Announcement

Collapse
No announcement yet.

Indian Wells 2018. - BNP Paribas Masters 1000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by MareLFC View Post
    Imao si ga Opelka, steta
    Prerano je video sebw kao pobednika pa ubrzao I gresio na glupostima.

    Comment


    • #62
      Ponovo je imao sansu, ne sme ovo da se propusta..
      Originally posted by Casiraghi
      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
      Originally posted by Casiraghi
      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
      Originally posted by Casiraghi
      Srecan Mane svima koji slave.

      Comment


      • #63
        Fritz nista nije napredovao, neverovatno koliko ti klinci tapkaju u mestu. Nikakav napredak u igri, mozda i losiji nego sto je bio.
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • #64
          To je i meni neverovatno, oni kao da razmisljaju: nece ovi ludaci doveka, nase je samo da cekamo i docekamo njihovu penziju
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • #65
            Originally posted by bojanaBG View Post
            To je i meni neverovatno, oni kao da razmisljaju: nece ovi ludaci doveka, nase je samo da cekamo i docekamo njihovu penziju
            Neki vala neće skoro u tu penziju iako bi trebalo...
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • #66
              Ako Novak bude zdrav pocetkom sledece godine ne vidim razlog zasto ne bi bio konkurentan za najvece titule naredne tri ili cetiri godine. Vratice se Marej, tu je Nadal i naravno Roger. Jos nekoliko generacija ce big3+1 bukvalno unistiti.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • #67
                Ma neverovatno sta propusta
                Originally posted by Casiraghi
                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                Originally posted by Casiraghi
                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                Originally posted by Casiraghi
                Srecan Mane svima koji slave.

                Comment


                • #68
                  Originally posted by Marija81 View Post
                  Neki vala neće skoro u tu penziju iako bi trebalo...
                  I ti neki tj. neko, vise napreduje i menja svoju igru od njih
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by bojanaBG View Post
                    I ti neki tj. neko, vise napreduje i menja svoju igru od njih
                    Pa baš. Evo pogledaj Novaka, Rodžera i te "matore" - menjaju ,rade , kombinuju, popravljaju...a klinci kao da ih je neko naterao da igraju i misle da će nešto uraditi tek kada ovi "padnu" pa se i ne trude.
                    I realno frustrirajuće je gledati ovu decu - samo servis i udri - igranje bez ideje,nadmudrivaja (da ne kažem glave)
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • #70
                      Uspeo je sam sebe da pobedi, strasno
                      Originally posted by Casiraghi
                      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                      Originally posted by Casiraghi
                      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                      Originally posted by Casiraghi
                      Srecan Mane svima koji slave.

                      Comment


                      • #71
                        Otkad nismo gledali pravi teniski klasik? Koliko je vremena proslo?
                        Ko zna koliko ce vremena proci pre nego sto se stvari ponovo poklope kao prosle i ove decenije. Troje igraca uzelo 50 slamova, bolest...

                        Tesko cemo svi mi pratiti tenis ovim intezitetom kada "starci" odu na zasluzen odmor
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • #72
                          Ne mogu da verujem kako je izgubio ovaj mec
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Indigo View Post
                            Otkad nismo gledali pravi teniski klasik? Koliko je vremena proslo?
                            Murray-Wawrinka RG

                            Comment


                            • #74
                              Lepsu teniserku od ove Zhuk odavno nisam video, kakve crne Busar i Sarapova...
                              Originally posted by Casiraghi
                              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                              Originally posted by Casiraghi
                              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                              Originally posted by Casiraghi
                              Srecan Mane svima koji slave.

                              Comment


                              • #75
                                Glede mladih igrača, situacija je neuporedivo bolja nego što je bila 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014. i 2015. Tada nije bilo bukvalno nikoga na vidiku ako izuzmemo Tomića koji je obećavao vrlo kratko, no ni on kao tinejdžer nije došao do finala na nekom turniru. Zamislite da od avgusta 2008. i Čilića do januara 2016. i Ćorića nijesmo imali tinejdžera u finalu nekog turnira. Pa to je preko 7 godina, ljudi, to je nenadoknadiva praznina. I odjednom te 2016. imamo u januaru Ćorićevo izgubljeno finale, u februaru Fritzovo, u aprilu opet Ćorićevo, pa u maju i junu Zverevova takođe izgubljena finala, da bi seriju izgubljenih finala prekinuo upravo Zverev u septembru iste godine, te isti igrač u februaru 2017. uzeo i drugu titulu, pa seriju titula dopunjava u novembru Rubljov. Ove godine u januaru već imamo (izgubljeno) finale De Minaura, ali ajde da baš ne cjepidlačim sa pojmom „tinejdžer“ jer je Kyrgios u maju 2015. Igrao finale sa 20 godina i nekoliko dana (izgubio), da bi u februaru ove godine Tiafoe osvojio titulu sa 20 godina i mjesec dana. Dakle, nečeg u prethodne dvije godine ima. Ovdje ne govorimo o strašnim dostignućima, ali pogledajte samo neka imena kad su ATP titule u pitanju za sve ove sušne godine pa i ove kada su se desila finala mladih igrača, a to su uglavnom turniri kategorije 250 gdje najjači rijetko igraju.

                                Problem je sljedeći. Metaforički rečeno, kao kad neki čovjek radi dobro plaćen posao duže godina sve dok firma u kojoj radi ne ode u stečaj. On nije previše zabrinut, jer ima veliku ušteđevinu i godinama je troši ne trudeći se da nađe novi posao, no zalihe se polako smanjuju i sad je prinuđen da radi za neku siću koja mu neće omogućiti egzistenciju već se samo „krpi“. Prevedeno na teniski rječnik, generacije koje su stvorene zaključno sa 2008. godinom stižu godine tj. povrede i samo se možemo nadati da će se neki od njih oporaviti, kao i da će se nastaviti niz finala mladih igrača kako bi iz tog kvantiteta izronio i kvalitet. Možda nije realno da neko od njih bude Đoković ili Murray, ali neće valjda biti ni Rochus ili Vinciguerra. Fritz bi taman mogao biti kao Nishikori jer su sličan put imali kod prvog ATP finala, ali je Kei imao više sreće sa protivnikom. No Nishikori i nije najviši nivo nikad bio ni blizu.

                                Skoro sam gledao finale US Opena 2004. između Federera i Hewitta koji su tada imali po 23 godine. U pauzi između drugog i trećeg seta na CBS-u javljaju da je pobjednik juniorskog US Opena izvjesni Andy Murray koji važi za velikog britanskog talenta i da je u finalu pobijedio Sergeja Strahovskog. Kakav flash-back! Već naredne godine na Wimbledonu Murray gubi od Nalbandiana (23) u trećem kolu nakon vođstva 2:0 i to isključivo zbog grčeva. Prethodno na Roland Garrosu Đoković predaje Coriji (23) pri rezultatu 1:1 u setovima, a Coria još uvijek nije imao psihološku krizu u koju će nedugo zatim, nažalost, upasti. Nadal je tek bio van svake kategorije jer je fizički već bio spreman. Kakva vremena! Kad odmah vidiš nekoliko tenisera bez sumnje da će ostati samo talenti. Sada je već sve neizvjesno i jedino se možemo nadati.
                                Last edited by amnesiac; 09-03-18, 00:48.
                                Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                                Comment

                                Working...
                                X