Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mora se priznati da on ima stofa da bude dobar igrac. Videcemo kako ce izgledati ostali kad udju u seniorske vode, vecinu koseva su dali na snagu, posebno Petrusev,ako odrzi tu snagu i na seniorski deo super...Meni se tu Pecarski najvise svidja, mada i ostala trojca mogu biti solidni igraci..ruku na srce mali Trifa je tu 4-5 opcija, ali mozda ima najveci uspide..

    Skroz nebitna tema ruku na srce..
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Својевремено, не тако давно, на једном сличном првенству младих сви су кукали што Загорац није наш, да њега треба да "појуримо", да је он једина права перспектива, модеран играч који може одмах да да допринос, да је много већи потенцијал од Гудурића кога већ имамо и "прецењујемо", иако је Марко и на том конкретном првенству био за копље испред њега. Али људи као људи... Зеленија је трава код комшије, а глад је велика. Ако. Нек само нама Урке буде кошаркаш једног дана где год играо. Ми ћемо да се патимо са овим Пауновићем иако је момак канта у односу на Уркета.
      У крајњем случају, ККП има баш добар, просперитетан тим. Руже су црвене, тајне су скривене... али чим Урке добије праву шансу одмах ће као туткало све да повеже у том тиму и руже ће процветати.

      Comment


      • Originally posted by madafaka73 View Post
        Tehnički daleko ispred ostalih?
        Paun je ispred njega, vidi se to iz svake njegove kretnje. To onako "na oko" i ako poredimo igrače na sličnim pozicijama. A ako ubacimo i Petruševa sa njegovim sjajnim tehničkim rešenjima na niskom postu, onda vidimo da je i on ispred Uroša. Malo poređenje tehničkih elemenata kroz statistiku:

        Procenti šuta iz igre:
        Trifa 25/50 (50%), bacanja 10/15 (67%)
        Paun 45/72 (62,5%), bacanja 21/30 (70%)
        Bolji Paun u obe kategorije i nije jedini koji je bolji od Trife. Ilić, Petrušev, Pecarski (i Vasiljević koji je ipak malo igrao) imaju bolje procente šuta od Trife

        asistencije:
        Trifa (sa pozicije pleja) 31
        Paun (sa pozicije 2/3) 24
        ili u prevodu, jedan asist više po meču. Premalo da bi pravilo neku razliku, kada se uporede uloge igrača u timu.
        Dalje, Lakić je imao samo 2 asistencije manje od Trife, ali za čak 75 minuta manje na parketu! (137 min prema 212 min). Znači, dečko je sa praktično dva meča manje imao ukupno asistencija skoro kao i Trifa. Ako mene neko pita, to mnogo više govori o Lakiću kao asistentu (asist na svakih 4,5 min provedenih u igri), nego o Trifi (asist na svakih 7 min).

        skokovi:
        Trifa 3+13=16
        Paun 8+21=29
        Značajna razlika u korist Pauna.

        to:
        Trifa 1,9
        Paun 2,1
        premala razlika da bi se donosili neki zaključci u korist Uroša.

        I na osnovu svega ovoga, ti možeš i dalje da tvrdiš da je on tehnički gledano naš najbolji igrač?

        Najpouzdanija plejmejkerska opcija? U timu koji je selektovan tako da nema pleja i gde je njegov jedini zadatak bio da prevede loptu u polje napada, a da je ne izgubi? Ok, ako tako posmatramo modernog pleja, onda u redu. Dečku se jednostavno "otvorilo" na ovom takmičenju i on je svoju šansu iskoristio, bio peti najkorisniji igrač tima (posle PPP i Ilića kapitena) i zaslužuje pohvale, ali nikako više od ove četvorice, a posebno Pecarskog koji su nosili tim do zlata. U svakoj varijanti bih uvek, da sam trener i da mogu da biram, pre uzeo bilo koga od navedene četvorice nego Trifu. Uroš je "uspeo" da bude peti igrač u timu koji je igrao sa 6-7 igrača. Veliki uspeh i veliki talenat, to je evidentno.

        Kad smo kod talenata, možda ne bi bilo loše da se pročita ovaj tekst Roba Meursa, jednog od najboljih skauta u NBA ligi, baš na ovu osetljivu temu.

        http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1722907
        Cekaj, jel' realno da si na konstataciju da je Trifunovic tehnicki ispred ostalih odgovorio procentima suta iz igre, sa slobodnih bacanja i brojem skokova? Decko ima ubedljivo najbolji dribling i kontrolu lopte u ekipi, prilikom prenosa je bio daleko sigurniji od plejmejkera Kuzmanovica i Lakica, ima prirodnu fluidnost u pokretima, dobro koristi obe ruke prilikom driblinga (za razliku od nekih saigraca), pokazao je odlicne promene pravca i ritma, dok neki "nabadaju" loptu jacom rukom i okrecu zadnjicu, on vrlo elegantno "plese" sa njom, dok drugi igraju pravolinijski i protivnik moze da ih usmeri gde hoce, on vesto manevrise izmedju defanzivaca. To nije kategorija koja se ocenjuje kroz statistiku (posebno ne kroz procenat sa slobodnih bacanja i broj skokova), nego vizuelnom metodom.

        Paunovic je bolji igrac od Trifunovica, imao je vecu i znacajniju ulogu, ali tehnicki nikako nije ispred njega. Paunovic je pre svega atletski druga dimenzija, on nije prednost pravio superiornom tehnikom - jer mu je ona prosecna, vec izuzetnim prvim korakom, brzinom i eksplozivnoscu oko obruca. Njegov forte nije dribling (posebno levom rukom), niti igra 1 na 1, on agresivno napada kada mu cuvar izlazi na closeout, ili kada mu saigrac dodje u pik, a on ode na suprotnu stranu. Dakle, hvata defanzivca na "krivoj nozi", ostavlja ga iza sebe vec na prvom koraku i zalece se na kos, gde ume da zavrsi sa obe ruke, iz razlicitih uglova. Zbog toga njemu mnogo vise odgovara uloga koju je imao u reprezentaciji (3. napadacka opcija, sutni kada si sam, napadni closeout, katuj, trci tranziciju), nego ona koju je imao u nasem juniorskom timu (1. napadacka opcija, kreiraj iz driblinga, pik, izolacije, uzimaj teze suteve), jer za ovu drugu ulogu tehnicki nije dovoljno obucen.

        Trifunovic se pokazao kao najpouzdanija plejmejkerska opcija, jer kako je turnir odmicao, tako je rasla njegova minutaza na toj poziciji. Tim nije selektovan da nema pleja, nego su se dvojica igraca koja su pocela turnir na toj poziciji pokazali kao tehnicki inferiorni u odnosu na njega. Zbog toga je Kuzmanovic od startera na pleju dosao do trece opcije, a Lakic je ostao backup. I da, primarni zadatak jeste bio da se lopta sigurno prenese i da se postavi napad, razlika je u tome sto je Trifunovic to uspesno radio, za razliku od pomenutog dvojca. Pored toga, pokazao je bolju pik igru, vecu kreativnost i siri spektar resenja od njih, koji su asistencije mahom skupljali post entry pasovima Pecarskom/Petrusevu sa 45 stepeni.

        I zaista nema potrebe da dokazujes kako on nije bio najbolji i najznacajniji igrac reprezentacije, jer to niko nije ni napisao. To sto su pojedinci overall bolji igraci od njega, ne znaci da on u par elemenata nije ispred njih. Posao si od teze da je operisan od suta, a on em dao najvise trojki, em imao najbolji procenat, sada pokusavas da dokazes da nije tehnicki ispred ostalih procentima sa bacanja i brojem skokova i da nije najpouzdanija plejmejkerska opcija, jer je imao 5. indeks korisnosti. Kakve veze uopste imaju te stvari sa onim sto je napisano?

        Comment


        • Sori, madafaka gotivim te ali ovog puta #teamNas [emoji41]
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Lakic kada je bio na terenu igrao je iskljucivo na poziciji pleja. Od cetvrtfinala do finala je igrao najmanje 20 minuta po mecu....tako da nijedan drugi igrac nije od njega imao vecu minutazu na poziciji pleja.
            U polufinalu protiv Francuza je Uros imao 5 izgubljenih lopti....od toga su 2 ili 3 bile prilikom prevodjenja lopte na drugu polovinu, sto je mnogo. Najbolje da ne idemo previse u offtopic, meni je samo neverovatno da je otisao u Partizan...podjednako neverovatno kao kad bi Pecarski ili Koprivica dosli u Zvezdu (na stranu razlike u igrackim kvalitetima koje su ocigledne).

            Comment


            • Reklo bi se da ovde mnogi ne shvataju značaj pleja za košarkašku igru.
              Sa Urošem igra je postala protočnija kao ni sa jednim igračem na toj poziciji, nisu samo tu asistencije i izgubljene lopte koje se broje mnogo je značajniji uticaj na igru.
              To znači prepoznati pravi trenutak kada i pod kojim uglom dodati loptu Petruševu ili Pecarskom na niskom postu, odigrati pnr ili pnp sa njima, pravovremeno dodati Paunu kako bi iskreirao za sebe ili napraviti višak tako da može na ulaz do kraja ili da asistira.
              Igra je tako funkcionisala samo kad je mali Uroš bio na 1, sa drugim opcijama na pleju imali smo instant probleme.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Taj prvi plej mali je bio los, ne znam koji bas...Mnogo opustenije smo igrali sa ovim malim, doduse on i nije plej ali zna da pogleda..sa njim na kecu dobijas visinu i masu miss match-eva..dodusenije nesto odigrao ovaj sampionat...nosili smo pre svega sa snagom i visinom sto mi se licno ne svidja..ali titula je tu, valjda je to trenerima i savezu najbitnije..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Prvo, izvinjenje jer sam debelo otišao u off, još ovaj post i ja završavam rasparavu o igraču koji nije predmet ove teme.

                  @Nas
                  Cenim trud koji su uložio u odbranu svog stava, moglo je nešto i da se nauči iz tvog posta. Npr, da je "fluidnost" u pokretima i "ples na terenu" tehnička kategorija košarke. Jedna od definicija košarkaške tehnike je sledeća: Pod tehnikom košarke se podrazumeva niz specifičnih stavova, položaja, radnji i kretanja koje su neophodne za odvijanje ove sportske igre. Tehnički znači da se element izvodi racionalno, bez suvišnih kretnji. Kažeš Paun ima dobar prvi korak i eksplozivnost. To pripisuješ njegovim fizikalijama, ok. Mi fizikalije posmatramo kao nešto extra, nešto nesvakidašnje. Nažalost, jer bi igrači od malih nogu trebali biti selektovani upravo prema fizikalijama, na šta se kasnije kaleme tehnika, još kasnije taktika. Ispada da je Paun na neki način hendikepiran dobrim fizikalijama, da se smatra za manje tehnički obučenog, jer eto on ima brzi prvi korak, Bog mu dao, a jadni mali Trifa nema, pa mora to da nadoknadi "fluidnim" pokretima i plesanjem na terenu. Meni je tehnički jak onaj ko može brzo, još bolje u punoj brzini (što je ideal), da rešava situacije na terenu, kako definicija i kaže, bez viška pokreta/poteza. To je moje shvatanje košarke, iako razumem ljude koji vole da gledaju "umetnike" na parketu, čiji je ballhandling na solidnom nivou, ali efekat istog nije toliko značajan za tim.

                  Ono gde smo se složili je da je Trifa bio najkorisniji u prevodu lopte u polje napada, ali ne mogu da se složim da mu je zbog toga rasla minutaža tokom prvenstva. Cifre to najbolje pokazuju (32, 27, 27, 24, 37, 31, 34 - minuti po utakmici, od prve do finala). Vidimo da je u prvoj igrao 32 minuta (više nego u polu-finalu), u poslednjoj 34, što nije neka drastična razlika na kojoj treba zasnivati neku teoriju. Trifa je viđen od početka kao deo petorke, sa čim se ja slažem, napisao sam već da je legitimni peti igrač ove reprezentacije u ovom sastavu. Ali, nemojmo ići u ekstrem i nalaziti razloge za neku teoriju gde za to nema mesta. Pogledajmo ostale njegove parametre i videćemo da ne samo da nemaju neki pozitivan trend, već dosta njih pada tokom prvenstva, ili su u najmanju ruku ujednačene tokom trajanja istog: asistencije (6, 6, 3, 3, 5, 3, 5), poeni (14, 17, 4, 16, 4, 10, 5), indeks korisnosti (13, 22, 6, 21, 7, 6, 8), TO (3, 0, 0, 1, 2, 5, 2), procenat šuta (63, 70, 0, 86, 29, 50, 25). Ove brojke na govore u prilog ni jednom tehničkom parametru, već o nečemu drugom o čemu se pisalo - da je Trifa najbolje "legao" kao potpora ostaloj četvoricu nosilaca, da je trener to primetio i posle početnog eksperimentisanja, odlučio da mu promeni ulogu u timu. Promenom uloge, kreću da padaju njegovi procenti šuta, indeks i poeni, povećavaju se TO, asistencije ostaju na istom nivou. Strogo matematički gledano, imamo situaciju da je jedan igrač statistički lošiji u utakmicama eliminacija nego u grupi, u elementima košarkaške tehnike ne pravi nikakvu razliku, ali i činjenicu da tim bolje igra, pobeđuje i uzima zlato jer je stvoren, odlukom struke, pobednički tim, ekipa koja funkcioniše.

                  Kada si pisao o Paunu i njegovim prednostima, pobrkao si dva pojma - tehniku i taktiku. Pa nije loše ovde napomenuti i definiciju taktike: Sportska taktika se definiše kao smišljen, racionalan i ekonomičan način vođenja sportske borbe - takmičenja. Uže gledano, taktički znači da se košarkaški element primenjuje u uslovima utakmice, tj. u odnosu na situaciju u igri. Tako da si, kada kažeš npr. da Paun napada closeout na taj i taj način, katuje ili trči tranziciju, opisivao taktičke prednosti Pauna, ne tehničke što je bila tema rasprave, samim tim (iako tačna) je potpuno irelevantna za istu.

                  I zaista nema potrebe da dokazujes kako on nije bio najbolji i najznacajniji igrac reprezentacije, jer to niko nije ni napisao. To sto su pojedinci overall bolji igraci od njega, ne znaci da on u par elemenata nije ispred njih. Posao si od teze da je operisan od suta, a on em dao najvise trojki, em imao najbolji procenat, sada pokusavas da dokazes da nije tehnicki ispred ostalih procentima sa bacanja i brojem skokova i da nije najpouzdanija plejmejkerska opcija, jer je imao 5. indeks korisnosti.
                  Par elemenata, čak i da se složim sa tim, nije dovoljan argument da bi se tvrdilo da je on tehnički najbolje obučen igrač. Da, imao je najviše ubačenih trojki sa najboljim procentom, ali je u ukupnom šutu iz igre i sa slobodnih bacanja (tehničke kategorije) bio šesti, odnosno peti u timu. Slažem se da je moja konstatacija da je operisan od šuta možda prejaka, trebao sam da napišem da je prosečan šuter i tu priznajem svoju omašku.
                  Moram da još jednom reagujem na neke bazične previde u tvom shvatanju košarke. I šut i skok i slobodna bacanja su tehničke kategorije ove igre. Pored njih, tu su još trčanje, zaustavljanje, kretanje u stavu, pivotiranje, sve vrste driblinga, pas... a grubo se mogu podeliti na one sa loptom i one bez lopte. Verovatno je u toj distinkciji tehničkih i taktičkih pojmova nastao ceo problem, pa ako sam malo pomogao da se to razjasni, biće mi drago.

                  Comment


                  • Originally posted by madafaka73 View Post
                    Cenim trud koji su uložio u odbranu svog stava, moglo je nešto i da se nauči iz tvog posta. Npr, da je "fluidnost" u pokretima i "ples na terenu" tehnička kategorija košarke.
                    Jok, to su slikoviti opisi kako igrac izgleda sa loptom u rukama i kako se krece po terenu. Neki igraci izgledaju fluidno, prirodno, elegantno i "plesu po terenu", a neki izgledaju kao da se bore sa loptom i kretnje su im krute i neprirodne. Toga nema u definicijama iz udzbenika, ali spada u onaj vizuelni utisak o kome sam pisao u prethodnom postu.

                    Originally posted by madafaka73 View Post
                    Kažeš Paun ima dobar prvi korak i eksplozivnost. To pripisuješ njegovim fizikalijama, ok.
                    Naravno da odlican prvi korak, brzinu i eksplozivnost pripisujem fizikalijama, jer upravo to i jesu. Cemu drugom bih pa mogao da ih pripisem?

                    Originally posted by madafaka73 View Post
                    Ispada da je Paun na neki način hendikepiran dobrim fizikalijama, da se smatra za manje tehnički obučenog, jer eto on ima brzi prvi korak, Bog mu dao, a jadni mali Trifa nema, pa mora to da nadoknadi "fluidnim" pokretima i plesanjem na terenu.
                    Ne, nikako ne moze da ispadne da je Paunovic "hendikepiran dobrim fizikalijama", jer sam u prethodnom postu detaljno napisao na koji nacin ih koristi da napravi prednost u odnosu na cuvara i zavrsi na obrucu. Takodje, ne smatram ga manje tehnicki obucenim zato sto ima bolje fizikalije od Trifunovica, nego zato sto Trifunovic ima bolju tehniku. Prilicno jednostavno, zar ne?

                    Originally posted by madafaka73 View Post
                    Meni je tehnički jak onaj ko može brzo, još bolje u punoj brzini (što je ideal), da rešava situacije na terenu, kako definicija i kaže, bez viška pokreta/poteza. To je moje shvatanje košarke, iako razumem ljude koji vole da gledaju "umetnike" na parketu, čiji je ballhandling na solidnom nivou, ali efekat istog nije toliko značajan za tim.
                    Po toj sturoj, udzbenickoj definiciji, xy igrac koji se munjevito i sa perfektnim tajmingom krece bez lopte i sjajno sutira iz off screen situacija, a pritom je operisan od driblinga i kontrole lopte je tehnicki jak igrac? Jer eto, on u punoj brzini resava situacije na terenu, bez viska pokreta/poteza, verovatno ima odlicne procente suta... Za mene je to odlican suter, nepostojece tehnike.

                    Originally posted by madafaka73 View Post
                    Ono gde smo se složili je da je Trifa bio najkorisniji u prevodu lopte u polje napada, ali ne mogu da se složim da mu je zbog toga rasla minutaža tokom prvenstva. Cifre to najbolje pokazuju (32, 27, 27, 24, 37, 31, 34 - minuti po utakmici, od prve do finala). Vidimo da je u prvoj igrao 32 minuta (više nego u polu-finalu), u poslednjoj 34, što nije neka drastična razlika na kojoj treba zasnivati neku teoriju. Trifa je viđen od početka kao deo petorke, sa čim se ja slažem, napisao sam već da je legitimni peti igrač ove reprezentacije u ovom sastavu. Ali, nemojmo ići u ekstrem i nalaziti razloge za neku teoriju gde za to nema mesta.

                    Vrlo jasno sam napisao da je Trifunovicu tokom turnira rasla minutaza na poziciji pleja. Dakle, on je od samog starta imao veliku minutazu, ali je tada mahom pokrivao pozicije 2/3, dok selektor nije skrajnuo do tada startnog pleja Kuzmanovica. Cifre to najbolje pokazuju: na prvoj utakmici je Kuzmanovic igrao 32 minuta, na drugoj 25, a onda redom 12, 4, 8, 0 i 5. Prema tome, to nije teorija, to su cinjenice. Uzgred, ne slazem se da je bio peti igrac reprezentacije, smatram da je bio cetvrti.

                    Originally posted by madafaka73 View Post
                    Pogledajmo ostale njegove parametre i videćemo da ne samo da nemaju neki pozitivan trend, već dosta njih pada tokom prvenstva, ili su u najmanju ruku ujednačene tokom trajanja istog: asistencije (6, 6, 3, 3, 5, 3, 5), poeni (14, 17, 4, 16, 4, 10, 5), indeks korisnosti (13, 22, 6, 21, 7, 6, 8), TO (3, 0, 0, 1, 2, 5, 2), procenat šuta (63, 70, 0, 86, 29, 50, 25). Ove brojke na govore u prilog ni jednom tehničkom parametru, već o nečemu drugom o čemu se pisalo - da je Trifa najbolje "legao" kao potpora ostaloj četvoricu nosilaca, da je trener to primetio i posle početnog eksperimentisanja, odlučio da mu promeni ulogu u timu. Promenom uloge, kreću da padaju njegovi procenti šuta, indeks i poeni, povećavaju se TO, asistencije ostaju na istom nivou. Strogo matematički gledano, imamo situaciju da je jedan igrač statistički lošiji u utakmicama eliminacija nego u grupi, u elementima košarkaške tehnike ne pravi nikakvu razliku, ali i činjenicu da tim bolje igra, pobeđuje i uzima zlato jer je stvoren, odlukom struke, pobednički tim, ekipa koja funkcioniše.
                    Pa poenta onoga sto sam napisao - da je Trifunovic bio najpouzdanija plejmejkerska opcija, je upravo u drugom delu posta, nikako u prvom. Kakve veze imaju njegove individualne brojke, kada je ekipa sa njim na poziciji pleja izgledala najbolje, prenos je bio najsigurniji, protok lopte bolji, dolazilo se do raznovrsnijih resenja, ekipa je pobedjivala i na kraju uzela zlato. Sve i da je sutirao 18% iz igre i postizao 2 poena po mecu, plejmejkerski je odradio najbolji posao.

                    Originally posted by madafaka73 View Post
                    Kada si pisao o Paunu i njegovim prednostima, pobrkao si dva pojma - tehniku i taktiku. Pa nije loše ovde napomenuti i definiciju taktike: Sportska taktika se definiše kao smišljen, racionalan i ekonomičan način vođenja sportske borbe - takmičenja. Uže gledano, taktički znači da se košarkaški element primenjuje u uslovima utakmice, tj. u odnosu na situaciju u igri. Tako da si, kada kažeš npr. da Paun napada closeout na taj i taj način, katuje ili trči tranziciju, opisivao taktičke prednosti Pauna, ne tehničke što je bila tema rasprave, samim tim (iako tačna) je potpuno irelevantna za istu.
                    Procitaj jos jednom post, nisam ja pobrkao tehniku i taktiku, nego sam opisivao situacije i okolnosti u kojima se Paunovic najbolje snalazi, kao i one u kojima je losiji. Da ponovim - odlican je u tranziciji, kada katuje, pravolinijski napada closeout, a na ovom turniru je i dobro sutirao kada je ostajao sam. Za te stvari nije neophodna prefinjena tehnika, na ovom nivou mu je sasvim dovoljan mocan prvi korak, brzina, eksplozivnost oko obruca i pristojan sut. Problemi nastaju u situacijama kada u trenutku prijema lopte odbrana nije vec pomerena/izbacena, kada ne moze jednostavno da pretrci cuvara, nego mora driblingom da stvori prednost i iskreira poziciju za sebe/saigrace. Tu do izrazaja dolazi nesto slabija kontrola lopte (narocito levom rukom), visi dribling i relativno skroman repertoar poteza. Zbog toga sam i napisao da mu je tehnika prosecna, te da je Trifunovic tu u prednosti.

                    Originally posted by madafaka73 View Post
                    Par elemenata, čak i da se složim sa tim, nije dovoljan argument da bi se tvrdilo da je on tehnički najbolje obučen igrač.
                    Kada sam napisao da je bolji od saigraca u par elemenata, mislio sam na to da je bio nas najbolji suter na prvenstvu, da je plejmejkerski bio najpouzdanija opcija i da je od spoljnih igraca pokazao najbolju tehniku. Ili ja nejasno pisem, ili ti ne citas pazljivo. Rekao bih da je ovo drugo.


                    Originally posted by madafaka73 View Post
                    Da, imao je najviše ubačenih trojki sa najboljim procentom, ali je u ukupnom šutu iz igre i sa slobodnih bacanja (tehničke kategorije) bio šesti, odnosno peti u timu. Slažem se da je moja konstatacija da je operisan od šuta možda prejaka, trebao sam da napišem da je prosečan šuter i tu priznajem svoju omašku.
                    Pa i da si napisao da je prosecan suter opet bi pogresio, jer je u pitanju igrac koji dao najvise trojki u ekipi, uz najbolji procenat, a po poenima po posedu iz suta spolja je 3. od svih igraca na turniru. Po tome, dobri suteri su samo ona dvojica koja su ispred njega, a ispodprosecni su svi ostali - 98% igraca na prvenstvu.

                    Procenat suta iz igre moze biti i 100%, to ne znaci da je igrac dobar suter, jer mozda su mu svi pokusaji bili na obrucu. Dakle, irelevantna kategorija naspram ovoga sto sam iznad naveo.

                    Uzgred, procenat suta iz igre i sa slobodnih bacanja nisu tehnicke kategorije, nego statisticke.

                    Originally posted by madafaka73 View Post
                    Moram da još jednom reagujem na neke bazične previde u tvom shvatanju košarke. I šut i skok i slobodna bacanja su tehničke kategorije ove igre. Pored njih, tu su još trčanje, zaustavljanje, kretanje u stavu, pivotiranje, sve vrste driblinga, pas... a grubo se mogu podeliti na one sa loptom i one bez lopte. Verovatno je u toj distinkciji tehničkih i taktičkih pojmova nastao ceo problem, pa ako sam malo pomogao da se to razjasni, biće mi drago.
                    U raspravi koji igrac ima bolju tehniku, statisticki podaci kao sto su broj skokova, procenat sa slobodnih bacanja, pa i procenat suta iz igre su potpuno nebitni.

                    Moze visoki igrac biti dominantan skakac, a tehnicki izrazito limitiran - los footwork, nepostojeca igra ledjima, nepostojeca igra licem itd. Primer sa najviseg nivoa: DeAndre Jordan. Necu sigurno pricati o njemu kao o igracu sa dobrom tehnikom, zato sto ima 15 skokova po mecu i 70% iz igre.

                    Isto tako, moze plej imati slabe procente suta iz igre (Ricky Rubio), los procenat sa slobodnih bacanja (Rajon Rondo), to ne znaci da je los tehnicar, nego da je prosto los suter/finiser/izvodjac bacanja.

                    Nadam se da sam ovaj put bio jasniji, te da si razumeo o cemu pisem evo vec treci dan.
                    Last edited by Nas; 07-09-18, 23:15.

                    Comment


                    • Lijepo je vidjeti kosarkaske postove za promjenu. Ali vrti se ista stvar, uzivanje je citati detaljnije svakako ali niti je tema niti je nas igrac, cak je Partizanov. Decko ima buducnost kao i svaki momak iz te repke, koliko ce oni da rade na sebi br1 koliko ce da biraju adekvatan klub za razvoj br2 i koliko ce imati srece br3. Ako se sva tri uslova zadovolje, postace igraci.
                      Ovo sto posle Teodosica nije izasao krsten plej (Vasa izgubljena lopta Micic je licio na solidnog) je iskljucivo zbog takmicarskih ciljeva nase omladinske skole. Napadi su strogo takticki postavljeni gdje se kreativnost spusta na minimalan nivo. Otuda vizija i lucidnost dolaze samo prirodno tipa Jokic, da bi se razvio PG potrebna je sloboda, povjerenje i dooosta vremena. Toga danas nema

                      Comment


                      • Nas školuje
                        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                        Comment


                        • Idealna prilika da se odstrani iz ekipe Covic Jr.

                          Semaj Christon hoce da napusti Kinu i Guangzho. Plej, ima NBA iskustvo legit, ima i u Evropi sezonu u Pesaru.

                          Eto resenja [emoji3][emoji3][emoji3]


                          https://youtu.be/PPBQUo4JQrA

                          Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
                          Last edited by MannyCalavera; 10-09-18, 19:05.

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Idealna prilika da se odstrani iz ekipe Covic Jr.

                            Semaj Christon hoce da napusti Kinu i Guangzho. Plej, ima NBA iskustvo legit, ima i u Evropi sezonu u Pesaru.

                            Eto resenja [emoji3][emoji3][emoji3]


                            https://youtu.be/PPBQUo4JQrA

                            Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
                            Admiral Nelson tip

                            Comment


                            • Masta moze svasta.

                              Comment

                              Working...
                              X