Announcement

Collapse
No announcement yet.

Internazionali BNL D’Italia Rome, Italy May 13 - 20

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Sto trolujes Sandu?
    Zar trolovanje nije zabranjeno?
    Sada ozbiljno, ima nade za Zverev Sasu. Ali neka prvo dobije top20 igraca na slemu. Korak po korak.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Mislim da je to bio kljuc. Nagla promjena uslova. Vjerovatno prvo pad temperature, a potom i kisa. Nadal se nije dovoljno brzo prilagodio. Zverev nije imao cemu da se prilagodjava. On je bio van ritma u 1. setu. Za njega je to bio pocetak.

      Sto se tice klimatske analize, tu grijesis. To se mora gledati statisticki. Sa sigurnoscu mogu reci da je vise kisnih dana tokom sezone sljake nego dana sa temperaturom od preko 30 stepeni. Rafa je treba da dobije lako RG 2012. Novakova forma je padala. Medjutim izuzetno vlazan dan je dao Novaku sansu. Sljedece godine bi Rafa sigurno izgubio od Novaka da se igralo u bilo kojem terminu osim prvi mec onog vrelog petka. To je sreca o kojoj pricam.

      Ne postoje normalni vremenski uslovi u tom smislu u kojem ih ti pominjes!

      Vjerovatno nisam ni ja bio 100% upravu, ali nisi ni ti.

      Mnogo je tu vise varijanti.

      Rafi je generalno bitnije da je suho u polufinalu / finalu.Prije su male šanse da ga neko moze dobiti.

      Rafi i ne treba bas temperatura preko 30 stepeni.
      On moze igrati i na 22-24 eventualno 25 svoju igru.

      Opet mislim da je vise tih dana do 25 nego 15-16 uz kisu...Bilo je tu neke sitne naoblake i slicno ali ne pamtim puno mečeva baš kao ovih danas, da se prekine, pa pocne, pa kisa konstnanto, pa je vec i pao mrak itd itd...


      Mora se tu svasta potrefiti da se uzme Rafa.Oblaci, koji ce drzati temperaturu niskom pa onda lagana kisica bez da se meč prekine.I sve to protivnik mora iskoristiti i za kratko vrijeme dobiti.
      Ako se malo otegne meč onda vjerovatno se prekida, što je i normalno, i onda dobivamo scenu kao danas.
      - 19 Grand Slams titles (84 titles)
      - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
      - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
      - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
      - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
      - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
      - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
      - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

      Comment


      • Ma smesna je prica o vremenskim uslovima.
        Kada su se vratili na teren i dalje je bilo vlazno i dakje podloga nije primala spin. Tako da su uslovi i na kraju meca vise odgovarali Zverev Sasi.
        Cak u prvom setu nije bilo toliko suncano i suvo, koliko zna da bude.
        Na pbednika ovog meca i te kako je uticao prekid, ali ne u smislu u kom ga vecina ovde spominje nego sam prekid kao sastavni deo (doduse ne i neizostavni, ali desava se) teniske utakmice.
        Zverev Sasi nije prijao ocigledno, nije nasao pravi nacin da se izbori sa tim: Pauzom, pritiskom, imao je vrerna da shvati u kakvoj je situaciji, ohladio se ali sto je bitnije nije uspeo da se vrati na svoj kolosek.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by Prle! View Post
          Znaš da mu ja uvijek često znam zamjerati razne zajebancije, ali nije mogao kontrolisati ono što se dešavalo nakon povratka. Jednostavno je ispuhao, nije mogao pronaći niti servis niti igru iz prethodnog dijela meča. Da nije bilo kiše, postoji realna mogućnost da bi sve to izvukao na adrenalin i ritam u kojem je bio, ali nakon hlađenja od gotovo 50 minuta šanse za to nisu bile realne, tim prije što je vremena da dođe u adekvatan ritam za borbu sa onim ludakom bilo premalo.

          Ustvari, ako mu nešto mogu zamjeriti, mogu onaj forhend kod 40:40 u šestom gemu. Onakve udarce je pogađao u prethodnoj fazi meča i onakvi udarci se ne smiju promašivati u onoj fazi meča. Bar ne ako je protivnik Rafa.
          Po meni nije samo taj FH, imao 3 ili 4 bezvezna dropova, onako od nemoc odigrane, a pre toga u drugog i pocetku treceg ih je igrao savrseno, sto dolazimo do zakljucka da je on igrao u transfu nakon prvog seta, odnosno na inspiraciju sto svakako je medalja koja ima dve strane. Jedna je, ona sto si Ni-ju spomenuo, da lik drzi u sebe neki nadrealan nivo, a druga je dali on moze to konstantno da sprovedjuje protiv ove najbolje, narocito protiv Rafe? Za sad ne, videcemo u buducnosti, a ako to ikad postigne to ce biti nerealan nivo tenisa.
          OVAKO

          Comment


          • topspin,

            Mi se skoro 100% slazemo. Problem je sto si ti toliko zastitnicki nastrojen prema Rafi. Da te umirim. Ne moze neko osvojiti 10 RG-ova da nije vrhunski u svim uslovima koji mogu postojati na sljaci.

            Kompletan spektar vremenskih uslova koje sam pobrojio je normalan. Uslovi se mijenjaju u toku istog turinira pa i istog meca.

            Postoji tacka poslije koje Novak nema sansi protiv Rafe na sljaci. Ta tacka je promjenjiva i zavisi od temperature, samog terena, vjetra, Novakove forme, Rafine forme i Novakove kondicije. A to je trenutak kad Novakov BH ne moze u potunosti da kotrolise loptice koje mu Rafa salje FH-dom. U prvom redu ima problema sa promjenom smjera. Ostaje mu da odustane od BH paralele sto je uglavnom jucer radio ili da se ispromasuje kao u 1. setu RG-a 2013. Ili nesto izmedju.
            Last edited by NI; 20-05-18, 20:19.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              topspin,

              Mi se skoro 100% slazemo. Problem je sto si ti toliko zastitnicki nastrojen prema Rafi. Da te umirim. Ne moze neko osvojiti 10 RG-ova da nije vrhunski u svim uslovima koji mogu na sljaci.

              Kompletan spektar vremenskih uslova koje sam pobrojio je noramani. Uslovi se mijenjaju u toku istog turinira pa i istog meca.

              Postoji tacka poslije koje Novak nema sansi protiv Rafe na sljaci. Ta tacka je promjenjiva i zavisi od temperature, samog terena, vjetra, Novakove forme, Rafine forme i Novakove kondicije. A to je trenutak kad Novakov BH ne moze u potunosti da kotrolise loptice koje mu Rafa salje FH-dom. U prvom redu ima problema sa promjenom smjera. Ostaje mu da odustane od BH paralele sto je uglavnom jucer radio ili da se ispromasuje kao u 1. setu RG-a 2013. Ili nesto izmedju.

              Jesam ja zastitnicki nastrojen To si dakako u pravu

              Ali mislim da ovdje cak i nisam toliko.

              Ja sam svjestan svih mana Rafe na sljaci koja nije suncana (da ne govorim o mokroj sljaci i mokrim lopticama).
              Cak mislim da manje vjerujem u Rafu na mokroj sljaci nego ti.

              Moja je poenta samo da mokra sljaka, tj uslovi ovakvi kao danas, i nisu toliko česti.I da se ne treba cuditi kad mjesec dana konstnatno bude po Rafinim uslovima.Više se treba cuditi kad pada kiša.To je sve sto ja zelim reci.
              Bilo je sitnih kisica uz temperaturu 27-8 koje brzo prestanu pa se teren i osusi brzo, bilo je igranja na 15 stepeni a suho, publika u jaknama.U takvim uslovima podloga također ne prima spin.
              Naravno, igra u noćnim uslovima je sasvim nesto drugo.

              Ali da bude bas ovako, prvo velika naoblaka pa konstantna kišica...ja ne pamtim puno ovakvih mečeva.
              Bolje je kad pljusak padne, odma prekidaš i čekaš sunce.

              Ovo je danas najgori moguci scenario koji kao sto rekoh ja i ne pamtim precesto.

              A da bi se dobio Rafa je potreban taj najgori moguci scenario.
              Last edited by topspinforehand; 20-05-18, 20:23.
              - 19 Grand Slams titles (84 titles)
              - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
              - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
              - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
              - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
              - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
              - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
              - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

              Comment


              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                Po meni nije samo taj FH, imao 3 ili 4 bezvezna dropova, onako od nemoc odigrane, a pre toga u drugog i pocetku treceg ih je igrao savrseno, sto dolazimo do zakljucka da je on igrao u transfu nakon prvog seta, odnosno na inspiraciju sto svakako je medalja koja ima dve strane. Jedna je, ona sto si Ni-ju spomenuo, da lik drzi u sebe neki nadrealan nivo, a druga je dali on moze to konstantno da sprovedjuje protiv ove najbolje, narocito protiv Rafe? Za sad ne, videcemo u buducnosti, a ako to ikad postigne to ce biti nerealan nivo tenisa.
                Ma taj forhend je ona kardinalna pogreška, koja se desila u trenutku u kojem nije smjela da se desi. Ok, protiv Čilića možeš napraviti deset takvih, Marin će ti uzvratiti sa 11 i propustiti priliku da te dotuče, ali Rafa je Rafa. Sve ostale greške i nerezonski udarci poput određenih dropshotova su posljedica hlađenja, nedostatka ritma, a to mi je apsolutno normalno, jer i ja i ti znamo kako je čak i u rekreativnom sportu kada se nakon hlađenja vratiš u igru, posebno ako je umor akumuliran od ranije da li cuganjem da li pretjeranom izlaganju fizičkoj aktivnosti, svejedno.

                Što se tiče nivoa, ja nisam znao da li on to ima u sebi, odnosno pretpostavljao sam da ima, ali uz izrazitu sumnju. Zbog te sumnje nisam mu ni davao šanse da danas uzme set uopšte, a pitanje je koliko bi ga igrača i moglo uzeti s obzirom u kakvom ritmu je bio Rafa u prvom setu. Jeste Nadal imao blagi pad u drugom setu, ali ništa od onoga ne bi bilo moguće za Sašu da nije igrao na onom brutalnom nivou. A jedino bitnije od činjenice da u sebi ima taj nivo jeste pobjeda meču u kojem ti okolnosti idu na ruku. On je pokazao da ima nivo, ali nije pobijedio, zbog čega sam samo djelimično zadovoljan.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • Gledao sam mec sa zenom, poslije FH koji Prle pominje sam joj reako da je mec zavrsen. Bio je to umoran FH koji je pogodio mrezu 30 cm ispod vrh.

                  ---------------

                  U zadnje dvije nedjelje smo vidjeli cetiri igraca koji su zadali problem Rafi. Thiem, Fonjini, Novak i Zverev. Kljuc je da moras biti sposoban na ravnopravnu razmijenu a onda u pravom trenutku da lupis viner. Thiem i Zverev su to postizali snagom, pogotovo Thiem. Fonjini i Novak udaranjem loptice u penjanju, pogotovo Fabio.

                  Sve se zna, ko to moze da radi 3 seta?
                  Last edited by NI; 20-05-18, 20:37.

                  Comment


                  • Originally posted by Prle! View Post
                    Ipak, pored svih dobrih stvari koje je napravio u meču, nije dobro što je izgubio još jedan ovakav duel od Rafe.
                    To nikako. Njihov h2h od 5:0 je toliko nerealan i daje lažnu sliku više nego svojevremeno 6:1 protiv Federera. Znamo zbog čega.

                    Ja sam se nadao da će kiša potrajati do večeri i reflektora, na te se uslove Zverev navikao ovdje. Ipak mu treba odati priznanje zbog ove tri nerealne nedjelje, pokazao je i najsumnjičavijima o kakvom se igraču radi.
                    Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                    Comment


                    • Mislim da vec pocinju kompleksi sa njegove strane prema Rafi.Izgubio je tri dobijena meca, IW, AO i sada u Rimu, bas me zanima njihov sledeci duel i to u brzim uslovima gde ce realno Zverev biti blagi favorit, da vidimo njegovu psihu da li je poljuljana.
                      Originally posted by Casiraghi
                      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                      Originally posted by Casiraghi
                      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                      Originally posted by Casiraghi
                      Srecan Mane svima koji slave.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Gledao sam mec sa zenom, poslije FH koji Prle pominje sam joj reako da je mec zavrsen. Bio je to umoran FH koji je pogodio mrezu 30 cm ispod vrh.

                        ---------------

                        U zadnje dvije nedjelje smo vidjeli cetiri igraca koji su zadali problem Rafi. Thiem, Fonjini, Novak i Zverev. Kljuc je da moras biti sposoban na ravnopravnu razmijenu a onda u pravom trenutku da lupis viner. Thiem i Zverev su to postizali snagom, pogotovo Thiem. Fonjini i Novak udaranjem loptice u penjanju, pogotovo Fabio.

                        Sve se zna, ko to moze da radi 3 seta?
                        Trenutno - niko. Na sljaci naravno.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Za jednu stvar možemo se svi složiti.

                          Rafa se puno više namučio da dobije RIm nego je to bio primjer u MC-u te Barceloni.

                          Tamo je bila konkurenca baš smiješna.

                          Ajde nek se otvori tema ROLAND GARROSS da počnemo priče o mogučem žrebu.

                          Comment


                          • Прекид меча и текако може да одлучи све.... видели смо да се то ради и тактички, узима се медицински тајм, измишља се нека расправа и користи се свака ситница како би се направила нека пауза и некако опустио противник који је у великом налету....сетимо се како је Федерер замерао Новаку што често узима медикалтајм, а Новак је то користио да дође до ваздуха и често му је успевало да се тако поврати и настави убитачним темпом даље...

                            јуче је то била виша сила и штета што нисмо могли да испратимо регуларни ток, без прекида... замисли у боксмечу да се дрогирани боксер докопа паузе од сат времена и да се борба настави даље? ха ха па нашта би то личило? овако је остао утисак да је неко неког дебело изваћари...
                            Last edited by Žika; 21-05-18, 12:52.
                            sigpic

                            Comment


                            • Delpo ne voli da trči, mačka u terenu, Moskarela priča sa pticom, Donov Đokosmeš, mnogo polupanih reketa, Šapo mora još da vežba ... i još dosta toga

                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment

                              Working...
                              X