Announcement

Collapse
No announcement yet.

premier liga u makedoniju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Odg: premier liga u makedoniju

    "Kobrata" , ne mozat da ni odgovorat zatoa sto se vo tek pregovorite so Max TV , za Boom neznam , ama kako i da e , ocigledno ne im e dozvoleno da ni davaat odgovor za toa do koga ke zavrsat pregovorite i sl.

    Na "facebook" na Max TV ima milion prasanja za toa do kade se pregovorite i koga bi trebalo da gi uklucat (SK i SK+) , od niv ni eden odgovor , edinstveniot odgovor sto ni go dadoa e deka se vo tek pregovorite i deka pravat se sto e vo nivna mok za da uspeat da se dogovorat so SK i SK+ da se emituvaat na Max TV , taka da voopsto ne se maci zatoa sto ocigledno ne im e dozvoleno seeuste bilo kakvi odgovori da ni davaat , a i od SK i SK+ ni kazaa deka ke ni soopstat dokolku ima nekoi novini t.e. koga ke bide sklucen dogovorot. POZZZZ

    Comment


    • #17
      Odg: premier liga u makedoniju

      sk od vas molk,od maxtv molk,nikoj ne kazuva do kade se rabotite a prvenstvoto si tece denes e mega derbito a ne mozeme da go gledame.dajte nekoe izvestuvanje koga ke se pustat kanalite ova nema smisla 10 dena se pregovara i nikakov epilog.poz

      Comment


      • #18
        Odg: premier liga u makedoniju

        доста со тие Maxtv,земи си ТоталТв и гледај ПЛ %QWT&W најсигурна опција ви е ТоталТв...

        Comment


        • #19
          Odg: premier liga u makedoniju

          Postovani gledaoci iz Makedonije

          Za sada ce u Makedoniji u ponudi biti samo Total TV Makedonija.
          To jeste najsigurniji nacin da gledate kanale SK.

          Za sve ostalo, a mislim na max i ostale operatere, mozete da ih zovete, da trazite da uvrste SK.
          Jer se oni pitaju.

          Vas SportKlub

          Comment


          • #20
            Odg: premier liga u makedoniju

            вртете ги сателитските спрема Еутелсат,претплата на ТоталТв и доста ќемкање $%&5qw7 тие исто сакаат да го зголемат бројот на претплатници а ова им е историска шанса на македонскиот пазар..

            Comment


            • #21
              Odg: premier liga u makedoniju

              Mozete li nam reci dali josh uvek ste u pregovorima sa Max TV?

              Comment


              • #22
                Odg: premier liga u makedoniju

                i BOOM TV isto tako

                Comment


                • #23
                  Odg: premier liga u makedoniju

                  od maxtv kazu da su pregovori slozeni.sta ima tu slozeno ne razumem,osim cena za emitiranja sk u nasoj zemlji.gde da trazimo odgovore od vas ili od maxtv?tko e kriv sto nemamo kanal?

                  Comment


                  • #24
                    Odg: premier liga u makedoniju

                    Ako moze da se kaze da je neko kriv, a pre ce biti ko se pita - onda su to oni.
                    Oni su ti koji zele ili ne zele da uvrste kanal u svoju ponudu.
                    Trazite kao gledaoci da zelite SK u ponudi, izvrstite pritisak.

                    Comment


                    • #25
                      Odg: premier liga u makedoniju

                      hvala puno.Polako stvari izadzu na svetlu.sada znamo gde tocno da upatimo pitanja zasto jos uvek nemamo kanal.poz

                      Comment


                      • #26
                        Odg: premier liga u makedoniju

                        Pa , ima jedno 1000 molba do Max TV , ali oni nikako ni da ni soopstu nesto ili odgovor da ni dadu.
                        Moze li da mi kazete dali spored vas kako stvari stoju , dali mislite da Max TV ce uspeti da se dogovori sa vama. Jer zelim da znam , ako mislite da nema nishta od toga onda da uzmem Total TV i da pocnem da gledam Premier Ligu.

                        Comment


                        • #27
                          Odg: premier liga u makedoniju

                          Od boom tv kaze da nije do niv ne znam sta dalje :S

                          Comment


                          • #28
                            Odg: premier liga u makedoniju

                            [quote author=Haris Kurbardovic link=topic=2757.msg156401#msg156401 date=1281981943]
                            Pa , ima jedno 1000 molba do Max TV , ali oni nikako ni da ni soopstu nesto ili odgovor da ni dadu.
                            Moze li da mi kazete dali spored vas kako stvari stoju , dali mislite da Max TV ce uspeti da se dogovori sa vama. Jer zelim da znam , ako mislite da nema nishta od toga onda da uzmem Total TV i da pocnem da gledam Premier Ligu.
                            [/quote]
                            брат земај си ТОТАЛ ТВ,друга опција немаш...не верувам во скоро време дека ќе можеш на друг провајдор ПЛ да гледаш..јас лично сум претплатник на ТТВ и задоволен сум а сега со СК и СК+ што да речам,фантастично...

                            Comment


                            • #29
                              Odg: premier liga u makedoniju

                              [quote author=kobrata link=topic=2757.msg156403#msg156403 date=1281982422]
                              Od boom tv kaze da nije do niv ne znam sta dalje :S
                              [/quote]
                              Понатаму ти остана само ТТВ и ништо друго,единствена легална опција...

                              Comment


                              • #30
                                Odg: premier liga u makedoniju

                                DA IMASHE SNIMANJE NA TOTAL TV ODMA KE SE PREFLEV , VAKA SAKAM DA VIDAM DALI MAX TV KE NAPRAVI NESTO. KAKO I DA E AKO NISTO NE NAPRAVAT JA DO KRAJOT NA NEDELATA SE PREFRLAM.

                                Comment

                                Working...
                                X