Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Cedevita Olimpija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16


    Gledajuci sve 4 polufinalne utakmice, naravno ako mi nekako na guzove uspemo da prodjemo raspucani Mornar, uopste nisam vise siguran ko bi mi bio pozeljniji u finalu. Smatrao sam da je to bila Cedevita(nekako mi deluje da bi nam vise odgovarala) ali posle ovih muskih partija vise nisam siguran. Igraju jako i u kost. Potpuno neobicno za Cedevitu.

    Comment


    • #17
      Impresivna pobeda i istovremeno odmoreni nosioci

      U 20. kolu HT Premijer lige Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila Jazine Arbanasi 116:65. Ovo je za momčad Jure Zdovca 18. pobjeda u domaćem prvenstvu. Već poslije prve četvrtine Zagrepčani su uz 13 ubačenih poena Džanana Muse vodili 30:14 i poslije toga su bez problema kontrolirali utakmicu do kraja.

      U dresu Cedevite Džanan Musa upisao je 33 poena, tri skoka i sedam asistencija, Toni Perković ubilježio je 23 poena, tri skoka i dvije asistencije, Karlo Žganec 14 poena, osam skokova i dvije asistencije, Darko Bajo 12 poena i dva skoka, a Nik Slavica 10 poena, tri skoka i pet asistencija.

      "Nijedna utakmica nije lagana u ovom ritmu, gdje se moramo bazirati na ABA ligu i playoff. Svaka utakmica može biti zahtjevna, ali mi svakoj pristupamo jako, ozbiljno i profesionalno i s tim pristupom ostvarujemo ovako lagane rezultate. To kako su danas odigrali mladi igrači je još jedan dokaz kako se radi u Cedeviti i da se ozbiljno računa na mlade igrače. To je sjajan pokazatelj kako radi najbolji hrvatski klub", izjavio je nakon utakmice Musa.

      U redovima gostiju Teo Petani ubilježio 18 poena, tri skoka i tri asistencije.

      http://www.fibalivestats.com/u/HKS/803194/bs.html

      Sljedeću utakmicu Cedevita igra u nedjelju u 19:00h u Podgorici. Riječ je o trećoj utakmici polufinalne serije doigravanja ABA lige i Zagrepčani ondje moraju pobijediti, ako žele ući u finale ABA lige.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • #18
        Koga biste voleli pre u finalu, Mornar ili Zvezdu?[emoji41]
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • #19
          Originally posted by dekkard View Post
          Koga biste voleli pre u finalu, Mornar ili Zvezdu?[emoji41]
          Koja je tribina za navijace Mornara

          Comment


          • #20
            Ovo je topic o Cedeviti, otvori temu KK Mornar pa tamo piši o njima [emoji6]
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • #21


              Dekkard bira lakseg protivnika )
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • #22
                Mislim da prepterujete sa otvaranjem tema i da je neka "ABA liga" tema mogla biti za ostale klubove jer realo ni za temu KKP nema dovoljo zanteresovanih.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Ganac View Post
                  Mislim da prepterujete sa otvaranjem tema i da je neka "ABA liga" tema mogla biti za ostale klubove jer realo ni za temu KKP nema dovoljo zanteresovanih.
                  Ako može za Budućnost što ne može i za Cedevitu? Ima već oko 250 pregleda.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • #24
                    Cedevitu pratim samo zbog Muse. Mogli su biti i bolji samo da smanje divljanje pojedinih igrača, nemaš pojma koje vođa i koje glavni u ekipi. Ali vjerovatno je ovo zadnja sezona u kojoj Cedevitu pratim jer nadam se da Musa ide put NBA. Zdovc je Musu napadački baš unazadio, imao je odličnu tricu a sad je nema, imao je ogromno samopouzdanje, sad ga nema. Mislim da mu uloga u Cedeviti ne odgovara ni najmanje, on nije igrač koji će čoškariti već biti jedan od nosilaca ekipe a to može biti u jednoj ekipi kao što je Cedevita, po kvaliteti je TOP 3 igrača Cedevite.
                    Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

                    Comment


                    • #25
                      Druze musa igra 20-23minuta prosecno,sto u EC, sto u ABA ligi...pa mi je malo nejasno to da nema prostora..i da ga neko kuci, posto je u top 3 strelca..Ne znam sta bi ti konkretno od Zdovca..kakvu drugaciju ulogu..Malo mi je to nejasno..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Unofficialpage View Post
                        Cedevitu pratim samo zbog Muse. Mogli su biti i bolji samo da smanje divljanje pojedinih igrača, nemaš pojma koje vođa i koje glavni u ekipi. Ali vjerovatno je ovo zadnja sezona u kojoj Cedevitu pratim jer nadam se da Musa ide put NBA. Zdovc je Musu napadački baš unazadio, imao je odličnu tricu a sad je nema, imao je ogromno samopouzdanje, sad ga nema. Mislim da mu uloga u Cedeviti ne odgovara ni najmanje, on nije igrač koji će čoškariti već biti jedan od nosilaca ekipe a to može biti u jednoj ekipi kao što je Cedevita, po kvaliteti je TOP 3 igrača Cedevite.
                        Musa ima 18 godina, prepoznat je kao prospekt, data mu je minutaža što kaže Losmi, ali nije kalibar Dončića da mu prepustiš ključeve tima u ruke. Ima jako lepe cifre, iza ovog naizgled skromnog procenta za 3 od 32%, kriju se sedam utakmica bez pogođene trojke i tu vidim prostor za napredovanje pošto je očigledno stvar psihe i mladosti. Nadam se takođe da će se ukrupniti s godinama, jer sada izgleda đokovićevski. Ne bih se baš kladio na NBA, ali može da postane legit EL igrač.
                        Last edited by dekkard; 28-03-18, 19:17.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • #27
                          Pratim Musu od početka, prije nego je došao u Cedevitu. Nije problem minutaže već uloge u timu, Musa nije igrač koji je stajati u čošku i čekati hoće li ko kad dati loptu, već on je igrač koji traži loptu i ako je ima tad će pružiti najbolje što zna a zna mnogo. Bio je odličan šuter za tri poena a sad je loš baš iz razloga što je u napadu 4. ili 5. opcija a mislim da je jedan od najboljih igrača Cedevite. A i Zdovcovo konstantno galamljenje nakon svake greške, kako sam uspio primjetiti jedino na njemu pokazuje autoritet, svaka greška mu se gleda.

                          Možda je i mogao biti blizu Dončića da je Cedevita malo više pažnje posvetila, ne moraju onoliko kao što R. Madrid za Luku, ne očekujem da bude glavni u timu, nosilac već jedan od nosilaca, gdje bi imao malo veće ovlasti.
                          Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

                          Comment


                          • #28
                            Ovaj poslednji pasus se slazem. RM je dao neverovatan prostor LD, on je poceo jos pre tri godine, secam se tih tekmi, osedeo sam zbog njega ( kladionica ) a vec prosle godine je dobio prostor zbog odlaksa Rodrigeza a ove najvise moguce prostora zbog povrede Ljulja...Opet on kao glavni igrac im nije doneo trofej i mislim da dosta gube kao tim zbog njega,sta vise cudno je da je dobio toliko paznje po meni ali dobro...Kad vidis njegove procente suta za tri, nisu nista bolji od Musinih ali fizicki je dosta zreliji za seniorsku kosarku nego Musa sada...

                            Imace Doncic problema u NBA, pozicija na kojoj igra je teska, a nema bas neku motoriku da budem iskren i videcemo kako ce tu napredovati kad ode u NBA, retko ko se proslavi na njegovoj poziciji ali nadam se da hoce...

                            Oba igraca moraju da rade po meni bar na fizici i brzini, motorici itd...za NBA im toga treba bas bas...Laso jeste gurnuo Doncica ali nije dobio nagradu za to u vidu trofeja i po meni je diskutabilno sta treba jedan RM da radi, posto ga sigurno ne mogu zadrzati sledece sezone ali dobro to je njihova stvar, misljenja sam da ako im se ne vrati Ljulj u formi da opet nece osvojiti nista, kad gledas iz ovog ugla..Jedan Drazen je dao dosta toga evropskoj kosarci pre NBA, osvojio bukvalno sve medlaje,titule i razbio tonu rekorda...Pa cak i sa Sibenkom osvojio titulu koja im je oduzeta itd...

                            Ipak tad je bila druga prica, nisi imao amere u timu, imali su mladi igraci dosta vise prostora,sad je skroz neka druga prica...Musa je odigrao losu seriju, nije tu Zdovc kriv nista, dobio je prostora ali ga nije iskoristio..mora Musa pre svega popraviti igru jedan na jedan, gde je jedan Doncic kilometrima ispred njega...
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • #29
                              Po meni, nije bitno sada meriti Dončića i njega, bitno jeste da je veliki talenat i bez obzira što vam se ne sviđa da on sada nema loptu u rukama stalno - mislim da Zdovc pravilno radi s njim.
                              Mlad igrač koji prvo treba da nauči šta je odgovornst i tim a potom će vrlo lako da bude lider u Cedi.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • #30
                                Dizala se i buka sto Dario Saric nije dobijao vecu minutazu u pocetku kod Dude u Efesu...tek kasnije se vidi kako to kod nekih daje rezultat, pogotovo kod igraca kod kojih se dize veliki hype.

                                Comment

                                Working...
                                X