Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Laza Kacanski View Post
    Solidan igrac. Sezona u Trentu odlicna ali u Monaku se nije proslavio. Dosta tanko deluje, DJ Cooper je preuzeo ,,palicu,, od njega.
    Po meni vrlo tanko za prvog pleja.
    Sve je u fitu. On za ono sto hoce da igra Monaco nije pravi igrac. Zapravo on odlicno igra spram uloge u timu. Za ABA Ligu i Evrokup je on vise nego odlican igrac koji uz to gine na terenu, ali bukvalno gine. Uz sve to siguran sam da bi hteo negde da bude prva palica. DJ Cooper je Rochestie dva otprilike, samo mnogo vise nerezonskih suteva. Isto katastrofalna odbrana, ne bi cunj sacuvao. Aaron Craft je za daleko tvrdji basket i nama bi legao super. Uz to sto tek ulazi u prime godine i moze da napravi iskorak ako se dobro radi s njim.

    Covek za 20 minuta u igri i 5 suta koja uzima u proseku ima 6.6 poena, 3.4 skoka, 3.3 asistencije i 1.2 ukradene lopte. Sut iz igre 47.9%, za 3 41.8%, bacanja 82.9%. Dakle on igra odlicno spram uloge koje ima u timu. Ne moze da se gleda kroz sirovu statistiku njegov ucinak takodje, pogotovu ono sto radi u defanzivi.
    Last edited by MannyCalavera; 01-05-18, 22:40.

    Comment


    • #17
      Uu, pa moze Craft.
      Nisam ga nesto u Monaku gledao, ali dok je igrao u Italiji jesam.
      Odlican defanzivac i u ovom momentu bi bio veliko pojacanje.
      Da vratimo njega i Nejtaru uz jednog komba 2/1 i Bog da nas vidi.
      Dva mrtva belca na poziciji 1.
      Salu na stranu, nama sledece sezone trebaju 2 pleja, a ne vidim koji bi domaci mogao biti jedan od njih, a takodje mislim da bi trebalo dovesti startnog beka, vrste kombo.
      Nenadic mi se bas dopada i treba biti ovde naredne sezone, ali to su sada sve pitanja, kao sto je i pitanje da li ce Covic ostati ovde naredne sezone(pricam zbog FMP igraca od kojih mozemo da se oprostimo u tom slucaju)...

      Comment


      • #18
        Prvo treba da vidimo šta će se desiti na kraju sezone. Ako DA ostane trener, a to je vrlo verovatno, možemo zaboraviti na Crafta ili igrače sličnog nivoa. Pa koliki će nam biti budžet? Prošle godine prodasmo ceo tim i to za solidne pare (za naše uslove) + koliko su prethodne sezone bili puni Arena i Pionir + 16 pobeda u EL. Sada nemamo koga da prodamo (možda Lessort i to ako dobijemo koliko se špekulisalo oko pola milke, da bijemo petama u dupe), naa ulaznicama i pbedama u El smo bar dvostruko manje zaradili. Prema prostoj računici budžet može maximum da bude 1,2 - 1,5 miliona. Koji tim da sastavimo za te pare? Ne igramo EL pa otpada i opcija da neko dođe za manju kintu da bi dobio mesto na glavnoj sceni i kasnije nabode jače ugovore (Cirbić, Đrenka, Mačka...). Igrača u FMP-u bar za neki viši nivo nema. Iz Mege, sve što valja, ići će na draft ili neke bogatije klubove. Sve u svemu, ne vidim način da sastavimo roster koji bi bio konkurentan u EC a bogami i u ABA, pogotovu ako ostane ovaj mutant na klupi.
        Dok ne probam lava, prase je za mene car životinja!

        Comment


        • #19
          Proslosezonska prodaja je pokrpila budzet za tu godinu, a nije ucestvovala u ovogodisnjem. Po informacijama koje su do sada pustane u promet, budzet bi trebalo da bude slican kao i ove sezone.

          Comment


          • #20
            Originally posted by mmajstor View Post
            Proslosezonska prodaja je pokrpila budzet za tu godinu, a nije ucestvovala u ovogodisnjem. Po informacijama koje su do sada pustane u promet, budzet bi trebalo da bude slican kao i ove sezone.
            To je, naravno, dobra vijest, ali nije mi baš jasno otkud se namirila razlika para, kad će prihodi naredne godine biti znatno manji od ovogodišnjih. Sasvim sigurno, prodaće se manje sezonskih ulaznica, pare od TV prava i za pobjede ne znam u EK ni da li se dobijaju, a ako se dobijaju, sigurno su mnogo manje, od prodaje igrača takođe nećemo moći da zaradimo koliko smo na kraju prošle sezone...

            Sve u svemu, otkud pare?

            Comment


            • #21
              Manji deo naseg budzeta se puni po trzisnim principu, a veci deo preko sponzorstva drzavnih firmi ili privatnih po naredjenju. Tako da budzet nasih klubova u najvecoj meri zavisi od tih naredjenja ljudi na vrhu.

              Comment


              • #22
                Ove godine je u principu bilo vise para nego prosle. Posto se prosle godine nisu placeni igraci i ako su placeni to je kroz kompezacije za njihova obestecenja..mislim bar tako..

                Ako nista, ove godine nema bonusa, pa se tu bar zakrpiti. Trener novi bi trebao imati vecu platu kao i strucni stab.

                Nama opet treba bar 4-5 stranca, posto domaci igraci su tanki realno. Voleo bih videti Borisu, Radanova pa sta bude...

                Ne bih voleo da vidim Antica, Covica i Keselja....i naravno ceo strucni stab...bukvalno nikog....Dovesti centra, pleja i 3/4 i jos jednu cetvorku i to je to...Takodje ne bih voleo videti ni Jovanovica u principu ali da uz nekog drugog trenera radi pa videti jbga sta i kako...Naravno otice jos neko ali ove bas ne bih voleo da vidim....
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • #23
                  Domacih igraca je sve manje. Bar onih koji donose odredjeni kvalitet a nama su dostupni.
                  Tek cemo videti koliko nam je EL znacila.

                  Comment


                  • #24
                    Ja bih pokušao na mestu trenera sa Perom i Topom, lošiji od ovog dunstera ne mogu biti. Neki predlažu Ivanovića ali meni on ne odaje ličnost spremnu na rad u uslovima kakvii su u Zvezdi. Apsolutno si u stručnom štabu (sadašnjem) nisu za Zvezdu, mogu u FMP...Što se tiiče igrača, verujem da ćemo se okrenuti tim jeftinijim varijantama u kojima je Mornar postao prepoznatljiv, da pronalazimo jeftinija rešenja ili ćemo kao pijani milioneri da se uvaljujemo u dug (što je Čović znao da napravi a pri tom da okrivi sponzore...).
                    Budžet će nam biti sigurno manji te ćemo moći manje i para da dajemo igračima.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • #25
                      Ako je budzet ove sezone za plate igraca bio 3M, sledece nece biti manji od 2M. Zivi bili pa videli.
                      Baza domacih, s obzirom da igramo EK, mislim da ce biti sasvim sasvim solidna.
                      Nenadic, Radanov, Davidovac, Dobric, Lazarevic, Jankovic, Simanic, Jovanovic i verovatno Ristic.
                      Cepanicu cemo prodati, siguran sam, a mozda bi i za Lazica bilo najbolje da se oproba negde drugde.
                      Dangubic ne ostaje sigurno, tu je mozda i Ojo...

                      Edit: Ova baza domacih je jako upitna, jer ako Covic ode iz zvezde, mozemo da se oprostimo i od FMP-a.
                      Prica se da vec postoje interesovanja i za Oja, a potencijalno obestecenje ce uzeti FMP ukoliko ovaj ne ostane.
                      Last edited by Guthrie; 02-05-18, 12:18.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by mmajstor View Post
                        Manji deo naseg budzeta se puni po trzisnim principu, a veci deo preko sponzorstva drzavnih firmi ili privatnih po naredjenju. Tako da budzet nasih klubova u najvecoj meri zavisi od tih naredjenja ljudi na vrhu.
                        Znači, mtel, Idea, Huawei, Pionir ili neko drugi će znatno povećati sponzorstva, ili će se pojaviti neki novi sponzor? Bićemo prvi klub koji više kinte dobija od sponzora u sezoni u kojoj igra EK, nego dok je igrao EL. Mislim, u Srbiji je sve moguće, ali ipak sam bliži mišljenju da će budžet za igrače biti manji nego ove sezone, što ne mora da bude neka tragedija. Istina, treba znanja i hrabrosti da se dovode ti jeftiniji Ameri koji mogu da se isplate.

                        Druga stvar koja čudi je da Čović nije htio ni Radonji ni Kariju da garantuje da ove sezone plate neće kasniti, a na kraju izgleda da je sezona ispala finansijski stabilnija nego prethodna. Ko zna ko tu koga laže.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by quentin View Post
                          Znači, mtel, Idea, Huawei, Pionir ili neko drugi će znatno povećati sponzorstva, ili će se pojaviti neki novi sponzor? Bićemo prvi klub koji više kinte dobija od sponzora u sezoni u kojoj igra EK, nego dok je igrao EL. Mislim, u Srbiji je sve moguće, ali ipak sam bliži mišljenju da će budžet za igrače biti manji nego ove sezone, što ne mora da bude neka tragedija. Istina, treba znanja i hrabrosti da se dovode ti jeftiniji Ameri koji mogu da se isplate.

                          Druga stvar koja čudi je da Čović nije htio ni Radonji ni Kariju da garantuje da ove sezone plate neće kasniti, a na kraju izgleda da je sezona ispala finansijski stabilnija nego prethodna. Ko zna ko tu koga laže.
                          Radonjic je uz to trazio ostanak nekih igraca, a njihov ostanak (odnosno njihova ne prodaja) bi rezultovao kasnjenjem plata i finansijskim problemima.

                          Comment


                          • #28
                            Moguce da ce biti nesto nizi, ali ne verujem da ce biti kapitalno nizi. Zasto bi Telekom (mts) bilo briga da li igramo EL ili EK, dok ovi ostali ko zna kakve su sve olaksice od drzave dobili da bi ulozili koji dinar u klub. Sve zavisi od vrha vlasti kakve ambicije gaje vezano za klub... tako to u Srbistanu funkcionise.
                            A to sto je ispalo (nadam se da je tako) da ove sezone nije bilo dugovanja, ne znaci da je to moglo i da se garantuje na pocetku sezone. Uostalom Radonja je sem toga trazio i da se ne rasproda tim, sto je bio nemoguc zahtev, pa ispada da oko te situacije niko nije lagao.

                            edit: ono sto je po meni otezavajuca okolnost jeste sto FK igra kvalifikacije za ligu sampiona i ima znacajne sanse da igra ligu evrope, pa ce i ovogodisnji fokus biti na fudbalu. Nikako da shvatimo da nismo za fudbal i da ga treba bataliti.
                            Last edited by mmajstor; 02-05-18, 13:03.

                            Comment


                            • #29
                              Naravno da ce i ove sezone klub biti u minusu. Govorio je Covic o tome.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Laza Kacanski View Post
                                Naravno da ce i ove sezone klub biti u minusu. Govorio je Covic o tome.
                                Ja sam ga čuo kad je na Areni rekao da će svi biti isplaćeni do juna, ili jula, nisam siguran.

                                Ma, zapravo, pare su nebitne, ako se igrači budu dovodili kao ove sezone i, iznad svega, ako ostanu isti trener i isti stručni štab.

                                Comment

                                Working...
                                X