Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • KUPUJ!!!!

    https://youtu.be/MG53ZbJH-nA

    Comment


    • Mi skauting nemamo. Jebeni Covic dovodi igrace, on i Misko odlucuju. Pa de to ima na svetu ?Ako je tako neka oni sednu na klupu.
      Nije problem prodaja Gudurica. Problem je sto se dozvolilo da ode 11 igraca, sto su dovedene zamene koje su promasaj, sto je trener bio tatin sin i jebeni nemac pojma, sto je Covic zaratio sa svima, sto smo izgubili ABA ligu,sto smo od tima koji je bio medju 8, 9 najboljih tomova u Evropi dosli do toga da nas dobije Borac, Tamis i to sve za manje od godinu dana.

      Comment


      • Originally posted by Ivan9 View Post
        Pa nije trolovanje kada je covek za ovo apsolutno u pravu. Samo potpuni debil bi odustao od prodaje igraca za 1 milion. Koliko je uopste takvih milionskih transfera i bilo u evropskoj kosarci? Od kad se igra EL?
        Ja znam za 4 slucaja(Tepic, Bogdan, Kalina i Gudura) i sva 4 je Zeljko inicirao. Posto se ne bavim profesionalno kosarkom, ne zivim od kosarke vec samo amaterski pratim mozda mi je i promaklo.

        Klub iz ovakve "drzave" nema mogucnosti da odbije takvu ponudu.
        Kada bi bilo koja oblast u drzavi funkcionisala bar kao KKCZ gde bi nam bio kraj.
        Jos @manny koristi pogresnu rec: RASPRODAJA
        Rasprodaja je kada nesto prodas ispod cene. Koga smo mi to prodali ispod cene prosle sezone?
        Mi smo siromasan klub iz siromasne drzave. Drzavnog novca nema dovoljno za oba drzavna kluba a ocigledno je koji je klub drzavi bio prioritet ove sezone. (Skoro da je to pravilo svake sezone)
        Recimo prosle godine je Hanga presao iz Baskonije u Barcu za otkupninu od 2 ili 2.5 mil, ne secam se tacno. Imao je to u klauzuli u ugovoru.

        Sto se tice transfera u Evropi u kosarci, njih nema iz jednog razloga samo. Ako si klub koji ima bas dobrog igraca, tipa recimo Baskonija i Shengelija. Prodajes ga samo ako ces za njega da dobijes jake pare koje ce da ti znace nesto u finansijama i koje ce moci da ti obezbede igraca slicnog kalibra. Ekipe to ne zele da plate u Evropi, tako da se ceka da igracima isteku ugovori. Uz sve to vecina kvalitetnih importa Amerikanaca potpisuje ugovore na godinu ili dve. Tako da uvek na trzistu imas nekog kog mozes da uzmes bez obestecenja.

        Recimo mislis da CSKA ne bi platio nekoj Baskoniji milion za Shengeliju? Nece to Baskonija da prihvati. Zato su mu i zalepili otkupninu od 3.5 ili 4m u novi ugovor.

        Osvrt na situaciju kod nas. Znajuci da nijedan klub u EL ne zivi od transfera igraca, niti su oni vazan izvor finansiranja, dolazimo do toga sto sam pomenuo. Jedini smo klub u EL koji ima giljotinu nad glavom da prodaje igrace. Jer smo uvek u minusu. Ako to nije nemogucnost uprave da se obezbede realne finansije za igranje u EL, bez rasprodaje ekipe, onda to ne moze da bude dobar rad. Kazi mi koji kosarkaski klub u Evropi funkcionise na taj nacin, da kaze treba nam 5 miliona budzeta za ovu sezonu. Dace ovi 2, sami uzimamo 1 od karata i medija i jos dva cemo da naglavimo kad rasprodamo ekipu na kraju sezone. To je ono sto se desava u Zvezdi.

        Imas perspektivnog igraca kao Guduric, koji je imao jeftin ugovor. Posle druge sezone mu ponudis novi na 4-5 godina i das mu jaku platu, i zalepis ozbiljnu klauzulu za otkup. Imao bi igraca koji bi te kostao milion evra na 4 godine recimo. Za taj novac sta mozes da dovedes a da ti da vise od Gudurica, koji btw u tom periodu se dalje razvija i napreduje. Ovako uzmes za njega milion, ostanes bez te perspektive, a te pare utrosis da pokrijes rupu koju si napravio jer nisi imao realan budzet.

        To ce meni uvek biti lose poslovanje. Nemoj da igras EL ako nemas finansije za istu ili nisi u stanju da ih obezbedis. I nema potreba niko da mi objasnjava kako funkcionisu stvari kod nas. Ja znam zasto se prodaju igraci ali necu da prihvatim to kao "dobro" poslovanje nikada.

        Comment


        • Originally posted by Laza Kacanski View Post
          Mi skauting nemamo. Skoro pa tacno, mada je postojala neka volonterska ekipa koja je pratila USA.
          Jebeni Covic dovodi igrace, on i Misko odlucuju. Skoro pa tacno, jer je ipak i DR imao nekog uticaja u prethodnom periodu + sto nam je Misko zavrsavao neke igrace za koje smo mislili da ih je nemoguce dobiti. Mozda je bio i spin, ali je bilo par slucajeva.
          Pa de to ima na svetu ?Ako je tako neka oni sednu na klupu.
          Nije problem prodaja Gudurica. Problem je sto se dozvolilo da ode 11 igraca Doslo je 11 igraca, otislo je manje (onih bitnih). Zaboravlja se da su svi potpisali male ugovore, neki i produzili uz minimalne otkupne klauzule da mogu da zapale kada im se cefne
          sto su dovedene zamene koje su promasaj, Ovo je mnogo bitno - pogresna kompozicija tima.
          sto je trener bio tatin sin i jebeni nemac pojma Ja bih rekao neiskusan i nesposoban da se bori sa barabama (vecim od sebe)
          sto je Covic zaratio sa svima, Ne vidim neki uticaj toga, a i ne znam sa kojim svima
          sto smo izgubili ABA ligu - Problem svih problema, uz losu igru
          sto smo od tima koji je bio medju 8, 9 najboljih tomova u Evropi dosli do toga da nas dobije Borac, Tamis i to sve za manje od godinu dana - Horor. Zato sam npr. prestao da pratim FK kada su oni iz Beogradske zone i Srpske lige poceli da se takmice u Prvoj ligi....
          Otpisah u boldu. U principu se slazem sa dosta stvari, samo na malo drugaciji nacin.

          Comment


          • Originally posted by Grof View Post
            Ne moze se po svaku cenu traziti domaci igrac. Videli smo to i ove godine. Sta nama vredi sto smo doveli domace igrace? Duzina ugovora, svlacionica, kvalitet i cena su parametri... Ranije je bilo drugacije i KKP je ipak imao koga da dovede. Sada su svi koji vrede preko, a ovi sto bi trebalo da vrede se spremaju za preko, a i tek bi trebalo da se dokazu.
            Tako da - povratak na osnove - traziti talente po celom svetu i 'skolovati'. Na to bi trebalo da se doda skauting koji prepoznaje kvalitet nesto starijih igraca i van EL i Miska + ozivljavanje karijera nekada dobrih igraca. Problem je samo sto i taj skauting kosta (pretpostavljam).
            Lepo Mani napisa da se prati 100 igraca. To je super, samo da li imamo para da platimo nekog ko to zna da radi, ili da li ima neko ko ce to da kvalitetno radi za dz? I ovo jeste strategija razvoja, izmedju jos mnogo stvari...
            Trosak je relativna stvar. Nijedna scouting sluzba nece da te kosta protracenih 400k na Bjelicu to je sigurna stvar. Ili za Sofoa i sl. Drugo scouting ti je uglavnom fiksni godisnji trosak koji ulazes da bi dugorocno ubirao plodove istog. Problem sa scoutingom u Zvezdi je ako se isti uspostavi, onda to unistava parazitski odnos Covic-Misko. Onda ne mogu tek tako da se uvaljuju razni polovnjaci kad pritreba Misku i sl.

            Scoutingom ako identifikujes mladog talenta, moze da dodje u klub za smesne pare, i da dobijes igraca za buducnost. Takodje pronaci ces nekog koji iz raznih razloga nije dobio pravu priliku, recimo prica McCalleba i to kako je dobio pravu sansu i otkriven u Turskoj drugoj ligi. Scouting je danas laksi nego ikada jer imas gomilu scouting sluzbi, lako su dostupni video materijali svih utakmica i td. Tako da vise i nemas troskove da moras da ides da ih stalno gledas i sl. Klubu kao sto je Crvena Zvezda je dovoljno da ima jednu osobu za D-League/NCAA, dvojica koji peglaju Evropu i onda da se razviju odnosi i saradnja sa lokalnim scoutima za Balkan. Dodaj na to fee za razne scouting resurse na netu, video materijale i sl. To nije cifra koja je previse strasna za Zvezdu.

            Ti ces onda uvek imati u mashini za sve pozicije potencijalna resenja. Mozes i da reagujes u sred sezone cesto kad vidis da neko uznapreduje bas mnogo. Svaki promasaj koji napravis u tim fazama te kosta mnogo, mnogo manje nego kad sipas pare u "veterana" kog ti valja Misko jer je dostupan, a on te proda.

            Comment


            • Meni je fascinantna prica ,,Skautirali smo 200 igraca,,
              Na kraju od tih 200 dovedemo one za koje je cuo svaki prosecni kosarkaski zaljubljenik. Pitam se kakav skauting treba da bi doveo Ricestija, Feldina, Mekela, Keselja, Sofoa itd,itd
              Jesini , ubod,, je Cirbes.

              Comment


              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                Nece to Baskonija da prihvati. Zato su mu i zalepili otkupninu od 3.5 ili 4m u novi ugovor.
                Moze i KKCZ da to uradi, ali onda ne moze da potpise iole poznatijeg igraca na 2-3 godine (Kuzmic, Dzenkins) i da mu da 200 - 300,000 godisnje. Onda ga platis 600 - 800,000 i 'lepis' obestecenje kako ti kazes.

                Ako to nije nemogucnost uprave da se obezbede realne finansije za igranje u EL, bez rasprodaje ekipe, onda to ne moze da bude dobar rad.
                To kod nas ne moze da uradi ni jedan klub. Cedevita ima privatnog investitora, ali nema dovoljno para. Ostali zavise od drzave na ovaj, ili onaj nacin. Zalgiris, koji je bio blizu po budzetu je bio privatni klub pre par godina (neka banka, fond...). Nisam ispratio sada.

                Imas perspektivnog igraca kao Guduric, koji je imao jeftin ugovor. Posle druge sezone mu ponudis novi na 4-5 godina i das mu jaku platu, i zalepis ozbiljnu klauzulu za otkup. Pare...

                To ce meni uvek biti lose poslovanje. Nemoj da igras EL ako nemas finansije za istu ili nisi u stanju da ih obezbedis.
                E, ako ti je draze da se ne igra ozbiljno takmicenje, nego da se dovijamo pa da ga ipak igramo, onda mislim da imas razlicite stavove od vecine.

                I nema potreba niko da mi objasnjava kako funkcionisu stvari kod nas. Ja znam zasto se prodaju igraci ali necu da prihvatim to kao "dobro" poslovanje nikada.
                Ti neces da prihvatis realnost. A realnost je da moze bolje, ali ne mnogo dokle god klub nije privatan i dokle god drzava direktno, ili putem 'podsticanja' obezbedjuje novac.
                Odgovorio sam ti u boldu, a u jednoj reci - novac

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  Trosak je relativna stvar. Nijedna scouting sluzba nece da te kosta protracenih 400k na Bjelicu to je sigurna stvar. Ili za Sofoa i sl. Drugo scouting ti je uglavnom fiksni godisnji trosak koji ulazes da bi dugorocno ubirao plodove istog. Problem sa scoutingom u Zvezdi je ako se isti uspostavi, onda to unistava parazitski odnos Covic-Misko. Onda ne mogu tek tako da se uvaljuju razni polovnjaci kad pritreba Misku i sl.

                  Scoutingom ako identifikujes mladog talenta, moze da dodje u klub za smesne pare, i da dobijes igraca za buducnost. Takodje pronaci ces nekog koji iz raznih razloga nije dobio pravu priliku, recimo prica McCalleba i to kako je dobio pravu sansu i otkriven u Turskoj drugoj ligi. Scouting je danas laksi nego ikada jer imas gomilu scouting sluzbi, lako su dostupni video materijali svih utakmica i td. Tako da vise i nemas troskove da moras da ides da ih stalno gledas i sl. Klubu kao sto je Crvena Zvezda je dovoljno da ima jednu osobu za D-League/NCAA, dvojica koji peglaju Evropu i onda da se razviju odnosi i saradnja sa lokalnim scoutima za Balkan. Dodaj na to fee za razne scouting resurse na netu, video materijale i sl. To nije cifra koja je previse strasna za Zvezdu.

                  Ti ces onda uvek imati u mashini za sve pozicije potencijalna resenja. Mozes i da reagujes u sred sezone cesto kad vidis da neko uznapreduje bas mnogo. Svaki promasaj koji napravis u tim fazama te kosta mnogo, mnogo manje nego kad sipas pare u "veterana" kog ti valja Misko jer je dostupan, a on te proda.
                  Skroz se slazem. Ispravan ti je rezon, ali ja ne znam koliko kosta ta skauting sluzba.
                  Ako ne kosta mnogo (tipa 200,000 godisnje, lupam, jer stvarno ne znam), onda je vise nego ocigledno da je tu veliki potencijal, ali i verovatno polje na kome se 'omascuju brci'.
                  Doduse, isla je prica da DR nije hteo da prihvati skoro ni jednog igraca koji nije bio proveren u Evropi. Ono sto je popularno nazvano macka u dzaku po forumima...

                  Comment


                  • Originally posted by Grof View Post
                    Odgovorio sam ti u boldu, a u jednoj reci - novac
                    Hvala na odgovoru. Najveca ironija u celom postu je da sam ja nerealan, jer trazim da se igra se realnim budzetima i parama

                    S druge strane ti si realan, koji si za to da se igra EL po svaku cenu, cak i tu da imamo budzet koji postoji samo u bajci. Ja tu ne vidim paralelu o realnosti nikakvu.

                    Ja samo kaze, igraj ono sto mozes da organizujes na TOP nivou za tvoje uslove. Mi EL ne mozemo, i prava cena toga za klub se vidi svake godine a tek ce se videti sa dugom dugorocno sta se zbiva. Poenta je da se ovde masta o nekoj jakoj Zvezdi, Top 10 u Evropi Zvezdi i sl. i kad se ukaze na stvari koje su iza kulisa i realnost, onda ispadnes nerealan i maliciozan. Jer jebi ga ocekujes da jedan klub posluje normalno...

                    Comment


                    • Originally posted by Grof View Post
                      Skroz se slazem. Ispravan ti je rezon, ali ja ne znam koliko kosta ta skauting sluzba.
                      Ako ne kosta mnogo (tipa 200,000 godisnje, lupam, jer stvarno ne znam), onda je vise nego ocigledno da je tu veliki potencijal, ali i verovatno polje na kome se 'omascuju brci'.
                      Doduse, isla je prica da DR nije hteo da prihvati skoro ni jednog igraca koji nije bio proveren u Evropi. Ono sto je popularno nazvano macka u dzaku po forumima...
                      Opet kazem, ne moras ti da unajmis strane scoute. Mogu to da budu domaci ljudi (osim za D-League recimo i NCAA, tu ti treba ugovor sa nekom agencijom iz USA) kojima bi plata od 2 soma evra mesecno znacila mnogo. Nadjes par njih, i podelis regione koji se prate. U USA nadjes agenciju kojoj ces godisnje davati 50k recimo da ti prati prospekte i redovno salje clippinge, reporte koje ionako rade i za NBA klubove, i mnoge u Evropi. I kad nadjes nesto sto je interesantno, mozes uvek sa njima da se dogovoris da dobiju procenat od tog ugovora za koji ces da potpises nekog.

                      Za cifru koju si pomenuo godisnje, moguce je imati Top 3 scouting u celoj Evropi, to garantujem. Za nase potrebe na godisnjem nivou i nekih 100k bi bilo fenomenalno i brzo bi se isplatilo.

                      Comment


                      • Originally posted by MannyCalavera View Post
                        Za cifru koju si pomenuo godisnje, moguce je imati Top 3 scouting u celoj Evropi, to garantujem. Za nase potrebe na godisnjem nivou i nekih 100k bi bilo fenomenalno i brzo bi se isplatilo.
                        Ako je ovo za 100k tacno, onda je ovo sto se radi neozbiljno.

                        Comment


                        • Originally posted by Grof View Post
                          Ako je ovo za 100k tacno, onda je ovo sto se radi neozbiljno.
                          Kazem ti da je moguce. Nadjes ljude koji bi kod nas za takvu platu grizli, ojacas ih vezom sa raznim agencijama i menadzerima (ne samo Misko nego svi, koji guraju svoje igrace), umrezis sve sa analitikom i scouting resursima na internetu. Onda odredis neki realan budzet za live scouting kada ces moci da ih vidis da igraju. I ono sto je kljuc kod scoutinga, svake godine za iste pare si bolji. Imas vise iskustva, vec si mapirao igrace, samo dodajes nove i odnosi sa klubovima, trenerima i agencijama ti rastu. Tako da ce recimo 150k potroseno na scouting u trecoj sezoni biti mnogo, mnogo efikasnije nego u prvoj sezoni i sl.

                          Za USA kazem morao bi da radis sa nekim ko tamo vec ima infrastrukturu. Prosecan NBA scout zaradjuje oko 58k dolara godisnje. Ali on ne radi samo za jednog poslodavca, i retko da mu jedan tim placa to u toj razmeri. Kad su u pitanju NCAA scouti, ta cifra je jos manja. Dakle moze da se nadje agencija koja ima nekoliko scouta, i da se plati na godisnjem nivou da radi taj posao. I tu radis i malo drugacije, nadjes sta ti je interesantno kroz prvo cesljanje i onda im kazes gde da fokusiraju resurse.

                          Comment


                          • Nekada su NBA klubovi trosili po 500-650.000$ za plate agent sluzbe, dodatni troskovi su dnevnice 10% od tog iznosa, avio karte. Znaci za jedan NBA klub koji ima organizovan draft, pored toga trosi jos oko 800.000$ da bi imao najbolji uvid u slobodne agente.
                            Za nase uslove sluzba od oko 100.000$ total moze dobro da pokrije, naravno dio bi isao volonterski. Ali sa 100.000$ moze da se radi Evropa i neki dogovor sa nekim agencijama kao sto je Igokea ili Mornar sto rade.
                            Edit: mi vec imamo slican sistem, samo sto je kod nas sve volonterski pa je i rezultat takav a pride imamo i mali budzet pa se % greske dodatno uveca.
                            Last edited by Victor BG; 25-05-18, 11:07.

                            Comment


                            • Ako je makar približno tačan iznos od 100k$ za skauting onda je žalosno što to ne radimo
                              Ali i da napravimo skauting opet ostaje problem odgovorne osobe koja bi birala predložene igrače i sklapala u neku celinu

                              A sa druge strane FMP je počeo da dovodi neke skautirane igrače i da im(nam) zaradjuje solidan novac

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan9 View Post
                                Ako je makar približno tačan iznos od 100k$ za skauting onda je žalosno što to ne radimo
                                Ali i da napravimo skauting opet ostaje problem odgovorne osobe koja bi birala predložene igrače i sklapala u neku celinu

                                A sa druge strane FMP je počeo da dovodi neke skautirane igrače i da im(nam) zaradjuje solidan novac
                                Kao sto rekoh, mi to vec radimo samo sto izdvajamo smjesan iznos a debelo nam se isplatilo.
                                Odgovorna osoba za te stvari je Ristovic, trener iznese profil, to se prosledi ljudima koji traze i dobije se odgovor kolilo zadovoljstvo kosta, Covic aminuje ako imamo finansija i to je ta prica.

                                Comment

                                Working...
                                X