Announcement

Collapse
No announcement yet.

2018 FIFA WORLD CUP RUSSIA

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The kick-off is taken from the centre spot. All players, except for the kicker, must be in their own half of the field of play...i Ovo vazi za svaki kik of bez obzira dal je start,poluvreme ili posle gola u suprotnom sudija ne sme da da znak za start ,a ovo Portugalsko,radovanje i ostanak jednog u terenu veze nema

    Comment


    • Revealed: The truth behind the rule about players leaving the pitch when celebrating a goal

      Fans believed they had unearthed a previously unnoticed rule after Cristiano Ronaldo and Harry Kane's goals.
      Don't believe the rumours - teams can't kick a game off if all their opponents are off the pitch celebrating.

      Kieran Trippier did the same thing when Harry Kane scored England's
      winner against Tunisia.

      "The laws are clear," a FIFA spokesperson said.
      "Law eight says 'all players, except the player taking the kick-off, must be in their own half of the field of play,' at kick off.”

      Comment


      • Sta je s vama

        Sudija moze dozvoliti pocetni udarac (nebitno je li restart ili start) samo ako su svi igraci iz obe ekipe na svojim polovinama, osim onog igraca koji izvodi pocetni udarac. Nema dalje od toga. Nebitno je ko je van terena, pored aut linije, na parkingu, u hotelu, znaci ako svi igraci nisu tamo gde treba - nema pocetnog udarca.

        Jedno od najosnovnijih pravila.

        Comment


        • Neko pustio buvu i to dobru, čim su se i Englezi utripovali.

          Mada evo... nemam pojma šta bi bilo kad bi čovek dao gol, svi na tribune, slavlje, ludilo.
          Linijski mahnuo ofsajd, a ovi ostali u transu na tribinama.
          Da li bi ih čekao.
          Izgleda da su pali tako neki golovi, makar sudija pogrešio, ali to izazvalo zabunu.

          Comment


          • Nemac Feliks Brih nam sudi mec sa Svajcarskom
            Last edited by Bokirivaldo; 20-06-18, 16:47.
            GIFSoup

            Comment


            • Mogli su nekog Švajcarca vala.
              sigpic

              Comment


              • Govorite kao da Švajcarska ima nemački kanton.
                Kao da je nemački jedan od 3 službena jezika u Švajcarskoj. Cirih, itd.

                Ne vidim u čemu je problem

                Comment


                • Fokus samo na teren i rezultat koji nam može doneti, potencijalno, najveći uspeh u našoj istoriji.
                  Sve drugo treba da bude irelevantno.

                  Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                  C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                  Comment


                  • Šta ćemo i kako ćemo siroti mi kada u trećem kolu budu po 2 utakmice u isto vreme?

                    Comment


                    • Dva strima i udri po Alt/Tab.

                      Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                      C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                      Comment


                      • Braća Rusi zvanično rekli da se ne pojavljuje niko sa zastavom izmišljene države Kosovo ili Velike Albanije. Biće strogo kažnjen (ja očekujem Sibir).

                        Ako se neko pojavi ili sl. kriv će biti Švajcarski Savez.

                        Ako se pojavi neka budala i bude incidenata, ladno mogu da ih izbace sa turnira.

                        Comment


                        • SVI DETALJI SKANDALA U HRVATSKOJ Šta je to pitao Kalinić pa je oteran sa Mundijala?

                          Veliki skandal u hrvatskoj reprezentaciji dogodio se kada je selektor Zlatko Dalić oterao sa Mundijala napadača Nikolu Kalinića, a sada su postali poznati i detalji tog sukoba.

                          Kalinić je u tabor "vatrenih" došao uveren da će biti jedna od najvećih zvezda u Rusiji, ali Dalić je imao drugačije mišljenje.
                          Reprezentativni napadač je odbio da uđe u igru kao zamena protiv Brazila, u poslednjem testu pred Mundijal, vadio se na to da ga bole leđa, a onda je posle meča došao do stratega i pita:

                          "Kako to da Kramarić može da igra, a ne ja?", rekao je Kalinić, a prenosi "Novi list".

                          Selektoru se to uopšte nije svidelo, ali je probao da objasni taktičke razloge, što Kalinić nije hteo ni da sluša.

                          Dalić je probao da sve reši na miran način, okupljao je igrače, praktično ih molio da priznaju ako nisu fizički spremni pred Svetsko prvenstvo, ali se niko nije javio, pa ni Nikola Kalinić.

                          A kada je baš njega pozvao da uđe na pet minuta protiv Nigerije, u prvom kolu Mundijala, ovaj je to odbio, smatrajući da to što je napadač Milana i što ima kvalitete kakve ima, zaslužuje daleko veću minutažu.

                          Selektor je potom odlučio da ga izbaci iz nacionalnog tima, a Kalinić je na putu ka kući poslao saigračima poruku: "Želim vam sreću".

                          Comment


                          • Originally posted by Reise View Post
                            Da nema grešaka, ne bi ni padali golovi. Ovo prvenstvo je već sad bolje od onoga iz Brazila po pitanju fudbala.
                            Ne da se ne slažem brate, nego je meni do sada ovo najgore SP koje sam gledao. NI JEDNA repka iz užeg kruga favorita ne liči ni na šta. I skoro svuda je krivac trener. I zato razni poluamateri mogu da ubiju utakmice i da smanje nenormalnu razliku u individualnom kvalitetu. Danas na 3 meča je najzanimljiviji bio pokušaj onog brata da izvede aut na kraju.

                            A Urugvaj je sličan (ne)kvalitet pokazao i protiv Egipta, daleko od toga da oni nešto odrađuju, pa još da ih smara. Veze nemaju.

                            Je l ima neka reprezentacija da je povela i nastavila da napada? Kakve ne kukavice, nego pičketine vode reprezentacije je baš tužno.

                            Što se tiče poređenja s prošlim SPom - trenutno je prosek golova u Rusiji 2,25. Posle istog broja mečeva u Brazilu je bio tačno 3. Ovde imamo svega 4 pobede ostvarene sa 2 ili više razlike, u Brazilu smo ih u ovo vreme imali 9. Okej, ne uživa svako u goleadama i to svakako nije jedino merilo takmičenja, ali ovo SP još uvek nema ni jednu utakmicu završenu 0:0, Brazil ih je imao dve, a stiče se utisak kao da je ova imala bar 5 do sad. Jer kad timovi povedu, prestaju da igraju fudbal, apsolutni prioritet svima je da se sačuva sopstveni gol. Nije ni čudo što je Mourinho dobro raspoložen u onim klipovima za RT, kao da gleda 32 mini Moua.

                            Meni najviše smeta osetan pad u igri najboljih reprezentacija u odnosu na prošla prvenstva, pad u kvalitetu fudbala.Teši me samo što je rano još, ali ne obećava ovo.

                            I pored toga ne planiram da propustim neki meč naravno, gledao bih i kako trave raste na SPu, samo mi za sada ovo prvenstvo ostavilo najgori utisak što se tiče kvaliteta fudbala.

                            Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                            Comment


                            • Ja se ne slažem. Ovo prvenstvo je legendarno i tek će da postane legendarno za nas.
                              Očekujem istorijski uspeh naše reprezentacije i to ne samo protiv Švajcarske i Brazila, već i dalje protiv Meksika, Senegala, sve do polufinala.

                              Ovo će biti Svetsko prvenstvo upisano zlatnim slovima u istoriju naše zemlje.

                              Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                              Comment


                              • Meni je lepota upravo u tome sto imas samo 4 pobede ostvarene sa 2 ili vise razlike. Ovaj Iran veceras me odusevio i bila mi je brda zanimljiva utakmica jer su momci bili beton tvrdi i znao sam da ce imati ozbiljnu sansu ili dve da daju gol spancima, tako je i bilo, mogli su do bodova. Sto su vise narrow rezultati i ekipe ozbiljnije defanzivno, to mi je zanimljivije. Eto npr otvaranje mi je bilo bas dosadno, mogao sam lagano da ugasim tv posle 3-0 za Ruse ali nisam jer je eto bilo otvaranje. Mene vise lozi da odgledam 1:0 utakmicu nego 4:3, od 4:3 bi mi se peglalo. Al eto, to je ipak stvar ukusa.

                                To sto se vecina golova daje iz prekida i individualnih gresaka upravo ide u prilog tome da su ekipe dosta ozbiljnije i retko ko biva igracki nadigran i pregazen na terenu.

                                Edit: Naravno, nije svaki 1:0 rezultat isti. Urugvaj danas je bio tuga za gledanje, iz razloga sto Saudijci nisu ni pruzili otpor, hteli su samo da zavrse sa sto manje golova u mrezi, ali kod ostalih narrow rezultata to uopste nije bio slucaj.
                                Last edited by bici; 20-06-18, 22:42.
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X