Announcement

Collapse
No announcement yet.

>>>UŽIVO<<< Roland Garros 2018.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Da, sat nece da pravi razliku izmedju igraca, svima je isto
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • #47
      Originally posted by bojanaBG View Post
      Pa to pravilo vec postoji, samo ga sudije ne sprovode i nisu dosledni, pa oni slabiji nastradaju i budu opomenuti, a ovi najbolji retko kad.
      Protiv sam uvođenja shot clocka, jer često ne zavisi od igrača koji servira nego od onoga ko riternira i treba mu dosta vremena da se namjesti. I dok se on namjesti, a server čeka i napokon krene da servira, kad neko sa tribina nešto uzvikne, prekine ga i ode 25 sekundi protivno volji servera . Tenis je fleksibilan sport i nijesam siguran kako će to izgledati.

      To ne znači da sam protiv ograničavanja vremena. Naprotiv! Jednostavno, uvesti sat da svi vide prekoračenje, a kako igrače kažnjavaju zbog lomljenja reketa, tako bi ih debelo kaznio i zbog nepoštovanja vremena. Još bolje, po džepu bih oglobio i sudije koje ne rade svoj posao i time diskriminišu igrače koji poštuju pravila nasuprot onima koji ne poštuju. Pa da vidiš kako bi kao bele lale uzvikivali "time violation"
      Last edited by amnesiac; 23-05-18, 20:48.
      Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

      Comment


      • #48
        Ne shvatam, protiv si sata, ali bi ga ipak uveo?
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • #49
          Na kraju će uvesti vremensko ograničenje mečeva zbog tv prenosa shebaće tenis načisto.
          Novak odmah da sazove onaj teniski sindikat i započnu štrajk upozorenja

          Comment


          • #50
            Originally posted by bojanaBG View Post
            Ne shvatam, protiv si sata, ali bi ga ipak uveo?
            Protiv sam onog što je bilo na Miki Maus truniru u Milanu, jer je on bio usko povezan sa ulaženjem i izlaženjem publike (a tribine praktično ni nijesu bile iza igrača). Protiv sam oduzimanja prvog servisa-poena po automatizmu, ali jesam za javno mjerenje vremena (može i sa malim zvučnim signalom) isto kao što je mjerenje brzine servisa, a da sudije (konačno) počnu da rade posao za koji su plaćeni i oni oduzimaju prve servise-poene. Ne znam jesam li dovoljno jasan, ima dosta spoljnih faktora kao što je publika koja često ometa igrača koji servira itd, pa sudija tu mora biti fleksibilan, ali samo u sličnim situacijama.

            Nažalost, igrači koji su se bunili zbog (malobrojnih) opomena (znamo i ko su) će učiniti da se uvede shotclock koji odlučuje umjesto sudije.
            Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

            Comment


            • #51
              Originally posted by amnesiac View Post
              Protiv sam onog što je bilo na Miki Maus truniru u Milanu, jer je on bio usko povezan sa ulaženjem i izlaženjem publike (a tribine praktično ni nijesu bile iza igrača). Protiv sam oduzimanja prvog servisa-poena po automatizmu, ali jesam za javno mjerenje vremena (može i sa malim zvučnim signalom) isto kao što je mjerenje brzine servisa, a da sudije (konačno) počnu da rade posao za koji su plaćeni i oni oduzimaju prve servise-poene. Ne znam jesam li dovoljno jasan, ima dosta spoljnih faktora kao što je publika koja često ometa igrača koji servira itd, pa sudija tu mora biti fleksibilan, ali samo u sličnim situacijama.

              Nažalost, igrači koji su se bunili zbog (malobrojnih) opomena (znamo i ko su) će učiniti da se uvede shotclock koji odlučuje umjesto sudije.
              Koliko sam ja shvatila, sudija startuje taj sat, tako da ako bude neki duzi poen, pa publika poludi, ipak ce igraci dobiti koji sekund vise.
              Ali realno, takvi poeni nikad nisu ni bili problem, problem je kad neki bitan poen u mecu, a server uzme jos 10 sekundi da se koncentrise, iako prethodni poen nije bio dugacak. E takve stvari treba kaznjavati i sakcionisati.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • #52
                Ne mogu da zamislim sta ce zene da rade.
                Pa prva u nizu Masa a onda i vecina ostalih...

                tt
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • #53
                  Originally posted by bojanaBG View Post
                  Koliko sam ja shvatila, sudija startuje taj sat, tako da ako bude neki duzi poen, pa publika poludi, ipak ce igraci dobiti koji sekund vise.
                  Ali realno, takvi poeni nikad nisu ni bili problem, problem je kad neki bitan poen u mecu, a server uzme jos 10 sekundi da se koncentrise, iako prethodni poen nije bio dugacak. E takve stvari treba kaznjavati i sakcionisati.
                  Naravno. Ako je nekome prosjek 25 sekundi, to znači da je u mnooogo slučajeva prekoračio vrijeme, a da ne govorimo o onima koji imaju prosjek koju sekundu više. Jeste da bi se automatskim kaznenim poenom spriječile nepotrebne rasprave sa sudijom koji u tom slučaju ne bi bio nadležan, ali mislim da je bolje da sudije iz poštovanja prema igračima koji poštuju pravila sami kažnjavaju njihove suparnike koji to ne čine.

                  Nema između nas razlike u pogledu toga da treba stati na kraj prekoračenju vremena, samo možda o najboljem modalitetu.
                  Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                  Comment


                  • #54
                    Ovaj sat je uništavanje igre, sporta.

                    Robotizacija.

                    Viđeno već u drugim sportovima.

                    Više neće biti onih razmena pogleda, psihologije, taktike...

                    Gledaće se u sat, a ne u čoveka...

                    Comment


                    • #55
                      Ok, kao i kod svake novine bice muka u pocetku dok se ne prihvati i ne navikne na nju.
                      Samo mnogo me zanima sudijska percepcija, koji je to trenutak kada odluci da ukljuci vreme da tece, a faktora ima mnogo koji mogu da uticu na prolongiranje tog momenta. Bice tu svega i opet moze doci do "zastite" pojedinaca.

                      tt
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • #56
                        Danas u 10 igra jedini preostali nas predstavnik u kvalifikacijama Pedja Krstin sa Polanskim.

                        Comment


                        • #57
                          Shot clock je početak kraja tenisa u formatu kakav poznajemo.
                          Prezentaciju tog novog formata već smo videli u par navrata a poslednju na Nextgen turniru koja ujedno bi upoznavanje i navikavanje sadašnjih junoša na ono što ih čeka u budućnosti.
                          Dugo je tenis kao sport bez vremenskog ograničenja odolevao potrebama TV kuća za kraćim i dinamičnijim formama i tome polako dolazi kraj.
                          Čeka nas modifikovana verzija bum bum tenisa.
                          Last edited by pecaros; 24-05-18, 08:36.
                          sigpic

                          Comment


                          • #58

                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Sta radi Lee... Vodio 4-2 imao brejk lopte za 5-2, imao meč loptu na Munarov servis pri rezultatu 5-4 a onda usledila serija brejkova kao na WTA. Munar izjednačio na 5-5, opet razmena brejkova i evo, Lee gubi u TB trećeg -.-

                              Comment


                              • #60
                                Koje razocarenje me obuzeloo kada sam ukljucila SK, pa shvatila da prenosi ES
                                Al sreca u nesreci bar slusam Engleze

                                Ajde Elina...budi se, kakvi su to mlaki udarci...evo ti jedna

                                tt
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X