Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Hoce, ali bice daleko manji od onoga na kraju prosle seozne.
    Prodajom recimo Lesora(imali smo 800k od Himkija tokom leta, 100k ide zalizanom) i Feldina(klauzula100k) bi se taj dug anulirao.

    Comment


    • #32
      Meni je ta prica o 800.000 za Lesora naucna fantastika.

      Comment


      • #33
        Originally posted by Laza Kacanski View Post
        Meni je ta prica o 800.000 za Lesora naucna fantastika.
        Deluje tako, ali ziva istina.
        Rusi su to, tamo je amerikanizacija na mecevima uzela maha, treba im neko ko ce zabavljati publiku koja voli ovakve igrace.
        Uglavnom, uzecemo minimum pola milki cisto, mada mislim da ce se i vise izvuci.
        Jedva cekam da Cepanica ode, krvi nam je popio ove sezone svojim inteligentnim potezima.

        Comment


        • #34
          Ima 22 godine, na sirem spisku repke..prosao draft itd...Sto lik ne bi bio trazen...800k je prica sa nekog drugog foruma, mislim da je tad Himki imao i povrede...Tesko ce oni dati 800k za njega..za te pare mogu uzeti zverinu kakvu hoce a nisu tim bas koji pravi na long term..

          Misko je za njega dao 100k..tako da ce ga utopiti, sigunro nema interesa da mu on igrau CZ Evro kup...AKo vec mora EC, nace mu masniju platu...itd..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • #35
            Originally posted by LosmiSK View Post
            Ima 22 godine, na sirem spisku repke..prosao draft itd...Sto lik ne bi bio trazen...800k je prica sa nekog drugog foruma, mislim da je tad Himki imao i povrede...Tesko ce oni dati 800k za njega..za te pare mogu uzeti zverinu kakvu hoce a nisu tim bas koji pravi na long term..

            Misko je za njega dao 100k..tako da ce ga utopiti, sigunro nema interesa da mu on igrau CZ Evro kup...AKo vec mora EC, nace mu masniju platu...itd..
            Tu informaciju sam dobio jos pre nego sto je Omic za nas potpisao od mojih dobrih prijatelja sa RSB-a.

            Comment


            • #36
              Da je imao nekoga ko će s njim kroz sezonu da radi, siguran sam da bi Lesor izgledao dosta bolje nego što izgleda.

              Comment


              • #37
                Originally posted by Guthrie View Post
                Ako je budzet ove sezone za plate igraca bio 3M, sledece nece biti manji od 2M. Zivi bili pa videli.
                Baza domacih, s obzirom da igramo EK, mislim da ce biti sasvim sasvim solidna.
                Nenadic, Radanov, Davidovac, Dobric, Lazarevic, Jankovic, Simanic, Jovanovic i verovatno Ristic.
                Cepanicu cemo prodati, siguran sam, a mozda bi i za Lazica bilo najbolje da se oproba negde drugde.
                Dangubic ne ostaje sigurno, tu je mozda i Ojo...

                Edit: Ova baza domacih je jako upitna, jer ako Covic ode iz zvezde, mozemo da se oprostimo i od FMP-a.
                Prica se da vec postoje interesovanja i za Oja, a potencijalno obestecenje ce uzeti FMP ukoliko ovaj ne ostane.
                Pazi i ta domaca baza je jako upitna igracki pre svega. Evo otprilike ovako:

                - Dobric - On nazalost nije pokazao da je neko ko moze na visokom nivou da igra u kontinuitetu. On je imao dobre partije, ali nije konstantan, cesto pravi sranja sa faulovima, ima brain fartove u odbrani i streaky je shooter. On je idealan za drugi unit da pegla, sa mogucnoscu da mu se poveca minutaza kao Guduricu u zadnjoj cetvrtini i kada se lomi rezultat ili igra neki small ball i sl.
                - Davidovac - On covek pre svega defanzivno ima velikih problema kada su u pitanju ekipe koje igraju niske postave. On sa 3 beka na terenu ne moze da cuva nikog. Prica o njemu kao pleju je takodje preuvelicana. Da imao je momente, ali u najboljem slucaju moze da bude sekundarni kreator. Takodje za drugi unit igrac i dalje i da ima nekoga ko ce da prenosi loptu i pokusa primarnu kreaciju. Mora da igru bez lopte unapredi.
                - Radanov nije za KLS igrac jos uvek role player, a tek za ABA ili EK bi bio prilicna havarija. On moze da dobije minute u drugom unitu kad prasimo nekoga u ABA ili Evrokupu. Moze on da napravi iskorak prilicni ali ono sto je do sada pokazivao nije dovoljno za ozbiljnu kosarku.
                - Nenadic se i meni svidja ali on realno nema sta da trazi kod nas ako su tu Dobric i Davidovac. Nece pruziti vise od njih u ovom trenutku a ne moze da bude nosioc ispred njih.
                - Jovanovic moze da bude opet 3ci centar, to bi bilo to.
                - Dolazak Ristica bi nam dao neke mogucnosti ali to bi onda bila dva centra koja nemaju trunku iskustva. On je sigurno neko ko moze da se izbori za minutazu i doprinese odmah jer je u Arizoni bas dobro igrao i to u kombinaciji sa vrhunskim bigom.
                - Lazarevic, nek trazi negde drugde srecu. Nama nema sta da da, koliko gubis sa njim na terenu.
                - Uskokovic nije spreman pre svega defanzivno. Videti tek za neku godinu sta sa njim.
                - Jankovic je puno oscilirao ali je upside ogroman. S njim treba rizikovati i dati mu startersku poziciju na PF. Moderna cetvorka sa odlicnim fizikalijama, sut, dribling. Idiotizam u odbrani je prisutan i pogotovu problemi sa faulovima. To je kalkulisan rizik koji podrzavam.

                Ja bih svakako razmislio o sledecim stvarima:

                - Ponuditi Dangubicu novi ugovor, nesto tipa 1+1 sa boljom platom. Zacementirati SF poziciju. On bi imao opciju da ode odmah nakon te sezone ako pokida i dobije dobru ponudu.
                - Ponuditi ugovor novi Omicu. Covek je fajter iako je limitiran u nekim aspektima igre. Ukoliko Ristic bude sigurica, onda mozda ne jer ipak ne mozemo u sezonu sa tri centra koji imaju slican profil i problem sa pokretljivoscu za moderne odbrambene zahteve u pnr igri.
                - Lazicu se zahvaliti i aktivno traziti novi klub. Uzima minute onima koji napreduju a van Radonjiceve sheme on je igrac manje na terenu.

                Trebaju nam dva pleja, centar atletski koji ce da ucvrsti odbranu protiv picka i reket i ima napadacki arsenal raznovrstan. Treba nam takodje dvojka koja ima poene u rukama (ako ode Feldeine). I za drugi unit je potrebno jedno atletski nadareno kombo krilo SF/PF.

                Naravno pre svega novi strucni stab

                Comment


                • #38
                  Originally posted by MannyCalavera View Post
                  Pazi i ta domaca baza je jako upitna igracki pre svega. Evo otprilike ovako:

                  - Dobric - On nazalost nije pokazao da je neko ko moze na visokom nivou da igra u kontinuitetu. On je imao dobre partije, ali nije konstantan, cesto pravi sranja sa faulovima, ima brain fartove u odbrani i streaky je shooter. On je idealan za drugi unit da pegla, sa mogucnoscu da mu se poveca minutaza kao Guduricu u zadnjoj cetvrtini i kada se lomi rezultat ili igra neki small ball i sl.
                  - Davidovac - On covek pre svega defanzivno ima velikih problema kada su u pitanju ekipe koje igraju niske postave. On sa 3 beka na terenu ne moze da cuva nikog. Prica o njemu kao pleju je takodje preuvelicana. Da imao je momente, ali u najboljem slucaju moze da bude sekundarni kreator. Takodje za drugi unit igrac i dalje i da ima nekoga ko ce da prenosi loptu i pokusa primarnu kreaciju. Mora da igru bez lopte unapredi.
                  - Radanov nije za KLS igrac jos uvek role player, a tek za ABA ili EK bi bio prilicna havarija. On moze da dobije minute u drugom unitu kad prasimo nekoga u ABA ili Evrokupu. Moze on da napravi iskorak prilicni ali ono sto je do sada pokazivao nije dovoljno za ozbiljnu kosarku.
                  - Nenadic se i meni svidja ali on realno nema sta da trazi kod nas ako su tu Dobric i Davidovac. Nece pruziti vise od njih u ovom trenutku a ne moze da bude nosioc ispred njih.
                  - Jovanovic moze da bude opet 3ci centar, to bi bilo to.
                  - Dolazak Ristica bi nam dao neke mogucnosti ali to bi onda bila dva centra koja nemaju trunku iskustva. On je sigurno neko ko moze da se izbori za minutazu i doprinese odmah jer je u Arizoni bas dobro igrao i to u kombinaciji sa vrhunskim bigom.
                  - Lazarevic, nek trazi negde drugde srecu. Nama nema sta da da, koliko gubis sa njim na terenu.
                  - Uskokovic nije spreman pre svega defanzivno. Videti tek za neku godinu sta sa njim.
                  - Jankovic je puno oscilirao ali je upside ogroman. S njim treba rizikovati i dati mu startersku poziciju na PF. Moderna cetvorka sa odlicnim fizikalijama, sut, dribling. Idiotizam u odbrani je prisutan i pogotovu problemi sa faulovima. To je kalkulisan rizik koji podrzavam.

                  Ja bih svakako razmislio o sledecim stvarima:

                  - Ponuditi Dangubicu novi ugovor, nesto tipa 1+1 sa boljom platom. Zacementirati SF poziciju. On bi imao opciju da ode odmah nakon te sezone ako pokida i dobije dobru ponudu.
                  - Ponuditi ugovor novi Omicu. Covek je fajter iako je limitiran u nekim aspektima igre. Ukoliko Ristic bude sigurica, onda mozda ne jer ipak ne mozemo u sezonu sa tri centra koji imaju slican profil i problem sa pokretljivoscu za moderne odbrambene zahteve u pnr igri.
                  - Lazicu se zahvaliti i aktivno traziti novi klub. Uzima minute onima koji napreduju a van Radonjiceve sheme on je igrac manje na terenu.

                  Trebaju nam dva pleja, centar atletski koji ce da ucvrsti odbranu protiv picka i reket i ima napadacki arsenal raznovrstan. Treba nam takodje dvojka koja ima poene u rukama (ako ode Feldeine). I za drugi unit je potrebno jedno atletski nadareno kombo krilo SF/PF.

                  Naravno pre svega novi strucni stab
                  Za Lazica mislim da treba ici takodje, a za Dangubica ne znam koliko je realno.
                  Prica se da ima zainteresovanih klubova jos od zime, a on je kod nas jako dugo...

                  PG1, PG2
                  kombo, Nenadic, Davidovac
                  Radanov, Dobric, Lazarevic
                  Jankela, 4/3
                  5, Ristic, Jovanovic

                  Mozda ovako nesto, s tim da na ovim pozicijama koje sam oznacio moraju doci stranci, a onda bi se tu stvorio dodatni problem.
                  Na pleju recimo tandem Craft-Wolters bi bio odlican, a neki kombo 1/2 ili 2/1 bi mogao biti Munford recimo.
                  Slazem se da smo na 2/3 tanki, pre svega zbog iskustva. Nenadic po meni mora biti u ekipi naredne sezone.
                  Umesto petice mozda dovesti i nekog 5/4 igraca, tipa Chris Wood.
                  Mora se kopati po amerikama i mora se rizikovati, jednostavno mora.
                  Sa ove tacke gledista, bolje da smo doveli na 3 godine Gossa(ali ko je pretpostavio da cemo sve izgubiti, najlakse je biti kapetan posle bitke, jbg).
                  Na SF/PF bi mogao recimo neki Nigel Hayes i teraj.

                  Dakle, ovako nesto.

                  Wolters, Craft
                  Munford, Nenadic, Davidovac
                  Dobric, Radanov, Lazarevic
                  Jankovic, Hayes
                  Wood, Ristic, Jovanovic

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Guthrie View Post
                    Tu informaciju sam dobio jos pre nego sto je Omic za nas potpisao od mojih dobrih prijatelja sa RSB-a.
                    A oni rekli, Covica nam.... ne znam, izvor je u najmanju ruku sumnjiv,..
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by LosmiSK View Post
                      A oni rekli, Covica nam.... ne znam, izvor je u najmanju ruku sumnjiv,..
                      Ja na RSB-u ne pisem, niti sam ikada pisao, kao i na ostalim forumima, a od skoro sam se ukljucio ovde.
                      Ti momci i ljudi sa RSB-a su mi prijatelji ne preko tastature, vec iz Pionira.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Guthrie View Post
                        Za Lazica mislim da treba ici takodje, a za Dangubica ne znam koliko je realno.
                        Prica se da ima zainteresovanih klubova jos od zime, a on je kod nas jako dugo...

                        PG1, PG2
                        kombo, Nenadic, Davidovac
                        Radanov, Dobric, Lazarevic
                        Jankela, 4/3
                        5, Ristic, Jovanovic

                        Mozda ovako nesto, s tim da na ovim pozicijama koje sam oznacio moraju doci stranci, a onda bi se tu stvorio dodatni problem.
                        Na pleju recimo tandem Craft-Wolters bi bio odlican, a neki kombo 1/2 ili 2/1 bi mogao biti Munford recimo.
                        Slazem se da smo na 2/3 tanki, pre svega zbog iskustva. Nenadic po meni mora biti u ekipi naredne sezone.
                        Umesto petice mozda dovesti i nekog 5/4 igraca, tipa Chris Wood.
                        Mora se kopati po amerikama i mora se rizikovati, jednostavno mora.
                        Sa ove tacke gledista, bolje da smo doveli na 3 godine Gossa(ali ko je pretpostavio da cemo sve izgubiti, najlakse je biti kapetan posle bitke, jbg).
                        Na SF/PF bi mogao recimo neki Nigel Hayes i teraj.

                        Dakle, ovako nesto.

                        Wolters, Craft
                        Munford, Nenadic, Davidovac
                        Dobric, Radanov, Lazarevic
                        Jankovic, Hayes
                        Wood, Ristic, Jovanovic
                        Uh tesko da ce tako ici. Wolters je odlican back up i ujedno je vec kombo. Tako da kazemo da on i Craft budu duo. Onda startna dvojka nikako ne moze da bude kombo isto, jer nam treba neko ko moze defanzivno da odgovori zadacima takodje. Dakle treba nam klasicna dvojka koja moze da kreira sebi sut, napadne reket, tranziciju i sl.

                        Nenadica samo na SF mogu da vidim na rosteru ali opet i tu je prekomeran jer su i Davidovac i Dobric bolji na toj poziciji. Radanov nema sta da radi u rotaciji trenutno sa svojom igrom. Lazarevica i ne treba uzimati.

                        Opet kazem, kacicu jos igraca koje bih voleo ovih dana. Naravno brat Djamil se podrazumeva.

                        Comment


                        • #42
                          @Manny Borišu ne vidiš u kkcz?

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Samo Zvezda View Post
                            @Manny Borišu ne vidiš u kkcz?
                            Dok je Jankovic tu, on nema sta tu da trazi. Niti je pokazao inicijativu, niti mogucnost da bude kombo 3/4 krilo. Jankovic je bolji trenutno od njega a druga 4ka treba da bude drugacija vrsta igraca. Tako da moze da pegla u FMPu ili negde drugo, a da kad prodamo Jankovica za neku sezonu on dodje da igra to ako napreduje.

                            Comment


                            • #44
                              A Borko Radovic nema angazman? Ne znam, mozda bi bilo dobro....

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by mmajstor View Post
                                A Borko Radovic nema angazman? Ne znam, mozda bi bilo dobro....
                                Ja sam cuo da su Borku Radovicu nudili mesto trenera prosle sezone ali da je odbio iz razloga sto smatra da jos nije spreman da samostalno vodi prvi tim.

                                Comment

                                Working...
                                X