Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2018 (Monte Carlo)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Sad kad je utvrdjeno da je sve legalno izgubice prednost u kvalifikacijama ili je to do staza.

    Comment


    • #32
      Sraman potez Okona i Fors Indije onim pustanjem Hamiltona.

      Comment


      • #33
        Originally posted by Vanja #66 View Post
        To su uradili još prošle godine, nije sistem s početka 2016, nego poslednja njegova varijanta. Za ovu sezonu su radili novo kućište, koje je lakše nego budževina koju su pravili tokom 2017. Sama srž tog sistema može da se unapređuje smanjenjem mase, u čemu su malo preterali za 2017. Tako da to što imaju je najbolje što imaju, obzirom da postoje ograničenja koliko to može da se koristi i koliko energije protiče itd.
        Ja ne znam o cemu ti pricas naso sam ti link da ti dokazem da nisam izmislio i lepo pise da koriste 2 godine star ERS.

        Originally posted by aquaria View Post
        Sraman potez Okona i Fors Indije onim pustanjem Hamiltona.
        I Has bi isto ucinio za Ferari. I Zauber.
        Last edited by Sam Hornish Jr.; 27-05-18, 16:55.
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • #34
          Rikardo zasluzeno..
          @ Sam Jr
          Pustiti nekoga na ovoj stazi nije poklon, nego pokloncina, al ajde.. Vanja pojasnio..
          Last edited by Mark0; 27-05-18, 17:15.

          Comment


          • #35
            Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
            Ja ne znam o cemu ti pricas naso sam ti link da ti dokazem da nisam izmislio i lepo pise da koriste 2 godine star ERS.
            Ne pratiš fabulu, Sam. Renault je za 2017. spremio novi ERS, koji je tokom sezone imao probleme sa pouzdanošću. Zato su tokom 2017. vratili varijantu sistema korišćenu krajem 2016. u sve bolide koji koriste Renault, tako što su zbudžili nosače kućišta ERS-a. Za ovu sezonu rade reviziju tog sistema iz 2017, ali nemaju je još spremnu. Do tad, koriste sistem (sam ERS) s kraja 2016. u odgovarajućem kućištu (sa kog su skinuli masu u odnosu na 2017). Obzirom da je ceo taj sistem ograničen po pitanju performansi pravilima, napredak se ogleda uglavnom u smanjenju mase - što su uspeli čak i sa ovom varijantom. Ovo su ti neke informacije koje ne možeš da nađeš u novinama, koje često nemaju potpune informacije.


            Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
            I Has bi isto ucinio za Ferari. I Zauber.
            Osim što nisu, a Grožan je imao mogućnost da blokira Danija i pomogne Sebu da pobedi.
            Last edited by Vanja #66; 27-05-18, 17:12.

            Comment


            • #36


              Trka suštinski nezanimljiva, ali napeta. Dobar posao je Dani odradio, ali na bilo kojoj drugoj stazi ovaj problem sa menjačem bi ga poslao u boks, nema poente voziti sa 6 stepeni prenosa. Max je napravio veliki uspeh time što je završio trku. Leclerc beleži prvo odustajanje, kočnice su popustile na najgorem mestu. Velika šteta za njega i za Hartley-a, ali dobro je odreagovao.

              Comment


              • #37
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                Osim što nisu,
                Pa kad nije bilo potrebe. Ali isto bi postupili da su se nasli u takvoj situaciji.
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • #38
                  Bruka, nisam gledao zadnjih pola sata, dosli mi gosti, ali nije mi ni zao.

                  Comment


                  • #39
                    Monaco iako je tradicija nikada nije pružao zabavu osim par izuzetaka, ali ovo sa novim širim bolidima tek nema svrhu. Moraju nešto misliti, mada ti koji imaju da plate aranžmane tamo za trku verovatno dobiju to sto žele. Toliko o trci.

                    Comment


                    • #40
                      Nije problem samo sirina, osamdesetih su bili jos siri pa smo imali trke. Ovo je strasno. Sreca da pobedi Rikardo.
                      Last edited by Alan; 27-05-18, 22:28.

                      Comment


                      • #41
                        Promene koje nam slede sledeće sezone bi, po svemu što se do sad zna o aerodinamici trkačkih jednoseda otvorenih točkova, trebale da omoguće daleko lakše praćenje bolida kroz krivine. Problem sadašnjih bolida je začeo Red Bull odavno, a svi ostali su brzo usvojili - previše se oslanjaju na "čist" vazduh. Sve promene za sledeću sezonu su usmerene na to da se onemogući razvoj aero paketa u dosadašnjem smeru i da se svaki pokušaj toga učini prilično novčano neuspešnim (u smislu da mora da se uloži mnogo mnogo novca kako bi se napravio napredak), tj da se razvoj time usmeri u neke zanimljivije mogućnosti.

                        Krila će biti veća i ona sama po sebi mogu lepo da istolerišu prljav vazduh. Ravan pod i difuzor ne mogu, zato se stvarno nadam nekom ground effect podu ponovo od 2021. Ne moraju biti suknjice, samo da je profilisan pod, on pegla sve turbulencije prelepo i ne gubi toliko na efikasnosti koliko ravan pod sa difuzorom.

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Alen P View Post
                          Nije problem samo sirina, osamdesetih su bili jos siri pa smo imali trke. Ovo je strasno. Sreca da pobedi Rikardo.
                          Pa cekaj ja se secam one trke (iako to tada nisam gledao) kad je Mensel sa daleko brzim bolidom (Vilijams je te godine bio dominantan bolid) zaglavio iza Sene i nije ga mogao preci za pobedu. To mi je isprico jedan drug pa sam posle pogledo. Poenta: u Monaku nema preticanja.
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • #43
                            To je bilo 92, makar mu je bio na repu i pokusavao a ispred je bio Sena.

                            Last edited by Alan; 27-05-18, 23:00.

                            Comment


                            • #44
                              A sta si ti sada ocekivao da Ferari koji je bio ceo vikend sporiji od RB da prestigne Rikarda?
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • #45
                                Ispravio sam poruku Juniore, ne nisam ocekivao da Ferari pretekne ispravan RB.

                                Comment

                                Working...
                                X