Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 GRAND PRIX HEINEKEN DU CANADA 2018 (Montréal)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Kimi vozi kao da pije flašu viskija dnevno, nema tu šta da se priča.

    Mnogo smor trka...

    Comment


    • #17
      Crnka ulepsala trku boli nju uvo mase ona hahahaah

      Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk

      Comment


      • #18
        Hahahahaha kakva fora sa ovim mahanjem čekirane zastave za kraj

        Comment


        • #19
          Ako se ne varam u pitanju je bila devojka Hamiltona.

          Comment


          • #20
            Kimi za penziju. Cestitke Ferarijevim navijacima, imamo trku za titulu.
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • #21
              Gde nadjose ovu sto je mahala zastavom. Da je bar neka top cica.
              sigpic

              Comment


              • #22
                Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                Vanja sta sam ti reko za RB
                RB odličan druže, razliku na trkama ove godine pravi to kako ko koristi pneumatike, tj koliko dobro ih koriste. Nema više razlike u pogonu i aerodinamici, to se sve prilično izjednačilo, samo pneumatici i vozačko umeće. Naravno, posebno je dobro kad tražiš da izmene pneumatike za neku trku, pa to tebi baš slučajno odgovara...

                Trka dosadna, nije čak bila ni napeta kao Monako. Još više se pokazuje koliko su potrebne promene aero pravila sledeće sezone. Pobeda za Seba i Ferrari u istom maniru kakva je trebala biti u Azerbejdžanu, tako da sve one priče oko 2 baterije (sistem koji imaju od 2014, ali koga briga) i korišćenja više energije nego što j dozvoljeno ne piju vodu. Red Bull je sasvim ekvivalentan konkurent na trkama, nisu ništa lošiji nego što su bili npr 2010. ili 2012. u odnosu na konkurenciju. Mercedes bez posebnih guma, hmmm... (moram da pomenem opet, šta ću )

                Renault sve bolji, a od Haas ekipe sam očekivao više. Sauber se budi, Leclerc sve lakše dominirad nad Marcusom.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Vanja #66 View Post
                  RB odličan druže,
                  Cekaj ja sam ti reko da ce se vratiti kako je bilo i pre VN Monaka i bio sam u pravu RB nije imao tempo ni Ferarija ni Mece ni u kvalama ni u trci. I nemoj sad da mi izvrces reci. I nemoj se koprcati.

                  razliku na trkama ove godine pravi to kako ko koristi pneumatike, tj koliko dobro ih koriste. Nema više razlike u pogonu i aerodinamici,
                  E jbg sad mislio sam da se sa tobom moze ozbiljno popricati ali prevario sam se

                  to se sve prilično izjednačilo, samo pneumatici i vozačko umeće.
                  Znaci Ferari je koristio Bridgestone pneumatike a Fetel je najbolji vozac.

                  Red Bull je sasvim ekvivalentan konkurent na trkama, nisu ništa lošiji nego što su bili npr 2010. ili 2012. u odnosu na konkurenciju.
                  Zasto si tako neozbiljan? Max na brzim gumama nije mogao pratiti tempo Fetela i Botasa a ti kazes da je isti sa njima-SMESNO! A ove godine sto si naveo evo pogledo sam samo 2010 na wikipedi RB je imo CAK 15 POL POZICIJA i ti to usporedjujes sa ovom kad su u dosadasnjih 7 trka SAMO NA 1 BILI NAJBRZI (u Monaku). Stvarno me zavitlavas.
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • #24
                    Kako bre nisu imali tempo, pa gde su završili u trci, su bili jedva u poenima? Borili se sa Mercedesima potpuno ravnopravno, da bolidi nisu takvi kakvi su bilo bi tu preticanja koliko hoćeš. Seb je pobegao ispred kao što svi koji povedu lako pobegnu, gde je bio Kimi? U proseku, Ferrari je bio na nivou Mečke i Red Bulla, prosečan zaostatak Mečke za pobednikom je 14.45s, Red Bulla 14.63s i Ferrarija 13.65s (Kimi / 2). Na svakoj trci Red Bull je tu negde, zaostatak Renault pogona je isti kao što je bio 2013. - oko 20KS (ma šta Horner i Marko lupetali). Konkrencija je napredovala sa aerodinamikom, pa RB ne može da odjezdi kao nekad. A uz to, imaju vozača koji može odlično da se kvalifikuje i ne može da završi trku bez incidenta. I imaju vozača koji se nešto slabije kvalifikuje, ali koji završava trke. Seb je u svoje vreme tamo i jedno i drugo radio izvrsno.

                    Unutar Ferrarija, Vettel je najbolji vozač, da. I što se pneumatika tiče - Ferrari ih sveukupno najbolje koristi do sad, ali Red Bull je na sličnom nivou. Mercedes se oduvek sa time mučio, ova sezona nije izuzetak. Bottas je konačno izjavio nešto što je očigledno tokom sezone - Mercedes donosi mnogo malo najmekših penumatika na trke i do kvalifikacija ne znaju tačno na čemu su. Nasuprot tome, bikovi i crveni znaju tačno šta mogu da očekuju.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Vanja #66 View Post
                      Kako bre nisu imali tempo, pa gde su završili u trci, su bili jedva u poenima? Borili se sa Mercedesima potpuno ravnopravno,
                      Nije tacno. Max od pocetka nije mogao pratiti tempo Fetela i Botasa a bio je na brzim gumama. I kolko puta cu ovo morati napisati? Ali sustina je ono sto sam najavio a to je da se vratilo kako je bilo pre Monaka. Kolko puta cu i ovo morati napisati?

                      da bolidi nisu takvi kakvi su bilo bi tu preticanja koliko hoćeš. Seb je pobegao ispred kao što svi koji povedu lako pobegnu, gde je bio Kimi? U proseku,
                      Sta me briga gde je bio Kimi kad je on kanta. I ako ga ne zamene u Ferariju su ludi.

                      Na svakoj trci Red Bull je tu negde,
                      1. Australija +7s
                      2. Bahrein nisu zavrsili
                      3. Kina pobedili zbog guma inace su i tu imali zaostatak
                      4. Azerbejdzan pre sudara imali veliki zaostatak
                      5. Spanija +26s
                      6. Monako e jedino su tu bili najbrzi
                      7. Kanada +8s

                      Ako su tebi ovi podaci 'tu negde'

                      zaostatak Renault pogona je isti kao što je bio 2013. - oko 20KS (ma šta Horner i Marko lupetali).
                      Reno je sam rekao kolko im je jak motor ostavio sam ti linkove one. Znas li ti koliko Mercedes i Ferari ulazu para u motor a kolko Reno? Jel si cuo onu "kolko para tolko muzike"?
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • #26
                        Seb je na startu trke gazio sa bogatom smešom goriva, Bottas malo kasnije. Max je više štedeo goriva u prvom stintu kad je video da ne može da ih prestigne. Bottas je na kraju trke na oba pravca po više od pola pravca pustio gas, jedva je prošao pregled posle trke, minimalno goriva u sistemu je imao. Max ga je sustigao i umalo obišao. Drugačije strategije i posle cele trke na sekund razlike jedan od drugog - to se zove ujednačen tempo.

                        Da druže, to je tu negde (izuzev Španije, iz jasnih i poznatih razloga). 7s na 70 krugova je 0.1s zaostatka po krugu. To ti je mala greška u pronalaženju optimalnog set-upa vozila. Jesu li Hamilton i Dani Ric kante? A ne, ček, prošlu trku jedan je bio na podijumu, a drugi pobedio. Hmmm, da, to u stvari znači i da od vozača zavisi kako mu legne koja staza i da li uspe da se pripremi na najbolji način. Ili su kante?

                        Nije ti ovo Nascar gde svi imaju 100% iste uslove, pa niko i ne može da se odvoji. Formula 1 ima prave trke, nema veštačku izjednačenost.

                        Comment


                        • #27
                          Koji sekund razlike Max zaostajo 8 sekundi daj me nemoj zezati.

                          Zasto sad ubacujes u pricu Rika i Hamiltona? Gleda se najbolji vozac tima a to su u nedelju bili Fetel, Botas i Max. I na stazi gde je motor najvazniji Max je bio najsporiji. A pogodi zasto-pa rekao sam ti jer je Renoov motor slabiji. I sve ti sto dalje pises i pokusavas nesto dokazati je cisto koprcanje. Rekao sam da ce biti kao pre VN Monaka i tako je i bilo.

                          Ne znam ni zasto uvlacis Nascar u ovu pricu ali evo da ti kazem da ni tamo nisu svi isti. Ford je najbrzi, pa malo sporija je Tojota a Sevrolet ima samo 1 pobedu. Vidim kako su u F1 trke "prave" zadnje 3 su bile ubi boze. F1 je vestacka zbog guma i DRS-a u Nascaru su prirodna preticanja. Ali nije ovo tema za Nascar.
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Vanja #66 View Post
                            Formula 1 ima prave trke, nema veštačku izjednačenost.
                            Salis se? https://www.motorsport.com/f1/news/e...nie+Ecclestone

                            ili http://www.f1i.com/news/284049-eccle...rrari-win.html
                            Last edited by Alan; 12-06-18, 20:49.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Alen P View Post
                              Salis se?
                              O odnosu na NASCAR, ali očigledno to nisi čitao.
                              If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                              Comment


                              • #30
                                Trku nisam gledao, bio u inostranstvu, pa je neću komentarisati.vidim opet očaj praćenja bojim se da će ove godine do kraja. Tako da subota pol i start ko nabode ostali nemoć. 3 ekipe su izjednačene sto je dobro, nijanse tu odlučuju izmedju ostalog i ko koliko troši motor. Zato će red bul biti jak znaju da se ne bore za titulu tj u senci su pa će i jače stiskati šta ima veze ako i odrade koju kaznu dok crveni i sivi to ne smeju da dozvole.Ono je ste je problem je da više liči na prventsvo izdržljivosti nego na trkanje i to jeste problem.koliko vidim FIA opet kontrolisali crvene pa su obojica tokom trke morali da odrade neku festu testa sta li već. Za kraj poz vas kanta Kimi Raikonen i dalje poslednji Ferarijev sampion, 94 podijuma, 45 najbržih krugova,1x prvi,2x drugi, 2x3,2x4 u karijeri na kraju sezona, vozač koji ni jedne sezone nije imao najbrži bolid na gridu izuzev 2005 ali i tada veoma nepouzdan nažalost u odnosu na reno.

                                Comment

                                Working...
                                X