Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018 (Le Castellet)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mislim da nije vredno gubitka pozicija. Bottas nije imao 5 motora prošle godine kao Hamilton, pa je opet bio pobednik na poslednjoj trci (iako je bio u slabijoj formi u drugom delu sezone). Gubici na performansama motora sa trkama nisu kao ranije, napredovale su tehnologije izrade bloka, zaptivnih delova, ne gubi se ni blizu toliko kompresija zbog povećanih zazora u cilindru itd. Pritom, zna se da moraju da budu izdržljivi i siguran sam da se preduzimaju posebne mere da se skoro sasvim otkloni taj problem gubitka performansi tokom vremena.

    Međutim, nećemo moći da znamo koliki je uticaj novog pogona ni na ovoj trci, prosto ovi specijalni pneumatici će prikazati izvrnutu sliku. Moje je mišljenje (na osnovu performansi RB-a kad ugradi novi motor) da su dobici minimalni sa novim motorom. Mercedes je ipak u situaciji kad mora da ugradi nekorišćene motore (nove ili stare specifikacije) jer su sada već realne šanse da dožive otkaz ako probaju da i osmu trku odvezu sa njima.

    Comment


    • #17
      Nisam mislio na pad performansi zbog kiliometraze, ako za jedan GP vikend motor pedje oko 800 km 7x800=5600 km u varijanti 4 motora bilo bi 5x800=4000 km znaci ako koristimo tri motora on mora da predje 40% vecu kilometrazu. Veca litarska snaga i dugotrajnije maksimalno opterecenje je obrnuto proporcijonalno izdrzljivosti, dugovecnosti. Sta je dugme za preticanje? KERS ERS su kod svih isti ( upitan je Ferari ) zbaci dodatna snaga za preticanje se izvlaci i SUS motora e tu je svakako u prednosti onaj koji treba da predje oko 30% manje. Po meni Reno i Honda posto su u kvalifikacijama svakako oko sredine ili blize kraju trebali makar sa po jednim motorom da probaju tako nesto i uporede ucinak sa onim sto traje duze.

      Comment


      • #18
        UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

        Comment


        • #19
          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

          Comment


          • #20
            Spoiler




            Po očekivanjima, Mercedes (sa novim motorima) lagano na vrhu, Ferrari ima probleme.

            Preteče me Tarantulo...

            Comment


            • #21
              Originally posted by Alen P View Post
              Nisam mislio na pad performansi zbog kiliometraze, ako za jedan GP vikend motor pedje oko 800 km 7x800=5600 km u varijanti 4 motora bilo bi 5x800=4000 km znaci ako koristimo tri motora on mora da predje 40% vecu kilometrazu. Veca litarska snaga i dugotrajnije maksimalno opterecenje je obrnuto proporcijonalno izdrzljivosti, dugovecnosti. Sta je dugme za preticanje? KERS ERS su kod svih isti ( upitan je Ferari ) zbaci dodatna snaga za preticanje se izvlaci i SUS motora e tu je svakako u prednosti onaj koji treba da predje oko 30% manje. Po meni Reno i Honda posto su u kvalifikacijama svakako oko sredine ili blize kraju trebali makar sa po jednim motorom da probaju tako nesto i uporede ucinak sa onim sto traje duze.
              Party mod?

              Moćna stvar. Da troši, motor, ali namenjena je za koji krug.

              Comment


              • #22
                Renault i Honda će svakako koristiti motore kraće nego Mercedes i Ferrari.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by MarkoNFL View Post
                  Party mod?

                  Moćna stvar. Da troši, motor, ali namenjena je za koji krug.
                  Da, ne svidja mi se naziv, bolje pojacani mod, o tome pricam mogli bi vise da ga koriste i potecijalno vise da preticu.

                  Inace ako sam dobro razumeo vozaci traze ukidanje sikane na velikom pravcu tojest vracanje orginalme konfiguracije staze iz 70 i 80-ih, ako je bezbedno podrzavam. pravac bi bio skoro 2 kilometra, ne znam samo jel bese ono pravilo da pravac nesme biti duzi od jedne milje.

                  https://www.motorsport.com/f1/news/f...icane-1047273/

                  Comment


                  • #24
                    Bezbedno jeste, problem i razlog da se koristi šikana su motori, smatralo se da bi ih previše naprezalo da se toliko dugo vozi pod maksimalnim opterećenjem. A mislim da bi bilo bolje bez šikane, set-up bi išao više ka maksimalnoj brzini i vozači bi imali probleme u krivinama. Tokom trke, onaj koji je najhrabriji sa malim uglovima krila (tj malim otporom) bi najviše profitirao.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Alen P View Post
                      Da, ne svidja mi se naziv, bolje pojacani mod, o tome pricam mogli bi vise da ga koriste i potecijalno vise da preticu.

                      https://www.motorsport.com/f1/news/f...icane-1047273/
                      Slažem se, lepši je naziv.

                      Mercedes ga koristi, mislim najviše. Zavisi od motora.

                      Vidi se po vremenima, kad procene da mogu da naprave razliku.

                      Comment


                      • #26
                        Ako je zbog motora vec za sledecu godinu je ukinuti, na sikanu mislim.

                        Comment


                        • #27
                          Video sam stazu, Alen P. će se radovati

                          Najružnija staza u F1, liči na karting stazu.

                          Katastrofa dizajn... ovo kao od Beograda pa autoputem, negde u kukuruzu napraviš karting stazu (1 takva i ima, ali je bolje urađena).

                          Comment


                          • #28
                            Staza je super, tečna je, nije stani kreni. Međutim, ove zone za izletanje su haotične, mnogim vozačima prave probleme. I naravno, Mistral šikana je potpuno nepotrebna, nadam se da će poslušati vozače i homologovati stazu bez nje za narednu sezonu.

                            Comment


                            • #29
                              Kisa.

                              Comment


                              • #30
                                Eno voze ljudi kartinge!

                                Pa lepo sam rekao. Van sezone, biće za karting.

                                Comment

                                Working...
                                X