Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    Neki bi da dovedu (i doveli) sina na tatko koji nema zabelezen rezultat bez tatka, a isti ti ne bi da dovedu omladinskog reprezentativca koja nema mnogo veze sa tatkom. Ili se barem nadam da nema.



    Fuj, losa prica ako je istinita....Trifin mali je trojka.
    Негде то већ написах, постоји прича да када је Салету Ђорђевићу својевремено поручено да нема места у Звезди то је урађено са образложењем да Звезда хоће да избаци високог плеја (та је мода тада почињала) Трифуновића који је тада био у Звезди и требало је да стаса уз Дабића (или ко је већ био тад ниски плеј). Некако ми сад логично да човек који је све постигао у Звезди (од тога да је постао играч, па тренер, до тог да је због њега Звезда одбила Ђорђевића ) свог сина пошаље у Партизан. Некако ми то скроз српски онако.
    Last edited by blek hils; 05-09-18, 14:29.

    Comment


    • Originally posted by madafaka73 View Post
      Meni je dečko onako, ništa specijalno. Ima visinu, operisan od šuta. Slab finišer i generalno mekan igrač. Nema neku karakteristiku koja bi ga stavila ispred malog Paunovića, o Pecarskom da ne pričam. Ne znam čemu drama oko tog prelaska, nek ide svako tamo gde misli da će mu biti dobro.
      Upravo to,čar im je da ga objavljuju samo jer je sin našeg nekadasnjeg igrača,meni doduse jako antipaticnog,sa sumnjivim trenerskim kvalitetima!

      Comment


      • Originally posted by madafaka73 View Post
        Meni je dečko onako, ništa specijalno. Ima visinu, operisan od šuta. Slab finišer i generalno mekan igrač. Nema neku karakteristiku koja bi ga stavila ispred malog Paunovića, o Pecarskom da ne pričam. Ne znam čemu drama oko tog prelaska, nek ide svako tamo gde misli da će mu biti dobro.
        Operisan od suta? Em je postigao najvise trojki u reprezentaciji (10), em je imao najbolji procenat (52.6%). Iz suteva spolja je imao 1.619 poena po posedu i po tome su samo dvojica igraca na citavom prvenstvu bila ispred njega. Po svemu vidjenom, sut mu je jaca strana. Mada gotovo da ne uzima suteve iz driblinga, al' iz catch and shoot je odlican.

        Uz to, iako je turnir poceo kao SG/SF, plejmejkerski je pokazao najvise u ekipi - ubedljivo najbolji ball handling, solidan pregled igre, dobar decision making, fino igra pik i saradjuje sa centrima... Prvi asistent ekipe (4.4 po mecu), uz odlican ast/to ratio (2.4). Ima potencijal da se razvije u visokog kombo beka, ili makar sekundarnog kreatora sa SG/SF.

        Ako je istina da je za nepune dve godine porastao skoro 15 cm, onda uopste ne cudi sto je zgoljav, mekan i lose reaguje na kontakt igru. Svakako ce biti potrebno vremena da se "popuni" i fizicki sazri, al' kombinacija visine, tehnike, smisla za igru i suta nije bas nesto sto se cesto srece kod nasih mladih igraca (nazalost). Sasvim solidan potencijal i steta je sto smo ga propustili, posebno jer godinama izbacujemo igrace koji su tehnicki limitirani.

        Comment


        • Mali je bio vezivno tkivo reprezentacije na poslednjem prvenstvu.

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            Neki bi da dovedu (i doveli) sina na tatko koji nema zabelezen rezultat bez tatka, a isti ti ne bi da dovedu omladinskog reprezentativca koja nema mnogo veze sa tatkom. Ili se barem nadam da nema.



            Fuj, losa prica ako je istinita....Trifin mali je trojka.
            To gde će mali Tarlać i Trifunović da provedu poslednje juniorske dane nije previše bitno, kada bude došlo vreme da potpišu prve seniorske ugovore svi klubovi će im biti na raspolaganju, bez razlike.
            Mali Uroš je uradio ono što je najbolje za njegovu karijeru u ovom trenutku, a kakva su im razmišljanja znam iz prve ruke pošto mu poznajem mamu i njenu sestru bliznakinju koja je udata za Butuliju.
            Inače, mali može da pokriva sve od 1 do 3, na U18 je igrao isključivo na 1, na primer.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Nije iskljucivo... uglavnom je pleja igrao Lakic, nas Paunovic na dvojci, a Trifun na trojci. Ispomagao je po potrebi i na pleju i tada zabelezio veliki broj izgubljenih lopti, kao i na dvojci ali vec na onoj drugoj temi smo se slozili da ce njegova primarna pozicija biti SF uz ispomaganje na SG, a plej nikako.

              Comment


              • Potpuna neistina, odluka da igra isključivo na 1 nas je i dovela do zlata, mali Arijan je bio katastrofalan celo prvenstvo, i igrao je što je manje mogao.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Trifunovic je poceo turnir na 2 i 3, jer je Kuzmanovic bio startni plej, a Lakic backup. Medjutim, Kuzmanovic se pokazao kao tehnicki vrlo limitiran igrac koji donosi dosta problematicnih odluka, pa je vremenom skrajnut. Od tada su pleja pokrivali Trifunovic i Lakic, s tim sto Lakic nije imao ni 20 minuta u proseku. Trifunovic je tu pokazao ubedljivo najbolju tehniku i uopste nije gubio puno lopti, a fino je razigravao saigrace.

                  Comment


                  • Kako je uopšte moguće da neko bude prvi plej u ekipi koja ode na prvenstvo a da onda tamo padne zaključak: "da se pokazao kao tehnicki vrlo limitiran igrac koji donosi dosta problematicnih odluka"? Mislim, ovo je pitanje za selektora, naravno.
                    Sad kad sam pročitao različita viđenja onoga što sam i sam tu ti tamo gledao, shvatih da bi nam repka bez Trife juniora p.dnuli u džabar i da niš' ne bi vredeli Pecarski, Paunović, Petrušev i ostala boranija... Dobro je da je bio u sastavu.
                    Last edited by blek hils; 05-09-18, 18:55.

                    Comment


                    • PPP su nosili reprezentaciju, bez dileme, ali je mali Uroš bio tu odmah tik uz njih po doprinosu. To što je sad u Partizanu ne može to da izbriše.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Kako god... ako imamo omladinske prvake evrope, nema boljeg prototipa igraca za fmp od njih... a od 6,7 igraca koji su izvukli prvenstvo mi imamo samo jednog a komsije sada dva. To nismo smeli da dozvolimo, a treba neko da se zapita zasto je do toga doslo...ne mogu da verujem da nam je nudjen i da smo odbili, al to sto ne mogu da verujem ne znaci da me ne bi cudilo.

                        Comment


                        • I ono najbitnije on uopste nije nas igrac niti tema.

                          Comment


                          • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                            Mali je bio vezivno tkivo reprezentacije na poslednjem prvenstvu.
                            Ovo je nešto najbliže istini, kao afirmativni argument. Nemojte mi vaditi statistike i dizati klinca u nebesa na osnovu prvenstva na kome je bio četvrti igrač, sa malim doprinosom u odnosu na vodeću trojku. Da nije bilo Pecarskog, ne bi mi ni videli zlato. Ali, nije poenta u zlatu, bar ne na ovom uzrastu. Ja nisam uspeo da vidim neki potencijal kod Uroša, možda zato što ne vidim dobro. Vreme će pokazati, a kao mladom igraču želim mu sve najbolje, iako je potpisao tamo gde je potpisao.

                            Comment


                            • Niko ga ne dize u nebesa, samo konstatujemo da je talentovan igrac, koji je imao vaznu ulogu u osvajanju zlatne medalje. Tacno je da su Petrusev, Pecarski i Paunovic bili dominantni, al' je on po doprinosu bio odmah iza njih. Najmladji je igrac u reprezentaciji, late bloomer, pokazao da je tehnicki daleko ispred ostalih, poceo turnir kao 2-3, a zavrsio ga kao najpouzdanija plejmejkerska opcija, dao najvise trojki uz sjajan procenat, uz to ima 2 metra... Nije NBA prospekt, al' sasvim dobar potencijal za evropsku kosarku, pritom odudara od nekog sablona koji je poslednjih godina zastupljen kod nas.

                              Comment


                              • Tehnički daleko ispred ostalih?
                                Paun je ispred njega, vidi se to iz svake njegove kretnje. To onako "na oko" i ako poredimo igrače na sličnim pozicijama. A ako ubacimo i Petruševa sa njegovim sjajnim tehničkim rešenjima na niskom postu, onda vidimo da je i on ispred Uroša. Malo poređenje tehničkih elemenata kroz statistiku:

                                Procenti šuta iz igre:
                                Trifa 25/50 (50%), bacanja 10/15 (67%)
                                Paun 45/72 (62,5%), bacanja 21/30 (70%)
                                Bolji Paun u obe kategorije i nije jedini koji je bolji od Trife. Ilić, Petrušev, Pecarski (i Vasiljević koji je ipak malo igrao) imaju bolje procente šuta od Trife

                                asistencije:
                                Trifa (sa pozicije pleja) 31
                                Paun (sa pozicije 2/3) 24
                                ili u prevodu, jedan asist više po meču. Premalo da bi pravilo neku razliku, kada se uporede uloge igrača u timu.
                                Dalje, Lakić je imao samo 2 asistencije manje od Trife, ali za čak 75 minuta manje na parketu! (137 min prema 212 min). Znači, dečko je sa praktično dva meča manje imao ukupno asistencija skoro kao i Trifa. Ako mene neko pita, to mnogo više govori o Lakiću kao asistentu (asist na svakih 4,5 min provedenih u igri), nego o Trifi (asist na svakih 7 min).

                                skokovi:
                                Trifa 3+13=16
                                Paun 8+21=29
                                Značajna razlika u korist Pauna.

                                to:
                                Trifa 1,9
                                Paun 2,1
                                premala razlika da bi se donosili neki zaključci u korist Uroša.

                                I na osnovu svega ovoga, ti možeš i dalje da tvrdiš da je on tehnički gledano naš najbolji igrač?

                                Najpouzdanija plejmejkerska opcija? U timu koji je selektovan tako da nema pleja i gde je njegov jedini zadatak bio da prevede loptu u polje napada, a da je ne izgubi? Ok, ako tako posmatramo modernog pleja, onda u redu. Dečku se jednostavno "otvorilo" na ovom takmičenju i on je svoju šansu iskoristio, bio peti najkorisniji igrač tima (posle PPP i Ilića kapitena) i zaslužuje pohvale, ali nikako više od ove četvorice, a posebno Pecarskog koji su nosili tim do zlata. U svakoj varijanti bih uvek, da sam trener i da mogu da biram, pre uzeo bilo koga od navedene četvorice nego Trifu. Uroš je "uspeo" da bude peti igrač u timu koji je igrao sa 6-7 igrača. Veliki uspeh i veliki talenat, to je evidentno.

                                Kad smo kod talenata, možda ne bi bilo loše da se pročita ovaj tekst Roba Meursa, jednog od najboljih skauta u NBA ligi, baš na ovu osetljivu temu.

                                http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1722907

                                Comment

                                Working...
                                X