Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vise od posta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vise od posta

    Best of the best
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

  • #2
    Originally posted by olajo View Post
    Kakva A icenca. Dok smo bili konkurentni (borili se za play off), punili Arenu i pričali o budžetu od 5-6 miliona jevra, Đordi nas je odjebo na prvu. Sad sa ovakvim igrama, polupraznim Pionirom (Arenu više i ne spominjemo) mi pričamo o A licenci. No da se vratimo ozbiljnim stvarima. Podržavao sam igrače i trenera, dok su se borili ko' ranjene mečke, bez obzira na rezultat. Sada ko da gledam basketaše pod obalom (Kraljevčani znaju o čemu pričam). Ko dohvati prvi loptu šutira, bez naznake neke akcije a odbranu smo već apsolvirali. Pričamo o sigurnom osvajanju ABA i KLS, samo čime potkrepljujemo samouverenost. Najbolji roster? OK, a šta ako u tekmu uđu ko protiv komšija u finalu kupa? Kojeg mi to igrača imamo sa sigurnim poenima u rukama kad nam postave zonu a izoluju Roča? Mi najveću prednost imamo u unutrašnjoj liniji jer konkurencija ima petice za smehotres, ali mi tu prednost nikako ne možemo da iskoristimo. Bog te jebo, prođe čitava ABA (ligaški deo) a i EL je pri kraju a mi nemamo krštenu akciju za centre. Protiv groblja i njihovih "tornjeva" u reketu, nismo spustili niti jednu loptu centru da zida leđima, o akcijama dva na dva da i ne pričamo. Pa nas je jebena Igokea razbijala igrom dva na dva, proslavi se Rikić. Šta da očekujemo protiv Future, ako sa njima budemo igrali finale, kad nam njihove četvorke budu izvlačile ove naše slowmontion zvezde ili pogubljenog Lesora ili počnu da sipaju trojke? Ne zaboravimo da nas je Džikić tukao sa mnogo slabijim timovima i prekidao naše serije pobeda, kad smo imali bolje (odgovornije) igrače i krštenog trenera. Ko mantra se ponavlja kako Džikićeve ekipe padaju u formi kad je najbitnije. Pa svaka tradicija mora jednom da se prekine. Mi samo da molimo boga da sokići izbace Futuru, jer sa njima ipak lakše izlazimo na kraj (po mom skromnom mišljenju). Što se KlS tiče, bez obzira na razliku u rosteru, veliki je problem pristup utakmici. Oni grizu ko da im život zavisi od pobede. Sa druge strane mi imamo igrače za koje derbi ne znači ništa (uporediti samo pristup derbiju Veličkovića i Bjelice) i ko da čekaju samo kad će sve da se završi i kad će pod tuš. Oni što znaju šta je derbi ili nemaju objektivnih mogućnosti da poenterski doprinesu (Lazić) ili su skrajnuti od strane trenera (čitaj Dobrić u finalu kupa). Na kraju, najveći problem ipak predstavlja gazda tj. njegova sujeta. Za ono što je dosad uradio svaka čast. U ovom glibu se sjajno snalazi, što je rezultiralo i prekidom Partizanove dominacije. Ali šta sad? Ne može ovako do veka. Čovek jednostavno umišlja Zvezda to sam ja! Prijatelju, gde su ti sponzori, kamioni, avioni, A licenca? Dovedeš neiskusnog trenera koji gubi sve konce ali ne priznaješ grešku, jer je sujeta nenadjebiva! Kao rezultati se sumiraju u junu. OK, al šta ako bude kasno tada. Šta ako ne osvojimo ABA? Pa kod nas su igrači dolazili ili se vraćali (Đenka) ne zbog love, jer je uvek bila manja nego kod drugih a još i neredovna, već zbog igranja EL i mogućnosti da se dobrim partijama u istoj, zabode masni ugovor (Cirbes recimo). E sad ako nema EL, a sa lovom smo na vi, ko će hteti da dođe kod nas. Jedino klinci koji navijaju za Zvezdu, tu i tamo neki solidan ABA igrač i stranci na zalasku karijere koji ne mogu da potpišu ni za Grke ili Turke iz donjeg doma njihovih liga. Da li su ludi u Barseloni što u sred sezone promeniše trenera ili Bamberg. Da li su i oni trebali da sačekaju i svedu račun na kraju sezone pa tek onda da menjaju? Rećiće neko mi nemamo para niti ima dostupnih trenera. Aman ljudi, pa svaki trener koji je trenirao neki strani tim ili ABA ligaša bar dve godine je ime za Dušana. Koji je on tim to vodio i kakve rezultate je ostvario. Od kakvog takvog iskustva ima pola godine u FMP-u. Opet će neko reći izbacio je partizane. Da ali u kakvoj situaciji su oni tada bili. Nebi me iznenadilo da su namerno tankovali, jer su znali šta ih čeka u finalu. E ne mogu više Izvinite na dužini posta al sam morao da ovo izbacim iz sebe!
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • #3
      Mala ispravka. Oni su komšije u fudbalu, a u basketu su cimeri
      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
      До поновног сусрета, твој Швабо

      mala H2H 2018/19
      suicide
      2019
      velika H2H 2019/20

      Comment


      • #4
        Originally posted by kronostime View Post
        Zašto nisam iznenađen tvojim izborom Svi ciganski strahovi i frustracije u jednom postu. Šta li bi se tek pisalo da igramo sa vama u PO . Mislim da bi histerija bila veća nego 14/15 -te , posle našeg poraza u drugoj utakmici

        Comment


        • #5
          Originally posted by Šarac View Post
          Ne bi da ulazim u raspravu sa osobom koji je samo par cm viSLJi od FC. SumLJam da si kompetentan da pricas o kosarci sa tom zastrasujucom visinom a i obrazovanje ti je proporcionalno visini.
          Ocigledno da su navijaci prepoznali kvalitet tima vec posle drugog kola ove sezone da cemo biti kanta za El. Vec tada se na dan utakmice sa Barsom koja je prethodno kolo natrpala Pao da ce biti tankovana El.
          Pa imali smo i otvaranje prosle sezone da i protiv Darusafake nije bio pun Pionir, ali tada je Dejan Radonjic bio lemur pa mu je sin Dragan sve po spisku jebao zbog toga sto mu drvo po misljenju vecine navijaca Kuzmic sedeo na klupi. Vec tada je Luka oteran iz kluba sto je promasio zicer u poslednjoj minuti i vec tada su znali navijaci da cemo ispustiti plus 18 iz prvog poluvremena i izgubiti prolaz dalje pa nisu dosli.

          Svakako ce mu biti preneto da odobrovolji ovaj forum od par upisanih clanova da licno ponaosob se izvini za svaku gresku iz ove sezone.
          Klub je bio gledan i ljudi su visili na plafonu Arene kada je sastav cinio Lipovij, Radenovic, Rasko Katic, Tadija i ekipa protiv Budjavih, ali tada je bilo sta nakaza od ekipe ili su bili rezultati pa su svi verovali u lucidnost Nelsona na playu i energiji Tadije Dragicevica pa su hrlili da pune sve hale.

          Pisi i dalje nemam problem sa licnim prozivkama, samo malo pismenosti ne bi bilo na odmet ako vec baratas sa kosarkaskim znanjem i visinom naravno.
          Gle, meni se tipenfeler desi i prođe, ali tvoje boljke su na žalost hronične

          I dalje traje spinovanje, svaka čast, jbg kad sendvič nije za džabe. Ide li unutra podriguša ili ste avanzovali do mortadele? Ima li dodataka, jesu li kifle od pre tri dana?

          Ma koliko se upinjao da izvrneš istinu, to može da prođe samo kod tvojih sendvičara ali ne i kod nekoga sa gramom mozga.

          Dakle, navijači NISU slepi. Mogu biti zaslepljeni, ali kod većine ta zaslepljenost ima ograničen rok. Tako da muda za bubrege može da prodaješ ograničeno, ne baš svaki put i u svakoj situaciji.

          Ne možeš da pričaš o F4, a da s druge strane kompletno rasprodaš tim.

          Ne možeš da oteraš trofejnog trenera, a da onda na njegovo mesto dovedeš najnovijeg prizetka.

          Ne možeš za profesionalne funkcije u klubu postavljaš širu i užu rodbinu i prijatelje. Jer to onda NIJE profesionalni klub.

          Ne možeš da plaćaš fantomske igrače i da kukaš da nemaš pare.

          Ne možeš da koncipiraš tim gde će penzioneri biti ključni igrači.

          Ne možeš da odjebeš sistem koji je donosio titule da bi igrao neobaveznu i rekreativnu košarku.

          Ne možeš da mirno posmatraš kako sve odlazi u kurac da da ti sujeta ne da da nešto promeniš dok nije prekasno.

          Mogao bih ovako do sutra...

          A za kraj, ono što najviše veže navijače za tim je fanatična borbenost, volja i želja. Sistem koji je uspostavo Dušan Vujošević, a implementirao u svoje ekipe Dejan Radonjić.

          Sistem koji se zove "Borba bre!!!". I to je sistem koji nije floskula već način bitisanja u klubu. Sistem koji znači da protivnik može da bude bolji od tebe ali ne može da želi pobedu više nego ti.

          To je ono što je dovodilo desetine hiljada ljudi da gledaju ekipu. Ne Dejo Radonjić, ne igrači, ne rezultati. Već činjenica da su svi bili svesni da će igrači izginuti po ternu za pobedu pa makar je ne ostvarili. To je ono što stvara konekciju, što te tera da si uz tim i kada ide i kada ne ide.

          Možeš promeniti trenera, ali ne možeš promeniti ono ŠTO ČINI KLUB i očekivati da će ti tapšati zbog toga.

          Sem za sendvič.

          Ajd prijatno.
          Laki
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • #6
            - Dovoljno sam pismen da razlikujem greske u kucanju i osnove pismenosti koji se ogledaju u recima: ondak, sumLJam, visLJI, komeNdija, preCednik itd, ako ti se potkrala greska u kucanju pa si slovo dodao slucajno unapred se izvinjavam,

            - ponavljam, nikakvih problema nemam sa licnim vredjanjem, opasno bi se zabrinuo da neko od mojih najblizih prijatelja ili ne daj Boze dece nazove botom ili ulizicom, isprdkom ili koji god vec epitetom me nazvali ovde,kada nemas argumente onda je najlakse izvredjati sagovornika....,
            - odgovoricu samo na one konstatacije tvoje koji imaju dovoljnu tezinu da i dobijes odgovor, o nekim nebulozama je stvarno bespredmetno odgovarati,

            -citiraj ili postuj bilo kakvu izjavu da je klub zacrtao osvajanje EL, koliko sam ispratio medije i sve izjave iz kluba bila su tri cilja, osvajanje tri trofeje sa prioritetom na ABA LIGI,
            - Radonjic nije oteran vec mu je ponudjen novi trogodisnji ugovor dan posle osvajanje ABA lige, Dejan Radonjic je imao druge planove i srecom po njega licno sto je tako odlucio, verovatno bi doziveo najgora vredjanja na pola sezone od onih istih koji u krevet lezu sa salom Bayerna oko vrata a nisu stanovnici Nemacke, Dejan Radonjic suvise pametan covek, znao je on vec u maju planove svakog igraca ponaosob, on sebe nije video u novoj KKCZ pa da mu je ponudjeno 500 k po sezoni. Nije zeleo da ono ime sto je stekao u KKCZ da prospe sa par poraza u El i gubljenjem titule u ABA LIGI. A Radonjic da je odleteo posle Cibone verovatno bi sada bio na relaciji Sutjeske i Stelmeta i niko od novih postovalaca Dejana Radonjica ni suzu ne bi pustili za njim.
            - koliko sam ja upoznati niko od rodjaka nema nikakvu funkciju u klubu osim sto poslednja dva meseca Filip Covic igra. Ne znam kako ti ti rodjaci navodni nisu smetali kod osvajanja 10 trofeja a sada kada ih nema odjednom su rodjaci problem,
            - sto se tice igrackog kadra, nekada se pogodi, nekada se promasi, nekada su se odbrojavali dani za odlazak igraca koji su bili na dvomesecnim ugovorima,pisale se peticije da se otera trener, Stimara itd, u proteklih 7 godina sigurno je bilo vise pogodaka nego promasaja, rezultat toga je 10 trofeja, verovatno da nisu pogodjeni ne bi ni bilo trofeja zar ne?,
            - navijac koji puni arenu/pionir je digao ruke od ove ekipe pre nego sto je i pocela sezona, ta ista ekipa za kojom svi zale je u roku od 7 dana imala 20.000 gledalaca u Areni na jednoj utakmici a vec 7 dana kasnije nepunih 8000. Sta se promenilo u tih 7 dana da ista ekipa ima punu i polupraznu dvoranu, isti trener i igraci.Gde je sistem borba u kost, kako to navijaci nisu prepoznali kod iste te ekipe u roku od 7 dana.
            Odlazili su i bolji igraci nego sto su otisli proslog leta, ali nikada takvu elementarnu nepogodu nijedan sastav nije doziveo kao ovaj. Da ne pricam o uticaju fudbala i odvlacenje dela publike sa kosarke. O uticaju gradjevinskih preduzimaca sa tribine drugom prilikom,

            Ja se iskreno nadam da se ova prica oko ove uprave zavrsava vrlo brzo, ne mogu vise da jedem ove sendvice, vec sam debelo preko 100 kg, na 2 metara visine to se za sada i ne primecuje ali ako uprava nastavi dalje da salje ove sendvice imacu stvarno problem sa zdravljem a i linijom.
            Šarac
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • #7
              Originally posted by Ganac View Post
              Ja im bio poslao neke klipove...
              mitsku zver

              pipača vrha table

              Kao i maštovitog pleja koji se ne libi kontakta

              ALI kažu da je Čo kući i

              jer se igrao
              milionera
              pa je sada
              u klubu, do daljnjeg...
              Komsa
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • #8
                Originally posted by Laki21 View Post
                Za predsednika bih voleo čoveka koji će se baviti svojim poslom a neće biti attention whore. Prvi i osnovni zadatak; namicanje para za funkcionisanje kluba.

                Sportski direktor - čovek sa poznanstvima i vezama u svetu košarke, ali NE SAMO MEĐU MENADŽERIMA.

                Skauting služba - tim koji će se profesionalno baviti skautiranjem mogućih pojačanja, pre svega u manje poznatim ligama i takmičenjima, kao s one strane okeana.

                Stručni štab - ovom (za sada) nemam šta da zamerim.

                Tim - sastavljen sa težištem da može da funkcioniše kao snažna odbrambena celina. Selekcija se vrši prvenstveno po tome šta je igrač u mogćnosti da iznese u odbrani, kakav je karakterno, je li sposoban da se prilagodi timskoj igri i žrtvuje statistiku na osnovu iste, pa tek onda prema toma šta može u napadu.

                Na to se dodaje jedani ili dva igrača ekstra klase - plej i centar ili plej i 4/5 igrač, s tim što plej prvenstveno ima ulogu razigravanja tima pa tek onda poentiranja. Prototip Jović. Forsira se prvenstveno pik igra od koje sve počinje.

                To je to u najkraćim crtama, nemam vremena za duže pisanije.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • #9
                  Bogotac. Sad još samo da uzmemo 3D printer i da realizujemo njegove zamisli.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by la haine View Post
                    Bogotac. Sad još samo da uzmemo 3D printer i da realizujemo njegove zamisli.
                    Kralju.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Jimi22 View Post
                      Kralju.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by dekkard View Post
                        Mlad si, usijane glave, čitaš članke u nekom đubretu od novina umesto knjiga i otud ovakvi stavovi.
                        Nema nikakve servilnosti već samo činjenice gde smo i ko smo u aktuelnom trenutku. Nas će srbovanje učiniti da NESTANEMO kao narod, umesto da forsiramo znanje i progres u društvu, ovde se potura nacionalizam da bi se prikrila nesposobnost i nemoć da se društvo suštinski promeni nabolje.
                        To što prolazi kod nas, a ne u nekom drugom društvu najrečitije govori o nama.
                        Naravno da ovakve stavove nećeš nigde od političkih elita moći da čuješ, jer njih pre svega zanima popularnost a ne boljitak društva, zato što bi to značilo postojanje prave državotvorne politike, sa nekim planom i ciljem a od Đinđića to niko nije imao, zato je i ubijen uostalom od strane dna srpskog društva kojem ne odgovara osvešćenje nacije i okretanje istinskim životnim vrednostima koje jedno društvo vode napred.
                        Tradicionalne vrednosti su u redu, treba ih biti svestan i poštovati ih, ali s druge strane prošlost nikad ne može biti supstitucija za sadašnjost i budućnost. Ona se i potura da se ne razmišlja o turobnoj sadašnjosti i još turobnijoj budućnosti.
                        Poenta Kalinićeve priče je da svi pogledamo prvo u sebe jer se tu nalaze svi odgovori za naše probleme, a da ne izmišljamo da su drugi odgovorni za njih i pre svega je bio samokritičan pomenuvši da je sa jednim stavovima otišao u svet a kako se izmakao od ove trovačke tvorevine u kojoj je živeo predrasude su jedna za drugom nestajale.
                        Ne dele se ljudi po naciji, boji kože već po tome kako su vaspitani da li imaju elementarne ljudske vrednosti ili ne.
                        Što pre to shvatimo pre ćemo se izlečiti mi i društvo u kojem živimo.
                        +1000

                        Comment

                        Working...
                        X