Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kriptovalute

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kriptovalute

    Vidim da su svi živi forumu otvorili i ovo temu.

    Razumem se kao nešto. A i kladioničarski mentalitet.

    http://www.regalassets.com/a/8755 /

    Tražio je čovek koja je najjača brokerska kuća, ja sam našao da je ova.
    E sad njega, a i mene zanima kako ja to da lepo trasferišem u kešericu?

  • #2
    Imaš već BTC ili ćeš tek kupovati? Ili neku drugu valutu?

    Comment


    • #3
      Neku drugu hoću koja je sada u 2. fazi, dakle još nije u opticaju.

      Elem čovek postavi na forumu pitanje koje me baci u trip - koji wallet koristite i kako vršite transfere.

      Comment


      • #4
        Iz Srbije se može kupiti BTC, ETH i LTC. Preko Simplex-a (buy.bitcoin.com) možeš kupiti BTC preko neke kartice za online kupovinu (u stranim valutama naravno) i pre kupovine moraš da imaš njihov wallet. Skineš android app npr ili tako nešto. Simplex uzima 7.5% proviziju na kupovinu i na prodaju BTC i BCH valuta. U Srbiji postoji online menjačnica - https://ecd.rs/ sa malo manjim provizijama.

        BTC je trenutno u padu, ali ljudi samo gledaju dnevni obrt i cenu, pa misle da opet krene da raste kad mu za pola sata skoči vrednost 10-15%. BTC je osnova za sve valute, pa su tako i druge valute u padu. U odnosu na BTC, neke valute su u porastu, stagniraju ili padaju, moraš da pratiš berze da bi video šta i kako. U suštini, očekivanja su da će BTC pasti na $4k ili čak i niže, mada ako u narednih 2-3 dana ostane na ovoj ceni ili skoči malo (sad je oko $8.5k) onda je to skoro siguran znak da se oporavio.

        Ako te zanima da kreneš od negde - prvo kreni da čitaš o svemu tome i da se informišeš, da ne bi (mnogo) bacio pare.

        https://blockgeeks.com/cryptocurrency-investing/

        https://blockgeeks.com/guides/what-i...in-technology/

        https://blockgeeks.com/guides/how-to...ptocurrencies/
        Last edited by Vanja #66; 10-02-18, 10:14.

        Comment


        • #5
          Hvala na informacijama!

          Posebno za menjačnicu! Pojma nisam imao.

          Ukapirao sam ja da su kriptovalute budućnost. Odavno novac više nije u papirnom obliku. već u elektronskom.

          Comment


          • #6
            I ja sam relativno skoro počeo da pratim sve to, ali sam brzo pohvatao. Mora se istraživati puno, ali isto tako mora da se krene od osnova. Kripto valute kao takve možda i nisu budućnost (trogvina iz crnih izvora nije regulisama, za teroriste i mutne organizacije to je prelepa prilika da neopaženo vrše transfer novca, ogromnog novca) ali blockchain tehnologija najverovatnije jeste. Došli smo do stadijuma dovoljno široko rasprostranjenih računara, procesne moći i memorije da se takav sistem - gde svi učesnici u održavanju sistema pamte i imaju sve podatke - može ostvariti. A da ne pričamo o brzini transfera podataka i nezamislivoj bezbednosti sistema - upravo zbog tolike enkripcije.

            Velike kompanije uleću u tu priču, banke uleću sa svojim platformama i sarađuju sa postojećima. Za 5 godina, sve ovo će biti znatno rasprostranjenije.

            Comment


            • #7
              Istok Pavlovic je pricao uopsteno o tome u Balkan Infu dva puta, zainteresovalo me ali sam skeptican za njeno probijanje kao glavne valute, kod nas tek da ne pricam. Sta su vasi izvori koji su vas uverili da je to investicija za buducnost?
              insta: engleski_dopisnik

              Comment


              • #8
                Baš taj deo sam ukapirao.

                Kako funkcioniše blockchain, hajde da kažem.

                Valute će da fluktiraju, ali blokchain je tu i ostaće.

                Kapiram ja to da su oni to razvili jer je mnogo lakša transakcija proizvođač - dobavljač.

                Svaki dan čovek nauči nešto novo.

                Mi zaostajemo 200 godina (realno) mi smo na nivou nekog poljoprivrednog stadijuma društva.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by NSG View Post
                  Istok Pavlovic je pricao uopsteno o tome u Balkan Infu dva puta, zainteresovalo me ali sam skeptican za njeno probijanje kao glavne valute, kod nas tek da ne pricam. Sta su vasi izvori koji su vas uverili da je to investicija za buducnost?
                  Zaboravi na BitCoin. Već ukapiraj blokchain.

                  Evo kako, kada uđeš u Maksi - koliko novca je prometu u kešu, a koliko ide preko kartice u elektronskom obliku, da ne idem dalje.

                  Comment


                  • #10
                    Ne zaostajemo puno zapravo, postoji oko 5-6 blockchain platformi koje se razvijaju sada i kod nas Blockchain će omogućiti brz, pouzdan i (praktično uz teoretski) neprobojan sistem transfera informacija. Te kriptovalute su ništa drugo do informacije, ko ima koliko čega. Postoje već razne boljke u sistemu, ali nove platforme otklanjaju sve te boljke postepeno (neke ih predviđaju i uspešno otklanjaju unapred). Verovali ili ne, BTC je po tom pitanju jedna od najneoptimalnijih platformi, ali je prvi i još uvek najrasprostranjeniji sistem. Iako, ruku na srce, njegov udeo u ukupnom tržištu ubrzano opada i ne verujem da će ono biti ikakva budućnost. Pioniri su retko budućnost, ali pokreću promene i to je njihova najvažnija uloga.

                    NSG, izvora je puno na internetu, ali treba probrati informacije. Glavne informacione kanale ne treba uzimati zdravo za gotovo jer vrlo površno prate sve to.

                    https://hackernoon.com/

                    https://coincentral.com/

                    https://hacked.com/

                    Neki od stručnijih sajtova koji se bave ovom tematikom.
                    Last edited by Vanja #66; 10-02-18, 10:45.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by NSG View Post
                      Sta su vasi izvori koji su vas uverili da je to investicija za buducnost?
                      Blockchain je tehnologija koja ce napraviti revoluciju u mnogo cemu. Ne mislim samo na finansijski sektor, vec na sve. Blockchain moze postati nov "internet". Sto se novih kripto valuta tice, pitanje je imaju li buducnost obzirom na to da sada i banke ulazu u tu tehnologiju. Moje misljenje je da ce se sve to ugasiti ako velike banke dogovore neko zajednicko resenje. Medjutim, procice mnogo vode ispod mosta dok se to dogodi, tako da i dalje ima vremena da se napravi nesto novca. Ali da je neka trenutna kripto valuta investicija za malo dalju buducnost, nije.
                      Last edited by bici; 10-02-18, 11:01.
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • #12
                        Hvala Vanja, obraticu paznju na ove sajtove, vidim da si ozbiljnije u ovom
                        Marko, to je nas maksimum, prosecan Srbin je tek naucio da koristi bankomat, malo ozbiljniji ne zna za postojanje net bankinga, a sta da pricamo o internet kupovini, placanju racuna preko interneta..verujem da je ispod 10% stanovnistva u ovoj poslednjoj grupi. Mislim da nam treba jos edukacije o tome, a gde se tu informacije o placanju, vrednosti i verovanju u kriptovalutu
                        insta: engleski_dopisnik

                        Comment


                        • #13
                          Tako je uvek, za sve što se dešava. Ko je spreman na rizik i sposoban da shvati važnost velikih promena, može da iskoristi to na najbolji mogući način.

                          Što se tiče novih valutica koje stalno izlaze, velika većina su muljanje (i aktivno se radi na tome da se to muljanje smanji) tako da treba biti obazriv. U suštini, došlo se do nivoa kad ozbiljne priče ne nude puno svojih tokena i novčića za neku postojeću. Najveći broj novih platformi izlazi na Ethereumu, pa za 1 ETH nude nekoliko hiljada svojih tokena. Kineski pandan Ethereuma, NEO, je na steroidima u odnosu na Ethereum kao platforma, radi se za 10k transakcija u sekundi (Eth ima teoretski maks od 30 TPS, ali će podići to tokom ove godine) i ove godine imaće preko 30 tokena na svojoj platformi. To su dve trenutne, može se slobodno reći meta-platforme, koje rade i na mnogo čemu drugom osim novih tokena. Razlika je u tržištu koje gađaju, kao i u tome što je ETH već poznat mnogima, takoreći established. NEO ekipa radi na saradnji a kineskim vlastima, što može biti njihova prednost u budućnosti, zbog azijskog tržišta.

                          Comment


                          • #14
                            Lepo Vanja, da nas ti savetuješ ubuduće.
                            Bićeš i naš broker ;)

                            Comment


                            • #15
                              Nema brokera, to je najlepše. I nisam nikakav stručnjak, niti savetnik Takse na berzama su male, samo treba naći i novčanike koji uzimaju malu proviziju. I najbitnije od svega - ko god se razmišlja da uđe sa nekim novcem u to, neka ga smatra unapred izgubljenim. Stoga uložite samo onoliko koliko možete i želite sebi da priuštite da izgubite. Nekom je to 100-150 dolara, nekom je to 1000, nekom 10k...

                              Comment

                              Working...
                              X