Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018 (Spielberg)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    2007 1. Japan

    2008 2. Monako
    3. Britanija

    2010 4. Turska
    5. Belgija

    2014 6. Japan

    2015 7. Britanija

    2016 8. Monako
    9. Britanija
    10. Brazil

    2017. 11. Singapur

    i 2008 oduzeta pobeda u Belgiji zbog ovoga

    Last edited by Alan; 28-06-18, 21:56.

    Comment


    • #17
      Turska 2010. teško da je bila pobeda po mokroj stazi, bilo par kapi pred kraj trke

      Comment


      • #18
        Zato ih ima vise od 10, ako koju osporis.

        Comment


        • #19
          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

          Comment


          • #20
            Originally posted by Alan View Post
            Zato ih ima vise od 10, ako koju osporis.
            Ma ima ih i više, to je najbolji vozač svih vremena.
            If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

            Comment


            • #21
              Najbolji rezultat treninga na najtvrdjoj smesi guma..

              Comment


              • #22


                Jeste na najtvrđoj, ali na mekšoj nije uspeo da popravi rezultat ni jedan Mercedes.

                Stiže novi MGU-K za Renault. Red Bull ga ne koristi. Nešto ne vidim razliku u rezultatima. Haas odličan danas, Ferrari opet jako blizu Mečke posle FP1-2. Baš čudno, a ove tri trke (Kanada, Francuska, Austrija) na prilično sličnim stazama.

                Comment


                • #23
                  Gledam sad highlights-e treninga na YT pa mi jedna sporedna stvar zapade za oko...

                  Zna li se iz kojeg razloga na vecini staza, narocito ovim novijim, nema ovog pijeska/sljunka pored staze? Cini mi se da je to prije 10-15 godina bila redovna pojava na svim stazama, izuzev Monaka. I skupo je kostalo vozaca koji napravi gresku i predje preko sljunka, a danas vecina staza nema to i vozac koji izleti samo se vrati na stazu i nastavi sa trkom.

                  Comment


                  • #24
                    Jel istina da nema kise danas za kvale??

                    Comment


                    • #25


                      Originally posted by aquaria View Post
                      Gledam sad highlights-e treninga na YT pa mi jedna sporedna stvar zapade za oko...

                      Zna li se iz kojeg razloga na vecini staza, narocito ovim novijim, nema ovog pijeska/sljunka pored staze? Cini mi se da je to prije 10-15 godina bila redovna pojava na svim stazama, izuzev Monaka. I skupo je kostalo vozaca koji napravi gresku i predje preko sljunka, a danas vecina staza nema to i vozac koji izleti samo se vrati na stazu i nastavi sa trkom.
                      Staze su počele da ugošćavaju sve više lokalnih događaja, kako bi imale profit tokom cele godine. Track day događaji znače da amateri voze svoje automobile. Od nabudženog M3 GTR do Pagani Huyara, kako ko ima novca. Kad oni izlete, ne vole da izlete na šljunak, već na podužu zonu asfalta, gde im pod neće biti razbijen. A vala ni timovi se ne žale što će uštedeti vreme i novac kad im vozač pogeši.

                      Stoga je današnji standard da se zone za izletanje produžavaju i asfaltiraju. Veštačka trava još uvek preživljava.

                      Comment


                      • #26
                        Alonso sutra ulazi u klub 300.

                        Comment


                        • #27
                          Mislim da niko od prve trojice nece zavrsiti na startnim pozicijama. Na kraju nikako uzbudljive kvalifikacije kao sto smo mislili.. Ono sto mecka radi u 9. i 10. krivini je...

                          Comment


                          • #28


                            Odličan krug za Bottasa, Ferrari nedovoljno napredovao nakon Q2, mislim da vozači nisu izvukli maksimum. Grosjean i K-Mag sjajni za Haas, Leclerc će i pored kazne +5 na gridu biti ispred Ericssona

                            Comment


                            • #29
                              Izgleda kazna za Vettela 3 pozicije nazad. Ispravna odluka ako je tako

                              Comment


                              • #30
                                Neverovatno. Toliko puta se dogodila slična stvar i ako nema posledica po vozača koji je bio blokiran (a Sainz je prošao u Q3 i nije bilo posledica u tom smislu) ne bude ni kazne.

                                Comment

                                Working...
                                X