Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2018 (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by forum1nick View Post
    Ne vjerujem da ovaj Novak dva dana za redom može pobjediti prvog na ATP listi. Ako se to desi onda je jasno na kako niske grane je pao muški tenis.
    Ti si ocigledno prespavao zadnje 4 mjeseca.


    Vidis, ja ne mogu da vjerujem da se Nadal, kome ne odgovara trava, i to u dvoranskim uslovima onako dobro nosio sa ovakvim Novakom. I da danas nastavlja mec kao favorit.

    Comment


    • Originally posted by Zika View Post
      Тачно је да је Рафа слајзом на бекенду успевао да добије слабе лопте од Новака и те лопте користио за напад из све снаге, али то се дешавало када је Новак већ био малаксао, било је слајзова и у првом сету, али Новак је то нападао, а Рафа избацивао у аут, дакле свеж Новак то решава у своју корист....
      Evo recimo ovaj detalj. Kada je Nadal u defanzivi, napadnut mu je bekend, on vraca slajsom po paraleli, Novak se primice i salje bh dijagonalu, na koju Nadal trci prije nego je Novak i udario, jer zna da Nole ni u ludilu iz blizine nece po paraleli. I naravno, kad procitas udarac, trcis na njega i raspalis ga iz sve snage, prelazis u inicijativu, a Nadal to jos i brutalno materijalizuje, jer uglavnom ide fh paralela, koju Novak samo pogledom prati. Ludim od tog detalja!!

      Comment


      • тешко је рећи да је неко бољи од Рафе али је чињеница да Ноле има неку цаку, ја никако да укапирам на коју фору он од Рафе направи малу мацу у игри, то мора да су хирушко тачне ствари и да је хирушки тачно треба изводити, видели смо то у првом сету видели и у ранијим мечевиме, сада Новак не стоји добро са кондицијом за ту игру у сва три сета, али ово што је добио други сет је ипак у стилу: "снага кладе ваља, а ум царује"
        Last edited by Žika; 14-07-18, 12:27.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Joker View Post
          Evo recimo ovaj detalj. Kada je Nadal u defanzivi, napadnut mu je bekend, on vraca slajsom po paraleli, Novak se primice i salje bh dijagonalu, na koju Nadal trci prije nego je Novak i udario, jer zna da Nole ni u ludilu iz blizine nece po paraleli. I naravno, kad procitas udarac, trcis na njega i raspalis ga iz sve snage, prelazis u inicijativu, a Nadal to jos i brutalno materijalizuje, jer uglavnom ide fh paralela, koju Novak samo pogledom prati. Ludim od tog detalja!!
          Apsolutno.

          To je odlican takticki dodatak Nadalovoj igri protiv Novaka na travi. Svejedno, to je bilo daleko manje efikasno u prvih sat vremena igre. Taktiku je mogo teze sprovesti kad Novak igra top intenzitetom.

          Comment


          • Originally posted by Joker View Post
            eh, jbg.. meni jeste
            Salim se, nije to tako lako, mada mozda probam nekada to da implementiram...

            Comment


            • Za Novaka je uspjeh i to što je došao u polufinale i meč sa Nadalom. On je preko toga osvojio i 2 seta. Za ovaj drugi mi nikako nije jasno odakle mu snaga jer je u deficitu snage, a sa druge strane ima fizički najspremnijeg tenisera današnjice.
              Ako krov ostane zatvoren Novak i ima 30% šanse. Na otvorenom ni toliko.

              Comment


              • Originally posted by forum1nick View Post
                Ako krov ostane zatvoren Novak i ima 30% šanse. Na otvorenom ni toliko.
                Odakle izvlacis ove procente?

                Comment


                • свака част на уређеној земљи, у 23ч се све затвара и народ мирно може да спава.... код нас сплавови убијају до шес ујутру, спаваш ко на вашару....
                  sigpic

                  Comment


                  • Ono kada cijeniš da bi od 3 ovakve prilike Novak možda realizovao 1.

                    Comment


                    • Je l Novak prvi servira?

                      Sent from my MI 6 using Tapatalk
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Ne, Nadal prvi
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Trebalo bi, Nadal je zadnji servirao.

                          Comment


                          • I ja mislim da je Novak, on je otvorio TB sa duplom, znaci da je Nadal zatvorio set sa svojim servisom.

                            Sent from my MI 6 using Tapatalk
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Pa bas zato što je Nadal poslednji, sada je prvi.
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Originally posted by mark it zer0 View Post
                                Pa bas zato što je Nadal poslednji, sada je prvi.
                                Kako?
                                Ide naizmenicno, ako je Nadal zavrsio, onda Djokovic sledeci servira

                                Sent from my MI 6 using Tapatalk
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X