Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Cedevita Olimpija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • KK Cedevita Olimpija

    Jedan od najjačih klubova u regionu, gotovo pa redovni pretendent na titulu u regionalnom takmičenju svakako zaslužuje da ima svoju temu. Svake godine se vidi organizacioni pomak i ne bi bilo iznenađenje da upravo popularni Vitamini budu jedni od narednih osvajača ABA prstena ili da zaigraju u najelitnijem evropskom takmičenju. Pišite o tome šta vam se sviđa, a šta ne u igri zagrebačkih narandžastih, što da ne i koga biste voleli da vidite u njihovom dresu naredne sezone!
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

  • #2
    Daj malo o istorijatu kluba, organizaciji, planovima.... da i mi, neupuceni, nesto naucimo.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • #3
      Nema potrebe da pišem nešto što lako može da se nađe na internetu. Eventualno ću ostaviti link ka oficijelnoj stranici kluba gde zainteresovani mogu saznati sve što ih zanima http://www.kkcedevita.hr/hr
      Cilj topica, kako sam već naveo, da se razvije diskusija o igri i trenutnim mogućnostima tima, uradi možda i neka uporedna analiza sa prethodnim sezonama... S obzirom da forum vrvi od košarkaških znalaca i zaljubljenika cenim da to neće biti problem.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • #4

        Comment


        • #5
          Mogao bi ti napisati nesto..
          Nismo vidwli jedan tvoj text o kosarci, analizu, samo kontriranje..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • #6
            Cedevita...definitivno trenutno u najboljoj formi od sva 4 tima u plej-ofu, izgleda da su se bas nastimovali. Fali im taj centar da budu i favorit za osvajanje. Nekad sam smatrao da bi nam Cherry bio odlicno pojacanje ali sad nisam skroz siguran, dok je Nikols za mene neocekivano (uz Vranjesa ) jedan od heroja dosadasnjeg plej-ofa.

            Comment


            • #7
              Originally posted by LosmiSK View Post
              Mogao bi ti napisati nesto..
              Nismo vidwli jedan tvoj text o kosarci, analizu, samo kontriranje..
              Kako bre nisi video, 95% postova je o kosarci a 5% je kontriranje kad bogohulis sa Radonjom....sta citas ti?

              Comment


              • #8
                Nadam se da niko ne spori formu i odličnu igru Cedevite, ali ono što je meni najjači utisak u ovom polufinalu protiv đetića je fantastičan skauting stručnog štaba Cedevite, bukvalno je pronađena uloga svakom članu rostera što rezultuje veoma ubedljivom igrom na obe strane terena. Naklon do poda Zdovcu!
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • #9
                  Cedevita deluje zaista dobro u ovom plej ofu.

                  Comment


                  • #10
                    Ovaj igrač mi je najprijatnije iznenađenje plejof serije i igrač koji je podigao svoju formu najviše od svih tokom sezone. Od Nicholsa, Cherry-ja su i očekivane ove igre koje prikazuju ali je Chris na kvalitetan način povezao frontcourt i dao timu čvrstinu koju nije imao u nekim prethodnim godinama. Pored njega i Markota igra na višem nivou od očekivanog uz sasvim pristojne partije Krušlina.

                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • #11
                      Dzonson nije mogao podici najvise formu posto prvi mec nije ni igra a u drugom jeste bio faktor x sa najvecim +- za 10 minuta...ali da se prica da je podigao formu...

                      Cedevita je imala problem igranja HL,EC I ABA lige i prosto su ih izmorili maksimalno..Nije HL teska ali treba putovati i igrati mec, tacno igrao protiv petlica..

                      Ced uprava je bila prezadovoljna sa Zdovcem na pocetku,posle je bilo problema ali nisu mogli izdrzati tempo..majstorica ce biti njihov 60 mec ako se ne racuna kup,a tu je jos 2-3 meca ne znam tacno..

                      Treba li su dovesti Badlingera ali nije uspelo na kraju transfer deadline ABA lige....Imaju sad svega 3 stranca, ako racunas Musu 4...spoj iskustva i mladosti...

                      Po meni im fali vise tecnosti u napadu i timske igre..najbolja su odbrana ABA lige a glavni problem im je generalno napad, najace oruzije u napadu je sigurno sut za tri poena ali ta kreacijia im puno fali u ABA ligi su po asistencijama tek 9 ekipa sto je vise nego zalosno...
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • #12
                        Vitamini su u pravo vreme tempirali formu, trenutno igraju u najboljem ritmu. Zdovc polako složio kockice da se napadne regionalni prsten. Samo mislim da ćemo se načekati da Cedevita preskoči taj poslednji stepenik i popne se na krov ABA lige. Uvek im zafali poslednja cigla da se zazida za klupsku istoriju.
                        Prvo trebaju preveslati Moraču pa tek onda pokazati da mogu biti adekvatan protivnik evroligaškoj ekipi.



                        Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

                        Comment


                        • #13
                          Најузбудљивији тренутак у историји овог клуба.

                          Comment


                          • #14
                            To će ostati i posle ove sezone.

                            Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Дијаз View Post
                              Најузбудљивији тренутак у историји овог клуба.
                              Fascinantna memorabilija, hvala Дијаз.Zbog ovakvih stvari je košarka najlepši sport na svetu.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment

                              Working...
                              X