Announcement

Collapse
No announcement yet.

2018 FIFA WORLD CUP RUSSIA

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prošlo prvenstvo su igrane utakmice u prašumama. Poplavi teren, ne može utakmica da se odigra, pa se onda farba trava... Preloši uslovi za igru. Igrači u nesvjest padaju u 60. minut. Normalno da će bit golova u takvim uslovima, jer se povećava šansa za grešku.

    Pogledaj samo kakvi golovi padaju u Rusiji. Svaku utakmicu rješava neka majstorija, a tek je početak. Današnji dan je smor bio, ne vjerujem ni da je iko očekivao nešto od ovih utakmica. Ali u utakmicama prije, dosta njih je riješeno oko 90. minuta.

    Urugvaj se protiv Egipta ispromašivao, Suarez je sam imao tri stopostotne šanse. Trebala im je pobjeda i radili su sve do 90. minuta za nju. Zamisli sad kako im gori pod nogama za prolaz, a Saudijska im protivnik. Nakantali bi ih, ne bi znali okle im puca. Nikakvu želju nisu pokazali poslije datog gola, jer su znali da ovi ne mogu da ga daju.
    sigpic

    Comment


    • Iran ima šansu u poslednjem kolu protiv Portugalije, koja dosta trokira. Inače stadion u Kazanju prepun iranskih navijača, posebna je bila atmosfera, a u odlučujućoj utakmici protiv Portugalije će biti još vrelija podrška.

      Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
      C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

      Comment


      • Takođe i ja mislim da je kvalitet ovog SP-a i ekipa veći.

        Potpisujem Bicija i Reisea.

        Comment


        • Originally posted by bici View Post
          Meni je lepota upravo u tome sto imas samo 4 pobede ostvarene sa 2 ili vise razlike. Ovaj Iran veceras me odusevio i bila mi je brda zanimljiva utakmica jer su momci bili beton tvrdi i znao sam da ce imati ozbiljnu sansu ili dve da daju gol spancima, tako je i bilo, mogli su do bodova. Sto su vise narrow rezultati i ekipe ozbiljnije defanzivno, to mi je zanimljivije. Eto npr otvaranje mi je bilo bas dosadno, mogao sam lagano da ugasim tv posle 3-0 za Ruse ali nisam jer je eto bilo otvaranje. Mene vise lozi da odgledam 1:0 utakmicu nego 4:3, od 4:3 bi mi se peglalo. Al eto, to je ipak stvar ukusa.

          To sto se vecina golova daje iz prekida i individualnih gresaka upravo ide u prilog tome da su ekipe dosta ozbiljnije i retko ko biva igracki nadigran i pregazen na terenu.

          Edit: Naravno, nije svaki 1:0 rezultat isti. Urugvaj danas je bio tuga za gledanje, iz razloga sto Saudijci nisu ni pruzili otpor, hteli su samo da zavrse sa sto manje golova u mrezi, ali kod ostalih narrow rezultata to uopste nije bio slucaj.
          Prvo poluvrijeme Irana i Španije je bilo teško za gledanje, ali u drugo kad se otvorila utakmica poslije gola je bila više nego odlična. Niko od Irana ne bi očekivao da napadne Španiju kad se primio gol, očekuješ od Španije da ih nakanta, a ovi njih počeli da napadaju i pokazali da osim što znaju da se brane, znaju i da igraju. Znači, nisu tu neočekivano.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by bici View Post
            Meni je lepota upravo u tome sto imas samo 4 pobede ostvarene sa 2 ili vise razlike. Ovaj Iran veceras me odusevio i bila mi je brda zanimljiva utakmica jer su momci bili beton tvrdi i znao sam da ce imati ozbiljnu sansu ili dve da daju gol spancima, tako je i bilo, mogli su do bodova. Sto su vise narrow rezultati i ekipe ozbiljnije defanzivno, to mi je zanimljivije. Eto npr otvaranje mi je bilo bas dosadno, mogao sam lagano da ugasim tv posle 3-0 za Ruse ali nisam jer je eto bilo otvaranje. Mene vise lozi da odgledam 1:0 utakmicu nego 4:3, od 4:3 bi mi se peglalo. Al eto, to je ipak stvar ukusa.

            To sto se vecina golova daje iz prekida i individualnih gresaka upravo ide u prilog tome da su ekipe dosta ozbiljnije i retko ko biva igracki nadigran i pregazen na terenu.

            Edit: Naravno, nije svaki 1:0 rezultat isti. Urugvaj danas je bio tuga za gledanje, iz razloga sto Saudijci nisu ni pruzili otpor, hteli su samo da zavrse sa sto manje golova u mrezi, ali kod ostalih narrow rezultata to uopste nije bio slucaj.
            Nemam ja problem s ekipama poput Irana, suludo je očekivati da oni mogu do povoljnog rezultata na drugi način, super za njih što su uspeli da naprave ovako disciplinovanu u tvrdu repku. Meni su problem Španci, Brazilci, Francuzi itd. Nivo koji su oni u stanju da prikažu i nivo koji prikazuju su baaaaš daleko jedno od drugog. Još veći problem je šta rade kad povedu. Dakle kad bi trebalo da im bude lakše da postignu gol jer se slabijem timu više ne isplati da bude u totalnoj defanzivi, oni ne pokazuju želju da daju još jedan, već strah da ga i oni ne prime. A meni je to sramotno za reprezentacije tog kvaliteta.
            Isto kao što nije svaki 1:0 isti, nije ni 5:0, nisam ni ja uživao u toj prvoj utakmici, jer Rusi nisu pokazali ništa spec. Samo smo videli koliko Saudijci nemaju pojma, što me opet vraća na brukanje Urugvaja danas.

            Originally posted by Reise View Post
            Prošlo prvenstvo su igrane utakmice u prašumama. Poplavi teren, ne može utakmica da se odigra, pa se onda farba trava... Preloši uslovi za igru. Igrači u nesvjest padaju u 60. minut. Normalno da će bit golova u takvim uslovima, jer se povećava šansa za grešku.

            Pogledaj samo kakvi golovi padaju u Rusiji. Svaku utakmicu rješava neka majstorija, a tek je početak. Današnji dan je smor bio, ne vjerujem ni da je iko očekivao nešto od ovih utakmica. Ali u utakmicama prije, dosta njih je riješeno oko 90. minuta.

            Urugvaj se protiv Egipta ispromašivao, Suarez je sam imao tri stopostotne šanse. Trebala im je pobjeda i radili su sve do 90. minuta za nju. Zamisli sad kako im gori pod nogama za prolaz, a Saudijska im protivnik. Nakantali bi ih, ne bi znali okle im puca. Nikakvu želju nisu pokazali poslije datog gola, jer su znali da ovi ne mogu da ga daju.
            Ne znam Reise, pa mi smo ovde već imali masu kardinalnih individualnih grešaka, ne sećam se da ih je toliko bilo u Brazilu, davno bilo doduše, možda se i varam

            Oko Urugvaja se ne slažemo, meni su oni očaj bili i protiv Egipćana, te šanse koje su imali nisu bili prouzrokovane nekom dobrom igrom. I to ja ni ne očekujem mnogo od njih, meni su oni dosta slabiji sad u odnosu na par prošlih SPa. Šteta što Salah nije bio spreman protiv njih, baš me zanima bi li isti rezultat bio

            Originally posted by Reise View Post
            Prvo poluvrijeme Irana i Španije je bilo teško za gledanje, ali u drugo kad se otvorila utakmica poslije gola je bila više nego odlična. Niko od Irana ne bi očekivao da napadne Španiju kad se primio gol, očekuješ od Španije da ih nakanta, a ovi njih počeli da napadaju i pokazali da osim što znaju da se brane, znaju i da igraju. Znači, nisu tu neočekivano.
            Tu se razilazim s vama dvojicom, da jedna Španija dozvoli to Iranu je meni dno dna i to je do njihovog mentaliteta i taktike. Ne može jedan Iran da te prisili da igraš po njihovim pravilima, smehotresno je to kad postoji toliki jaz u individualnom kvalitetu igrača

            Comment


            • Jeste jaka Španija, svi igrači su iz top timova. Ali kad ih malo bolje pogledaš, oni su u klubovima više timski orijentisani. Barsa, Real, Atletiko, niko od Španica nije glavni kod njih. Isko im je najjači individualno, on bi trebao da ih vuče. Ok je odigrao protiv Portugala, protiv Irana je podbacio, znači varira mu forma. Tu je i Kosta, njega uvijek može da krene, jedini koji ima mentalitet ubice. Fali im pravi lider, neko na koga bi mogli da se oslone i da ih svi prate.

              Gledaj Portugal sa Ronaldom. Cijeli tim igra za njega, zna se ko je glavni. Ako loše igraju, njemu mogu da se okrenu. Ako dobro igraju svi, onda se zna da pobjeđuju.

              Teže je dosta protiv reprezentacija, posebno dobro uigranih. Evo Iran i u Brazilu i sad u Rusiji pokazuju neviđenu čvrstinu za tako slabu reprezentaciju po imenima.
              sigpic

              Comment


              • E jbt pa Ramos je jedan od najvecih lidera momentalno u fudbalu, njika je drugi problem

                Sent from my MI 6 using Tapatalk

                Comment


                • p4p1,

                  Kasno je sad kod mene da pišem nešto duže, treba ustajati.

                  Mada je i rano sada za analizu.

                  Ekipe na koje si se fokusirao, Španija - Lopategi + oproštaj jedne generacije, svi pre 30 dobrano, Urugvaj - slično, itd.
                  Igrači su im odigrali po 90 utakmica u sezoni, a u Rusiji idealni uslovi za igru i ko je spreman može da se nosi u tom elementu, čak i više od toga.
                  Last edited by MarkoNFL; 21-06-18, 00:16.

                  Comment


                  • Originally posted by Ser Gagi View Post
                    E jbt pa Ramos je jedan od najvecih lidera momentalno u fudbalu, njika je drugi problem

                    Sent from my MI 6 using Tapatalk
                    Ne zezaj brate. Ramos može biti kapiten, ali da on vuče kad je teško je neprihvatljivo. Ipak je to štoper.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Reise View Post
                      Jeste jaka Španija, svi igrači su iz top timova. Ali kad ih malo bolje pogledaš, oni su u klubovima više timski orijentisani. Barsa, Real, Atletiko, niko od Španica nije glavni kod njih. Isko im je najjači individualno, on bi trebao da ih vuče. Ok je odigrao protiv Portugala, protiv Irana je podbacio, znači varira mu forma. Tu je i Kosta, njega uvijek može da krene, jedini koji ima mentalitet ubice. Fali im pravi lider, neko na koga bi mogli da se oslone i da ih svi prate.

                      Gledaj Portugal sa Ronaldom. Cijeli tim igra za njega, zna se ko je glavni. Ako loše igraju, njemu mogu da se okrenu. Ako dobro igraju svi, onda se zna da pobjeđuju.

                      Teže je dosta protiv reprezentacija, posebno dobro uigranih. Evo Iran i u Brazilu i sad u Rusiji pokazuju neviđenu čvrstinu za tako slabu reprezentaciju po imenima.
                      Koliko god Isco bio dobar ne moze biti bolji od Maestra Davida Silve.

                      Comment


                      • Originally posted by Lord Samuraj View Post
                        Koliko god Isco bio dobar ne moze biti bolji od Maestra Davida Silve.
                        Isko je Španiji zadnjih godinu dana glavni igrač, preko njega sve ide.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by MarkoNFL View Post
                          p4p1,

                          Kasno je sad kod mene da pišem nešto duže, treba ustajati.

                          Mada je i rano sada za analizu.

                          Ekipe na koje si se fokusirao, Španija - Lopategi + oproštaj jedne generacije, svi pre 30 dobrano, Urugvaj - slično, itd.
                          Igrači su im odigrali po 90 utakmica u sezoni, a u Rusiji idealni uslovi za igru i ko je spreman može da se nosi u tom elementu, čak i više od toga.
                          Ja ne mogu da se setim trenutno 2-3 pozvana igraca, a mrzi me sad da otvaram, ali od ovih 20ak, ja znam samo 4 igraca preko 30, Ramos, Pique, Silva i Iniesta. Mislio sam i da je Busquets ali nije. I to je samo Iniesta dobro preko 30. Plus Ramos i Pique igraju stopere, a nesto nisam primetio da Sergio nije u kondiciji. Znam da sam pre prvenstva gledao clanak sa 10 najstarijih i 10 najmladjih selekcija na SP i Spanije nije bilo ni na jednom spisku, sto znaci da su negde u sredini, a bilo je favorita na oba spiska. Tako da to da su stari nije tacno.

                          Sledece kolo uzeti 3 boda protiv Maroka i po mogucstvu krenuti sa prvog mesta u KO fazu. Vamos!!!

                          Comment




                          • Comment


                            • Slaven Bilić je car, gledam ga redovno na itv-u, dominira u analizama utakmica.

                              Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                              Comment


                              • Originally posted by Reise View Post
                                Isko je Španiji zadnjih godinu dana glavni igrač, preko njega sve ide.
                                Ide preko Iska CARA, ali los je bio sinoc. Ne bas sve, i glavni svakako nije, ali ide dosta toga.
                                Opet moze on svasta na napravi, i drzao ga je Ijero samo zbog toga, a trebalo je prvi da poseti klupu.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X