Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA EMIRATES 2018 (Catalunya)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Smor "trka"... mislim ako nema ni 1 preticanja skoro... da li je to trka.

    Ali ok, takve su neke trke, zna se.

    Slažem se Ferari se ... po sebi, nije prvi put. Vikend za zaborav.

    Ove sezone mislim da 2. vozač ekipe može da odluči titulu.
    Kad se Seb sam na stazi, kao i Luis... frka je... nije isto. Da ne pričam ako "otkine" bodove.

    Comment


    • #47
      Vetel o novim gumama.

      https://www.motorsport.com/f1/news/v...specs-1037957/

      Vanja, cekam odgovor.

      Comment


      • #48
        Mogu misliti šta bi tek Hamilton govorio da nisu zamenjene.

        Ni jednog momenta ne vidim što bi bio problem što bi se gume tako ponašale, samo bi se više puta išlo na stajanje. Uostalom, zar nije bio cilj da na svakoj trci ove godine budu bar 2 zamene? 2013. su na ovoj trci išli po 4 puta u boks jer su gume bile premeke.

        https://www.racefans.net/2013/05/12/...ies-pit-stops/
        Last edited by Vanja #66; 15-05-18, 21:30.

        Comment


        • #49
          Cijl bi trebao da bude da svaki vozac ima najoptimalnije gume u svakom trenutku, da mu pomazu a ne odmazu u trci. To vestacko pravljenje uzbudjenja i ne izvesnoti je za povrsne gledaoce. Ne mogu da verujem da podrzavas ono sto se dogadjalo od 2011 do 2013, posebno 2012. I Berni je shvatio da je preterao i unormalio gume.

          Comment


          • #50
            Ne podržavam događanja iz perioda 2011-2013, kada su postojale očigledne manipulacije pneumaticima (Maldonado u Španiji 2012 kao najočigledniji primer), samo dajem primer da 3-4 stajanja ne bi bila prvi put.

            Drugo, prošle i prethdnih godina ovde smo imali Hard, Medium i Soft pneumatike. Niko ih nije terao da donose Medium, Soft i Super Soft, sami su odabrali (Pirelli). Pa kad su videli da se ipak pregrevaju (gle čuda, nov asfalt, više aero prijanjanja i mekše smeše), odlučili su da se konsulutuju sa nekim timovima i donesu stanjene pneumatike na par trka.

            Da su umesto toga doneli smeše kao i ranijih godina, što je bila opcija jer je Mario Isola sam tako rekao, niko reč ne bi rekao. Sudeći po rezultatima u Q2, kad su svi koristili Soft pneumatike (čak i ove stanjene), Ferrari bi u Q3 uzeo pol poziciju i imali bismo trku kao i prethodne 3.

            Comment


            • #51
              Drago mi je sto ne podrzavas, polako kad kucas poruku stisnuo si ‚‚bold" u jednoj reci.

              Comment


              • #52
                Vanja otvaraj temu za Monte Carlo, imam spreman jedan post.
                UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                Comment


                • #53
                  Evo, sutra

                  Comment

                  Working...
                  X