Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018 (Spielberg)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Whiskey View Post
    Izgleda kazna za Vettela 3 pozicije nazad. Ispravna odluka ako je tako
    Možeš li mi pojasniti zašto je to ispravna odluka?
    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

    Comment


    • #32
      Zato sto je i Hamilton za slican incident na Silverstonu prosle godine kaznjen..

      A ne nije.

      Comment


      • #33
        ovakva blokiranja treba uvijek kaznjavati, nebitno radilo se o hamiltonu, vettelu ili drugima

        Comment


        • #34
          Jos kad bi se svi kaznjavali..
          Zadnji pravac Kanada, pet vozaca je upropastilo Fetelov brzi krug u Q2..
          Last edited by Mark0; 30-06-18, 20:19.

          Comment


          • #35
            @Vanja & Nikoletina

            Markez je za istu stvar (u Americi) dobio istu kaznu kao Fetel sada i to ste podrzali. A sad se pitate "neverovatno" i "zasto"
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • #36
              Nisam za za ovakvo kaznjavanje, pogotovu sto nije uticao na rezultat vozaca Renoa.

              Comment


              • #37
                Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                @Vanja & Nikoletina

                Markez je za istu stvar (u Americi) dobio istu kaznu kao Fetel sada i to ste podrzali. A sad se pitate "neverovatno" i "zasto"
                Porediš 2 različita sporta . Ček, zašto McLaren koji je zablokirao Pereza u njegovom zadnjem pokušaju nije dobio kaznu?
                If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Alan View Post
                  Nisam za za ovakvo kaznjavanje, pogotovu sto nije uticao na rezultat vozaca Renoa.
                  Alan najveći sportista na ovom forumu.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Nikoletina View Post
                    Porediš 2 različita sporta . Ček, zašto McLaren koji je zablokirao Pereza u njegovom zadnjem pokušaju nije dobio kaznu?
                    I jedan i drugi su motorsport. Kruzne trke i ovakve stvari su zabranjene i kaznjavaju se. To sa Mclarenom nisam video ali ako je bilo treba kazniti ali nemoj mene da pitas zasto se selektivno kaznjava.
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • #40
                      Sad čitam ovde za kaznu.

                      Na istom sam stanovištu kao Alen.
                      Ako nije uticalo na rezultat da se ne kažnjava.

                      Očekivao sam sutra zanimljivu trku, posebno pošto su bili 1 i 2, i 3 i 4. Koje će taktike biti na startu, pa kasnije u toku trke.

                      Ovako...

                      Comment


                      • #41
                        Nije pitanje da li treba ili ne treba da se kažnjava ako nije bilo rezultatske posledice, pitanje je da li su se drugi kažnjavali za takve stvari ranije ili ne. Nisu se kažnjavali i ovo je budalaština. Mislim takođe da ne bi trebalo da se kažnjava.

                        https://streamable.com/anz6j

                        Ovo je prošle godine u Q3 prošlo sa objašnjenjem sudija - Hamilton nije usporavao Grožana. Grožan nije bio zadovoljan i tvrdio je da je izgubio 0.35s, mislio sam tad i mislim i sad da je preterao. Desilo se na početku Q3 i Francuz je kasnije odvezao bolji krug. Hamilton nije najbolje odreagovao, ali dešava se i dešavaće se.

                        Comment


                        • #42
                          Da, skoro ista situacija a Hamilton nije kaznjen. A zasto idu sporo, pune baterije ili tempiraju vreme za brzi krug ili i jedno i drugo? Svakako trbalo bi da vode racuna o onima koji su na brzom krugu.

                          Comment


                          • #43
                            To je sad sve nebitno...

                            Vetel je završio svoj brzi krug i usporio. Nisu stigli da mu jave da je Sainz krenuo u svoj, a on je bio u krivini i nije mogao da ga vidi u retrovizoru.

                            Sainz je ukapirao šta je u pitanju (da nisu stigli da mu jave). Jer se to dešava.

                            Nije Sainza koštalo plasmana u Q3.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Alan View Post
                              Da, skoro ista situacija a Hamilton nije kaznjen. A zasto idu sporo, pune baterije ili tempiraju vreme za brzi krug ili i jedno i drugo? Svakako trbalo bi da vode racuna o onima koji su na brzom krugu.
                              Pune baterije, tempiraju vreme i hlade pneumatike. Kada se 2 kruga za redom mekši pneumatici (soft i ostali mekši) voze najjačim tempom (u trci su mnogo sporiji nego u kvalifikacijama) vrlo brzo na početku tog drugog se pregreju i krenu da otklizavaju, da se brže troše itd.

                              Comment


                              • #45
                                Čestitke Hamiltonu na pobjedi.
                                UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                                Comment

                                Working...
                                X