Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 EMIRATES GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2018 (Hockenheim)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    1) nadam se da je jasno

    2) Sumahera su za namerno udaranje Vilneva '97 diskvalifikovali

    3) videli su da je sa Fetlom bila preblaga kazna jer su za isti slucaj Kimija kaznili sa 10s
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • #92
      Ja koliko sam vidio na netu sta pisu, kazne za ovo sto je ham uradio variraju od utrke do utrke. Ako je tako, onda nije ni cudno sto je Kimi tu dobio kaznu, tu je pravac na kojem idu 330+kmh, samin tim je i opasno. A i glupo bi bilo da su ga kaznili NAKON utrke, da su to uradili za vrijeme trke, opet bi bio prvi jer bi vrlo lagano dosao do prednosti od 5s

      Comment


      • #93
        Pa nzm kako bi dosao do 5s kad je poslednjih par krugova postavljao najbrze krugove na stazi i obarao prethodno najbolje vreme. U poredjenju sa kimijevim slucajem, tamo idu mnogo brze i nema sta da odvaja ulaz u pit, na hockenheim-u ima ona trava, pritom svi idu levom stranom i ni priblizno brzo kad ovamo. A i sam je izgubio par sekundi u tome. Ne navijam ni za koga, samo objektivno misljenje

        Comment


        • #94
          Originally posted by liquid34 View Post

          Ne znam kome je ovde progledano kroz prste?!
          Pa Vetelu, Hamilton je bukvalno isto vozio i na prvom restartu, telemetrija je to pokazala.

          Comment


          • #95
            Originally posted by Stevudza11 View Post
            U poredjenju sa kimijevim slucajem, tamo idu mnogo brze i nema sta da odvaja ulaz u pit, na hockenheim-u ima ona trava, pritom svi idu levom stranom i ni priblizno brzo kad ovamo. A i sam je izgubio par sekundi u tome.
            Brzina nema veze sa pravilima, pravila kažu da je zabranjeno izlaziti na stazu kad se uđe u traku za pit lejn. Upravo ovo selektivno primenjivanje pravila koje se sve češće manifestuje mi poprilično gadi F1. 2012. su počele manipulacije pneumaticima, pa smo imali Williams i Maldonada kao pobednike i razne gluposti. 2013. u sred sezone se menjaju kompletni pneumatici, tobož jer su nebezbedni, a na korist Mercedesa i Red Bulla. Sad kad posle čiste dominacije Mercedesa ponovo imamo prave duele, vraća se i gledanje kroz prste, selektivno zakeranje o tehničkoj ispravnosti vozila (3 godine se svi prave blesavi na to što Mercedes i Petronas koriste aditive u ulju kao bust, čim je još neko počeo to da radi, odmah se menjaju pravila koja je Mercedes naravno izbegavao dok je mogao). Svestan sam odavno da je F1 biznis i da veliki igrači imaju povlašćen status jer su veliki i značajni, ali ovoliko manipulisanje trkama koje je došlo sa Liberty Media prevazilazi sve mere. Trke su bile koliko toliko čiste do sad, manipulisalo se šampionatom. Sad se selektivno izbacuje (virtuelno) vozilo bezbednosti da oni vodeći ne mogu da uđu u boks, za iste prekršaje i greške sa istim posledicama se različitim vozačima daju drugačije kazne...

            Comment


            • #96
              Ipak, Hamilton je izbjegao kaznu jer su u momčadi otvoreno priznali kako je nastala sveopća konfuzija na liniji s vozačem. Kao olakotna okolnost se navodi što se incident dogodio iza SC-a, pri nižoj brzini i da nije nastala opasnost po druge vozače.
              ....
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • #97
                Hahahahaha...prejak argument, u fazonu, nisam hteo keve mi.
                Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                ....
                Sent from my T03 using Tapatalk

                Comment


                • #98
                  Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Sad se selektivno izbacuje (virtuelno) vozilo bezbednosti da oni vodeći ne mogu da uđu u boks, za iste prekršaje i greške sa istim posledicama se različitim vozačima daju drugačije kazne...
                  Ovo je mozda i najgore od svega. Ova odluka i diskusija o kazni je presmesna, na nivou vrtica. Kimi kaznjen za isto, jedan red u zapisniku, Luis to uradi ide dva pasusa sa detaljnim opravdanjem i kao slag na tortu sledi ukor. Jadno.

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Brzina nema veze sa pravilima, pravila kažu da je zabranjeno izlaziti na stazu kad se uđe u traku za pit lejn. Upravo ovo selektivno primenjivanje pravila koje se sve češće manifestuje mi poprilično gadi F1.
                    Treba dodati da je za sličnu stvar i Wehrlein prošle godine u Španiji dobio 5s kazne. Meni se gadi to što lika protektuju kao da ugrožena vrsta, od onog zabijanja u Kimija 2008 u Montrealu, pa preko onog LieGate-a 2009, pa naredne godine obilazak SC za koga bi svaki drugi vozač dobio crnu zastavu itd... Lik navodno traži da Rosberg ne bude "novinar" na podijumu, šta tek reći za to???




                    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                    Comment


                    • Al ste se okomili na Hama a vas najbolji vozac vam zasro trku
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                        Al ste se okomili na Hama a vas najbolji vozac vam zasro trku
                        Upravo tako, ko je kriv sebu sto je napravio ogromnu pogresku

                        Comment


                        • Kakve veze ima izostanak kazne za Hamiltona sa izletanjem Vettela? Nadam se da ne mislite da bismo tu temu zaobišli da je Vettel pobedio.

                          Originally posted by Nikoletina View Post
                          Stvarno bi mu i najbolji političari pozavideli na ovim profi spinovima. Na svim Formula 1 zvaničnim nalozima na društvenim mrežama posle njegovih pobeda se kače hvalospevi, snimci, fotografije proslava barem, barem, dva puta više nego za druge vozače, a on loži svoje fanove pričama o Sky komentatorima.
                          Last edited by Vanja #66; 24-07-18, 17:18.

                          Comment


                          • Originally posted by raven2005 View Post
                            Pa Vetelu, Hamilton je bukvalno isto vozio i na prvom restartu, telemetrija je to pokazala.
                            A šta je pokazala?
                            Da ga je 'teo navući već kod prvog restertata pa nije uspeo
                            ¡Si Señor!

                            Comment


                            • Ž

                              no dobro, jer ipak se jedino hamilton NE kaznjava ;D

                              Comment


                              • 2015. hamilton dobija kaznu, 2017 vettel nije dobio istu. Ocito se radi o drugacijim standardima za ova dva vozaca, mora da mrze Hamiltona mnogo a?

                                Comment

                                Working...
                                X