Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Cedevita Olimpija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cedevita svladala Zabok i plasirala se u poluzavršnicu. Ne znam tko im je sljedeći rival.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Cedevita je u finalu

      Comment


      • Bajo igrao 21 minut.

        Kup „Krešimir Ćosić“: Cedevita s +30 protiv Gorice ušla u finale
        14.02.2019.
        Kup „Krešimir Ćosić“: Cedevita s +30 protiv Gorice ušla u finale
        Cedevita je u poluzavršnici svladala Goricu 93:63.

        Zakucavanjem Ramljaka i tricom Cooka Cedevita je pokazala da je u utakmici od početka i ne računa na opuštanje bez obzira o kojem se protivniku radilo. 5:0 ostaje na semaforu više od dvije minute igre, odnosno do polaganja Papca i prvih poena za Goricu.

        No, Cedevitin stroj je od početka prejak za Goricu i serijom od +13 za 18:2 šalje jasnu poruku. Prva četvrtina završava s respektabilnih 25:11 za Cedevitu.

        U nastavku Cedevita progresivno povećava razliku pa najprije rutinski drži Goricu na petnaestak poena razlike, sve do trice Domagoja Bošnjaka kada razlika raste na 20 poena (44:24). Gorica ne nalazi snage za pružanje adekvatnog otpora te se na poluvrijeme odlazi s 51:31.


        Cookove dvije trice na početku drugog dijela utakmice daju naslutiti da Cedevita neće spustiti ritam pa nakon dvije minute treće dionice Cedevita vodi i 61:31.

        U posljednju se četvrtinu ulazi sa, za Goricu nedostižnih 74:45, a istekom vremena rezultat je 93:63 i Cedevita je sigurnim korakom ušla u finale Kupa.

        Elgin Cook je ubacio ukupno 20 poena za Cedevitu, a Jakov Mustapić je dodao 14 uz 6 skokova i 3 osvojene lopte.

        U redovima Gorice najbolja su bila dva Marka (Petrović i Baković) koji su svaki ubacili po 11 poena.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Eh, da igra za Buducnost mogao bi da postize 15,4 poena u proseku u EL. Sta ti je kad imas dobrog menadzera.
          You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

          Comment


          • Nije on za Futuru, on je za FMP.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Ma briljirao bi u napadu, samo pravi dosta faulova. MVP EL bi bio.
              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

              Comment


              • FMP ne igra EL.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Izvini, ali me ne zanima sta ti pises i to sto pominjes FMP. To mozes sam sa sobom.

                  Napisao sam samo da je steta sto ne igra u Buducnosti jer bi imao bas dobre brojke, kao i Bitadze.
                  You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                  Comment


                  • U redu, to je tvoje mišljenje sa kojim se ja ne slažem. Ja mislim da je dovoljno dobar za FMP.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Ne, ti ne mislis, ti trolujes. Dozvoli da ukratko rekapituliram sta se desavalo sve na ovoj temi: Temu si otvorio ti. I ranije se pisalo dosta gluposti (tipa, da Cedevita ima manji budzet od Mornara), ali to sad nije bitno.

                      Ti onda napises da ce Cedevita tesko do 2. mesta. A, cak i to nije bitno - pocinje novi ciklus dekkardovanja: mec je Cedevita - FMP, ti sve vreme pises kao da je ovo tema KK FMP. Onda sledi rasprava o Baju, pocinje poredjenje sa Bitadzeom i sada ti namerno povezujes Baja sa KK FMP jer mislis sam za sebe da si time nekome ultra - pametno doskocio, gledas se u ogledalo, kazes sam sebi "to care" i sta god je vec dnevna rutina kod tebe.

                      Time je zapravo pokazano da tebe ne zanima ni Cedevita ni Bajo, ni FMP - samo nepresusna i ocajnicka potreba da sebe barem negde predstavis kao nekog ko nadmudruje druge, kao nekog ko dominira nad "glupima i nesposobnima". Odatle, inace tupave konstrukcije poput "nista ti ne razumes, ja cu da ti objasnim". Jednostavno, tvoje namere su ovde mnogo zlocudne i samo zahvaljujuci ovoj moderaciji mozes da vredjas i budes bezobrazan - i da se trudis da budes bezobrazniji i agresivniji od drugih jer znas da ce malo ko da se uvlaci u to tvoje blato.

                      Dovoljno je pogledati samo ovu temu - samo par poslednjih strana - pokusana je normalna rasprava i zavrsena je poredjenjem hrvatskog centra koji skoro da ne igra ni u ABA sa Gruzijcem koji daje 15 poena i u evroligi.
                      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                      Comment


                      • Ne iskomentarisasmo duel Cedevite i Olimpije, koja je bila ozbiljan takmac s obzirom da su se borili da izbegnu fenjer/playout. Izuzetno je bilo neizvesno, dobiše Vitamini jedva 28 razlike.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Brutality [emoji41]
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Sve se menja u Cedeviti ulaskom Pullena.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Cook 2 lične, kod Future Jackson i Barović takođe.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • I Norris Cole i C. Clarke.
                                Last edited by dekkard; 25-03-19, 18:27.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X