Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Victor BG View Post
    Kao sto rekoh, mi to vec radimo samo sto izdvajamo smjesan iznos a debelo nam se isplatilo.
    Odgovorna osoba za te stvari je Ristovic, trener iznese profil, to se prosledi ljudima koji traze i dobije se odgovor kolilo zadovoljstvo kosta, Covic aminuje ako imamo finansija i to je ta prica.
    Cak i taj prisput je pogresan, da se iznese profil. Treba pratiti igrace razlicitih profila, pozicija i skillova. Jer ako nadjes nekog ko moze da bude fenomenalan igrac, cak iako nije 100% u stilu igre koju imas, uzimas ga i modifikujes donekle sistem. Ako scoutujes na principu, daj mi PF koji sutira za 3, propustas sve i svasta. Treba pratiti sve , i onda kad imas konkretne potrebe samo posegnes za odredjenim tipom...

    Comment


    • Originally posted by MannyCalavera View Post
      Cak i taj prisput je pogresan, da se iznese profil. Treba pratiti igrace razlicitih profila, pozicija i skillova. Jer ako nadjes nekog ko moze da bude fenomenalan igrac, cak iako nije 100% u stilu igre koju imas, uzimas ga i modifikujes donekle sistem. Ako scoutujes na principu, daj mi PF koji sutira za 3, propustas sve i svasta. Treba pratiti sve , i onda kad imas konkretne potrebe samo posegnes za odredjenim tipom...
      Jebga jasno da nije bas tako povrsno kako si me razumio, ta detaljnija pretraga je bila u off sezoni kad je RA trazio profil C sa svim karakteristikama da bi iskoristio prodore Jovica. Inace te stvari detaljno se rade na kraju sezone pa sve do sredine avgusta i kad se ceka last cut.
      Ovo je vise bilo vezano za dovodjenje Omica kad je AL trazio dopunu reketa.

      Comment


      • Ne treba praviti od skauting sluzbe neku preceranu filozofiju. Dovoljno je da si kosarkaski pismen i da volis kosarku , naravno moras da gledas utakmice. Skauting sluzba nije tu da da poslednju ocjenu moze li xx igrac da igra evroligu ili aba ligu. Ona samo iznosi zapazanja o igracu uz analizu statistike istog. Ona samo konstatuje dobre i manje dobre strane xx igraca. Da ne ulazim u detalje. Cista analitika. Uz to imas psiholoski profil igraca, koji ne mozes samo na osnovu gledanja da procijenis, radne navike , zivot van kosarke i ostalo....Zato sluze prijatelji kluba , bivsi igraci itd koji zive i rade u toj zemlji. Navodim samo jedan od primjera kako se pronalaze informacije. Takodje svi bivsi igraci kluba i dalje prate kosarku i pokrivaju odredjena trzista.

        Comment


        • Pored ovog malog fra, zeleo bih i Sikmu iz Albe, ali to je tek teska prica sad...Jak, igra odbranu,dobar skok, zna da pakuje odlicno, ima i solidan sut..borac...ali teskoda mi njega mozemo dovesti...
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Јел може неко упућен да појасни ситуацију око Ристића. Мислим да ми имамо нека права и даље на њега, нешто у фазону ако се буде враћао у Европу да мора код нас, а ако остане у НБА, да ћемо добити неко обештећење.
            Ако може неко да појасни?

            Comment


            • Originally posted by Grof View Post
              Skoro pa tacno, mada je postojala neka volonterska ekipa koja je pratila USA..
              Tu volontersku ekipu su cinila dva momka sa RSB-a, oni su u periodu od 2013. do 2016. uradili i poslali opsiran i detaljan skauting za nekih 70-ak igraca. Radili su i po 3-4 meseca u tom letnjem periodu, bez ikakve nadoknade i bili su u direktnom kontaktu sa Radonjicem. Nisu imali nikakvu podrsku iz kluba, recimo pristup Sinerdziju, ili slanje snimaka utakmica i sl. nego su se bukvalno snalazili i trudili da u sto kracem periodu pogledaju sto vise utakmica i prikupe sto vise podataka. Pozitivno je bilo to sto je Radonjic jedan od retkih ljudi u nasoj kosarci koji je lisen sujete, potpuno je bio svestan da on kao trener Evroligaske ekipe (koja odigra 70-80 utakmica u sezoni, plus treninzi, putovanja, priprema tih utakmica i sl). ne moze da prati i zna igrace iz NCAA, razvojne lige, kao i raznih evropskih liga, tako da je bio maksimalno otvoren za saradnju i nije se libio da pita i trazi misljenje. Onog trenutka kada je on otisao iz Zvezde, te momke vise niko nije ni pozvao, niti im je rekao hvala za vreme i trud koji su ulozili u prethodnom periodu... Tako da ocekivati od sadasnje uprave da izdvaja bilo kakav novac za skauting je krajnje utopisticki, jer im od proslog leta ocigledno nije bio potreban ni onaj besplatan. Pojedinci bi morali da predju preko svoje sujete i priznaju sebi da ne mogu bas sve sami i da se ne razumeju u sve najbolje, pa onda da pitaju nekoga za strucno misljenje, pa da to misljenje uvaze i razmotre, pa onda moooozda tog nekoga i da plate za taj rad... Ain't gonna happen.

              Comment


              • Jebi ga Nas. Nisi trebao ovo da napises previse si nerealan [emoji23][emoji23][emoji23]

                Za klub koji mora da ima apsolutni imperativ na skautingu i razvoju igraca, radimo ocajno. Naravno sve krece iz uprave...

                Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                Comment


                • @Nas ovo nisam znao
                  Znao sam da je Miler "proizvod" tog besplatnog skautinga ali nisam znao da je ovako opsirna prica bila. Verujem da su momci uzivali dok je Kvinsi igrao kod nas ;)
                  Zalosno je sto se nisu nastavili dalje saradnju. Makar savetodavnu. Te momke treba platii suvim zlatom.

                  Comment


                  • Naravno da bi svako od nas za svoj klub to besplatno uradio i to nam bude cast. Mozda jedino da bace tu sezonsku za neko mjesto po izboru.

                    Comment


                    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                      Meni je fascinantna prica ,,Skautirali smo 200 igraca,,
                      Na kraju od tih 200 dovedemo one za koje je cuo svaki prosecni kosarkaski zaljubljenik. Pitam se kakav skauting treba da bi doveo Ricestija, Feldina, Mekela, Keselja, Sofoa itd,itd
                      Jesini , ubod,, je Cirbes.
                      Djenka,Kvinsi, Kinzi, Jović, Kalina. . Svi su oni dovedeni druze. . . Lesor je isto dobra kupovina hteli vi to ili ne, Bolden isto. .
                      Za Roča i Feldina smo dali realno malo para . . KEŠELJ,ANTIC,SOFO to su bačene pare,sreća pa nisu velike. . .

                      Comment


                      • Originally posted by Nas View Post
                        Tu volontersku ekipu su cinila dva momka sa RSB-a, oni su u periodu od 2013. do 2016. uradili i poslali opsiran i detaljan skauting za nekih 70-ak igraca. Radili su i po 3-4 meseca u tom letnjem periodu, bez ikakve nadoknade i bili su u direktnom kontaktu sa Radonjicem. Nisu imali nikakvu podrsku iz kluba, recimo pristup Sinerdziju, ili slanje snimaka utakmica i sl. nego su se bukvalno snalazili i trudili da u sto kracem periodu pogledaju sto vise utakmica i prikupe sto vise podataka. Pozitivno je bilo to sto je Radonjic jedan od retkih ljudi u nasoj kosarci koji je lisen sujete, potpuno je bio svestan da on kao trener Evroligaske ekipe (koja odigra 70-80 utakmica u sezoni, plus treninzi, putovanja, priprema tih utakmica i sl). ne moze da prati i zna igrace iz NCAA, razvojne lige, kao i raznih evropskih liga, tako da je bio maksimalno otvoren za saradnju i nije se libio da pita i trazi misljenje. Onog trenutka kada je on otisao iz Zvezde, te momke vise niko nije ni pozvao, niti im je rekao hvala za vreme i trud koji su ulozili u prethodnom periodu... Tako da ocekivati od sadasnje uprave da izdvaja bilo kakav novac za skauting je krajnje utopisticki, jer im od proslog leta ocigledno nije bio potreban ni onaj besplatan. Pojedinci bi morali da predju preko svoje sujete i priznaju sebi da ne mogu bas sve sami i da se ne razumeju u sve najbolje, pa onda da pitaju nekoga za strucno misljenje, pa da to misljenje uvaze i razmotre, pa onda moooozda tog nekoga i da plate za taj rad... Ain't gonna happen.
                        Apsolutno tacno.
                        Oni su prvi skrenuli paznju na Milera, pre toga na Birca i masu drugih igraca.

                        Comment


                        • Originally posted by Ica View Post
                          Djenka,Kvinsi, Kinzi, Jović, Kalina. . Svi su oni dovedeni druze. . . Lesor je isto dobra kupovina hteli vi to ili ne, Bolden isto. .
                          Za Roča i Feldina smo dali realno malo para . . KEŠELJ,ANTIC,SOFO to su bačene pare,sreća pa nisu velike. . .
                          Nisi me razumeo.
                          Mislio sam na skauting manje poznatih igraca.
                          Pa ko nije znao za Djenku, Kvinsija, Kinzija, Jovica itd,itd.
                          Pre svega sam mislio na strance.

                          Comment


                          • Ali dovodjenje Sofoklisa je stvarno bilo vrh. Mislio sam da samo mi imamo tu ekskluzivu da dovodimo penzionere tipa Capin, S.James,Aleks Maric i ostali.

                            Jos mu pravili docek na aerodrom....

                            Comment


                            • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                              Nisi me razumeo.
                              Mislio sam na skauting manje poznatih igraca.
                              Pa ko nije znao za Djenku, Kvinsija, Kinzija, Jovica itd,itd.
                              Pre svega sam mislio na strance.
                              Za Kvinsija i Djenku 99,9% ljudi nije znalo. . .
                              Razumem ja tebe ali nemam problem sa tim da dodju poznati igraci ali da vrede. . . A ne Antic mlitavi i kum mu još mlitaviji

                              Comment


                              • Антић уопште није морао да буде лош избор, поготово јер га већим делом плаћа Фенер, а врло малим Звезда. Такав играч се не троши да би се набио скор у ЕЛ, него се чува за најважније.

                                Comment

                                Working...
                                X