Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kriptovalute

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Bolje ti lepo dolazi ovde, nego da ti ja dolazim rekao bih na F1
    Mada jedva čekam da počne GP.

    100$ evo moj tip PerksCoin.

    Comment


    • #17
      Ko se interesuje, neka čita dokumentaciju po sajtovima samih platformi. To su tzv whitepaper dokumenti. Najveća lova na svetu naravno dolazi iz privrednog sektora, tj moje je mišljenje da će platforme koje planiraju da objedine svu privredu na određeni način (tzv smart contracts platforme), biti one koje će se najbolje probiti. Istovremeno, na njima se lansiraju nove platforme, te njihov izvorni token/novčić može stalno da dobija na vrednosti. NEO ima svoj GAS token, koji se dobija kao dividenda stalno, tako da vlasnik NEO tokena (koji je svojina, ne valuta) ima 4-6% prihoda samo od GAS-a godišnje. Naravno, 4-6% u odnosu na ono što već poseduje.

      Bankarske platforme, Ripple je najpoznatija, imaju sada odličnu situaciju. Međutim, najveće banke ove godine lansiraju svoje platforme, a neke jake banke učestvuju u oba proizvoda. Zbog toga ne planiram da prilazim Ripple-u. Postoje platforme i za igrice, neke koje će svoje tokene držati u virtuelnom svetu - takoreći virtuelnom valutom će se kupovati sve u virtuelnom svetu, pa ko želi da uloži može. To će biti nešto što je stalno prisutno, ali sa sporijim rastom.

      Naravno, ima i platformi koje će podržavati inudstriju zabave, na ovaj ili onaj način. Neki će se boriti protiv YT i sličnih kompanija kao posrednika između autora zabave (klipa, pesme, nekog drugog sadržaja) i konzumenta - gledaoca. To je verovatno nešto što će nailaziti na otpor, ali dugoročno može biti profitabilno.

      A zašto je sve ovo izvesno (još uvek samo) uvod u revoluciju, možda je najbolje i najdublje objašnjeno ovim tekstom:

      https://hackernoon.com/why-everyone-...s-c90b0151c169

      ...
      You see, there’s only been two accounting breakthroughs in the entire history of the world before now.
      ...
      The first breakthrough was single-entry accounting.

      Before that we were running around the forest chasing animals, following the moon or farming. Our prospects were limited. You lived with your tribe or clan and you hunted and gathered. Your parents before you did the same thing and theirs before them and theirs before them in an endless cycle down through the years.

      Accounting broke that cycle.
      ...
      By the 1400’s, a Franciscan friar finally codified the double-entry system and it swiftly became the standard with Venetian merchants. All thanks to the preserving power of print.

      This opened up world trade. Now goods could flow easily to all the empires of the old world.

      Fast forward to today and we still use a double-entry system. If you do your taxes in TurboTax or keep your books in Quickbooks you’re using double-entry.

      But now those systems are starting to show their age badly.
      ...
      Most people missed Professor Ijiri’s breakthrough because it straddles two equally obscure and poorly understood fields: cryptography and accounting.

      It’s rare enough to find a person who’s versed in one of those disciplines, never mind both. Without that kind of interdisciplinary understanding, it’s no surprise that his invention went over like a lead zeppelin.
      ...
      Then, in 2006/2007, a self-taught programmer likely stumbled on one or both of the systems. He was working on an alternative currency, with no centralized trust.

      It was called Bitcoin.

      It was the first working example of triple-entry accounting.
      ...
      But blockchains can do much, much more, as can the cryptos that drive that innovation.
      Last edited by Vanja #66; 10-02-18, 13:38.

      Comment


      • #18
        Po mom skromnom i laičkom mišljenju najbolja kritpovaluta za ulaganje na duže staze je definitivno bitkoin. Mogu da kažem slobodno ko ima trenutno 1 bitkoin ili više njih da će u budućnosti imati stotine hiljada dolara.

        Moja preporuka je altkoin Monero, mala market kapitalizacija, a ipak dovoljna. Što znači da može dosta da raste, a verujem da neće nestati. Planiram uskoro da kupim još malo altkoina i lepo to da čuvam, pa da pokupim za koju godinu.

        Originally posted by bici View Post
        Blockchain je tehnologija koja ce napraviti revoluciju u mnogo cemu. Ne mislim samo na finansijski sektor, vec na sve. Blockchain moze postati nov "internet". Sto se novih kripto valuta tice, pitanje je imaju li buducnost obzirom na to da sada i banke ulazu u tu tehnologiju. Moje misljenje je da ce se sve to ugasiti ako velike banke dogovore neko zajednicko resenje. Medjutim, procice mnogo vode ispod mosta dok se to dogodi, tako da i dalje ima vremena da se napravi nesto novca. Ali da je neka trenutna kripto valuta investicija za malo dalju buducnost, nije.
        S ovime se definitivno ne slažem, do kraja ove godine nadam se da će bitkoin preći 50k dolara, kao i da se smanji procenat bitkoina na tržištu kriptovaluta, za sada je oko 35%, a verujem da će se svesti na 15-20% kroz koju godinu.

        Comment


        • #19
          Jbg. Što ne bi i mi napravili neki kripto. Imam neke ideje.

          Treba se uključiti što pre.

          Comment


          • #20
            Možda zvučim šabanski, ali sam proučavao materiju.

            Ljudi su samo od ideje i posvećenosti napravili čudo, skoro ni iz čega. Mnogi su im se smajali. Ali ideja je bila extra.

            Comment


            • #21
              Originally posted by Победа View Post
              Po mom skromnom i laičkom mišljenju najbolja kritpovaluta za ulaganje na duže staze je definitivno bitkoin. Mogu da kažem slobodno ko ima trenutno 1 bitkoin ili više njih da će u budućnosti imati stotine hiljada dolara.

              Moja preporuka je altkoin Monero, mala market kapitalizacija, a ipak dovoljna. Što znači da može dosta da raste, a verujem da neće nestati. Planiram uskoro da kupim još malo altkoina i lepo to da čuvam, pa da pokupim za koju godinu.

              S ovime se definitivno ne slažem, do kraja ove godine nadam se da će bitkoin preći 50k dolara, kao i da se smanji procenat bitkoina na tržištu kriptovaluta, za sada je oko 35%, a verujem da će se svesti na 15-20% kroz koju godinu.
              BTC će tek nailaziti na probleme. Federalne rezerve rade na Fedcoin-u, koji će imati pozadinu u zlatu, ne u USD. Banke rade na svojim novčićima, koji će biti usmereni na BTC i XRP. Postoje tokeni koji rade istu stvar (samo razmena tokena za razmenu dobara ili novca) ali koji su bolje platforme, npr. Litecoin 4 puta brže obrađuje transakcije od BTC-a i bezbedniji je.

              Lep širok portfolio altcoin-a je definitivno najpametnija stvar, ali ne i preterano favorizovanje jednog od njih. Niko u ovom trenutku ne zna koje će platforme biti najpopularnije u narednih 5 (kamoli 10-15) godina, ali je teško zamisliti da među njima neće biti bar 2-3 od onih koje su trenutno u Top 20 po učešću u tržištu. Tako da, širok asortiman (po sopstvenim mogućnostima) altcoina je najpametnije. 80% onih koje nego skupi će propasti, 10% će biti ok, a 10% će da budu oni na kojima će se zaraditi najbolje.

              Originally posted by MarkoNFL View Post
              Jbg. Što ne bi i mi napravili neki kripto. Imam neke ideje.

              Treba se uključiti što pre.

              Možda zvučim šabanski, ali sam proučavao materiju.

              Ljudi su samo od ideje i posvećenosti napravili čudo, skoro ni iz čega. Mnogi su im se smajali. Ali ideja je bila extra.
              Ako se baviš programiranjem, najpametnije što sada možeš da uradiš je da počneš da učiš o blockchain programiranju. Već ove godine se očekuje ogromna navala na blockchain programere, a na tržištu rada ih praktično nema.

              Comment


              • #22
                Pa skroz realna priča da će 80% koina nestati. Inače koliko sam shvatio za BTC da rade na uklanjanju problema, mene BTC nije interesovao do sada vec sam gledao neke altcoine, ali su provizije zaista velike. S obzirom da su fiksne, na vrednost od 50k bila bi 50 dolara. Znaci da BTC nikada nece moci da sluzi za jednostavna placanja.

                Sta mi mozes reci o BTC cashu, mnogo su podeljenja misljenja o istom, a ja uglavnom nisam lepe reci slusao.

                Comment


                • #23
                  Ma sve je to isto kao BTC, samo prepakovano. LTC je meni zanimljiv jer je profitabilniji za rudarenje i ne treba ti ASIC uređaj da bi rudario sa nekom normalnom zaradom.

                  Comment


                  • #24
                    ETH je dobar za mining. Samo, sve je to dobro dokle mozete obezbjedit struju dzabe.

                    Sent from my LG-H818 using Tapatalk

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Baka View Post
                      ETH je dobar za mining. Samo, sve je to dobro dokle mozete obezbjedit struju dzabe.

                      Sent from my LG-H818 using Tapatalk
                      To je makar lako, potreban ti je samo magnet
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Vanja #66 View Post

                        Ako se baviš programiranjem, najpametnije što sada možeš da uradiš je da počneš da učiš o blockchain programiranju. Već ove godine se očekuje ogromna navala na blockchain programere, a na tržištu rada ih praktično nema.
                        Nažalost ne...

                        Mada ima tu dosta posla od izrade white papera, marketing je jako, jako bitan.

                        Upravo sam saznao da su naj, naj, najtraženiji programeri od strane kladionica koji će da omoguće klađenje bitcoinom i altcoinom, koliko sam za sada video.

                        Ne štede se pare.

                        Comment


                        • #27
                          To sa kladionicama je tek zagrevanje.

                          Comment


                          • #28
                            Plaćaju programere tipa 200 000, 300 000$ za godinu dana da odrade tranziciju.
                            Nije loša zarada za godinu dana posla.

                            Sam sam bio skeptičan kada se kripto pojavio.

                            Ima dosta prevara naravno, neko će uvek da koristi ljudsku pohlepu i neznanje.

                            Ipak, ovakve stvari se dešavaju 1 u 50 godina - da budem skroman.

                            Comment


                            • #29
                              Ovo je druga velika revolucija u nastanku u poslednjih 20 godina. Tehnološki razvoj se dramatično ubrzava

                              Comment


                              • #30
                                Vanja, sta mislis o spectrocoinu? Citam po netu neke negativne rivjue, kazu ljudi da je skemerski sajt, ali ne mogu da nadjem alternativu da kupim BTC iz Srbije preko devizne kartice.

                                Comment

                                Working...
                                X