Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA 2017/18 FEBRUARY

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by dekkard View Post
    Ne znam što se pljuje toliko TT, dečko poseduje košarkaške fundamente tolike da može da bude bolji od DAJ-a, i kod pravog trenera mogao bi da zasija. Za JR-a mogu da se složim, ali njega mogu da zavaljaju dalje, dok je pick uvek kocka.
    Originally posted by Reise View Post
    Jesus
    Možda čovek nešto drugo smatra pod "BB fundamentima".
    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

    Comment


    • #47
      Originally posted by Freshman View Post
      Možda čovek nešto drugo smatra pod "BB fundamentima".
      Šta ti misliš kad sam napisao "košarkaški fundamenti" na šta sam mislio?
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • #48
        "Everybody gets excited about youth except the coach, because he knows youth means mistakes, mistakes mean losses, losses means you're fired."

        Patience with the rebuild, keep all the picks, no starphucks, and team-first attitude. Marinate a couple years and we're playing like the '72 team. Championship here we come!

        Comment


        • #49
          Originally posted by dekkard View Post
          Šta ti misliš kad sam napisao "košarkaški fundamenti" na šta sam mislio?
          Pa nisam siguran, ali hajd' da pretpostavim.

          Hipotetički, recimo da si mislio na offensive awarness fundamente, jer se defanzive nećemo dotaći s obzirom da su obojica dokazali da su iznadprosečni rim protektori, da obojica mogu da pri preuzimanju sačuvaju niže igrače i isprate do kraja svojom lateralnom kretnjom. Mada, zanemarićemo da Tristan trenutno ne može ni moju babu da isprati. Zanemarićemo i to da po samim fizičkim atributima poput visine, wingspana, te vertical skoka, Tristan fino zaostaje za Jordanom.

          Dakle, kao napadačka opcija Thompson za ovih sedam godina pokazao je da je sposoban samo za jednu stvar, a to je rolanje posle pika, that's it. Daću mu priznanje da je jedan od najjačih ofanzivnih skakača u ligi, ali to je to. Fundamenti ? Za visokog igrača to mora da bude pivot skill pre svega, post up igra, barem po old school, sada naravno se podrazumeva i shoot range. Šta on od toga ima ? Pa i da nema, a nema, barem da je prosečan passer, bar da ima nešto iz tog triple threat arsenala, ali ni to. Ne znam kako poseduje te ''fundamente'' ako nije nijednom u ovih 7 godina pokazao tračak potencijala da može od njega respektabilan igrač da se napravi na oba kraja parketa. Ne može njemu ni Hakeem da pomogne, kamoli neki drugi trener.

          Čovek je dokazani sistemski igrač kojeg je manje više LeBron učinio ''značajnim'' u ligi i dao mu onakav ugovor. Šta da pričamo kada Kerr reši u finalu da potpuno ignoriše Tristana u napadu, ne čuvaju ga ljudi, znaju da je nebitan.
          sigpic

          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
          -Jürgen Klopp

          Comment


          • #50
            Gledao par utakmica Bulsa, u kladioničarske svrhe, i moram vam reći da sam iznenađen zalaganjem u odbrani Lavina. Vazda sam za njega mislio da je rupetina teška u odbrani. Možda se Minesota pogrešnog igrača odrekla, bolje da su Viginsa dali umjesto njega.

            Ispade na kraju da je Minesota previše dala za Batlera. Dan, Lavin i Markanen su opasni igrači.

            Bulsi su mnogo bolji nego što skor kaže. Koji god ruki dođe kod njih, dolazi u situaciju da brzo napreduje. Za ovog Hoiberga sam isto mislio da je loš trener, ali se to promijenilo ove sezone.
            sigpic

            Comment


            • #51
              Originally posted by Freshman View Post
              Pa nisam siguran, ali hajd' da pretpostavim.

              Hipotetički, recimo da si mislio na offensive awarness fundamente, jer se defanzive nećemo dotaći s obzirom da su obojica dokazali da su iznadprosečni rim protektori, da obojica mogu da pri preuzimanju sačuvaju niže igrače i isprate do kraja svojom lateralnom kretnjom. Mada, zanemarićemo da Tristan trenutno ne može ni moju babu da isprati. Zanemarićemo i to da po samim fizičkim atributima poput visine, wingspana, te vertical skoka, Tristan fino zaostaje za Jordanom.

              Dakle, kao napadačka opcija Thompson za ovih sedam godina pokazao je da je sposoban samo za jednu stvar, a to je rolanje posle pika, that's it. Daću mu priznanje da je jedan od najjačih ofanzivnih skakača u ligi, ali to je to. Fundamenti ? Za visokog igrača to mora da bude pivot skill pre svega, post up igra, barem po old school, sada naravno se podrazumeva i shoot range. Šta on od toga ima ? Pa i da nema, a nema, barem da je prosečan passer, bar da ima nešto iz tog triple threat arsenala, ali ni to. Ne znam kako poseduje te ''fundamente'' ako nije nijednom u ovih 7 godina pokazao tračak potencijala da može od njega respektabilan igrač da se napravi na oba kraja parketa. Ne može njemu ni Hakeem da pomogne, kamoli neki drugi trener.

              Čovek je dokazani sistemski igrač kojeg je manje više LeBron učinio ''značajnim'' u ligi i dao mu onakav ugovor. Šta da pričamo kada Kerr reši u finalu da potpuno ignoriše Tristana u napadu, ne čuvaju ga ljudi, znaju da je nebitan.
              Pošto vidim da nisi siguran pojasniću ti: TT je sve vreme u jednom klubu, manje-više u istom sistemu igre, gde se nijedan centar nije baš naigrao gde je jedini iole autoritativan trener, Blatt oteran iz poznatih razloga.
              Odličan je skakač na oba kraja terena i odlično štiti obruč, a u napadu zavisi od kvaliteta plejeva da odigraju pnr sa njim,,a ako neka ekipa ima takve plejeve to su Clippersi.
              Post igra kažeš? Koliko ekipa se oslanja na post igru svojih centara trenutno i koliko se procentualno napada završava na taj način?
              Sve manje, a razlog je zato što se puno vremena troši na takav napad, usporava igru, i dosta se promašuje, mnogo je sigurnija opcija šut za tri, midrange i ulazi.
              Pritom, ja ne tvrdim da je TT bolji od DAJ-a, to bi bila besmislica, ali vidim da ima mesta za napredak, ima 27 godina i uz nekog ko zna sa centrima mogao bi da se poboljša. Njemu je trenutno samopouzdanje problem i očajnički mu treba promena sredine, zato mislim da svakako treba da beži iz Klivlenda.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • #52
                Originally posted by Reise View Post
                Gledao par utakmica Bulsa, u kladioničarske svrhe, i moram vam reći da sam iznenađen zalaganjem u odbrani Lavina. Vazda sam za njega mislio da je rupetina teška u odbrani. Možda se Minesota pogrešnog igrača odrekla, bolje da su Viginsa dali umjesto njega.

                Ispade na kraju da je Minesota previše dala za Batlera. Dan, Lavin i Markanen su opasni igrači.

                Bulsi su mnogo bolji nego što skor kaže. Koji god ruki dođe kod njih, dolazi u situaciju da brzo napreduje. Za ovog Hoiberga sam isto mislio da je loš trener, ali se to promijenilo ove sezone.
                Ma ja i dalje očekujem od Dunna nešto, cenio sam da je baš on to za Wolvese. LaVine, šta znam, mora da bude vanserijski skorer da bi ga razmatrali ozbiljno, mada nisam gledao Bullse nijednom od kako se vratio, interesuje me baš je li to zalaganje u odbrani trenutan žar zbog dugog odsutsva van terena, ili se stvarno dozvao pameti i počeo da koristi freak of nature fizikalije na pravi način.

                Ali Markanen, tu sam već propisno oduševljen. Tu ustvari čuči steal u onom trejdu, mada realno, dobila je Minnesota ono što je tražila.

                Originally posted by dekkard View Post
                Pošto vidim da nisi siguran pojasniću ti: TT je sve vreme u jednom klubu, manje-više u istom sistemu igre, gde se nijedan centar nije baš naigrao gde je jedini iole autoritativan trener, Blatt oteran iz poznatih razloga.
                Odličan je skakač na oba kraja terena i odlično štiti obruč, a u napadu zavisi od kvaliteta plejeva da odigraju pnr sa njim,,a ako neka ekipa ima takve plejeve to su Clippersi.
                Post igra kažeš? Koliko ekipa se oslanja na post igru svojih centara trenutno i koliko se procentualno napada završava na taj način?
                Sve manje, a razlog je zato što se puno vremena troši na takav napad, usporava igru, i dosta se promašuje, mnogo je sigurnija opcija šut za tri, midrange i ulazi.
                Pritom, ja ne tvrdim da je TT bolji od DAJ-a, to bi bila besmislica, ali vidim da ima mesta za napredak, ima 27 godina i uz nekog ko zna sa centrima mogao bi da se poboljša. Njemu je trenutno samopouzdanje problem i očajnički mu treba promena sredine, zato mislim da svakako treba da beži iz Klivlenda.
                Kakve veze ima to što je u jednom klubu, sa tim da li ima fundamente ? Što, stil igre mu ne dozvoljava individualni progres ? E čuj zavisi od plejeva, a ima jednog od najboljih kreatora u istoriji lige, kao Teo bi mu više pomogao.

                Post up igra je jedan od glavnih fundamenata kod visokog igrača. Ekipe se oslanjaju na tu vrstu seta napada onoliko koliko im talenat dozvoljava, a situacija u ligi je takva da je izuzetno mali broj centara koji iole ima vrhunsku post up igru, postoji u ligi, što zbog evolucije igre, smallballa itd, no i to se menja. To opet ne objašnjava po čemu bi TT bio bolji od Jordana ako bi mu se dali ti neki uslovi i koji su to fundamenti koje on poseduje, osim što je odličan skakač, hustler.
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Freshman View Post
                  Ma ja i dalje očekujem od Dunna nešto, cenio sam da je baš on to za Wolvese. LaVine, šta znam, mora da bude vanserijski skorer da bi ga razmatrali ozbiljno, mada nisam gledao Bullse nijednom od kako se vratio, interesuje me baš je li to zalaganje u odbrani trenutan žar zbog dugog odsutsva van terena, ili se stvarno dozvao pameti i počeo da koristi freak of nature fizikalije na pravi način.

                  Ali Markanen, tu sam već propisno oduševljen. Tu ustvari čuči steal u onom trejdu, mada realno, dobila je Minnesota ono što je tražila.
                  Dobro Dan igra. Čim ovi fizikalci dobiju više prostora, kao da ih pustiš sa lanca. Odgovara mu ovaj ritam koji igra Čikago. Markanen je nerealan, ja nisam mogao da vjerujem na EP kako gazi čoek, a tek izašao sa koledža. Nisam sumnjao u njega posle toga. Za njega tek mislim da će početi da dominira kad ga stave na centra. Nerealan skill ima, samo da stekne rutinu i ima da kida.

                  @Dekkard Koliko se ekipa oslanja na post igru centara? Veliki broj, posebno kad zagusti utakmica i kad počne da se igra čvrsta odbrana. Boston u nekoliko navrata preko Horforda ispogađao šuteve za pobjedu. Majami smanjio drastično ove sezone post igru Vajtsajda, ali i dalje može da se kaže da igraju preko njega na postu. Filadelfija ima najboljeg igrača na postu u cijeloj ligi, Embid je čini mi se najefikasniji igrač na postu. Šarlot preko Dvajta, Njujork preko Kantera, Orlando preko Vučevića, SAS preko LMA i Gasola, Denver preko Jokića, Nju Orleans ne više povredom Kazinsa i Memfis preko Gasola. Detroit preko Dramonda, njega zaboravih. Minesota preko KAT-a... Ogroman broj ispade na kraju.

                  Nema svako u timu Karija, Tompsona i Durenta, Hardena, Vestbruka pa da im ne treba post igra uopšte.
                  Last edited by Reise; 06-02-18, 23:32.
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Reise View Post
                    Markanen je nerealan, ja nisam mogao da vjerujem na EP kako gazi čoek, a tek izašao sa koledža. Nisam sumnjao u njega posle toga. Za njega tek mislim da će početi da dominira kad ga stave na centra. Nerealan skill ima, samo da stekne rutinu i ima da kida.
                    Na EP je izgledao kao ono legitimni NBA star koji je došao da se zaebava i pokaže gde je ko. Ja iskreno nisam bio siguran da će to preneti na NBA, ali evo, demantuje.

                    A ove priče oko post up igre, ne računajući Jordanove Bullse, i protekla tri šampiona, niko bez vrhunskog visokog igrača nije uzeo titulu. Svi misle da mogu kao GSW, a ono takav tim se radja, jednom, i ko zna kad sledeći put.

                    Zato mi je neizmerno žao što neću videti koliko su ovi Pelikani mogli u PO, kakav bi to nezgodan matchup bio za GSW.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • #55
                      Pelikani su jedan od timova koje sam mnogo pratio. Ljudi su se u nekim utakmicama sprdali tri četvrtine, igrali bez odbrane, gubili 10-15 razlike i lagano preokratali rezultat u zadnjoj. Gledaš Džentrija, samo što mu ne dođe da izađe iz hale za te 3/4. U četvrtoj zaključaju reket, ispreuzimaju sve, a AD i Boogie samo pune u napadu. U jednom trenutku su mi izgledali kao oni najjači timovi koji mogu u svakom trenutku da preokrenu utakmicu.
                      sigpic

                      Comment


                      • #56



                        McEnroe-ova reakcija objasnila

                        EDIT: Auuuu, izgubismo i jednoroga na duže vreme

                        Comment


                        • #57
                          Bezi Lebrone kod Hardena i Pola, ovo je smesno.
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • #58
                            Ostavicu da visi ovo ovde
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by dekkard View Post
                              B]Njemu je trenutno samopouzdanje problem i očajnički mu treba promena sredine, zato mislim da svakako treba da beži iz Klivlenda[/B].
                              Samo sam ovo uzeo iz tvoje prepiske sa @Freshmanom i podebljao

                              Njemu nije problem samopouzdanje ,njemu je najveci problem (mislim njemu nije (u kosarkaskom smislu jeste problem) ,kao sto ne bi bio ni nama dvojici (mada nije nesto moj tip,ali da se metne ,toj moze) ) sto jebe onu Kardasijanku.
                              Spoiler
                              jebo sam mu majku sa ove zagrade


                              Kao sto je unakazila Lamara Odoma ,tako je krenula i Tristana.
                              Jos ako predje u LA ,pa on ga je najebao.
                              Vise ce da bude rijaliti nego kosarkaska zvezda ... Ono i sad je vise ovo prvo

                              Comment


                              • #60
                                @Freshman TT ima brutalne fizikalije, ima nedostataka trenutno, više nego očigledno, ali njemu je potrebno samo "ući u glavu" da bi krenuo da otklanja te nedostatke, jedan po jedan.
                                Da li će se naći neki tim koji će imati strpljenja to da radi, drugo je pitanje. Reklo bi se da je nikad gora situacija po pitanju kvalitetnih petica, i da, znam da se svake godine to kaže, pa nam sledeća sezona pokaže da može još gore i možda iz tog razloga se neko odluči na taj korak.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X