Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gordic produzio ugovor.
    Zele i Nikolsa.

    Comment


    • Za ove sto vole da pricaju o budzetima. VTB liga objavila budzete ekipa za ovu sezonu.

      https://www.talkbasket.net/28284-vtb...2017-18-season

      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

      Comment


      • Originally posted by MannyCalavera View Post
        Za ove sto vole da pricaju o budzetima. VTB liga objavila budzete ekipa za ovu sezonu.

        https://www.talkbasket.net/28284-vtb...2017-18-season

        Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
        Ova objava bila je i pre par meseci.
        Rusi malo pumpaju budzete ubedjen sam. Lokomotiva 15miliona????? Pa ko kosta toliko u timu? Sve trecerazredni igraci.
        Mada je u pitanju celokupan budzet ne samo plate.

        Comment


        • Niznji ima veci budzet od nas...

          Comment


          • Originally posted by Laza Kacanski View Post
            Ova objava bila je i pre par meseci.
            Rusi malo pumpaju budzete ubedjen sam. Lokomotiva 15miliona????? Pa ko kosta toliko u timu? Sve trecerazredni igraci.
            Mada je u pitanju celokupan budzet ne samo plate.
            To sam upravo hteo da ti napisem. Tamo su veliki troskovi oko putovanja, plus ekipe spavaju u dobrim hotelima i sl. Tako da dosta toga ide na to, plus strucni stab, scouting sluzbe itd itd.

            Comment


            • Hladno ali standard. Nesto mi je previse novca ovo za ruske ekipe, pogotovo gledajuci ove slabije timove.

              Comment


              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                To sam upravo hteo da ti napisem. Tamo su veliki troskovi oko putovanja, plus ekipe spavaju u dobrim hotelima i sl. Tako da dosta toga ide na to, plus strucni stab, scouting sluzbe itd itd.
                Samo ja ne znam na koju mi foru imamo 5M budzet, a trosimo nesto manje od 3M na plate...
                Gde su ti skupi hoteli, carteri, scouting sluzbe???
                Mozda se Coksu placaju hale u Zelezniku...

                Comment


                • Koji je interes lige da laze o budzetima ekipa? Ekipe uvek lazu da imaju manje, zbog poreza i zbog alibija ako su losi rezultati. Ne znam kome je u interesu da se povecava i objavljuje po medijima

                  Comment


                  • Pranje para
                    Originally posted by MannyCalavera View Post
                    Koji je interes lige da laze o budzetima ekipa? Ekipe uvek lazu da imaju manje, zbog poreza i zbog alibija ako su losi rezultati. Ne znam kome je u interesu da se povecava i objavljuje po medijima

                    Comment


                    • Originally posted by Guthrie View Post
                      Samo ja ne znam na koju mi foru imamo 5M budzet, a trosimo nesto manje od 3M na plate...
                      Gde su ti skupi hoteli, carteri, scouting sluzbe???
                      Mozda se Coksu placaju hale u Zelezniku...
                      Mora tako, pravilo je da max. 65 posto celog budzeta ide na plate. Tu su i troskovi za sve mladje kategorije, putovanja i naravno infrastrukturu. Koliko samo kosta avionska karta npr. do Madrida... pa to pomnozi sa brojem igraca i strucnim stabom, ne izadje to uopste malo za celu sezonu.

                      Comment


                      • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                        Pranje para
                        Hhehe, pranje para na njihovu poresku stopu?

                        Da su bar u Turskoj pa da kazes jeste (tamo je fixan sportski porez izmedju 10-12% ne secam se tacno). Koji nenormalan lik bi prao pare na 40% porez na bruto plate igraca. To moras da budes lud.

                        Comment


                        • Originally posted by MannyCalavera View Post
                          Hhehe, pranje para na njihovu poresku stopu?

                          Da su bar u Turskoj pa da kazes jeste (tamo je fixan sportski porez izmedju 10-12% ne secam se tacno). Koji nenormalan lik bi prao pare na 40% porez na bruto plate igraca. To moras da budes lud.
                          Nije to neuobicajeno. Prljave pare se uvek ubacuju u legalne tokove i tako peru.

                          Comment


                          • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                            Nije to neuobicajeno. Prljave pare se uvek ubacuju u legalne tokove i tako peru.
                            Znam ja odlicno kako se peru pare, ali kazem to ces bolje da operes na druge nacine a ne kroz plate igraca u sportu u Rusiji. Primera radi, ako otvori 10 diskoteka po Rusiji i samo da sevaju fiskalne kase, to pranje ce ga kostati mnogo manje, Da ne pricam o nekim drugim delatnostima. Primanja sportista spadaju u najvisu kategoriju za oporezivanje, i tu je 40% porez na bruto iznos. Primera radi, da bi igrac uzeo 600k neto na ruke, 400k je porez, tako da je bruto 1mil. To je preskupa tarifa da bi neko tako prao.

                            Comment


                            • Originally posted by MannyCalavera View Post
                              Znam ja odlicno kako se peru pare, ali kazem to ces bolje da operes na druge nacine a ne kroz plate igraca u sportu u Rusiji. Primera radi, ako otvori 10 diskoteka po Rusiji i samo da sevaju fiskalne kase, to pranje ce ga kostati mnogo manje, Da ne pricam o nekim drugim delatnostima. Primanja sportista spadaju u najvisu kategoriju za oporezivanje, i tu je 40% porez na bruto iznos. Primera radi, da bi igrac uzeo 600k neto na ruke, 400k je porez, tako da je bruto 1mil. To je preskupa tarifa da bi neko tako prao.
                              Manny prijatelju, nisi valjda?

                              Comment


                              • Originally posted by Guthrie View Post
                                Manny prijatelju, nisi valjda?
                                Ekonomista sam po struci, za to zavrsio fax. I zadnjih 10 godina bio deo jedno 15ak razlicitih revizija. I da ne znam, naucio bih do sada

                                Comment

                                Working...
                                X