Announcement

Collapse
No announcement yet.

Grand Prix of Qatar

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
    Zaista bih se zacudio kad bi se Lorenco povuko pre Rosija pa mladji je 9 godina.
    I mene bi čudilo, ali me Rossijev ostanak u ekipi i sportu bar još 2 sezone još više čudi da budem iskren.

    Originally posted by AyrSen View Post
    Ja ne razumem sta je poenta tvog posta.
    Ako mislis da je uprava Yamahe zelela da Valentino ode iz ekipe, a da je smanjenje plate bio najbezbolniji nacin da se to dogodi znajuci da ovaj te uslove nece prihvatiti, onda prica da su ga nakon 2 godine katastrofalnih rezultata u Ducatiju zvali da se vrati nema smisla.
    I sta se sve dogodilo i ko je gde? Od povratka u Yamahu u poslednjih 5 (PET) sezona ima ukupno 10 pobeda (1, 2, 4, 2, 1). Da ne pominjem prethodne dve na Ducatiju u kojima je skupio celih 0 pobeda. Lorenco je u medjuvremenu osvojio dve titule.
    Uprava Yamahe je htela jednog vozača br 1 od 2011. ili da zadrži obojicu sa potpuno izjednačenim statusom. Rossi nije hteo izjednačen status, to nije krio. Ne verujem da bi iko na njegovom mestu uopšte razmatrao izjednačen status, kamoli prihvatio. Lorenzo je imao skoro istu ponudu za Ducati kao i Rossi, možda 1-2 miliona manje i da Rossi tamo nije otišao, Lorenzo bi. Yamaha je dovedena od strane oba vozača u poziciju da mora da izabere nekog od vozača za budućnost. Ne da može, već da mora. Odabrali su Lorenza, a neformalno su to presekli na FP2 u Mugellu 2010. Bilo je prilično jasno da će Lorenzo uzeti titulu jer je M1 bila fenomenalan bajk 2009. i 2010. i poslednje što želiš je da ti vozač sa titulom ode iz tima nakon titule. Primer Honde 2003. je najbolji primer.

    Lorenzo je uzeo 2 titule, tačno. 2012. je pokazao kvalitet, 2015. se desilo šta se desilo - svakako bi Yamahin vozač uzeo titulu. Ko je izgubio titulu u korist novajlije 2013? Misliš da bi Rossi to dozvolio da je bio na Lorenzovom mestu? Misliš da bi Marquez sad bio to što jeste da 2013. nije uzeo titulu? Nećemo znati nikad naravno, a ja lično imam razloga da sumnjam u takav scenario kada pogledam kroz istoriju šta se događalo.

    Comment


    • #92
      Originally posted by Vanja #66 View Post
      I mene bi čudilo, ali me Rossijev ostanak u ekipi i sportu bar još 2 sezone još više čudi da budem iskren.
      Sto te cudi pa on je lud za trkanjem.

      Jel neko zna ko je bio najstariji motociklista u istoriji sporta?

      Rossi nije hteo izjednačen status, to nije krio.
      Ovo nisam znao. Sad me malo razocarao.

      Da li on sada ima jednak status sa Vinjalesom?
      Last edited by Sam Hornish Jr.; 21-03-18, 15:24.
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • #93
        Loše sam se izrazio, ne status u timu u smislu ko ima podršku, ko prvi dobija nove delove, da li njegov kolega sme sa njim da se trka ili ne već "status" kroz primanja i drugo. Yamaha im je ponudila plate sa razlikom od 1 milion godišnje, tako što je Rossiju skinula 5 (sa 14 na 9) i Lorenzu podigla sa 3 na 8 - onih 5 koje su skinuli govoreći Doktoru da mu nude manje u cilju smanjenja troškova zbog tada aktuelne ekonomske krize. Problemi u pregovorima su počeli kad je Doktor saznao da pare zapravo idu Lorenzu.

        Što se tiče statusa i jednakosti u timu, sve tračeve da je Edwards dobijao lošije delove i da nije smeo da se trka sa Doktorom, Edwards lično je odbacio. Čisto da ne otvaramo opet i tu temu
        Last edited by Vanja #66; 21-03-18, 15:58.

        Comment


        • #94
          Sam čestitam 10 godina prisustva na forumu ako se ne varam.

          Comment


          • #95
            Originally posted by Vanja #66 View Post
            Yamaha je dovedena od strane oba vozača u poziciju da mora da izabere nekog od vozača za budućnost.
            Preciznije Valentino je postavio yamahi ultimatum "ili Lorenco ili ja" i na taj nacin ih priterao uz zid.
            Last edited by AyrSen; 22-03-18, 09:27.
            https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

            http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

            Comment


            • #96
              Lorenzo je isto tako rekao - ne ostajem ako mi plata ne bude kao njegova. Yamaha je napravila loš potez tad, vreme je vrlo jasno pokazalo.

              Comment


              • #97
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                Yamaha je napravila loš potez tad, vreme je vrlo jasno pokazalo.
                Ne bih se slozio...Roijevi (ne)rezultati u poslednjih pet godina, koliko dugo vec vozi za yamahu, govore upravo suprotno.
                https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

                http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

                Comment


                • #98
                  Ne bih ni ja sa tobom. Da nije otišao Rosi tada, a da je Lorenco otišao (to do sada nisam znao, pošto tad nisam pratio ništa van staze, samo trke) 100% bi uzeo još jednu titulu, a uveren sam i više od te jedne. Čak ni Markez ne bi uzeo debitantsku titulu, ma sve bi drugačije bilo. Al eto, najveća greška u karijeri mu je odlazak u Dukati, što je njegova sujeta prouzrokovala, jbg.. ne može da krivi nikoga osim samog sebe
                  Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                  До поновног сусрета, твој Швабо

                  mala H2H 2018/19
                  suicide
                  2019
                  velika H2H 2019/20

                  Comment


                  • #99
                    Ako se slažeš da 2013 ne razmatramo jer je bila povratnička sezona za Matorog (isto kao što nećemo da računamo ni 2017 jer je prva sezona za Lorenza na Dukcu i pored toga što je GP17 bila mašina za titulu, a čisto da pomenemo da je i Rossi bio povređen na nekoliko trka), situacija je sledeća:

                    2014:
                    Rossi 295
                    Lorenzo 263

                    2015:
                    Lorenzo 330 (uz sunarodničku asistenciju)
                    Rossi 325

                    2016:
                    Rossi 249
                    Lorenzo 233

                    2:1 za Matorog, uz asistenciju za Lorenza 2015. Šta li možemo iz ovoga zaključiti?

                    Comment


                    • Kakvu sunarodnicku asistenciju? Jel trebalo zabraniti Markezu da se trka protiv Rosija? Jel su ih svi trebali pustiti samo da se trkaju Lorenco i Rosi. To ti je kao da ove godine Rosi osvoji titulu a ja kazem "uz sunarodnicku asistenciju" jer mu je Doviciozo pomogao eto oduzeo je bodove Markezu ovu trku. Smesno mani se tih posla. Lorenco je 2015 zasluzeno bio sampion a Rosi je sam sebe ukopo onim potezom zbog cega je bio kaznjen.
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • Ne radi se o zabrani Markezu da se trka sa Rosijem, nego sto on(Mark) nije hteo da se trka sa Lorencom..

                        Comment


                        • Ma nemoj. Sad ces ti njima govoriti protiv koga da se trkaju. Hoces im govoriti i kako da voze? Pa nije Lorenco kriv sto Rosi nije imao svog Italijana da zasmeta Lorencu. Sto se Rosi nije potrudio da pobedi trku i Lorenca nego je bio bitku za 3. mesto i napravio nesportski potez zbog cega je i kaznjen. Sam je kriv.
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • Vanja je pogresio,mislio je samo na asistenciju,pa on svog sunarodnika Danija zamalo da ubije u Valensiji,dva puta.
                            Vanja,te brojke su nebitne,ne racunaju se i ne pamte,realno,to je 1:0 za Lorenca.
                            Last edited by Gargamel; 22-03-18, 20:03.

                            Comment


                            • E da jos nesto da dodam ako se radi o sunarodnickoj asistenciji sto onda Pedrosa koji je isto Spanac nije tu trku (u Maleziji) prepustio prvo mesto Lorencu koji je bio iza njega samo 3,6s a Rosi je bio daaaaaaaleko na 3. mestu. Ne nije ga pustio. Sto meni govori da je ovo bilo nesto licno izmedju Rosija i Markeza tj. koliko se secam Markez je Rosija krivio za neke 2 ranije trke i zato je vise voleo da Lorenco uzme titulu nego Rosi. A Rosi se trebo izboriti i sa jednim i sa drugim ako misli da je bolji od njih a ne sutirati se
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • Originally posted by Vanja #66 View Post
                                Ako se slažeš da 2013 ne razmatramo jer je bila povratnička sezona za Matorog (isto kao što nećemo da računamo ni 2017 jer je prva sezona za Lorenza na Dukcu i pored toga što je GP17 bila mašina za titulu, a čisto da pomenemo da je i Rossi bio povređen na nekoliko trka), situacija je sledeća:

                                2014:
                                Rossi 295
                                Lorenzo 263

                                2015:
                                Lorenzo 330 (uz sunarodničku asistenciju)
                                Rossi 325

                                2016:
                                Rossi 249
                                Lorenzo 233

                                2:1 za Matorog, uz asistenciju za Lorenza 2015. Šta li možemo iz ovoga zaključiti?
                                Naravno neću se složiti sa tobom pogotovo jer si pisao vrlo subjektivno. Naravno to je zbog ove "asistencije". Nikad Rosija nisam voleo, a tad mi je dao dodatni razlog da ga ne volim. I baš od tada mi se još manje dopadao zbog tog poteza. Vrlo je prosto ni Rosiju ni Lorenzu odlazak u Dukati nije ništa doneo i nije im to trebalo.

                                Comment

                                Working...
                                X