Announcement

Collapse
No announcement yet.

Navijači, "Navijači", simpatizeri, huligani....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To je srpska reč koju su Osmanlije uzele. Oni nisu bili narod do Ataturka, a od jezika su kupili od koga su stigli. Čak i te genetske priče, genetske sličnosti dolaze od asimilacije slovenskog stanovništa i odvodjenja dece plus prodaja dece od strane Venecije. Otuda beli Turci sa Bosfora(ono po serijama).

    Smehotresno je pričati o turcizmima, to ni Turci ne rade, samo Srbi. I to reči što su uzete a nisu naše sve do jedne su persijske.

    Persijanci i Srbi stariji od Turaka hiljadama godina, a oni primili turcizme. Jeste, djokicu.

    Ja verujem da ta reč Delije dan danas ništa ne znači na turskom. Nek kuca nekog na google i nek proba, ne verujem da će bilo šta izbaciti.

    Comment


    • Originally posted by 7528. View Post
      To je srpska reč koju su Osmanlije uzele. Oni nisu bili narod do Ataturka, a od jezika su kupili od koga su stigli. Čak i te genetske priče, genetske sličnosti dolaze od asimilacije slovenskog stanovništa i odvodjenja dece plus prodaja dece od strane Venecije. Otuda beli Turci sa Bosfora(ono po serijama).

      Smehotresno je pričati o turcizmima, to ni Turci ne rade, samo Srbi. I to reči što su uzete a nisu naše sve do jedne su persijske.

      Persijanci i Srbi stariji od Turaka hiljadama godina, a oni primili turcizme. Jeste, djokicu.

      Ja verujem da ta reč Delije dan danas ništa ne znači na turskom. Nek kuca nekog na google i nek proba, ne verujem da će bilo šta izbaciti.
      Ajde Urke ne troluje bzvz. Turci inače raspravljaju o "srbizmima" a Kemal paša je rođen 400 godina posle 2.čuvene, Bitke na Kosovu, gde smo se mi sukobili sa....???..Klingoncima ????. Nego, ti zajebavaš malo, a a sarma je...npr...izmišljena dok su Persijanci igrali šah ...
      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • Samo da se ne pokrene prica o tome zasto klub koji navodno toliko drzi do srpstva i srpske istorije i dalje sebe naziva onako kako se zove i komunisticki simbol - crvena zvezda Partizan se predstavlja ka kosmopolitski klub i to je po meni manje licemerno nego da se recimo predstavlja kao nekakav simbol Srbije, a zove se onakako kako su se zvali jugo-komunisticki borci (dobro, partizani nisu iskljucivo bili komunisti ali https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9F...B0%D0%BD%D0%B8 nema veze, puj pike ne vazi )

        Comment


        • Samo jedna strana potencira tu pricu naziva sebe stubom i negira ko ih je osnovao.

          Koliko su kompleksi i zelja da se odreknu komunizma veliki govori i to da sada klubovi slave krsne slave... sacuvaj Boze.

          Comment


          • Делије (отур. دلی; тур. deli — луд, храбар, дрски) су били турски ирегуларни војници, лака коњица. На Балкану се прво јављају у Босни, а затим и у Србији. Регрутовани су из редова исламизованог становништва на територијама које су заузели Османлије. Беглербегови и санџак-бегови често су имали своје делије, а Гази Хусрев-бег је, по неким изворима, имао војску од 10.000 делија. Велики везири су имали особну стражу од 400 до 500 делија, а неке паше и до 2000 делија. Разлог за своје име (луди) је да је већина делија била састављена од младих мушкараца од 20-30 година. Делије су често носиле капе од лавјег, леопардовог и хијениног крзна.

            Основна бит делија је да су деловали као ударне (шок) трупе коришћењем герилске тактике. Такође су били и особна стража официра у Румелији, где су делије и настале у 15. веку. Врх делија је био у 16. веку. Последњи рат делија је био Руско-турски рат 1828-1829, након чега их је султан Махмуд II распустио 1829. године, заједно са Јањичарима. Бандитизам код делија је био чест и у унутрашњости Османског царства. Распуштене делије су се тада населиле у данашњој Сирији и Египту (тада део Османског царства).

            На крају 17. века делије су биле одговорне за честе бандитске нападе на хришћанска села и градове.

            Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
            C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

            Comment


            • Originally posted by Constantin View Post
              Ajde Urke ne troluje bzvz. Turci inače raspravljaju o "srbizmima" a Kemal paša je rođen 400 godina posle 2.čuvene, Bitke na Kosovu, gde smo se mi sukobili sa....???..Klingoncima ????. Nego, ti zajebavaš malo, a a sarma je...npr...izmišljena dok su Persijanci igrali šah ...
              Pa to su osmanska plemena kojima je kohezioni faktor bio islam. Znaš ti šta znači biti narod, to su postali tek u 20. veku. Nisu upošte svi pričali istim jezikom, niti su bili homogeni.

              Ne troluje Urke nego je vas neko slagao. Isti proces se vodio i u Italiji npr, prvo su napravili Italiju, pa Italijane.

              Osmansko carstvo i Turska država su stvari koje idu kontra jedna drugoj. Ne mislim u etničkom sastavu nego su totalno suprotne vrednosti. Osmanlijama je bio bitan islam, ne etnicitet, Ataturk je uveo taj nacionalni osećaj - Turčin, i sekularizovao državu. Bilo je bitno biti Turčin, to je postao kohezioni element.

              Zato vojska koja je čuvar sekularizma napada Erdogana jer je krenuo u neoosmanizam, širenje na Balkan u strateškim planovima i vraćanje islama u centar socijalnih zbivanja.

              Ne razumeš šta hoću da kažem verovatno, ali dobro.

              Nema šta da se pokreće priča koji klub do čega drži, statistika je neumoljiva, pogledati dijasporu i po SAD gde su četnici izbegli, zna se za koga navija 80% Srba preko.
              Last edited by Cassius Clay; 24-08-19, 16:09.

              Comment


              • Ja sam vam rekao - ko ne razume duh vremena on ne moze nista da shvati ni iz istorije ni iz sadasnjosti. Tada su klubovi bili u tokovima tog duha vremena, a danas zivimo u drugacijem duhu vremena i to je to nema tu sta da se ne razume. Simboli i imena su ostali isti ali su se ideologije menjale u skladu sa duhom vremena. Problem nastaje onog momenta kad neko hoce svoju ideologiju da predstavi tako kao da je ona od osnivanja kluba bila prisutna kao takva...e pa nije....menjala se i menjace se..uvek.

                Nema šta da se pokreće priča koji klub do čega drži, statistika je neumoljiva, pogledati dijasporu i po SAD gde su četnici izbegli, zna se za koga navija 80% Srba preko.
                Cetnici navijaju za Zvezdu samo i samo zato sto taj naziv Zvezda zvuci manje komunisticki od Partizana protiv kojih su se oni borili mada su i ti partizani imali crvenu zvezdu na celu. Najpostenije bi bilo da su cetnici navijali za Sindjelic iz Nisa, Karadjordje iz Topole itd. ali jbg oni nisu popularni. To je jedna mentalna zavrzlama od koje coveka glava moze da zaboli ako previse razmislja o tome
                Last edited by tamonajugu; 24-08-19, 16:16.

                Comment


                • Originally posted by Ganac View Post
                  Sve što si napisao pije vodu, odiše nekim romantizmom ali ga brate zasra sa ovim za Delije...
                  Prvi si počeo..

                  Originally posted by tamonajugu View Post
                  dobro, partizani nisu iskljucivo bili komunisti ali https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9F...B0%D0%BD%D0%B8 nema veze, puj pike ne vazi )
                  Partizani su svaka gerilska organizacija koja se bori pored slobode i za neku partiju, nisu vezani za naciju ili državu, više ih pokreće ideja.

                  Ključno je da njihova borba završava dovodjenjem te partije na vlast ili sprovodjenje političke ideje koja je obično internacionalna.
                  U suprotnom oni nisu Partizani, nego samo obična borbena Gerila,
                  Četnici, Hajduci..
                  Last edited by Chiwwi; 24-08-19, 16:14.

                  Comment


                  • Da si 1389. rekao nekom Osmanliji da je Turčin, on ne bi znao šta to znači.

                    A Tamonajugu, možda navijaju zato što je vaš prvi kapiten bio reprezentativac NDH i tako... Pisao sam već o tome da Crvena Zvezda igra na mestu gde i Jugoslavija, ista boja dresova, isti grb samo dodata zvezda preko njega.

                    Meni je to trulo da pored toliko neprijatelja mi sada raspravljamo o istoriji. Bitno je da vi niste jugosloveni nego Srbi, a kako ste osnovani i vi i mi, i šta je bilo, bilo je.

                    Teška vremena dolaze da bi se sad nešto delili.
                    Last edited by Cassius Clay; 24-08-19, 16:18.

                    Comment


                    • Originally posted by 7528. View Post
                      Ne troluje Urke nego je vas neko slagao. Isti proces se vodio i u Italiji npr, prvo su napravili Italiju, pa Italijane.

                      Osmansko carstvo i Turska država su stvari koje idu kontra jedna drugoj. Ne mislim u etničkom sastavu nego su totalno suprotne vrednosti. Osmanlijama je bio bitan islam, ne etnicitet, Ataturk je uveo taj nacionalni osećaj - Turčin, i sekularizovao državu. Bilo je bitno biti Turčin, to je postao kohezioni element.

                      .
                      Moguće je da te nisam razumeo, ali mislim da si nepotrebno povukao crtu između moderne turske države, sadašnje Turske Džamahirije i stare Turske...no, da ne širimo.

                      'ajde kad sam tu, da li neko ima nekakvo mišljenje o napadima na portale i to kako su svi na strani jednog kluba...koliko pratite i koliko ima istine u tome...
                      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                      Comment


                      • I Partizan igra na mestu gde je bio stadion BSK-a pa ga to ne cini tim klubom. Ti klubovi su ugaseni nasilno i stvoreni potpuno novi na uzurpiranom zemljistu tih ugasenih klubova...ali ajd da ne razglabamo sad o tome nema poentu...komunizam nas je dovoljno podelio da bi mi sad pravili dodatne podele na ove ili ne....svi su gresili i cetnici i komunisti niko nije nevin ispao, a obican narod je izvukao najdeblji kraj u toj bratoubilackoj borbi.
                        Nove generacije koje dolaze treba da se potrude da rivalstvo izmedju nasih najvecih klubova bude zdravo onako kako je bilo zdravo pre 45-e. Ovi klinci bude nadu:


                        Sto se tice srba i srpske istorije, jesmo opismenili celu Evropu, jesmo ziveli na daleko vecem podrucju nego danas..... Koliko je samo srba zivelo u Solunu pre 200-300 godina i uopste na tom severu Grcke.... ali necu ni o tome posto ni to nije tema.
                        Last edited by tamonajugu; 24-08-19, 16:25.

                        Comment


                        • Nema potrebe stideti se porekla, oba kluba ce uvek biti jugoslovenska, simboli ce uvek ostati tu i ne treba ih menjati.

                          Comment


                          • Mi ćemo da postavimo "lopatu" za grb Partizana crno-bele pruge-ex Juventus style.

                            Ionako smo od njih pokupili crno-bele boje.

                            Ime kluba nek ostane Partizan ali umesto FK Partizan da bude BSK Partizan.
                            Beogradski sportski klub Partizan u sećanje na stari klub iz Kraljevine..

                            Znači lopata crno bele pruge, gore iznad da piše BSK ispod Partizan.

                            Time se obuhvata sve.
                            Grobari(Lopata)
                            Boje(Crno-Bele)
                            Partizan(Komunjare osnivači)
                            BSK(Stari stadion i zemljište)

                            Nije istorija počela od komunista niti treba slepo se držati njihovih ideala ali ne treba se praviti da nisu postojali.
                            Last edited by Chiwwi; 24-08-19, 16:59.

                            Comment


                            • Steta sto na fudbalu nemamo pomracenje, interesantan mi je onaj tenk ispred stadiona Rajko Mitic, jos interesantnija mi je posada istog.

                              Spoiler

                              Comment


                              • https://www.telegraf.rs/sport/navija...ju-staklo-puca

                                ako su ovo stvarno uradili "navijači" Partizana, onda im od srca želim da večeras popiju diskvalifikaciju i laka tri komada.

                                Comment

                                Working...
                                X