Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Veliki si , veliki Rafaele.

    DfV8GeQWsAAuvuh.jpg

    Comment


    • Čestitke Rafa! 11. RG!!!

      Comment


      • Kvins preskace 100%

        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Ocekivao sam da ce Nadal da pobijedi ali nisam ocekivao da ce to biti tako lako. Tri su razloga.

          Prvo, Nadal je bio odlican. Sve price da nije u formi su nonsens. U odlicnoj je formi i jednaki sampion kao uvijek. Sposoban je da naravi prave prilagodb potrebne za mec i protivnika i da igra odlicno vazne poene.

          Drugo, vremenski uslovi su bili povoljnji za Nadala nego je bilo najavljeno.

          Trece, Thiem je usao u mec uvjeren da ima sansi umjesto da udje u mec sa ciljem da namuci Nadala, pa ako se ukaze prilika onda moze i vise. Zato, jednom kad je vidi da nema igru, psihocki je pao i izgubio 5 gemova za redom.

          U pravu si kod prve i druge tačke

          Vezano na treču tačku ne slažem se s tobmo. Thiem je imao odličan plan. Super agresivnom igrom razbiti Nadala. Da su se mu stvari malo bolje poklopile možda bio dobio 1.set a onda tko zna

          Thiem je bio dominantiji u 1.setu u razmjenama sa osnovne linije

          Ako je nešto pogrešio je činjenica, da je u 1.setu forsirao ravni servis za 220 Km/h sa nizkim % realizacije. Sve ostalo je radio odlično.

          Thiem je u 2 i 3.setu bio puno pasivniji.

          I uz činjenica da je drugi dio 2.set odigrao odlično nije imaš nikakve šanse, da sa pasivnom igrom nadmudri Nadala.

          Comment


          • Originally posted by jacques9 View Post
            U pravu si kod prve i druge tačke

            Vezano na treču tačku ne slažem se s tobmo. Thiem je imao odličan plan. Super agresivnom igrom razbiti Nadala. Da su se mu stvari malo bolje poklopile možda bio dobio 1.set a onda tko zna

            Thiem je bio dominantiji u 1.setu u razmjenama sa osnovne linije

            Ako je nešto pogrešio je činjenica, da je u 1.setu forsirao ravni servis za 220 Km/h sa nizkim % realizacije. Sve ostalo je radio odlično.

            Thiem je u 2 i 3.setu bio puno pasivniji.

            I uz činjenica da je drugi dio 2.set odigrao odlično nije imaš nikakve šanse, da sa pasivnom igrom nadmudri Nadala.
            Ja nisam rekao da je Thiem igao lose. Recimo da je imao i vrlo doba plan. Ja sam rekao da je usao u mec vjerujuci da ima sansi. To je pogresno. Trebao je da ima manje ocekivanje. Da je imao manje ocekivanje ne bi onako pao jer ne bi bio onako razocaran.

            U prvih 8 gemova rezultat je bio izjednacen 4:4 ali je Nadal imao indeks dominacije 1,34. To je jako puno. Poslije osam gemova, Thiem je vidio da ne moz da pobijedie, a inicijalno je mislio da moze.
            Last edited by NI; 10-06-18, 23:26.

            Comment


            • Ima jedna kljucna tacka koja Ni nije spomenuo, a ta tacka glasi: Thiem nema oruzja i nije dovoljno kvalitetan da dobije Rafu na tri dobivena na sljaci. Sve je probao, i agresivnom igrom, i dropovima, i poneki izlazak na mrezi, dzaba kad ga ovaj dobio u svakoj bitci. Prevelika rupa je njegov BH, ubija ga Rafa spinom, konstantno Tim mora da stoji u levi ugao tri metara iza i udarati nemoguce bekende koji daju lake loptice Nadalu koji on naravno lako egzekutira. Ako izuzmemo Soderlinga kojeg smatram za anomalija, jedino je Novak posteno uspeo da namuci Nadala ovde. 2013 je bio najblizi do pobede, ali eto nije mu se dalo. 2015 ga dobio, naravno zasluzeno jer je bio bolji al znamo kakav je Rafa bio tad.

              Ostaje cinjenica da je najtezi posao u sportu dobiti Nadala na tri dobivena na sljaci.

              Sto se mene tice bio bi nenormalan da igra travu, ne treba mu to nikako, nek odmara do Severnoj Americi.
              OVAKO

              Comment


              • Ono protiv Robina je bilo na mokroj sljaci,to je druga podloga,Novak je jednom na suvoj bio na poen dva do pobede,i jednom ga rutinirao,isto na suvoj,jedini koji mu moze parirati na Rg,najveca razlika izmedju Rafe i Novaka na sljaci je sto Rafa moze samo od njega da izgubi,a Novak od jos mali milion igraca

                Ali zato je Rafa nedodirljiv,svaka cast majstore 17ti gs

                Kada bi igrali samo top Novak i top Rafa na Rg(bez drugih igraca)od 10 meceva bilo bi 7:3 za Rafu,dakle Rafa bi imao 7 Rg Novak 3 ne bi bila tolika razlika...ali ko je kriv Novaku sto gubi od Stenova,Timova i Cekinatoa...
                Last edited by Srkisa; 10-06-18, 23:52.

                Comment


                • Opet to mokra il suva sljaka, nema nikakve veze mokra sljaka jer mislim da je bio suncano protiv Robina, a i da nije jednostavno taj dan Robin je bio bolji i to je to. Imao Rafa te godine mnogo problem, razvod roditelja, tendonitis u koljenima itd itd.
                  OVAKO

                  Comment


                  • Imao je ok pristup Tim, pogotovo u poređenju sa prošlogodišnjim polufinalom. Sve vrijeme se bo(d)rio, imao je nekih 15 minuta nadrealnog tenisa u drugom setu, ali ni taj mu tenis nije donio nikakvu rezultatsku prednost. Šta da radi, kad je Rafa bolji u apsolutno svakom segmentu igre. Možda ga i uspije skinuti narednih godina na RGu, ali do tada još dosta pure mora pojesti i napredovati u svim segmentima igre.

                    Comment


                    • Stefane,

                      Kako ne pominjem? Pa ovo sam napisao:

                      Nije realno. Thiem je ucinio sto je mogao. On je cijelo vrijeme visio. Na kraju moras da padnes i Thiem je pao. Dominik je bio dobara, na momete jako dobar ali u danim uslovima nema igru potrebnu da ugrozi najboljeg Rafu.
                      Fonjini, Nisikori imaju daleko bolje sanse (20%) da uzmu set Nadalu u jucerasnjim uslovima nego Thiem. Da bi imao sansu, ti moras sa ocnovne linije neutralizovti Nadalov FH. To Thiem moze u hiperbrzom Madridu.

                      ----------
                      shminka,

                      Thiem se ove godine prosetao do finala. Prosle je bio emotivno iscijedjen u polufinalu.

                      Comment


                      • Do jucerasnjeg meca sam vjerovao da Thiem moze bolje da parira Rafi nego Vavrinka. Jucerasnji mec je pokazao suprotno. Thiem jos nije imao dovoljno poraza u kljucnim mecevima sa Rafom da shvatio da nema odgovora, da sve zavisi od Rafe. Zato je jucerasnji poraz izuzetno tezak za Thiema.

                        Comment


                        • auuu Simona

                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Do jucerasnjeg meca sam vjerovao da Thiem moze bolje da parira Rafi nego Vavrinka. Jucerasnji mec je pokazao suprotno. Thiem jos nije imao dovoljno poraza u kljucnim mecevima sa Rafom da shvatio da nema odgovora, da sve zavisi od Rafe. Zato je jucerasnji poraz izuzetno tezak za Thiema.
                            Dobit če Thiem svoju priliku. Rafa ima 32 godine. Još godinu dviju i tron na šljaci če prezeti Thiem.

                            Comment

                            Working...
                            X