Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hortikultura

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Začinskom bilju su najvažniji Sunce i voda. Zalivanje zavisi, ne vole svi previše vlage...recimo nana, origano i matičnjak mogu svi u jedan veći zajedniči sud i oni baš traže vlagu... ali leti je neophodno redovno zalivanje, i to samo odstajalom vodom, bar 24h. Bašta je drugo, dok u saksijama samo odstajalom vodom i cveće isto tako zalivati.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • #17
      Originally posted by Nerealan View Post
      A i ja dok sam imao gde, nisam imao to u planu, sad kad nemam gde, imam želju. Valjda to tako ide Al sam sad smislio plan. Sledeće godine da posadim nešto i da joj ostavim da održava
      Što si stariji, sve više razmišljaš, tako to ide.
      Haha, odličan plan!


      Originally posted by miloolja View Post
      Sve Zola može uz malo muke da se nađe kod odrđenih proizvođača-prodavaca, ne preprodavaca na pijacama, pogotovu onih baba koje dolaze sabajle subotom i nedeljom, ali paradajza onog prvog koji je bio više na Suncu, a menje u plastenicima, baš retko ili ga imaju u kratkom periodu.
      To je to. I ja pokušavam da izbegavam preprodavce kad god mogu.

      Samo, i klima nam je nažalost otišla u .... A biće sve gora i gora. Ove nagle promene temperatura ubijaju. Pa onda poplave, pa suša, pa nevreme, pa mraz. Stvarno jadne sve biljke...

      To baš dosta odmaže. Npr. što se tiče voćki, u selu imam dosta šljiva i oraha. Bukvalno ništa nije uspelo prošle godine. Nije bilo ni da se napravi tegla pekmeza od šljiva. Trešnje nisam ni omirisao...

      Tuga velika....
      Last edited by z0La; 22-03-18, 14:11.
      I LOVE HOUSE MUSIC!!

      Comment


      • #18
        Pa kako da rodi kada svakog proleca isto ...otopli naglo, sve procveta, a onda udari mraz. Eno deda kuka...nece biti opet kajsija ko zna koju godinu zaredom

        tt
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • #19
          Bukvalno je tako. I ako se desi da preživi proleće, onda na red dođe leto i suše i grad.

          Prošlo leto jedno 20-25 dana ako ne i više nije pala kiša. Sve se živo posušilo. I onda posle toga udario grad i dotukao.
          I LOVE HOUSE MUSIC!!

          Comment


          • #20
            Originally posted by Nerealan View Post
            Meni stanodavac nije mesecima dolazio, ali nemam pojma, one dvo- ili tromesečne biljke daju 20-40g, što je ništa kada se prosuši. A neku veću ne bih uzimao

            Kakav je bonsai, to bih isto mogao? Koliko je zahtevan? Baš je onako Mijagi trip

            Uzeću jagode, samo još ne znam koje. Čeri paradajz isto, verovatno mini. Nanu, još neki začin,..
            Nije zahtjevan uopste. Djubris ga nekim granulicama jednom mjesecno, drzis ga dje je toplo i mora biti na suncevoj svjetlosti isto kao i svaka druga biljka, zalivas ga redovno i to je to. E kasnije kad pocne da se grana, malo ga trimujes(one mrtve djelove) i mozee da mu diktiras u kojem pravcu ce da se razvija tako sto koristis zicu.

            Ja kad sam kupovao, kupio sam i taj "alat" koji ti treba za kasnije: pinceta, "noktarica"/trimer, zica

            Jedva cekam da otopli da mogu napolje da ga iznesem svaki dan jer je ublijedio sad u toku zime

            Comment


            • #21
              Prošle godine sam hteo da uzmem neku biljku koja "upija" štetna zračenja po kući.

              To mi je više ljudi reklo. Samo sam zaboravio kako se zove...
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • #22
                Spatifilijum, difenbahija..?

                tt
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • #23
                  Ja sam cuo da je i kaktus dobar za nesto. E sad ne znam da li je u pitanju neka odredjena podvrsta ili moze bilo koji.

                  Comment


                  • #24
                    Sasvim moguće da je difenbahija, ali ne mogu da se setim 100%.

                    Uglavnom, znam da je vrlo teško nabaviti i da ja nisam uspeo tad.
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • #25
                      Ne bi trebalo da je tesko, nekada je bila bas rasprostranjena po nasim domovima, ima lepe velike listove prosarane belicastim sarama. Sigurna sam da je ima svuda, ne bi trebalo ni da je skupa.

                      tt
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by z0La View Post
                        Prošle godine sam hteo da uzmem neku biljku koja "upija" štetna zračenja po kući.

                        To mi je više ljudi reklo. Samo sam zaboravio kako se zove...
                        Difenbahija?

                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • #27
                          Evo zanimljive ideje za one sa nedostatkom prostora.

                          PS. Imam poprilicno iskustva sa gajenjem zacinskog bilja.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • #28
                            Nisam ni sumnjala da imas...neko mesiste za rostilj iz jos finijeg paca sa zacinima... mmmmmljaaac!

                            tt
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by miloolja View Post
                              Nisam ni sumnjala da imas...neko mesiste za rostilj iz jos finijeg paca sa zacinima... mmmmmljaaac!

                              tt
                              Ja ruzmarin ne gajim za svadbu, vec za marinat.
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by kronostime View Post
                                Ja ruzmarin ne gajim za svadbu, vec za marinat.
                                Apsolutno!
                                Jos ako je jegnjetina...


                                tt
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X