proreza na krilima biti manje otpora vazduha od bolida ispred.
                              sigpic http://caseystoner.com.au/

                              Comment


                              • #90
                                Menjaju se i zadnja krila (biće malo veća) i menja se prostor ispred bočnih uvodnika, koji će biti nešto niži.

                                Ideja novih prednjih krila je da se kroz pravila eliminiše upotreba prevelikog broja sitnih elemenata koji formiraju mnoštvo vrtložnih struktura koje kontroišu strujanje vazduha oko prednjeg točka. Ove strukture su potpuno eliminisane kad se bolid nađe iza drugog bolida, pa i aero performanse opadaju (i to neproporcionalnu padu u bilo kojoj drugoj trkačkoj seriji prototipova). Ovo je sugerisano još tokom formiranja pravila za 2017, ali FIA nije htela da ide u tom smeru (Red Bull se oštro protivio, a i sada su hteli da proguraju neki među korak prednjeg krila između trenutnog i onoga što će biti sl. godine) i imamo to što imamo.

                                Kako bi se nadoknadio manjak performansi, prednje i zadnje krilo se povećavaju. Ono što je potpuno idiotski je što se prednje krilo proširuje, tj svesno se ide na povećani rizik od bušenja pneumatika prednjim krilom pri kontaktima između vozača. Amerikanizacija sporta od strane Liberty Meida.

                                Comment

                                Working...
                                X