Announcement

Collapse
No announcement yet.

Madrid 2018.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odgovorit cu ti nesto kasnije @NI, eventualno sutra.
    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

    Comment


    • Originally posted by Prle! View Post
      Odgovorit cu ti nesto kasnije @NI, eventualno sutra.
      Bolje sacekaj novi mec Nadal Thiem.

      Comment


      • Nekad jednostavno vidiš kad se neki igrac pati sa stvarima koje nemaju veze sa protivnikom.Pogotovo to kod Nadala je lagan slucaj za procjeniti jer je psihicki nestvarno dobar i ne dopusta da mu dobra igra protivnika utice na fulanje zicera ili nesto slicno
        Kod Nadala kad protivnik igra dobro mozes ocekivati samo da i on sam zaigra bolje.DRugim rijecima kad igra loše onda je loše jer je on loš.Pogotovo kad je sljaka u pitanju i kad protivnik nije top top Novak Djokovic.

        Nadal je imao los intenzitet, manjak energije po mom misljenju tj iscrpilo ga je ganjanje ovog rekorda, lopte koje nisu teske i koje on treba da salje duboko i jako da preuzme inicijativu je slao plitko...+ na sve to uslovi koji nisu idealni.

        Tim ima puni respekt, jedan je od rijetkih koji mozi i ovakvog Rafu dobit i svaka mu cast za to.

        Opet, šanse da dobije boljeg Rafu, Rafu koji moze bolje nego ovdje u Madridu barem za 30%, su mu realno minimalne.


        Nego, je li Rafi dovoljna titula u Rimu da se vrati na br 1 ili?
        Last edited by topspinforehand; 13-05-18, 23:01.
        - 19 Grand Slams titles (84 titles)
        - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
        - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
        - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
        - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
        - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
        - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
        - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Ako cemo cjepidlaiciti, ni Novak nije pokazao da to moze uraditi protiv apsolutno top Nadala na suhoj sljaci od kada je Rafa postao agresivniji (2012.)

          Nadal je protiv svih osim Novak favorit na sljaci ako je na 80% svoje snage. Recimo da je 90% u ovom trenutku i da mu Madid uzima 10%. Jos uvije je to pravi ikao ne i top Nadal.
          Novak iz 2011 je pokazao da moze savladati top Nadala. Problem je u tome sto na duze staze to ne moze da ponovi cak sta vise moze da izgubi i od drugih igraca sem Nadala. Inace kad smo vec kod procenata ja bih pre rekao da je ovaj Nadal negde oko 70% od svog nekog pika ali posto je konkurencija na sljaci uzasno slaba taj gap u odnosu na drugoplasirane igrace na sljaci je cak i veci nego kad je bio u svom piku. Pobeda Tima je slucajnost, fluke. Od 10 meceva dobice jedan i to pod uslovom da Rafa ima zaista los dan a on vrlo dobar dan. Problem Tima je nekonstanost, on moze pobediti Nadala ako mu se kockice sloze ali moze i da izgubi sa 6:0 6:1. Velike su to oscilacije u igri zato ni Zvereva nije mogao da dobije vecaras.

          Comment


          • Originally posted by skeptik View Post
            Novak iz 2011 je pokazao da moze savladati top Nadala. Problem je u tome sto na duze staze to ne moze da ponovi cak sta vise moze da izgubi i od drugih igraca sem Nadala. Inace kad smo vec kod procenata ja bih pre rekao da je ovaj Nadal negde oko 70% od svog nekog pika ali posto je konkurencija na sljaci uzasno slaba taj gap u odnosu na drugoplasirane igrace na sljaci je cak i veci nego kad je bio u svom piku. Pobeda Tima je slucajnost, fluke. Od 10 meceva dobice jedan i to pod uslovom da Rafa ima zaista los dan a on vrlo dobar dan. Problem Tima je nekonstanost, on moze pobediti Nadala ako mu se kockice sloze ali moze i da izgubi sa 6:0 6:1. Velike su to oscilacije u igri zato ni Zvereva nije mogao da dobije vecaras.
            U jednome se ne slazemo.

            Novak je pokazao da je bolji od Ndala iz 2011. Potom je Nadal usavrsio svoju igru i dobili smo Nadala iz 2012. i konacno 2013. Toga Nadala Novak nije uspio nadigrati u Parizu 2013. Novakov BH je pukao. Bio je vreo dan. Novak je ipak, ekstremno agresivnom igrom i uz velike napore uspio da izjedanci mec, povede. Na kraju je umor presudio. Upecao s ena mrezi.

            Comment


            • Brutalan tenis Zvereva u Madridu. Velika promjena od Minhena prošle sedmice, turnira koji je takođe osvojio ali ni izbliza ovako ubjedljivo. Nema stare boljke - gubitka fokusa, naprotiv, fokus na vrhuncu sve vrijeme. Čini se da konačno shvata važnost servisa kao oružja i otud toliko samopouzdanje i za ostale udarce. Ma sve je fukcionisalo, a imao je pravi stav i praktično se prošetao turnirom bez velike potrošnje energije. To je nešto što, recimo, Andy Murray nikad nije naučio već je gubio setove od protivnika koji su za četiri klase slabiji od njega. Podsjetio me je na Petea Samprasa (samo druga podloga) koji je ovako znao da izdominira na nekom turniru.
              Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

              Comment


              • @NI

                Mislim da se za nas obojicu može reći da stvari posmatramo kompleksnije, svaki iz svog ugla. Statistiku kao metodu koja pokazuje, dokazuje i otkriva suštinu određenih stvari nikada neću zanemarivati, no ona nije potpuna bez druge strane koja stavlja i tehnički aspekt u podjednako bitan plan.

                Ono što je moje oko vidjelo jeste da je Rafin nivo, njegov manjak intenziteta i agresivnog varijaiteta, omogućio Thiemu da sprovede zamišljenu taktiku u djelo, istu onu koju u prošlogodišnjem finalu Madrida nije mogao. Dakle, po onome što ja vidim i što sam gledao, egzekucija i uspjeh Thiemove taktike zavisi isključivo od nivoa na kojem će Nadal igrati. Ako je Nadal loš ili prosječan, Thiem će pobijediti. Ako je Nadal odličan ili fenomenalan, Thiem će izgubiti.

                Wawrinku, ako je u svom TOP izdanju, ne bih nazvao bezopasnim za Nadala ako je Rafa u prosječnom izdanju. No, Top Thiem će Top Nadalu na šljaci zadati više problema nego što je to Top Wawrinka u stanju, upravo zbog razloga koje navodiš, odnosno njegove nemogućnosti da nađe kvalitetan balans između dvije krajnosti (ofenzive i defanzive).
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • Prle!

                  Poslije silne diskusije se sva razlika u misljenju svodi na jedno. Ja smatram da je prosjecan Nadal na sljaci jednako tezak za pobijediti kao odlican, ne fenomenalan, Novak na sporom hardu odnosno odlican, ne fenomenalan, Federer na brzom hardu. Ti pak smatras da je prosjecan Nadal na sljaci ipak nesto manja sila od toga.

                  Comment

                  Working...
                  X