Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018 (Spielberg)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018 (Spielberg)





    Po prvi put u istoriji F1 šampionata se voze tri trke u 3 nedelje. Druga po redu je Austria. Spielberg se ponovo vratio u kalendar 2014-te, i od tad smo imali relativno uzbudljive trke na toj stazi. Posle rutinske pobede Lewis Hamilton će probati da dodatno poveća prednost u šampionatu. Ferrari bi trebao biti dobar na ovoj stazi, pneumatici koji se donose ne bi trebalo da favorizuju Mercedes, tako da bi trebali imati zanimljivu borbu za pobedu. Od ostalih treba izdvojiti HAAS koji je prošle sezone imao odličnu trku zahvaljujući Grosjeanu, koji je ove sezone očajan, slično kao i njegov zemljak Esteban Ocon koji je imao par dobrih trka, ali i par kiksova. Vreme bi moglo odigrati značajnu ulogu, za petak i subotu se najavljuju kiše, dok se nedelja najavljuje kao suva.



    O STAZI:













    POREDAK U ŠAMPIONATU:










    VREME, SATNICA I ODABIR PNEUMATIKA:














    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

  • #2
    01.07.2018.

    14.00 Moto GP Assen - TRKA SK1
    15.10 F1 Austria - TRKA SK1

    UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

    Comment


    • #3
      Kiša u subotu.
      Olujno nevreme u nedelju.

      Ko se bolje snađe, i ko bolje vozi po kiši.

      Comment


      • #4
        Jako me zanima kako će se razviti ovaj vikend i ko će odneti prevagu.

        Comment


        • #5
          Zna se ko najbolje vozi po kisi.

          Comment


          • #6
            Originally posted by Alan View Post
            Zna se ko najbolje vozi po kisi.
            Ko??
            If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

            Comment


            • #7
              Pa Verstappen

              Comment


              • #8
                Tako je, solidan je i Hamilton.

                Comment


                • #9
                  Dobar je i Seb, i on je u onom nekonkurentnom Toro Rossu pobedio, kao i u Red Bullu.
                  If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                  Comment


                  • #10
                    Finci us u problemu ako bude kiše. Međutim, prognoze prošlog petka su bile za sigurnu kišu u nedelju tokom celog dana, pa je nije bilo na trci.

                    Comment


                    • #11
                      Od Australije 2007 pa na ovamo, pobede po kisi:

                      Hamilton 10
                      Baton 7
                      Alonso 3
                      Masa 2
                      Vetel 2
                      Raikonen 1
                      Rikardo 1

                      Comment


                      • #12
                        Ovo mi je skroz nerealno, da Masa ima isto pobeda koliko Seb.
                        Ne mogu da se setim gde smo gledali Maxa po kisi da je prikazao zavidno umece, samo mi je nesto Brazil u glavi..

                        Comment


                        • #13
                          Brazil 2016, Max pravio sou sa 14 na 3 mesto.

                          Comment


                          • #14
                            Toga se secam, ali je l' to sve sto smo videli?
                            Po mom misljenju Luis je najbolji i to ne samo zbog broja pobeda. Kao navijac Ferarija nikako ne bih voleo kisu za kvalifikacije i trku..

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Mark0 View Post
                              Ovo mi je skroz nerealno, da Masa ima isto pobeda koliko Seb.
                              Ne mogu da se setim gde smo gledali Maxa po kisi da je prikazao zavidno umece, samo mi je nesto Brazil u glavi..
                              Bile su čitave 4 trke po mokrom u 4 sezone dominacije Red Bulla ako se dobro sećam. U jednoj je Sebu otkazao motor dok je vodio (Koreja 2010), u drugoj je napravio gešku dok je vodio (Kanada 2011), u trećoj je imao jako slabu trku (Malezija 2012) i u četvrtoj je dobio udarac na početku trke (Brazil 2012). Tako da u tom periodu ni na jednoj nije pobedio.

                              U sezoni 2008. bilo je 5 mokrih trka, u sezoni 2007 su bile dve koliko se sećam, od tih 7 Hamilton je pobedio na 3 trke. Massa na 2 i Alonso na jednoj kao i Vettel.

                              Alane, kojih su to 10 Hamiltononvih pobeda po kiši? U glavi mi je nekih 6-7, de podseti me...

                              Comment

                              Working...
                              X