Announcement

Collapse
No announcement yet.

2018 FIFA WORLD CUP RUSSIA

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kao prvo - izbaciti ovu iritantnu opremu i vratiti se na trobojku. Neprijatno je za videti ovako, pi.
    Veljko Paunović umesto Krstajića.
    Neko je na onoj temi pomenuo mlade koje je Krstajić ubacio večeras... sve je to lepo, ali polovina njih neće imati nikakve karijere jer su menadžerski igrači.
    Stojketu je ovo poslednje prvenstvo, a zamene nema na vidiku.
    Milenković, Veljković, SMS, Mitar, Živković... to je to. Možda nešto bude od Grujića, možda se vrati Laza Marković. U svakom slučaju gurati "novozelanđane".
    Sve u svemu tankosava.

    Comment


    • Originally posted by Mrkela View Post
      Jel ti to stvarno poredis SMSa i Pogbu?
      Pa daleko od toga da su na slicnom nivou ali itekako imaju slicnosti, od visine i gradje preko gradjenja i pasa pa do nonsalancije u igri.
      sigpic

      Comment


      • Jel neko ovde stvarno misli da bi sa Muslinom prošli bolje?

        Na stranu to što je smenjen trener koji nas je odveo na SP, zanemari te to, nego čisto fudbalski, da li neko stvarno misli da bi imali više od 3 boda i da bi izašli iz grupe?

        Comment


        • Originally posted by dekinjo View Post
          Jel neko ovde stvarno misli da bi sa Muslinom prošli bolje?

          Na stranu to što je smenjen trener koji nas je odveo na SP, zanemari te to, nego čisto fudbalski, da li neko stvarno misli da bi imali više od 3 boda i da bi izašli iz grupe?
          I ja se pitam. Da li toliko vole Muslina i misle da je genije, a svi znamo da je i on "mafija" za sebe, ili toliko ne volie SMSa.
          sigpic

          Comment


          • Protiv Svajcarske sa Muslinom sigurno bi se zavrsilo bolje, bar nereseno, ne bi primili onakva dva diletantska gola....garant.

            tt
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Protiv Svajcarske sa Muslinom sigurno bi se zavrsilo bolje bar nereseno, ne bi primili onakva dva diletantska gola... garant.

              tt
              Primali smo od Austrije, isti mi djavo. Generalno, u bilo kom sportu postoji strucni stab, ne samo jedan covek, i svi oni treba da podjednako doprinose, ali kad imas selektora postavljenog od strane saveza, onda je ceo strucni stab los, sigurno.
              sigpic

              Comment


              • Iskreno ja nisam ocekivao ni da cemo Costa Ricu dobiti, taj rezultat mi je bio iznenadjenje u prvom kolu. Svakako ovo je bilo ocekivano. Ali je bezveze sto smo oterali Muslina, daj coveku da radi svoj posao ne diraj ga.
                IMG-20190614-192941
                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                Comment


                • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                  Primali smo od Austrije, isti mi djavo. Generalno, u bilo kom sportu postoji strucni stab, ne samo jedan covek, i svi oni treba da podjednako doprinose, ali kad imas selektora postavljenog od strane saveza, onda je ceo strucni stab los, sigurno.
                  Kakva Austrija...davno proslo vreme.

                  Naravno da Savez vec decenijama ne valja, ali to je politicka stvar i nece se promeniti u dogledno vreme... ali sasvim je drugo kada te vodi jedan trener iz meca u mec i koji te poznaje, ali bogami i koji ima trenerskog iskustva, bez obzira sto isti taj Savez stoji iza njega, a ne tamo neki na precac priuceni selektor, koji vidimo ipak mnogo toga jos uvek ne zna, ni u taktickom smislu.

                  Naravno da ne bi nista spec bolje prosli sa Muslinom, ev bi prosli grupu, ali sigurno ovako bezidejno i bezbojno ne bi izgledali...a meni to najvise smeta.

                  tt
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • S Muslinom bi lagano prosli ovu grupu.
                    Originally posted by Dekinjo
                    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                    Originally posted by La Jugoslavia
                    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                    Comment


                    • +1

                      Slažem se.

                      Comment


                      • Originally posted by dekinjo
                        Jel baš lagano?
                        Ne bas lagano, nego ono, bas bas lagano.

                        Ne bih preterano da ulazim u sbbkbb, al je bar jedna stvar sigurna. Mi smo sa turnira ispali jos u prvom mecu. Momci su usled nejasne ili nepostojece defanzivne organizacije dusu ispustili da dodju do ta tri boda. Rezultat je bio to sto smo sledeca dva meca zavrsavali oko 70. minuta, a mozda i ranije, jer je ista ta prica bila i u tim mecevima. Mozes ti Muslinu zamerati i SMS-a, i 10 primljenih golova, i samo ( ? ) 20 datih, al dzabe ti sve to. Covek je imao plan, ideju, i uspesno je sve to realizovao, pobedjivao je. Umeo je da obuzda igrace, naucio ih da igraju strpljivo, onako strpljivo kao sto su svajcarci igrali protiv nas. Kosta Riku bismo dobili na strpljenje i iskustvo, i isli svezi na Svajcarsku. To je s Muslinove strane, a da ne ulazim uopste u to koliko Krstajic nije imao predstavu sta radi ni u jednom od ovih meceva. E sad, sto ti imas zelju da osporavas Muslina i da ga stavljas u istu recenicu sa Krstajicem, to ne znam, dal bolujes od klinickog mazohizma ili se stvarno ne razumes u fudbal, u to necu da ulazim.
                        Last edited by bici; 27-06-18, 23:33.
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • Odsečena je glava (Muslin) pred SP.

                          Nova nije stavljena.

                          I poslato je obezglavljeno pile na SP.

                          Znali smo sve ovo. Mislilo se "lako ćemo sa Švajcarcima i takvi".

                          Comment


                          • Originally posted by bici View Post
                            Ne bas lagano, nego ono, bas bas lagano.

                            Ne bih preterano da ulazim u sbbkbb, al je bar jedna stvar sigurna. Mi smo sa turnira ispali jos u prvom mecu. Momci su usled nejasne ili nepostojece defanzivne organizacije dusu ispustili da dodju do ta tri boda. Rezultat je bio to sto smo sledeca dva meca zavrsavali oko 70. minuta, a mozda i ranije, jer je ista ta prica bila i u tim mecevima. Mozes ti Muslinu zamerati i SMS-a, i 10 primljenih golova, i samo ( ? ) 20 datih, al dzabe ti sve to. Covek je imao plan, ideju, i uspesno je sve to realizovao, pobedjivao je. Umeo je da obuzda igrace, naucio ih da igraju strpljivo, onako strpljivo kao sto su svajcarci igrali protiv nas. Kosta Riku bismo dobili na strpljenje i iskustvo, i isli svezi na Svajcarsku. To je s Muslinove strane, a da ne ulazim uopste u to koliko Krstajic nije imao predstavu sta radi ni u jednom od ovih meceva. E sad, sto ti imas zelju da osporavas Muslina i da ga stavljas u istu recenicu sa Krstajicem, to ne znam, dal bolujes od klinickog mazohizma ili se stvarno ne razumes u fudbal, u to necu da ulazim.
                            Kostariku smo dobili sa Krstajićem, a ne znamo da li bi je dobili sa Muslinom, kao što smo izgubili od Švajcarske i Brazila sa Krstajićem, a sa Muslinom ne znamo da li bi izgubili od Švajcarske i to je jedina istina. Antić je veći trener od Muslina, pa smo isto ispali u grupi sa 3 boda pre 8 godina.

                            Stoji da smo ostali bez snage, ali nismo izgubili zbog toga od šiptara već zato što smo išli da damo drugi umesto da čekamo jer bi nam i bod uradio posao, pogrešno si detektovao razlog poraza, čak i da zanemarimo što nam je sudija podelio tri žuta kartona za prve startove trojici centralnih veznih igrača.

                            Zatim, blago rečeno čudna konstatacija da smo ispali u prvom meču koji smo dobili, šta reći na to? Pet dana do drugog meča je dovoljno za oporavak. Ali ovakve rečenice su u tvom stilu, neka upakovana filozofija koja mistifikuje i time te prikazuje kao velikog znalca i mislioca.

                            Svetski šampioni Nemci ispadnu od Švedske i Meksika, a Srbija sa Muslinom bi lagano prošla Brazil i Švajcarsku. Kao što je lagano prošla Irsku, Vels i Austriju, verovatno po tebi fudbalske sile u odnosu na ovu u boraniju u grupi.

                            Možemo polemisati da li je etički smenti selektora koji je ostvario cilj i složiti se da nije, ali ne možemo tvrditi da bi uradio nešto što nismo uradili već 20 godina kada su igrali Mijatović, Jugović, Mihajlović, Savićević, Jokanović, Piksi Stojković i ekipa, oni su prošli grupu i ništa više od toga. Bili su ispred Amerike i Irana.

                            Fudbal je igra malih margina i na ovom nivou sitni detalji odlučuju, vrlo često oni na koje trener nema nikakav uticaj, ne mogu da zamislim ni jedan sport u kome je to tako. Da shvataš ovu igru kao što se predstavljaš znao bi to i ne bi bio tako isključiv u davanju procena. Jel Krstajić kriv što prekaljeni profesionalac Tošić postavlja ofsajd protivniku koji nije prešao centar, bez te gluposti imamo 4 boda, a šiptari 2 pred poslednji meč i za 360 stepeni drugačiju situaciju.

                            A jedini mazohizam na koji sam trenutno pristao je taj što povremeno polemišem sa tobom jer si pokazao da ne možeš sa poštovanjem da komuniciraš sa sagovornikom, ali nisi jedini, tako da ok.
                            Last edited by goku; 28-06-18, 00:49.

                            Comment


                            • Osjećam da nam je ostala dužna ova Srbija nešto. Imalo je tu kvaliteta dosta. Meni se baš sviđaju Tadić, SMS i Matić, to su igrači za velike klubove. I ona 2010. takođe. Kad sam gledao Ganu kako kida u nokaut fazi, a jedva je izašla na kraj sa nama i Australijom, samo sam se zapitao što i mi ne bismo mogli to. I gledaj sad ovo, te 2010. smo takođe jurili gol bez potrebe protiv Gane, a ispalo je da nam je trebao jedan remi. Nudi ti se bod, uzmi ga. Sad opet ispade da smo nepotrebno jurili gol protiv Švajcarske, baš nevjerovatne stvari.
                              sigpic

                              Comment


                              • Prva stvar, krenuo sam da čitam šta ste pisali pre početka meča i iznenadio me primetan optimizam/loženje/nazovite kako hoćete koji sam video. Ne znam, kod mene je postojala nada normalno, to teško da nekad kompletno napusti čoveka, ali sam bio mnogo smireniji i očekivao da nas nakantaju 3 razlike. To pre svega pišem jer mi je žao što više tog optimizma kod mene nema u ovakvoj situaciji, pre nekoliko godina bi ga bilo sigurno. Meni je meč sa Švajcarskom bio eliminacioni, pa su mi i emocije bile odgovarajuće tad i večeras (kad smo u mom svetu već ispali). Na kraju se to i pokazalo tačnim.

                                S jedne strane sam zadovoljan što smo uopšte učestvovali na SPu. Zadovoljan sam čak i igrom koja je prikazana, jer sam iskreno očekivao debakl i da budemo mnogo gori od ovoga. S druge strane ostaje žal što još jednom nismo uspeli da iskoristimo žreb koji nam je bio baaaš naklonjen. Kao i pre 8 godina. Tad nismo mogli Australiju, sad Švajcarsku. Tad bi išli na SAD pa na Urugvaj kasnije, sad na Švedsku verovatno. To su po meni teško ponovljive stvari, zapravo posle Južne Afrike nisam verovao da ćemo za mog života opet imati žreb te vrste. A desio se već sledeći put kad smo učestvovali.. što pa tek drastično smanjuje šanse da će nam se opet desiti. Nekad, kad možda budemo u stanju da ga iskoristimo, nećemo ga imati

                                Tako da to je ono što uprkos zadovoljstvu samim plasmanom i igrom (uzimajući u obzir smenu trenera itd) ostaje kao bolna rana. Australja i Švajcarska... tužno jbg. A znaš da si bolji. Tj. da imaš bolje igrače. Pa čak i s ovako sjebanim savezom i problemima koje imamo smo svakako mogli da dobijemo Švajcarsku. Da je bilo nesmotreno i glupo onako krenuti napred protiv njih na 1:1 - slažem se. Ali s druge strane, da je ostalo 1:1, ne verujem opet da bi prošli. Džabe uzimati ovaj njihov rezultat večeras, jer se on u tom slučaju ne bi desio. Možda i bi, ali ne isto ovako naravno.. a verujem da bi ih oni dobili da im je trebalo.

                                Što se večerašnje tekme tiče, ova Veljković/Tošić izmena je očigledno bila greška i stvarno ne razumem taj potez. Kako čovek ostavi Paulinhu prostor, ode da juri igrača kao neko ko ne zna FIFU da igra A Paulinhu je taj osećaj za prostor svakako jedan od najvećih kvaliteta. Jeste Tošić zasrao na kraju sa Švajcarcima, ali je po meni pokazao i više nego dovoljno da igra i večeras. Mitrović šta maši Kostić isto verovatno nije trebao da počne... a opet bi verovatno izgubili večeras. Milenković nam je stvarno silver lining, moguće da smo dobili standardnog štopera u narednih 10ak godina

                                Coutinho najbolji igrač Brazila na prvenstvu. Prvi još od Pelea koji je vezao 3 meča sa golom ili asistencijom za njih na SPu. A napadačka trojka im je baš kriminalna, Neymar daleko od prave forme, Willian se apsolutno raspada i u sva 3 meča je bio očajan. Jesus isto ispod proseka. Čudi me da Firmino nije igrao.

                                Ova hipotetička priča oko toga da l bi prošli s Muslinom, nema mnogo vajde od nje, ali čisto da bacim svoje mišljenje. Iskreno ne verujem. Mislim čak i da bi ostavili lošiji utisak. No to svakako nećemo nikad saznati.

                                Comment

                                Working...
                                X