Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX (Sakhir)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX (Sakhir)







    https://www.formula1.com/en/champion...8/Bahrain.html

    Mala promena u kalendaru za početak ove sezone, druga trka održaće se na stazi Sakhir u Bahreinu, dok će treća biti u Kini. Timovi će imati mali logistički izazov da prebace sve što treba u Kinu za manje od 3 dana, no to nije prvi put da se takvi izazovi javljaju.

    Tokom 3 sezone, 2014-16, Mercedes je bez većih problema dominirao ovom stazom. Prošle sezone, Ferrari ih je nadjačao tokom same trke. Ipak, kvalifikacije su se pokazale još bitnijim ove sezone na prošloj trci, kao i pozicija na stazi. Bahrein nije staza teška za obilaženje, ali ovi bolidi ne funkcionišu kad prate jedan drugog. Bude li Hamilton otvorio žurku na kvalifikacijama, teško da će ga iko zaustaviti.

    Red Bull nekako ipak ne treba očekivati na najvišem stepeniku podijuma, zbog manjka snage njihove pogonske jedinice, iako mogu mnogo toga da nadoknade u krivinama tokom trke - što važi i za McLaren. Čak štaviše, ne treba isključiti mogućnost da bolidi Haas-a uspeju da ih iznenade u kvalifikacijama. Za očekivati je da ostali timovi ne upadnu u Q3, čak ni dva korisnika Mercedesovih pogonskih jedinica. Williams i Force India imaju prevelike zaostatke za ostalima, iako iz sasvim drugačijih razloga.







    Slično kao i na trci u Australiji, Seb obilazi Mercedese prilikom zamene pneumatika. Hamilton dobija poziciju od Bottasa putem timskih naređenja, što je opravda jer je završio 14s ispred Finca. Kimi je popravio utisak sa kvalifikacija, gde ga je Dani Ric pobedio, čak je malo falilo da se nađe na podijumu. Perez i Ocon su sjajnim vožnjama oduševili i nakon katastrofe u kvalifikacijama obojica su završili u poenima - Perez nadoknadivši čak 11 pozicija, a Ocon 4.

    Last edited by Vanja #66; 05-04-18, 12:56.

  • #2
    Svaka čast na uvodu, evo malo video materijala, onboarda i race edit prošlogodišnje trke.







    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

    Comment


    • #3
      Super uvod.

      Samo sličice se neke ne vide. Daj nam u full-u!

      Moram kažem... rano mi malo sad u sezoni. Mislim boli mene za logistiku i transport

      Comment


      • #4
        Sve se slike vide.
        UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

        Comment


        • #5
          Vidim da imaju 2 ikonice sa iksićima, pa reko greota. Ako se sve vidi. Nek se obriše ovo moje da ne smeta

          Comment


          • #6
            Imao sam problem i ja sad sa učitavanjem prve i poslednje, prebacio sam na odvojen hosting servis.

            Comment


            • #7
              Kimi uvek bio odlican u Bahreinu, mislim da moze do podijuma ovde.
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • #8
                Novo prednje krilo Force Indie


                If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                Comment


                • #9
                  McLaren ima takođe neke novine, mada još nema sasvim jasnih slika.

                  Comment


                  • #10
                    Mislim da ovde ne moze Meklaren ponoviti uspeh iz Australije, brza staza, dosta pravaca tako da mi trebalo mozda FI da nesto vise uradi i Wiliam neki bod da uzme. Zanima me kako ce Haas izgledati, jer su imali odlican tempo u Australiji.
                    Dreams are coming true.


                    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                    Comment


                    • #11
                      Magnusen je najludji lik u cirkusu

                      Comment


                      • #12


                        Prvi trening, kao što rekoše Srđan i Pavle, ne znači previše, čekamo drugi trening za realnije podatke. Leclerc već brži od Ericssona.

                        Evo je i pomenuta izmena na MCL33, očekivao sam da deflektor na bočnom uvodniku bude spojen sa podom, kad ono međutim.

                        Last edited by Vanja #66; 06-04-18, 15:28.

                        Comment


                        • #13
                          Vidim da Ferrari vezba da vrati uslugu Hassu Salu na stranu valjda Kimi nece dobiti kaznu ne znam ako Has nije dobio proslu trku nema razloga za to, a i glupo je
                          Odlican trening,fino ,samo zanima me sutra koliko je stanje sa meckama u q videcemo sta smo oslikali danas.. Ima ferrari sansu ovde ako trose manje gume od merdzi jedno stajanje i te kako. Ne znam jel do novog bolida ali Kimi kosntatno brzi od Seba do sada u svim treninzima ove godine,ili mu prosto mozda vise lezi novi bolid

                          Comment


                          • #14
                            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Sile View Post
                              Vidim da Ferrari vezba da vrati uslugu Hassu Salu na stranu valjda Kimi nece dobiti kaznu ne znam ako Has nije dobio proslu trku nema razloga za to, a i glupo je
                              Odlican trening,fino ,samo zanima me sutra koliko je stanje sa meckama u q videcemo sta smo oslikali danas.. Ima ferrari sansu ovde ako trose manje gume od merdzi jedno stajanje i te kako. Ne znam jel do novog bolida ali Kimi kosntatno brzi od Seba do sada u svim treninzima ove godine,ili mu prosto mozda vise lezi novi bolid
                              Kimi voli upravljiv bolid, koji ima blago pre upravljanje. Kimi i Hamilton voze tako, jako fin "input" imaju sa volanom i pod upravljanje im ne odgovara. Seb, sa druge strane, voli pod upravljanje, jer može da naglo savije volan i "divljački" uleti u sporije krivine. U bržim krivinama pod upravljanje odgovara svima više, jer je bolid stabilniji.

                              Ferrari trenutno ima bolid koji u sporim krivinama pre-upravlja. Bolid radi sa nižim zadnjim krajem nego što su očekivali (manji je tzv "rake" ugao) i to pospešuje pre-upravljanje na manjim brzinama. Svi bolidi imaju veći prebačaj aerodinamičke sile sa povećanjem brzine na zadnju osovinu, kako bi bili stabilni u brzim krivinama. Ali taj Ferrari zbog nestabilnosti difuzora u krivinama sa većim rake angle mora da radi sa manjim uglom i stoga ima manje sveukupno aerodinamičko prijanjanje.

                              Doneli su nove difuzore ovde, blago izmenjene, koji možda već rade bolje, pa je možda stoga ovoliki napredak. Međutim, Ferrari ima manji otpor od Mercedesa, a ovo je staza gde je maks brzina jako bitna, tako da je prerano da konkretno zaključimo.
                              Last edited by Vanja #66; 06-04-18, 20:01.

                              Comment

                              Working...
                              X