Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sto se tice utisaka... trke... to je splet okolnosti. Niti je McLaren najbolji od ostalih (to je Has) niti je Ferari najbrzi (to je Mecka). Bas sam citao neki clanak kako se Mecka poigrava sa konkurencijom i da doziraju brzinu kolko im treba te da ce do 2021 osvajati titule odnosno dok ne dodju nova pravila o motorima.
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • Staze su previše uske.

      Hamilton u 90% slučajeva uzima pol. Ima loš start pa to dodaje neku dramu, i sada da je pravac bio nešto duži ko zna gde bi pao, ali je odmah bila krivina.

      Ne kapiram kako to da cele prošle sezone najbži krug imaju Vetel, Rikardo, Verstapen, itd. Nikad niko iz Mercedesa.

      Comment


      • Originally posted by MarkoNFL View Post

        Ne kapiram kako to da cele prošle sezone najbži krug imaju Vetel, Rikardo, Verstapen, itd. Nikad niko iz Mercedesa.
        Najbrzi krugovi prosle godine:

        1. L.HAMILTON 7
        2. S.VETTEL 5
        3. K.RAIKKONEN 2
        4. V.BOTTAS 2
        5. S.PEREZ 1
        6. F.ALONSO 1
        7. D.RICCIARDO 1
        8. M.VERSTAPPEN 1

        Od Australije 2014 do Abu Dabia 2017

        1 Mercedes 43
        2 Ferrari 15
        3 Red Bull 13
        4 Force India 3
        5 Williams 2
        6 McLaren 2
        7 Toro Rosso 1
        Last edited by Alan; 27-03-18, 16:08.

        Comment


        • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
          Sto se tice utisaka... trke... to je splet okolnosti. Niti je McLaren najbolji od ostalih (to je Has) niti je Ferari najbrzi (to je Mecka). Bas sam citao neki clanak kako se Mecka poigrava sa konkurencijom i da doziraju brzinu kolko im treba te da ce do 2021 osvajati titule odnosno dok ne dodju nova pravila o motorima.
          Zasto mislis da Mercedes nece znati da napravi motor po novim pravilima? Tehnicka i finansijska podloga Mercedesa u odnosu na druge timove izgleda skoro ne iscrpno. Vlada ce dokle oni budu hteli a mogu ih zaustaviti samo celnici F1 kada im dosadi dominacija istih. Mercedes je u posednjih nekoliko godina dva puta debelo osamaren, fric sistem i vesanje pa su i dalje najbrzi. Prosle godine je procurelo da su pomagali Ferariju u razvoju da bi imali protiv koga da se takmice, red je da su ove godine pogurali Reno ili Red Bul.

          Comment


          • Originally posted by MarkoNFL View Post
            Staze su previše uske.
            Nisu problem uske staze, problem je aerodinamika koja previše zavisi od prednjeg krila. Postojala je odlična inicijativa da se to izmeni za prošlu sezonu. Naravno da je to potpuno propalo, FIA je podlegla pritisku određenih timova. Sve što je Alen napisao je fakat, ima puno razloga za manjak preticanja.

            Originally posted by Alen P View Post
            Slazem se donekle, problem sa obiazenjem je stariji od sadasnje turbo ere, pocinje jos od kraja devedesetih. Napredovalo za vreme Sumaher ere a usavrseno za vreme dominacije RedBula. Uzroci su da krenem prvo van bolida, u konfiguraciji staza, postale su uze, krivudave, sa sikanama, kratkim pravcima. Na sledecem linku moze da se vidi Hokenhajm kroz istoriju. http://www.statsf1.com/en/circuit-hockenheim.aspx
            Onada dolazimo do bolida, aero dinamika je takva da ide dobro samo kad je vodeci ili daleko iza onog ispred. Takozvani prjavi vazduh, Vanja bi mogo vise o tome. Sto se motora tice turbo motor bi mogao da ima prednosti pri preticanju, dignes pritisak malo kad treba i obiazi. Znam Vanja da je pritisak turbo punjaca ogranicen ali ima nacina da progura malo vise. Problem je sto motor mora da draje 4-5-7 trka. pa vozac i ekipa razmisljaju ovako; bolje danas i na sledecoj trci po 18 bodova nego da forsiram, upropastim motor i ostanem bez ijednog na obe. Sta je jos ostalo: gume, prosle godine su bie soidne ali moze tu da se poradi, i dalje jedno ostro kocenje obicno upropasti gume pa onda i trku. Kako onda da budu agresivni i obilaze - stedi gorivo, stedi motor, stedi gume, sta je onda F1 trka stednje ii najprestiznije automobilsko takmicenje. Za kraj jedo pravilo moze da se ukine sutra bez posledica, obavezno koriscenje dve komponente guma za vreme trke i start sa onim iz Q2. Dobili bi smo ne izvesniju taktiku i prirodnije ponasanje auta.
            Da se nadovežem, moje mišljenje, koliko god uživao u ovim nenormalnim aero površinama na bolidima, je da bi izmene pravila u ovom pogledu imale najveći uticaj. Te da bi i pravila za nenormalno mali broj pogonskih jedinica tokom sezone i ograničeno gorivo tokom trke bila sa drugom aero konfiguracijom imala manji uticaj na trke. Ovako, ceo paket je u tom pogledu bez veze. Nadam se nečem normalnom od 2021.

            Originally posted by Alen P View Post
            Zasto mislis da Mercedes nece znati da napravi motor po novim pravilima? Tehnicka i finansijska podloga Mercedesa u odnosu na druge timove izgleda skoro ne iscrpno. Vlada ce dokle oni budu hteli a mogu ih zaustaviti samo celnici F1 kada im dosadi dominacija istih. Mercedes je u posednjih nekoliko godina dva puta debelo osamaren, fric sistem i vesanje pa su i dalje najbrzi. Prosle godine je procurelo da su pomagali Ferariju u razvoju da bi imali protiv koga da se takmice, red je da su ove godine pogurali Reno ili Red Bul.
            Čitao sam da imaju preko 1500 zaposlenih u F1 timu. Ni RB ni Ferrari nisu na tom nivou. Što se tiče pomaganja Ferrariju sa pogonom, to je trač plasiran od strane Red Bulla 2015 kad su kukali za motor, pa kad im ni jedni ni drugi nisu dali. Ne pomažu se F1 timovi međusobno ako su rivali, drugo je RB i STR, Ferrari i Haas (i Sauber) i sl. Pomoć im dođe na kulturniji način.

            A ovo za fric i oslanjanje prošle sezone, to su sitnice, veruj mi. Doveli su Allisona u tim, vidiš kako im je brzinski sredio oslanjanje bez ikakvih dodataka.

            Imali smo neke dobre razmene preko radia na ovoj trci.

            Last edited by Vanja #66; 27-03-18, 19:01.

            Comment


            • Ne sumnjam da uzivas u aero resenjima, bio sam na salonu automobila, U projektu Drumska Strela kazu da su ostali bez najboljeg aerodinamicara ikad mada se javja i pomaze po malo.

              Nisam znao da Mercedes ima toliko zaposlenih, cini mi se da Reno ima oko 650. Ja sam prvenstveno mislio na Mercedes kao firmu, fabriku, ne moze me niko ubediti da nema pomoci i razmena imformacije izmedju F1 tima i razvojnog odeljenja fabrike.

              Comment


              • Originally posted by Alen P View Post
                Najbrzi krugovi prosle godine:

                1. L.HAMILTON 7
                2. S.VETTEL 5
                3. K.RAIKKONEN 2
                4. V.BOTTAS 2
                5. S.PEREZ 1
                6. F.ALONSO 1
                7. D.RICCIARDO 1
                8. M.VERSTAPPEN 1
                Počeo sam da pratim tu kategoriju od polovine prošle sezone, Hamilton je do tada napravio skor. Posle ni jedan, ali ok moguće da je vozio opreznije.

                Comment


                • http://en.mclarenf-1.com/index.php?p...stian%20Vettel

                  Comment


                  • Zavidim vam sto ste u mogucnosti da direktno gledate ove jutarnje trke

                    Srecna sam zbog pobjede Fetela i Ferarija ali ne idem u oblake. Nevjerovatan splet okolnosti prije svega, dosta srece ali i precizno odradjena taktika nakon onoga sto je situacija na stazi ponudila Ferariju. Ranijih godina su cesto grijesili u procjenjivanju kada da povuku vozace u boks. Fino peto mjesto za Alonsa iako me je iznervirao u Maleziji prosli put, ipak drago mi je vidjeti ga ponovo u gornjem dijelu grida. Has isto sjajan, i steta za taj nevjerovatan peh na oba bolida.
                    A da, i upisujem 1:0 za Leclerca u duleu sa Eriksonom.

                    Trka kao trka nije bila nesto pretjerano uzbudljiva, bar meni, ponajvise zbog nedostatka onoga sto ste svi vec naveli - obilazenja. Na zvanicnom YouTube kanalu F1 stoji video sa Top 5 highlightsa i nijednog obilazenja nema. Jos kad na to dodas cinjenicu da na stazi imas tri DRS zone, bruka ispadne jos veca. Najavu Halo-a sam prosle sezone docekala sa gadjenjem, ali sad sam potpuno ravnodusna. Jednostavno, vec su toliko ubili srz ovog sporta proteklih godina da mi ovo dodje kao samo kap u moru.
                    Sa druge strane, pohvalila bih novu grafiku. Jako mi se dopada.


                    A sad back-to-back Bahrein i Kina, i nadam se dvije dobre trke da poprave utisak iz Melburna.

                    Comment


                    • Originally posted by aquaria View Post
                      Zavidim vam sto ste u mogucnosti da direktno gledate ove jutarnje trke
                      Napiješ se u subotu veče pa ne možeš ustati u nedelju.
                      UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                      Comment


                      • Originally posted by Tarantula View Post
                        Napiješ se u subotu veče pa ne možeš ustati u nedelju.
                        AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHA Kralju
                        If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                        Comment


                        • Originally posted by Alen P View Post
                          Ne sumnjam da uzivas u aero resenjima, bio sam na salonu automobila, U projektu Drumska Strela kazu da su ostali bez najboljeg aerodinamicara ikad mada se javja i pomaze po malo.

                          Nisam znao da Mercedes ima toliko zaposlenih, cini mi se da Reno ima oko 650. Ja sam prvenstveno mislio na Mercedes kao firmu, fabriku, ne moze me niko ubediti da nema pomoci i razmena imformacije izmedju F1 tima i razvojnog odeljenja fabrike.
                          Preteruju, bolji su nego što misle o sebi. Kad smo pre 3 i po godine krenuli da pravimo drugo vozilo sa aero paketom, bilo je puno prostora za napredak. Sad kad se pravi već peti takav bolid, prostora je manje. Ali njihov trud je podjednako veliki kao i ranije.

                          Nema sumnje da se i Mercedes i drugi timovi koriste svojim drugim sektorima matičnih kompanija tu i tamo. Pa čak i razvoj za Red Bull radi RB Technologies, koji rade razvoj Aston Martin Valkyrie. I posle kako Force India ili Sauber do ove sezone da se takmiče sa ostalima.

                          Zato je Brawn u pravu, nema svrhe uvoditi ograničenje budžeta, to je nemoguće kontrolisati. Bolje od toga je formirati pravila koja će sa ulaganjem ogromnog novca u razvoj doneti minimalni napredak u vremenima. I to je teško formirati kako treba, ali rade to već godinu dana i radiće još bar godinu i po, pre nego što objave finalne verzije.

                          Comment


                          • Originally posted by Tarantula View Post
                            Napiješ se u subotu veče pa ne možeš ustati u nedelju.
                            Morate proširiti reputaciju pre nego li ga dodelite Tarantula opet.


                            Rosbergov vlog iz Australije

                            Comment


                            • Ma ja te jutarnje trke ne gledam, nego kad ustanem, oko 10-11 vratim unazad pa gledam u HD-u i do kraja ne otvaram vesti
                              Dreams are coming true.


                              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                              Comment


                              • Originally posted by bice View Post
                                Ma ja te jutarnje trke ne gledam, nego kad ustanem, oko 10-11 vratim unazad pa gledam u HD-u i do kraja ne otvaram vesti
                                Eee zato u mom slučaju uvek ustajem ujutru. Jer mi se pre mnogo puta desilo da kad ostavim posle da gledam snimak obavezno bi do snimka slučajno na neki način saznao rezultat trke

                                Comment

                                Working...
                                X