Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA offseason 2018 (vesti, diskusije, tracevi...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NBA offseason 2018 (vesti, diskusije, tracevi...)

    Ajde cisto da krenem sa offseasonom.

    Navodno Sunsi zele da utope 16. pik + jos neki (mozda u paket udje i neki igrac) za visi pik preko kog bi jurili Traea Younga. Zakljucak je da najverovatnije nece uzeti Doncica.

    Mogao bi Doncara da padne jos, ako Vlade ne bude imao odresene ruke i ako je makar malo pametan, posto mu ne treba jos jedan bek. Atlanta bi ga najverovatnije preskocila takodje, pa bi moguce pao u ruke Memphisu sto za njega mozda i nije toliko lose.
    sigpic

  • #2
    Cleveland-u najbolje da trejduje Love-a za neke pikove i expiring contract ovog leta, nakon odlaska leBrona

    Comment


    • #3
      Po ovim novim mockovima, Luka je negde čak izvan top5. Bamba skače na mocku, ima negde video gde radi sa trenerom koji je radio sa Joelom pred draft, sve identično, mada nije on no blizu tako ofanzivno potentan koliko je Joel bio na početku, ali onaj raspon ruku, daaaamn.

      Ayton rekao da neće raditi work out ni sa kim, sem sa Sunsima, kaže biće broj jedan. I ja mu verujem.

      Originally posted by dekkard View Post
      Izgleda da svakom od članova LBJ fan kluba SK moram da odgovaram ponaosob - nisam rekao jedini kriterijum, ali je najvažniji, recimo 60% prstenje, 40% individualna dostignuća.
      Aha, ok. Onda je tvoja lista opet kontradiktorna jer gde ti je Bill Russell tu ?

      I btw, nisam ti ja u tom fan klubu uopšte, mislim da nema potrebe da označavaš ljude po nekom svom nakaradnom kriterijumu ko je u kom fan klubu, samo na osnovu toga što ne umeš argumentovano i objektivno da pišeš o njemu, jer ga verovatno mrziš.
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • #4
        Originally posted by Freshman View Post
        Po ovim novim mockovima, Luka je negde čak izvan top5. Bamba skače na mocku, ima negde video gde radi sa trenerom koji je radio sa Joelom pred draft, sve identično, mada nije on no blizu tako ofanzivno potentan koliko je Joel bio na početku, ali onaj raspon ruku, daaaamn.



        Aha, ok. Onda je tvoja lista opet kontradiktorna jer gde ti je Bill Russell tu ?

        I btw, nisam ti ja u tom fan klubu uopšte, mislim da nema potrebe da označavaš ljude po nekom svom nakaradnom kriterijumu ko je u kom fan klubu, samo na osnovu toga što ne umeš argumentovano i objektivno da pišeš o njemu, jer ga verovatno mrziš.
        Iskreno, Russella nisam gledao, NBA pratim od Lakersa sa Magicom i Jabbarom , eto priznajem da sam ovog drugog trebao da stavim na listu ispred Kobea i to je to.
        Da su mi prstenje samo kriterijum LBJ mi ne bi bio ni u top 10, a on mi je u top 5, što će reći da cenim njegove igračke kvalitete.
        Međutim, stoji i dalje ono što mu zameram 3 prstena iz 9 finala je katastrofalan rezultat, treći je na toj listi izgubljenih finala, to dovoljno govori. A samo zbog bolesnog ega.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • #5
          Vidio sam djelić šuterskog treninga Bambe, mehanika šuta izgleda sjajno. Nevjerovatan potencijal. Uglavnom na mockovima Džeren Džekson ispred njega, a ne vjerujem da će biti bolji od njega. Meni je ovaj Džekson zalutao malo u top5, ima tu dosta boljih od njega.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by dekkard View Post
            Da su mi prstenje samo kriterijum LBJ mi ne bi bio ni u top 10, a on mi je u top 5, što će reći da cenim njegove igračke kvalitete.
            Međutim, stoji i dalje ono što mu zameram 3 prstena iz 9 finala je katastrofalan rezultat, treći je na toj listi izgubljenih finala, to dovoljno govori. A samo zbog bolesnog ega.
            Iskreno, ne znam što se ljudi tripuju na taj bolestan ego. Pa MJ je bio troduplo veći ego od LeBrona. Svi najuspešniji igrači su imali sky high ego, verovatno svi sem Johnsona koji je i onda bio unikatan igrač i ličnost u jednom.
            LeBron nema 3-6 zbog bolesnog egoa, ima taj rezultat jer je imao teže protivnike u finalima, i samo je dvaput bio favorit od tih devet finala. Jedno od ta dva je izgubio od Dallasa i to mu je verovatno najveća, ujedno i jedina mrlja u karijeri.

            Originally posted by Reise View Post
            Vidio sam djelić šuterskog treninga Bambe, mehanika šuta izgleda sjajno. Nevjerovatan potencijal. Uglavnom na mockovima Džeren Džekson ispred njega, a ne vjerujem da će biti bolji od njega. Meni je ovaj Džekson zalutao malo u top5, ima tu dosta boljih od njega.
            Ne znam, i meni je taj Jackson misterija, možda ga ja nisam dovoljno gledao, ne znam. Bamba čak i da ne napreduje mnogo u karijeri, opet će biti minimalno double double rim protector u ligi, nešto kao Gobert, ali nema šanse, upravo zbog te fluidne mehanike, mora biti bolji nema sile.
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • #7
              Originally posted by Freshman View Post
              Iskreno, ne znam što se ljudi tripuju na taj bolestan ego. Pa MJ je bio troduplo veći ego od LeBrona. Svi najuspešniji igrači su imali sky high ego, verovatno svi sem Johnsona koji je i onda bio unikatan igrač i ličnost u jednom.
              LeBron nema 3-6 zbog bolesnog egoa, ima taj rezultat jer je imao teže protivnike u finalima, i samo je dvaput bio favorit od tih devet finala. Jedno od ta dva je izgubio od Dallasa i to mu je verovatno najveća, ujedno i jedina mrlja u karijeri.
              Nikako mi nece biti jasno kako su se bebe iz Oklahome vodili kao favoriti protiv Majamija 2012. i kako su se Sparsdi vodili kao favoriti protiv Majamija 2014. , dvostrukog sampiona, msm da je u tim finalima LeBron bio autsajder, sto mi je nepojmljivo, pogotovo protiv OKCa

              Comment


              • #8
                Da je Miami izgubio tu utakmicu 6 protiv iskasapljenog Bostona 2012 u Bostonu, ko zna sta bi danas bilo.

                Za ovu seriju sad sto je izgubio ne mogu bas preterano da ga krivim, ali je lepim delom krivac u celoj prici. Prvo trejd Kyriea koji ce ocigledno isprovociran nekim njegovim ponasanjem,a onda i trejd u kome je pojurio da se otarasi Crowdera i ITa koji bi mu kroz ceo PO bili 3 puta korisniji od sva 4 igraca koje je dobio za njih. Na sve to ugovori TTu i JRu koju godinu pre koji su ga i stavili u ovu situaciju, a znamo ko im je te ugovore izdejstvovao. Mislim ne zalim ga za ovu godinu bas nimalo, ali je opet sa druge strane steta da njegov performans ostane u senci samo zato sto ga je GSW dobio 4-0.

                I prica oko ega. Nije ego problem kao takav. Prosto kod vrhunskih sportista je to normalno skroz. Ono sto mislim da je glavna razlika izmedju njega i MJa je sto se ovaj nije igrao GMa kroz karijeru vec radio najbolje ono sto ume.

                Sto se price oko drafta tice, meni je najzanimljiviji kraj prve runde. Zanima me bas da li ce Ainge traziti tu zamenu za Smarta u obliku Huertera, DiVincenza ili nekog drugog ili draftovati Mitchella Robinsona na centru i malo rizikovati s njim. Citah negde da decko ima ogroman plafon, mada ono sto sam ja video mi se nije svidelo. Zanimljivo je da jedini centar tu za kraj prve runde. Sve ostalo bekovi i krila.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Originally posted by LejkerBoy View Post
                  Nikako mi nece biti jasno kako su se bebe iz Oklahome vodili kao favoriti protiv Majamija 2012. i kako su se Sparsdi vodili kao favoriti protiv Majamija 2014. , dvostrukog sampiona, msm da je u tim finalima LeBron bio autsajder, sto mi je nepojmljivo, pogotovo protiv OKCa
                  Ljudima je kratko pamćenje, mnogi zaboravljaju kako su Thunderi čistili tad sve, čak i Spurse u finalu konferencije, a Lakerse u polufinalu protiv Kobea koji je imao 35ppg u toj rundi, još kad je Brooks shvatio da Harden ima taj playmaking ability, počeli su maltene kao Spursi da igraju. U finalu su se vratili iso igri, kako, zašto, niko ne zna, i svi su chokovali sem Duranta i Russa.
                  sigpic

                  “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                  -Jürgen Klopp

                  Comment


                  • #10
                    “I feel like it’s easy to be the best player when you don’t have good players around you. I feel like it’s harder to stand out when you have great players around you,” Durant told Yahoo Sports. “I pride myself on standing out wherever I am. I pride myself on working hard wherever I go. And I feel like these guys embraced me and I feel like I’m a Warrior.”


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comment


                    • #11
                      Gotivim veoma Vorena, ali ne bih se bunio da ga trejduju njega i pika(i neki kusur uz to) za Janga. Jang je mozda igrac koji moze da promeni fransizu za 180 stepeni. Mislim da i od njega i od Bukera mogu da ispadnu prosecni defanzivci bez obzira sto su sada veliki krateri u odbrani. Malo sam gledao GS ove sezone u PO, ali opet mene je par puta fascinirao sa odbranom Stef. On je meni dokaz da pored pravog strucnog staba moze da napreduje u tom segmentu. Dzeksona uopste ne razmatrati, moze to biti odlican igrac u oba smera sto je Sansima itekako potrebno, treba mu samo prostor inace njegova najveca nesreca je sto pokriva pozicije gde su Sansi najjaci, ali je pogotovo u drugom delu sezone poceo delimicno da ispunjava ocekivanja navijaca.

                      Videcemo sta ce da bude, nadam se da ako vec uzmu Janga da nece previse da daju. Jang-Buker-Dzekson-Kris-Ejton mi deluje kao potencijalno mnogo mocna petorka u buducnosti. Stagod da bude tesko da cu da budem nezadovoljan, najbitniji po meni korak su Sansi napravili dovodjenjem Kokoskova koji ce verovatno iza sebe da ima jak strucni stab. Malo mi jeste krivo sto nisu doveli Bada, no sta da se radi. Sarver je stekara i control freak, na to sam navikao.

                      Comment


                      • #12
                        Stef je žilav, prihvata borbu protiv daleko fizički jačih protivnika. Uz to je odličan kradljivac lopti. Trej Jang je niži, čini mi se i dosta inferiorniji fiziči od Stefa. Ali ima nevjerovatan skil Jang, njegove plejmejkerske i šuterske sposobnosti su vrijedne za top5 na ovom draftu.

                        Koga bi sad mogli Sunsi da ubace uz tog 16. pika je pitanje. Ja bih Markiza Krisa, ali ne znam baš cijene li njega ostali timovi previše. Vorena bi mogli, ali i gube Sunsi tu dosta, jer je odličan igrači. Voren je svaku sezonu do sad napredovao. Šut za tri ne postoji, ali sa mid-rangea je ubica i jedan je od boljih igrača u trčanju kontri u cijeloj ligi. Liga sve više traže ovih igrača koji su visine oko 2m i koji mogu da preuzimaju sve, a Voren spada u njih. Buker, Džekson i Voren sa Ejtonom bi bila opasna petorka u teoriji sa nekim prosječnim plejmejkerom. Mogli i bi Bendera da daju, ne znam koliko će im on trebati pored Ejtona. Veliki je potencijal Bender, vjerovatno će šutirati trojke preko 40%, tek je prošle sezone počeo da pokazuje potencijal. Ja ga vidim kao centra, mislim da mu je to prava pozicija, zato ne vjerujem da će previše igrati pored Ejtona, a potrebni su mu minuti da bi se razvijao dalje.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Casey trener Pistonsa, 5-ogodišnji ugovor.
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Freshman View Post
                            Ljudima je kratko pamćenje, mnogi zaboravljaju kako su Thunderi čistili tad sve, čak i Spurse u finalu konferencije, a Lakerse u polufinalu protiv Kobea koji je imao 35ppg u toj rundi, još kad je Brooks shvatio da Harden ima taj playmaking ability, počeli su maltene kao Spursi da igraju. U finalu su se vratili iso igri, kako, zašto, niko ne zna, i svi su chokovali sem Duranta i Russa.
                            Zato sto su u Majamiju prepoznali koga treba da zaustave da bi usporili Oklahomu i dali sebi sansu za pobjedu, Dzejms Hardena.
                            Hardena su bas marginalizovali, mislim da je imao samo jednu solidnu partiju u tom finalu ako se dobro sjecam. Totalno odsijecen, sprijecili mu ulaze, iskakali non stop na njega, sprecavali ga da kreira, tjerali da donosi lose odluke, uzima nerezonske suteve. Sve kontra onog sto je radio te sezone jer je bas bio odlican.

                            Steta sto nisu uspjeli da ocuvaju taj core jer bi u narednim sezonama dominirali ali Harden je htio da ima vecu ulogu, da bude dobro placen a u Okc su se odlucili da vec imaju 2 allstarova i da im je bitniji Ibaka za tim.


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Hated, adored never ignored

                            MUFC

                            Comment


                            • #15
                              Najbolji igrac danasnjice...

                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment

                              Working...
                              X