Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kriptovalute

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ja sam bacio pogled na brzinu. Ima baš niske ocene, a i sam koncept je nejasan.

    Comment


    • #32
      Vidim koji im je koncept.

      Ako je tako, onda se postavlja pitanje, da li prihvataju crypto razmenu?

      Dakle kripto za kripto. Jer su u tom fazonu, tako kažu.

      Comment


      • #33
        Sajt buy.bitcoin.com je ok za kupovinu preko bilo koje kartice. Može iz Srbije, ne prave nikakav problem. Postoji i localbitcoins.com, preko kog direktno kupuješ od ljudi iz zemlje u kojoj si ti. Međutim, ljudi koji ih prodaju iz Srbije ovde daju jako visok cenu, preko 30% veću od kupovne. Postoji i online menjačnica ecd.rs preko koje je moguće kupiti, neki od prvih ljudi koji su ušli u bitcoin priču u Srbiji su je osnovali, ali ne znam tačno kako se radi sa njom. Za spectrocoin ne znam, ali ako ima i 10-15% ljudi koji daj neativne ocene, tu nešto nije kako treba.

        Comment


        • #34
          Originally posted by MarkoNFL View Post
          Vidim koji im je koncept.

          Ako je tako, onda se postavlja pitanje, da li prihvataju crypto razmenu?

          Dakle kripto za kripto. Jer su u tom fazonu, tako kažu.
          Mozes sa altcoinima iz nekog drugog walleta da kupis BTC, ETH, XEM ili DASH na njihovom sajtu, ali ne mozes npr BTC da menjas za neki altcoin.


          Originally posted by Vanja #66 View Post
          Sajt buy.bitcoin.com je ok za kupovinu preko bilo koje kartice. Može iz Srbije, ne prave nikakav problem. Postoji i localbitcoins.com, preko kog direktno kupuješ od ljudi iz zemlje u kojoj si ti. Međutim, ljudi koji ih prodaju iz Srbije ovde daju jako visok cenu, preko 30% veću od kupovne. Postoji i online menjačnica ecd.rs preko koje je moguće kupiti, neki od prvih ljudi koji su ušli u bitcoin priču u Srbiji su je osnovali, ali ne znam tačno kako se radi sa njom. Za spectrocoin ne znam, ali ako ima i 10-15% ljudi koji daj neativne ocene, tu nešto nije kako treba.
          Probacu ovaj buy.bitcoin.com
          Preko localbitcoinsa i ecd.rs bude dosta skuplje...

          Comment


          • #35
            Mislim da sam već pisao ovde, provizija na bitcoin.com (simplex) je 7.5% i na kupovinu i na prodaju. ecd.rs je 6% kupovina, 5% prodaja kriptovaluta. Na berze iz Srbije ne može da se uđe (bar ne one koje daju opciju kupovine za novac), a tamo je praktično bez provizije, i kupovina i prodaja.

            Comment


            • #36
              Da li može da nađe nekoga ko prodaje i uplati mu - izvrši transakciju.

              Comment


              • #37
                Može preko ovog localbitcoins.com, ali tu drmaju baš visoke cene. Da li postoji još neki portal baš u Srbiji koji pruža takvu mogućnost, ili možda ima neki forum gde ljudi mogu da stupe u kontakt, to ne znam... Ali iskreno, cela priča je toliko bogata prevarama i krađama, da bih se držao dobro poznatih i kredibilnih servisa. Šta god da nađeš da je (skoro) previše dobro da bi bila istina, sigurno je da nije istina.

                Comment


                • #38
                  Limune, vidi da li moze preko ove brokerske kuce, bas me zanima.

                  http://www.regalassets.com/a/8755 /

                  Oni su broj 1 za zlato na svetu, ali kao i ostali presli su i na kripto.

                  Imaju Srbiju na listi.
                  Last edited by MarkoNFL; 16-02-18, 08:37.

                  Comment


                  • #39
                    BTC se po svemu sudeći - stabilizovao. Varira između 9.8-10.3k i imao je stabilan rast u proteklih 12-13 dana. Ukoliko neko želi da se ozbiljnije bavi ulaganjem u to, preporučujem rudarenje pre kupovine za keš. Dugoročno je isplativije, ali ne BTC, kao što rekoh i ranije.

                    Comment


                    • #40
                      Meni deluje da je neko namerno izazvao pad, da bi kupio po manjoj ceni.

                      Veliki su to igraci...

                      Kad sam video da se u Vegasu prebacuju na crypto sve je jasno.

                      Comment


                      • #41
                        Sta mislite o

                        https://icobench.com/ico/perkscoin

                        Comment


                        • #42
                          Ne mora niko da izaziva pad, to je prirodan i često viđen tok na berzama. Brz uspon povlači i brz pad. Samo što je berzanski uspon i pad 20ih godina 20og veka trajao skoro 3 godine, a sad je trajao možda pola godine. 1999-2000 je bio uspon i pad kad su svi pojurili u dot-com kompanije, kad je nastao tzv dot-com balon. To je trajalo malo više od godinu dana.

                          Comment


                          • #43
                            Krace... ali su ljudi danas "osetljiviji" odmah propast sveta i kripta.

                            Comment


                            • #44
                              Vanja, šta nam treba da otvorimo kripto menjačnicu u Srbiji?

                              Comment


                              • #45
                                Uf, ne bih znao. Mislim da bi to moralo da se porkene kao trgovinska firma, jer naš zakon ne prepoznaje kripto valute, pa tako ni kripto menjačnice. Koliko sam čitao, ni knjigovodstvene agencije ne znaju tačno kako bi se to odradilo, što se regulativa tiče to je malo plivanje u mutnom. Proguglaj malo, ima foruma lokalnih zajednica o ovoj tehnologiji i kripto valutama. Ako ne nađeš, pusti mi privatnu poruku.

                                Comment

                                Working...
                                X